ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
Re: Австралиец ...... в България
    #1990493 - 30.12.2007 17:13 [Re: dgovani]

Цитат:

Ровя се из един финландски форум и там преди време имаше статия за сравнително големият брой трудови злопулуки дори с фатален край в Австралия......рових се но не успях да намерия статията, но си спомням че в нея пишеше, че често квалифицирани емигранти или хора с работни визи са принудени да вършат тежка и опасна работа за която не са обучени и последиците са на лице,

Вестник "Стършел" - 13.09.2002
Из бюлетина на австралийската Комисия за обезщетение на пострадалите при трудови злополуки

Уважаеми господине, Пиша ви в отговор на молбата за допълнителна информация към т. 3 от доклада ми за злополуката.
Причината за инцидента беше наречена от мен "недооценяване на обстоятелствата".
Вие помолихте за по-обстойни обяснения и аз се надявам, че следващото по-долу описание на случилото се ще ви удовлетвори.
По професия съм зидар. В деня на инцидента работех сам на покрива на една новострояща се шестетажна сграда.
Когато приключ их работата си, установих, че са ми останали излишни тухли, които, както след това се оказа, са тежали около 230 килограма.
За да не ги пренасям на ръце до долу, аз реших да ги спусна до земята във варел, като използвам макарата, прикрепена към стената на строящата се сграда.
Слязох долу, застопорих въжето, качих се обратно на покрива и сложих тухлите във варела.
След това отново слязох долу и отвързах въжето, придържайки го леко, така че тухлите да бъдат спуснати бавно. В т. 11 на доклада за инцидента съм указал, че моето собствено тегло е 60 килограма.
Поради изненадата си, че изхвърчах от земята така внезапно, забравих да пусна въжето.
Не е необходимо да казвам, че продължих да се изкачвам по стената на сградата с висока скорост. Някъде към третия етаж пресрещнах варела, който в този момент се придвижваше надолу към земята със също толкова впечатляваща бързина.
Това може да обясни фрактурата на черепа, а също и незначителните охлузвания и счупената ключица, които са описани в т. 3 от доклада за инцидента.
Продължих бързото си изкачване, като скоростта му бе съвсем леко намалена след сблъсъка ми с варела, и не спрях преди пръстите на дясната ми ръка да се врежат в макарата. За щастие по това време вече се бях окопитил и се държах здраво за въжето, вместо да се поддам изцяло на болката. Горе-долу по същото в време очевидно варелът бе стигнал до земята и при удара в нея дъното му се откачи.
В този момент, вече освободен от тежестта на тухлите, останали на земята, варелът е тежал около 25 килограма.
Отново ви приканвам да обърнете внимание на данните за моето собствено тегло.
Както можете да си представите, сега аз започнах бързо да слизам надолу по стената на сградата.
Към третия етаж отново се срещнах с варела, който този път се изкачваше нагоре. Това ми донесе фрактури на двата глезена, избити зъби и няколко разкъсни рани по краката и долната част на тялото ми. Тук късметът започна леко да ми изневерява.
Срещата ми с варела все пак ме забави достатъчно, за да намали нараняванията ми при падането върху купчината тухли и за щастие последствията бяха само няколко пукнати гръбначни прешлена.
Съжалявам, че трябва да докладвам и това, но докато си лежах върху купчината тухли, изпитващ голяма болка и без да мога да мръдна, изглежда пак изгубих присъствие на духа и съм пуснал въжето, и единственото, което можех да правя, бе да лежа там и да гледам как празният варел започна отново пътешествието си надолу към земята и в края на краищата се стовари върху мене.
Това обяснява и двата счупени крака. Надявам се, че тези отговори ще задоволят интереса ви.

От английски:
Красимира ХАДЖИИВАНОВА
Случаят е действителен.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #1990496 - 30.12.2007 17:18 [Re: Huckleberry]

Да се смея ли или да съчувствам? Горкия.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Huckleberry

#1990498 - 30.12.2007 17:23 [Re: Моман]

Цитат:

Да се смея ли или да съчувствам? Горкия.

Ти па кво праиш в Австралия

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #1990499 - 30.12.2007 17:24 [Re: Huckleberry]

На пътешествие съм. Обикалям света /форумно/.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Huckleberry

#1990502 - 30.12.2007 17:26 [Re: Моман]

Цитат:

На пътешествие съм. Обикалям света /форумно/.

Жалко,мислех че си на почивка тук,щех ти дойда на гости

Ryu
неориентиран

Регистриран: 08.09.2007
    #1990611 - 30.12.2007 21:57 [Re: GIBIL]

Прекалено си краен,не мислиш ли?Освен ако не знаеш самата истината по въпроса.

dgovani
член

Регистриран: 08.09.2007
    #1990642 - 30.12.2007 23:18 [Re: Huckleberry]

Цитат:

Цитат:

Ровя се из един финландски форум и там преди време имаше статия за сравнително големият брой трудови злопулуки дори с фатален край в Австралия....

http://www.abc.net.au/news/stories/2007/08/28/2017238.htm

Andrews rejects call for 457 visa probe

Posted Tue Aug 28, 2007 10:47am AEST
Updated Tue Aug 28, 2007 12:13pm AEST

* Related Story: Deaths prompt call for 457 visa probe

The Federal Government has dismissed calls for an independent inquiry into 457 guest worker visas.

The Construction, Forestry, Mining and Energy Union (CFMEU) has raised concerns about the scheme after the deaths of three workers on the visas earlier this year.

But Immigration Minister Kevin Andrews says an investigation was ordered immediately after the deaths, and the union is peddling a scare campaign.

"To say that because three accidents have occurred in three different states in isolation, this is somehow exploitation of 457 visa holders who on average earn $71,000, is really a despicable scare campaign," he said.

Mr Andrews says the death are isolated cases.

"These are tragic accidents, that's true; but for someone to then say somehow this is linked to some purported exploitation of workers, I really find quite bizarre," he said.

But CFMEU spokesman John Sutton says migrants are often forced to work in appalling conditions and do not feel they have a right to complain.

"There's everything from workers who are brought in to do skilled work who are subsequently put out to do unskilled, heavy manual work that they're not trained for and sometimes is very unsafe," he said.

"In many instances, these people are in slave-like conditions, they're living in unacceptable living quarters, many of them cramped up together."

http://www.theage.com.au/news/investigat...id=rss_national

Foreign workers 'enslaved'

Matthew Moore and Malcolm Knox
August 28, 2007
Page 1 of 2 | Single page
Isabela Marie Balading, daughter of deceased worker in Australia Pedro Balading, holds his picture at their house in Marikina City, Philippines.

Isabela Marie Balading, daughter of deceased worker in Australia Pedro Balading, holds his picture at their house in Marikina City, Philippines.
Photo: Cheryl Ravelo
AdvertisementAdvertisement

CONDITIONS in remote Australian workplaces, where two foreigners died within three days in June, are so harsh that a leading immigration expert says they are "akin to slavery".

An investigation has exposed blatant breaches of the 457 skilled visa scheme and uncovered details of the deaths of the two workers in the Northern Territory and Queensland, and of a third man north of Perth.

The investigation highlights exploitation of overseas workers, too afraid to speak out, under a scheme that allows employers to sponsor thousands of foreigners to come into Australia and do jobs locals cannot or will not do.

It reveals the "extremely ugly face" of the 457 visa system, according to the immigration expert, Professor Bob Birrell, from Monash University.

The Age has learned that a university-trained Filipino farm supervisor, Pedro Balading, was thrown off the back of a Toyota utility and killed on an NT cattle station in June. A witness, who was on the back of the ute, says it was being driven fast on a rough road.

Mr Balading, 35, left behind a wife and three young children.

His wife says that in the months before his death, he complained repeatedly that his working conditions were much tougher than he had been told to expect, and that he was forced to do menial work such as fencing, in breach of his skilled visa.

Two days earlier, a logger from Inner Mongolia, China, 33-year-old Guo Jian Dong, died in a remote state forest 700 kilometres west of Brisbane. A tree he was felling brushed a dead tree, which then fell and crushed him.

Although the visas only allow foreign workers into Australia to do jobs for which they are skilled, Jack Watson, the man who trained Mr Guo, says he had never used a chainsaw before he arrived in Queensland. Mr Guo left behind a wife, and a child he had never met.

Others who work for NK Collins, the company that employed Mr Guo, are still living in western Queensland, including three who live in a caravan in a timber mill next to the Mitchell town dump, speak no English, and push a wheelbarrow nearly 3 kilometres to town to buy food.

"The specific instances … are akin to slavery," Professor Birrell said. "That derives from the fact that these people are cowed into believing that if they move away from their contract they will have to go home. Employers are exploiting their power in the relationship."

In the other case that has come to light, a Filipino stonemason, Wilfredo Navales, 43, was crushed to death by two slabs of granite in a stoneworks north of Perth in March. Mr Navales's family says he died doing labouring he was forced into, rather than using the skills for which he was ostensibly brought to Australia.

Поздрави,
джовани

PRN
На път за Дамаск

Регистриран: 04.05.2001
    #1990660 - 31.12.2007 00:06 [Re: dgovani]

Така, така Джовани
Събирай такива изрезки и ще получиш пълна и непредубедена картина живота в Австралия.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #1990672 - 31.12.2007 00:43 [Re: Huckleberry]

много го харесвах весник "Стьршел" едно време.

Това е още един бисер който Джовани може да прибави кьм своето обстойно проучване за Австралия
незнам с каква цел си го пуснал тук този виц

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (31.12.2007 00:52)

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #1990679 - 31.12.2007 01:01 [Re: dgovani]

Джовани,

Градиш представата си за тази страна по много неточна и изкривена информация, мога да коментирам по постинга ти но нямам време в момента а и май няма смисьл.

Моя сьвет кьм теб е да избягваш мнения и истории разказвани от братовчетката на комшийката или Стьршел.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15147

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.039 seconds in which 0.02 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.