ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
zaek13
неориентиран
*

Регистриран: 18.11.2006
Re: Градове - полезна информация
    #1520811 - 18.11.2006 15:36 [Re: BOGY]

Zdraveite !

Davate strashno polezna info za gradovete. Bihte li spreli vnimanieto si i na Perth. Shte vi badem blagodarni vsichki ot foruma .

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
BOGY
insomniak

Регистриран: 05.09.2006
От: Brisbane,Australia
Parramatta - Sydney
    #1658412 - 04.03.2007 04:59 [Re: BOGY]

Парамата - в превод означава "там където змиорките спят" т.е. началото на реката.Това е и мястото, където преселниците от Англия от т.н. First Fleet се установяват трайно през 1788г.Преди идването им мястото се е населявало от аборигени от голямата група Darug.
Съвременна Парамата се знае като Sydney's second CBD.Намира се на около 20км от Сидни Сити и на около 25-28км от плажовете Куджи и Марубра.
Парамата е като град в града и същевременно един от най-бързо развиващите се райони на Сидни.Тука се намира най-големият търговски център на Южното Полукълбо - Westfield Shoppingtown /поне засега, защото най-големият предстои да бъде открит 2008г в Springfield Lakes, Brisbane/.На 5мин е и една от най-големите и модерни болници в NSW - Westmead Hospital а също така и вторият по големина DIMIA център.Понастоящем инфраструктурата на Парамата е в процес на модернизиране на обща стойност от 1.4млрд долара, която трябва да завърши 2014г.През 2008г със завършването на Parramatta Justice Presinct, районът ще стане вторият по големина юридически и съдебен такъв в Австралия.По този начин работните места в Парамата Сити ще надминат 60хил.
Парамата е известен не само търговски, но и културен център.Интересно място за разходка и опознаване на културата на Аборигените е Riverside Walk.Пътеката започва от фери терминала на Charles Str чак до историческият Lennox bridge.Жипописната обиколка включва различни произведения от скулптурата и мозаичното изкуство на аборигените.Разходка по Church Str до Parramatta Heritage Centre ще ви сблъска с аборигенското художествено изкуство, намерило присъствие не къде да е, а върху кофите за боклук.Самите кофи са изрисувани от едни от най-известните местни представители на това изкуство.По време на цялата година мястото е среща на различни театрални, музикални, филмови фестивали и културни прояви, които могат да задоволят вкуса и на най-изтънчените естети.
Мястото е добро за новодошли емигранти - удобни транспортни връзки /като изключим Parramatta rd /, близост до едни от най-престижните училища и колежи, възможност за бързо намиране на работа и т.н.Наемите на двустайно жилище започват от 260$ на седмица.Това е сравнително евтино,като се вземе в предвид кризата за имоти под наем обхванал пазара напоследък.Населението е мултинационално, но престъпността ниска.Многообразие от клубове, ресторанти и кафета.Едни от най-големите вериги хотели - Меркюр, Хилтон, Краун и др. имат свои представители тука.Първоначално дори и да не работите в Парамата, няма да се нуждаете от собствена лека кола.Удобството на фери линка и жп линиите ще ви спести не малко пари докато си стъпите на краката, а и са по-бързи Нееднократно ми е трябвало 1.5 часа по Парамата роуд до Ситито това е като съм без GPS.Но пък за сметка на това научих къде са най-евтините автомобили в Сидни

--------------------
"A pessimist sees the difficulty in every opportunity; an optimist sees the opportunity in every difficulty." - Sir Winston Churchill

zaek13
неориентиран
*

Re: Parramatta - Sydney
    #1659352 - 05.03.2007 10:03 [Re: BOGY]

Страхотно полезна информация.Но все пак ако има нещо и за Perth ще бъде чудесно.

BOGY
insomniak

Регистриран: 05.09.2006
От: Brisbane,Australia
Re: Градове - полезна информация - Perth - WA
    #1665500 - 10.03.2007 04:21 [Re: BOGY]

Perth - столица на щата Западна Австралия или за кратко-WA.Досега не съм имал шанса да посетя това място под Южния Кръст, но ще направя малък опит да систематизирам инфото което имам с надежда да помогне на някой насочил се натам.
Градът е основан от каторжници /skilled "temporarily" independent /, дошли от Великобритания по средата на 19в.Това все още казват можело да се познае по архитектурата на някои от старите исторически сгради.Ситито е на около 15км от устието на Swan river.Самата река разделя съвременен Пърт на две /както Бризбейн/ предлагяйки приятни и живописни места за разходка, отмора и спорт.Някои от най-незабравимите гледки към реката и Сити са от Кings Park и Botanic garden.
Една от особеностите е климата.Приближава се повече до умереният субтропически /огромна разлика със Сидни и Мелбърн/, което приближава природата много повече до тази на Южна Европа.Казват че ги нямало бодливите храсти от Източното крайбрежие и дърветата били по-широколистни.Индийският Океан също оказва благоприятното си влияние с топлите си течения, правейки зимата мека и влажна.През лятото средната дневна температура е около 28-30*, а зимата рядко пада под 14-15* (благодарение на голямата влажност).
Населението расте с близо 2% /бум на минната индустрия/ всяка година и понастоящем надминава 1.5милиона.Това прави Пърт най-големият град в щата в който живеят над 1/3 от неговото население.Най-големи са колониите от Англичани и Ирландци, следвани от Италианци и Гърци /те пък къде ли не се врат /.Македонците и хърватите са също не малка част.За съжаление нямам данни за българите, но казват че са над 2000 не мога да потвърдя, нито отрека.
Пърт има 4 държавни и един частен университета.Ако не се лъжа дори Uni of WA има репутацията на един от най-добрите институти в Австралия.Май оттам бе и миналогодишният Нобелов лауреат по медицина.
Инфраструктурата на града е добре изградена.Летището Perth приема както вътрешни така и международни полети.Недалече е от Сити и е най-голямото на западното крайбрежие.Jandakot Airport e още едно по-малко обслужващо главно вътрешни линии.Познати казват че улиците на Пърт са дълги и прави, улесняващи движението.По-голяма част от населението живее в еднофамилни къщи от 4 и повече спални.Допреди 3години такава къща тука можеше да се закупи под 200К.За съжаление /не на собствениците им разбира се/ понастоящем Пърт е обявен официално най-скъпият град в Австралия, оставяйки след себе си дори Сидни.Основен допринасящ фактор за непоносимите цени на имотите оказаха сключените търговски договори с Китай и Индия за износ на въглища и метална руда.Това доведе до увеличение на заплатите в сектора, нужда от работна ръка и т.н. колелото се завъртя
Понеже специализирам в анализи на пазара на недвижими имоти по Източното Крайбрежие, инфото за Пърт което ще дам тук е оскъдно и неизчерпателно.
Както споменах Пърт е разположен на брега на Индийският океан и разделен на две от Swan River.По презумпция кварталите с водно изложение или близо до вода в Австралия са най-престижни и следователно най-скъпи.Приятно място за живеене е триъгълника между Freemantle - Bull Creek - Mt Pleasant.Freemantle е входната врата на Пърт и е известен с кафе културата пресинкт.Наблизо е Murdoch Uni а в района са два от най-големите шопинг центъра - Garden City и Kardinya Park Shopping.От отсрещната страна през реката са Cottesloe с приятните си плажове, Karrakatta - Shenton Park - Mt Claremont.Населени основно от млади студенти и юпита, поради близостта на унивенситетите и TAFE.Тука се намира също и Graylands Hospital.Кварталите на север Scarboroughq North Beach до Joondalup са преди всичко семейни с многобройни паркове и в близост до океана.Нямам достатъчно инфо за местата на югоизток от Ситито, но имайки в предвид че самолетите захождат от юг-югозапад, предполагам места като Cannington,Welspool, Rivervale няма да са привлекателни от гледна точка на шума от летището.
Както споменах цените на имотите скочиха с над 360% за последните 4г /ех да бях купувал там, сега щях да съм на Фиджи /, и наемите последваха тази тенденция.Средният наем се вдигна на 270$ за 3стайна къща и 250$ за двустаен апартамент.Въпреки незначителният спад в цените през първото тримесечие на новата '07 перспективите пред икономиката на WA са повече от обещаващи и това неминуемо ще доведе до нов бум в цените.Понастоящем основен двигател на пазара са 18-35 годишните, които движат рентал маркета нагоре. Всички квартали с изключение на West Perth и Coolbinia, които влизат в 5км зона на Сити показват 10+% увеличение в цените на жилища.Наемите тука започват от 260 за двустайно на седмица.Същото се отнася и за Freemantle и East Fremantle.Места на север като Doubleview, Stirling, Balkatta и Dianella са бързо развиваш се пазар в 10км зона.Добра инфраструктура и бърз достъп до Сити.
Пърт е разположен на огромна територия, достигащ на север до Wanneroo, на изток Mundaring и на юг до Armadale.По ред причини не мога да обхвана този огромен по плош пазар, но като правило новопристигналите се съсредоточават в началото в близост до Сити.Като цяло Пърт е много спокойно място, почти по селски тихо и очарователно /по разкази на познати/, изключително добро за семейства с деца.WA е щат предлагащ незабравими впечатления от винарските Esperance и Bunbury на юг, чак до омагьосаната страна на Kimberley в далечния север.
Надявам се да съм бил полезен и успех на тези избрали Пърт.
П.С.Забравих да спомена, че там са най-много нападнатите от акули плажуващи в Австралия Успех

--------------------
"A pessimist sees the difficulty in every opportunity; an optimist sees the opportunity in every difficulty." - Sir Winston Churchill

zaek13
неориентиран
*

#1667301 - 12.03.2007 09:10 [Re: BOGY]

Благодаря за изчерпателната информация за този град.Оценявам Вашето желание и труд да бъдете полезен/на на потребителите на този прекрасен форум.

jesity
неориентиран
*

Регистриран: 25.03.2007
    #1684430 - 25.03.2007 20:26 [Re: zaek13]

здравейте,
може ли малко инфо и за Аделаида
мерси предварително

teanjid

**

Регистриран: 29.06.2004
От: Sydney, Australia
    #1686581 - 27.03.2007 02:27 [Re: BOGY]

Присъединявам се към похвалите за обширната информация за всички тези градове! Харесва ми и това, че информацията е безпристрастна & доста обширна!!

Интересно ми е какво бихте споделили за Аделайд...Доста противоречиви неща изчетох & за това ми е интересно да чуя повече мнения - безпристрасни & по възможност по-обширни!

Мерси предварително!

kerry king
член

Регистриран: 23.08.2006
    #1738988 - 03.05.2007 16:53 [Re: BOGY]

хора, кажете нещо и за хобарт...

snow_white
новак
*

Регистриран: 01.10.2007
    #2114118 - 25.05.2008 18:47 [Re: zaek13]

Ето малко снимки от Perth:

http://www.vbox7.com/play:82daf078

Надявам се, да ви харесат .Направени са съвсем скоро .

Редактирано от snow_white (25.05.2008 19:18)

~^Miss Kapriz^~
почетен член
**

Регистриран: 02.03.2009
    #2336717 - 23.03.2009 17:35 [Re: BOGY]

Имам в Сидни близки,които са много доволни.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 39780

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.218 seconds in which 0.203 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.