ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Lothian
бракуван

Регистриран: 14.08.2003
От: looking for a sundown town
Re: Австралиец ...... в България
    #1998661 - 09.01.2008 17:27 [Re: Sydneysider]

ами аз четох коментарите и да си кажа ми се вдигна мнението за австралийците ( аз австралийките отдавна ги уважавам)...много обективно и доста от тях и безспристрастно обясняват как може и да е виновен, как и преди го е правил, как добрите момчета не носят ножове

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #1999745 - 10.01.2008 13:30 [Re: Sydneysider]

Мадам Сидни, без да имам намерение отново да подхващаме темата "Кой крив-кой прав", ще кажа че Австралиеца ще си понесе наказанието за убийството по БГ законите. Все пак на мястото на чужденеца можеха да бъдат много други БГ граждани - просто отвори криминалните хроники на всеки един вестник и косите ще ти настръхнат... Нека да си представим същия случай като на мястото на чужденеца поставим БГ младеж, а на мястото на на футболните фенове на Левски сложим банда "мангали"... Тогава съм сигурен че "убиеца" щеше да е най-големия герой и вече подписката за освобождаването му щеше да наброява милион. Нека "Криво да седим-право да съдим" и да свалим националистическите очила, защото всички си знаем "стоката"...

Просто първия от многото линкове които могат да се намерят: http://www.novinar.bg/?act=news&act1=det&mater=MjUwOTszMTc=

И още един- мн.добър: http://www.novinar.bg/?act=news&act1=det&mater=MjUwOTszNTA=

Ето и реални присъди за умишлено убийство по БГ правосъдието! Интересно колко ще получи Австралиеца?
http://news.ibox.bg/news/id_1463045118

Все пак основната причина да пиша този постинг е ироничния край на твоя пост, който всъщност си е жива истина.

Цитат:

щото от всеки ъгъл те дебнат смъртоноисни опасности

Например: Ще започна от най-популярния спорт в БГ- футбола. Иди на мач например Левси-ЦСКА, седни в сектора на единия отбор и почни да викаш за противника- след секунди вече ще са те сгънали на 4 и ще си завряна под седалките. Тук в Австралия ходят по 70-80 хиляди на мачове(фути,ръгби,крикет,сокър) и няма сектори на едните и другите- изключение правят Хърватските и Сръбските фенове- сещай се защо, както ти казваш. Когато единия отбор вкара гол, феновете му поникват като гъби по целия стадион. В края на мача съседите "противници" си пожелават "good luck next time" и си отиват "по живо-по здраво". Ако пък не ти се седи на стадиона, просто след мача си сложи синьо или червено шалче(или шапка) и се разходи наоколо- само след минути ще трепериш за здравето си. Ако не си спортна личност, просто се качи на колата си и покарай по пътищата на БГ- на всеки 20 мин. ще се разминаваш на косъм със "самоубиец". Ако пък не ти се кара кола, а искаш да се разходиш по улиците- опитай се да пресечеш на пешеходна пътека както пресичаш в Австралия- ако оцелееш, после цял живот трябва да черпиш. След това като ходиш на пазара за чушки, си сложи златното синджирче и си преметни новата дамска чанта, след като те оберат посред бял ден и проклинаш всичко живо по пътя ти, като се прибереш в къщи се оказва че си късметлийка защото са обрали апартамента на комшийката докато си е била в къщи и така нататък, да продължавам ли с примерите...? Политическите имигранти са малко и точно заради такива причини, повечето от нас са се изнесли на другия край на света, откъдето сега "къпещи се в благата на мръсните капиталисти" можем да се правим на големи родолюбци и патриоти!
Аре със здраве! Давам думата на не-имигрантите да поплюят...

mon
dreamer

Регистриран: 08.05.2005
От: Brisbane, Australia
    #1999797 - 10.01.2008 14:10 [Re: Спец]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Миленче, явно климата в Сидни не ти действа добре щом защитаваш един хладнокръвен убиец. Това е човек без никаква съвест, дори и след убийството не му пука че е отнел човешки живот и говори врели некипели. Този от затвора не трябва да излиза.

Хе-хе, това означава че половин България трябва да е в затвора и да не излиза до живот.

Наистина ще ме впечатлиш ако обясниш по каква логика стигна до това умозаключение.

България е пълна с хладнокръвни убиийци на които не им пука кой кой е и колко страда. Плащат си след всяко убийство и никога и не виждат какво представлява затвора отвътре.

--------------------
from sunny Brisbane

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2000065 - 10.01.2008 17:47 [Re: mon]

Абе само като му видите престъпната мутра на тоя и всичко е ясно . Някой хора си личат от километри какви са

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2000070 - 10.01.2008 17:52 [Re: down_under]

Това за футболните изстъпления в БГ е вярно . На фона на гърци , сърби, хървати и турци обаче сме кротки като агънца
Вярвам в това което казваш , но те уверявам че подобна идилична гледка няма да видиш никъде в Европа ( освен може би на места в Скандинавия). Феновете в Европа и Англия са по-темпераментни и това , което описваш е невъзможно да се случи

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Sydneysider
старо куче

Регистриран: 18.11.2004
От: Sydney, Australia
    #2000521 - 11.01.2008 01:28 [Re: mon]

Може да е веярно за запалянковците, ако си на мача, но в момента футболния сезон в България е приклчил, затова тази защита не е приложима. Аз лично не съм видяла никого да бият на улицата, само циганските просяци и гледачки в центъра на София са почти толкова досадни, колкото амбулантните търговци в Бали.
Мен бе вбесява, че вместо си трае и да плати на когото трябва да се измъкне (нали баща му е милионер, нама да му дотежи толкова) тпй веднага започва с оплюване на България - как сме расисти, корумпирани и пр. а той честен и вдъхновен борец за справедливост.
Лично за мен няма съмнение, че ще си намерят смечкаващи вината обстоятелства и ще лежи само за малко, ако изобщо в затвора.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #2000525 - 11.01.2008 01:37 [Re: Sydneysider]

Цитат:

Мен бе вбесява, че вместо си трае и да плати на когото трябва да се измъкне (нали баща му е милионер, нама да му дотежи толкова)

Аз не мисля, че това е правилно, какво от това че баща му е милионер, ще си излежи заслуженото, а не да раздава подкупи. Нали точно от този манталитет се изнесахме от Бьлгария.

Това че плюе по Бьлгария няма да му помогне се надявам аз.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Galanthus nivalis

**

Регистриран: 17.05.2005
    #2202670 - 25.09.2008 18:04 [Re: venturer]

Цитат:

Цитат:

Мен бе вбесява, че вместо си трае и да плати на когото трябва да се измъкне (нали баща му е милионер, нама да му дотежи толкова)

Аз не мисля, че това е правилно, какво от това че баща му е милионер, ще си излежи заслуженото, а не да раздава подкупи. Нали точно от този манталитет се изнесахме от Бьлгария.

Това че плюе по Бьлгария няма да му помогне се надявам аз.

статия за това как въпросният "самарянин" се е опитал да убие 2 момчета в Сидни, но(!) се е разминал
Правете си изводие дали въобще ще лежи в затвора!!!

Sydneysider
старо куче

Регистриран: 18.11.2004
От: Sydney, Australia
    #2203095 - 26.09.2008 03:37 [Re: Galanthus nivalis]

Това е старо, поредното дело трябваше да е на 23 септември, някой знае ли нещо? Дали е приключило и има ли присъда?

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #2203193 - 26.09.2008 09:20 [Re: Sydneysider]

и на мен ще ми е интересно да разбера това.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15145

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.041 seconds in which 0.02 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.