ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
dgovani
член

Регистриран: 08.09.2007
Австралиец ...... в България
    #1989371 - 28.12.2007 13:57

Не бих искал нито да провокирам нито да обобщавам, но ето "примерно" на каква статия попаднах днес в дир-а:

http://dnes.dir.bg/2007/12/28/news2488619.html

"Австралиец прободе фатално младеж в София
28 декември 2007 / News.dir.bg
Австралийски гражданин наръга с нож тази нощ двама младежи в център на София. Единият от тях почина, другият е без опасност за живота.
Скандалът стана недалеч от хотел "Шератон" и църквата "Света Неделя" малко след 01 часа в петък. Австралиецът е задържан в полицията, предаде Фокус. Единият от пострадалите - 20 годишен младеж, е починал по пътя за “Пирогов”. Другият младеж е на 19 години и е с пронизваща рана на 10-то ребро без опасност за живота. Той е настанен във Военномедицинска академия, от където уточниха, че раната не е дълбока и не са засегнати вътрешни органи.
Името на извършителя е Джо Пол Фриймън, съобщи БНР, като се позова на Столичната дирекция на полицията. Той е на 21 години и е пристигнал в България на 22 декември. Задържан е в III-то РПУ.
При друг инцидент 12-годишно момче е било ранено от случаен куршум при стрелба в столичния квартал Горна Баня. Около 22.30 часа в четвъртък, според непотвърдена информация, празнуващи в квартала са стреляли с пистолет във въздуха. Един от изстрелите обаче улучва момчето, което е било в съседна на празнуващите къща. Детето е с повърхностна рана в лявата част на лицето и настанено в "Пирогов" без опасност за живота."

Та хората са различни, както и мотивите за техните деиствия, но според Вас случката по скоро типична ли е за Австралииският манталитет или клоняща към изключение.

Поздрави,

джовани

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
milenaSYD
Нерегистриран

Re: Австралиец ...... в България
    #1989948 - 29.12.2007 14:36 [Re: dgovani]

Джовани, ти прочете ли колко човека са нападнали австралиеца, и как е станал боя? Тук мъжете от малки ги учат да уважават жените, било то майка, жена, дъщеря, съученичка. Сигурна съм, че ако беше българин на неговото място щеше да избяга и да си зареже гаджето. Това е един нормален австралиец, а останалите са 20-ина нормални българи. В друга статия пък пише, че австралиеца бил нападнал групата от 20 българи. Айде сега... сигурна съм дори че и ножът не е бил негов, а някой от "играчите" го е извадил. Лека му пръст на умрелия, но в Австралия ножове размахват само ливанците, по други причини (не заради жени). Ако си спомняте Cronulla riots, бяха полудели преди 2 години.

Поздрави

ps щях да забравя, и македонците се колят от време на време. Типично балкански манталитет - без разлика.

Редактирано от milenaSYD (29.12.2007 14:43)

dgovani
член

#1990102 - 29.12.2007 19:09 [Re: ]

Цитат:

Джовани, ти прочете ли колко човека са нападнали австралиеца, и как е станал боя?

Не Милена, на друга статия по случая не съм попадал, но си спомниям че преди известно време англичанин беше пребил български младеж по черноморието, ако си спомням правилно, за това че в караоке бил пял фалшиво Куин...мой приятели живеещи в Англия твърдят че между австралииците и англичаните имало И много общо...?
Ровя се из един финландски форум и там преди време имаше статия за сравнително големият брой трудови злопулуки дори с фатален край в Австралия......рових се но не успях да намерия статията, но си спомням че в нея пишеше, че често квалифицирани емигранти или хора с работни визи са принудени да вършат тежка и опасна работа за която не са обучени и последиците са на лице, примерно в нета намерих това:

http://www.actu.asn.au/public/news/1083109764_29575.html

http://www.abs.gov.au/AUSSTATS/abs@.nsf/Latestproducts/63ED457234C2F22DCA25732C002080A7?opendocument

Тоест, без да твърдя каквото и да било се опитвам да си създам колкото се може по обстойна картина за Австралия. Вярно е че из нета и форумите информацията за страната е преобладаващо позитивна, но едва ли това е раят на вселената и се опитвам да "видя" и тъмните му страни.

Поздрави,

Джовани

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #1990128 - 29.12.2007 19:58 [Re: dgovani]

Дори и да е виновен , как може от постъпката на един келеш да се правят генерални изводи за хората на дадена страна.
Нали заради единици БГ престъпници на запад цяла Европа е пропищяла от нас
Така че виновен или не това едва ли има връзка с хората на Австралия.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #1990248 - 30.12.2007 03:19 [Re: dgovani]

Цитат:

Тоест, без да твърдя каквото и да било се опитвам да си създам колкото се може по обстойна картина за Австралия. Вярно е че из нета и форумите информацията за страната е преобладаващо позитивна, но едва ли това е раят на вселената и се опитвам да "видя" и тъмните му страни.

Обстойна картина/представа можеш да си сьздадеш само когато си живял тук, в момента тези твои опити могат само да ти навредят.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Sydneysider
старо куче

Регистриран: 18.11.2004
От: Sydney, Australia
    #1990301 - 30.12.2007 08:09 [Re: venturer]

Австралийката преса пише, че убиецът се представял за бритрански войник. Това може би обяснява защо е въртял ножа - нали там ги обучават за убийци, или поне има достатъчно извращения като в нашата армия, което те кара да пооткачиш.
NEWS

Редактирано от Sydneysider (30.12.2007 08:10)

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #1990306 - 30.12.2007 08:37 [Re: Sydneysider]

Интересно, вьпреки че е имал австралийски паспорт все още не могат да са сигурни че е австралиец. не го разбирам много това, освен ако се сьмняват че има различни такива и може да се окаже че има и друго поданство освен австралийското.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (30.12.2007 08:39)

dgovani
член

#1990406 - 30.12.2007 13:33 [Re: venturer]

Цитат:

Обстойна картина/представа можеш да си сьздадеш само когато си живял тук, в момента тези твои опити могат само да ти навредят.

Да Маги, напълно съм съгласен с мнението ти, но ако тръгна то не бих искал и да е съвсем на сляпо, защото от собствен опит знам 4е нещата са много по рядко онова, което изглеждат че са на пръв поглед.
Постинга го сложих не защото знам, а защото не знам. Така и така ли4ните ми контакти с австралиици се броят на пръсти....Преди около 3 години случайно бяхме наели (чрез трето лице) къща с двойка млади австралиици в Лондон (Англия) за около седмица......Имахме общ хол и на няколко пъти вечер идваха и други млади австралииски двойки. Едно от нещата, който ми направи впечатление е че когато миеха чиниите ги оставяха да изсъхнат заедно със сапунената пяна! Нямаше как да не попитам, но с широка усмивка ми беше обяснено, че така било правилно....Като цяло бяха любезни, но ако не съм бил прекалено предубеден, някак си ми прозираше че те с умивка се опитваха да покажат дистанцията на тестото от което са замесени........чел съм и подобни неща тука из форумите, като например че по подобна причина няма много смесени бракове между австралиики и българи да речем, в същото време наскоро попаднах на предаване по телевизията, в която се показваше как млади и хубави австралиики ходят в Япония почти да проситуират и много често намират смъртта си в някакви оргии.....Показаха и бащите на две от загиналите момичета и ми се стори, че става дума за сувсем нормални, а не изпаднали хора!
От финландският форум получих доста инфо за Австралия, тъй като фините са в групата от страните, чиито млади хора могат до 30 годишна възраст да идват в Австралия на "работа и ваканция", почти без проблем и те доста се възползват от това.... Та попаднах и на някой направо негативни мнения, които описваха Австралия в много черни краски?
Спомням си също, че австралииците в Лондон твърдяха, че като цяло заплатите в Англия са много по високи......и че австралииците пътували предимно преди брака, защото после изплащането на къщата и децата + разстоянията не го позволявали...
На скоро във форума имаше тема за имотите и ми направи впечатление, че споменатите от вас цени са всъщност доста високи, както и съотношението доход:имот 1:6....., ако си споням правилно при вас в момента лихвите са едни от най високите в сравнение с другите добре икономически развити страни, та и това ме накара да се замисля.

Както и да е, мнението ми стана дълго и доста разхвърляно ама това е в общи линии което "знам".

Поздрави и 4естита Нова Година с пожелания за от здраве и пари нагоре,

джовани

GIBIL
изгарящ

Регистриран: 01.12.2006
    #1990427 - 30.12.2007 14:31 [Re: dgovani]

А аз си мисля,че на ко-пелето ще му се размине,защото милиони "загрижени" австралийци ще започната да събират подписи да бъде върнат у дома и тн.Както с онзи пиян англичанин на Златни пясъци,преди време...ще започната да ни убеждават,че е в интерес на страната ни,че така правят добрите хора,че някакво австралийско мекере може свободно да ходи и убива всеки,който погледне на криво гаджето му,която съм сигурен,че е типична БГ девойка,която "благововее " пред подобни "хубави млади хора от нормалния свят",които сигурно и обещал да я вземе в "нормалния свят" и тн.Абе глупости мн могат да се напишат,само дето никъде не пише ,че е бил нападнат,ударен или подобно от 20 човека!!!Така,че мн ни подценявате нас българите.Едва ли не ние сме виновни ,ние сме винаги кривитие,а то "доброто мом4е" е имал право да убива Не ви ли е срам да мислите подобно нещо ,а?Май робската психика и срама ,че сте българи си казва думата ,а?
Мисля,че мръсника трябва да си получи заслуженото,да лежи мимимум 10 г тук в наш пандиз,в компания на нашите крими елементи и да накараме австралийците,едва ли не да се молят да бъдем "милостиви".И в бъдеще да бъдем все по-безпощадни към подобни прояви!Иначе самоунижението няма как да го преодолеем,като гледам как тук е писла една "жена".
Абе как така нашите мом4ета не са му скачали на главата на този боклук бе??Абе обикновено би трябвало да е смачкан от бой след това?

--------------------
The war is a way of survival
The way we have chosen so far
By taking the guts of your rival
You know that you tear him apart !

Anger to dwell!!!

GIBIL
изгарящ

Регистриран: 01.12.2006
    #1990429 - 30.12.2007 14:36 [Re: ]

Цитат:

Джовани, ти прочете ли колко човека са нападнали австралиеца, и как е станал боя? Тук мъжете от малки ги учат да уважават жените, било то майка, жена, дъщеря, съученичка. Сигурна съм, че ако беше българин на неговото място щеше да избяга и да си зареже гаджето. Това е един нормален австралиец, а останалите са 20-ина нормални българи. В друга статия пък пише, че австралиеца бил нападнал групата от 20 българи. Айде сега... сигурна съм дори че и ножът не е бил негов, а някой от "играчите" го е извадил. Лека му пръст на умрелия, но в Австралия ножове размахват само ливанците, по други причини (не заради жени). Ако си спомняте Cronulla riots, бяха полудели преди 2 години.

Поздрави

ps щях да забравя, и македонците се колят от време на време. Типично балкански манталитет - без разлика.

Ти май се срамуваш от българите а??Така както си написала излиза,че нека чужденците колят и бесят а?Май ти си повярвала,че си вече нещо друго,а не типична жена от балкански произход?Горкия младеж,хайде започни да събираш подпиписи да бъде освободен,а?

--------------------
The war is a way of survival
The way we have chosen so far
By taking the guts of your rival
You know that you tear him apart !

Anger to dwell!!!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15108

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.04 seconds in which 0.018 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.