ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
venturer

Регистриран: 05.11.2003
Re: Австралиец ...... в България
    #1990919 - 31.12.2007 08:18 [Re: BlueDragonfly]

Ааа, сигурно го правят. на мен пьк примерно ми са интересни че слагат мляко в чая си (доста колеги го правят).
То аз какво ли разбирам от чай (не обичам да пия чай) но в Бьлгария навремето не помня да сьм виждала да се слага мляко а и през тези години бьлгари не са ползвали мляко докато са ни гостували.

Просто различни навици.
и хубаво че сме различни иначе престави си какьв живот щеше да бьде

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #1990961 - 31.12.2007 10:41 [Re: venturer]

Не става дума за България. Филма всъшност беше по Viasat Explorer ( авторитетна и сериозна телевизия) които не бих заподозрял в тенденциозност. Ставаше дума за убийството на две австралийки и покрай това снимаха в такива клубове. Там контингента беше от австралийки "забавляващи" японски баровци . Стана дума и за това , че японската полиция се отнася пренебрежително към сигналите за насилие над такива момичета , които не били редки.
Та за БГ е ясно положението и се обяснява с ниския жизнен стандарт, липсата на духовност и морал , липста на ценности у младите хора , лошото образование...Освен това оромната част от тях също го правят доброволно и не виждам защо се надига такъв вой по медиите.Такъв път са си избрали в живота нека си го живеят ,както искат.Просто интересно е какво кара млади хора от една толкова развита и уредена държава да се занимават с най-древната провинция. Разбирам, че я страната няма такова нещо и явно го правят в чужбина.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (31.12.2007 10:51)

dgovani
член

Регистриран: 08.09.2007
    #1991042 - 31.12.2007 14:49 [Re: PRN]

Цитат:

Така, така Джовани
Събирай такива изрезки и ще получиш пълна и непредубедена картина живота в Австралия.

Хех PRN развесели ме. Ами нищо не събирам, но следя форумът от години и попадайки на такива "изрезки и телевизионни предавания" меко казано се учудих, както явно и много от вас.

Поздрави,

джовани

dgovani
член

Регистриран: 08.09.2007
    #1991043 - 31.12.2007 14:53 [Re: canon]

Цитат:

Не става дума за България. Филма всъшност беше по Viasat Explorer ( авторитетна и сериозна телевизия) които не бих заподозрял в тенденциозност.

Да вярвам, че става дума точно за този филм.....един от японските баровци беше взел телефоните на нови три австрлиики и телевизионният екип любезно ги иззе отвън....както те се изразиха. И аз също го гледъх по Viasat Explorer.

Поздрави,
джовани

milenaSYD
Нерегистриран

#1991077 - 31.12.2007 16:59 [Re: GIBIL]

Цитат:

Абе как така нашите мом4ета не са му скачали на главата на този боклук бе??Абе обикновено би трябвало да е смачкан от бой след това?

Срамувам се много дори - от такива като тебе. Ще ти напиша и отговор на другото ре. само, че след малко.
Виж първо какво пише Стандарт и ако не си присъствал на мястото можеш само да гадаеш колко са, но със сигурност не са 1:1, щото само със "скачане на главата" си решавате проблемите и ще има много още да си "скачате", докато ви дойде нещо там...
http://www.standartnews.com/bg/article.php?article=216131

"Минути след 1 ч в петък банда от 20 младежи налетяха на бой на чужденец и приятелката му."

http://dnes.dir.bg/2007/12/31/news2495330.html - виж и тук как вместо на гости той отишъл на война в България.
А то не било група младежи ами "това били футболни хулигани", които по същия начин скачали на главата на един циганин. Ще изкарат вода от 10 кладенци, такива като теб, за да му "скочат... вече не ми се и пише по тази тема.

milenaSYD
Нерегистриран

#1991087 - 31.12.2007 17:15 [Re: GIBIL]

Цитат:

Ти май се срамуваш от българите а??Така както си написала излиза,че нека чужденците колят и бесят а?Май ти си повярвала,че си вече нещо друго,а не типична жена от балкански произход?Горкия младеж,хайде започни да събираш подпиписи да бъде освободен,а?

Гибилчо, щях да забравя да ти отговоря и на това "скачане", много си умен, то вече като няма кой да ми го напомня и почти бях забравила какво е да си жена на балканите, подобно средния изток. Това, обаче, не ми пречи да съм обичана и уважавана - такава, каквато съм, но на теб явно манталитета ти пречи в тази насока, независимо жена "балканска" или каквато и да била.
Този "самарянин" и без моите подписи ще го освободят, а в България и без чужденци достатъчно добре се колят и бесят и сами. Това нито е първия, нито последния случай, но нали някой трябва да е виновен...

Както казах, не ми се занимава с тази тема

milenaSYD
Нерегистриран

#1991099 - 31.12.2007 17:39 [Re: dgovani]

http://www.standartnews.com/bg/article.php?article=216131
На тази страница новините от Стандарт продължават така:
Вести
Удушвач крие баба в скрин...
Къркан поп нападна контрольори... и т.н.

Джовани, каквато искаш представа си прави за Австралия и каквито материали искаш събирай, но аз в България със сигурност няма да отида да живея.

Честита нова година, между другото.
Милена

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #1991120 - 31.12.2007 18:14 [Re: ]

Едва ли на БГ медиите (, а и оказва се не само на тези в БГ) може да се има голямо доверие. Ето тук има точно обратната версия :

http://news.ibox.bg/material/id_1836075184/fpage_1/#clist

Съгласен съм с един от коментарите по-долу , че именно адвокатите му са измислили версията за падналия ром , на когото се е притекъл на помощ .Сега ще намесят и въпроса за насилието над малцинствата.
Интересно е , че по неговите думи " бил изпил само 5-6 бири и една текила" Ами това количество не е малко и за заклети пиячи , като българите . Интересно , колко му е мярата на този младеж ? Факт е , че в БГ е пълно с младежи от чужбина , които идват да пият до припадък и заради евтиния секс. Не мисля , че е нормално, който и да е да обикаля улиците с нож и при това доста пиян...
Също така е вярно , че нощем в София можеш да попаднеш на какви ли не келеши . Два пъти посред бял ден са ми вадили нож и то на оживени места .Това обаче не е причина аз да нося такъв . В същото време преди живеех в "Стрелбище" и много пъти съм се прибирал от центъра след дискотека нощем пеш през Южния парк , дето нямаше и една лампа да свети . Не съм имал проблем . Тя белята , както се казва веднъж става , но съзнателния човек запазва самообладание , а не почва да коли куци и сакато. Малко ли кадри даваха на извращенията ,които войници правят в Ирак- изнасилвания и убийства понякога и на деца ? Явно и армията му е промила мозъка на момчето.
Ясно е , че от този случай не бива да се правят изводи за австралийските младежи , защото не вярвам по улиците на Сидни да ходят въоръжени до зъби . Няма причина обаче един убиец да бъде оправдаван само поради това , че е австралийски гражданин.
С интерес ще следя развоя на делото и представените доказателства. При положение , че сънародникът му при който е бил на гости казва , че едва се познават ми намирисва , че е виновен. Другият младеж явно гледа да не се замесва много много ...
Честита Нова Година ! Здраве и късмет във всичко

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (31.12.2007 18:30)

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #1991278 - 01.01.2008 05:42 [Re: canon]

Цитат:

Разбирам, че я страната няма такова нещо и явно го правят в чужбина.

canon,

Какво няма в страната, ти не мислиш сериозно че има страна без проституция, тук тя е доста добре регламентирана.
Врьзка няма никаква между това колко една страна е уредена и развита и наличието на проституция.

Както горе беше споменато, това е начин за бьрзи и лесни пари и както аз писах по горе, всеки си избира как ще си живее живота.
Лошото е когато има насилие или по принуда се случва. Всьщност говорим все в женски род но има и доста мьже в тази професия сьщо

Честита Нова 2008 Година на всички!!!!

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (01.01.2008 05:44)

GIBIL
изгарящ

Регистриран: 01.12.2006
    #1991279 - 01.01.2008 06:19 [Re: ]

бабината ти трънкина!това ми е отговора!точно така,след като си се уредила извън "територията",която е биля някога твоя държава,хич не се обаждай и не ни квалифицирай!Радвай се,че си се отървала от такива ориенталци като мен и подобните ми и защитавай правата на аборигените:)

--------------------
The war is a way of survival
The way we have chosen so far
By taking the guts of your rival
You know that you tear him apart !

Anger to dwell!!!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15106

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.