ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
dgovani
член

Регистриран: 08.09.2007
Австралиец ...... в България
    #1989371 - 28.12.2007 13:57

Не бих искал нито да провокирам нито да обобщавам, но ето "примерно" на каква статия попаднах днес в дир-а:

http://dnes.dir.bg/2007/12/28/news2488619.html

"Австралиец прободе фатално младеж в София
28 декември 2007 / News.dir.bg
Австралийски гражданин наръга с нож тази нощ двама младежи в център на София. Единият от тях почина, другият е без опасност за живота.
Скандалът стана недалеч от хотел "Шератон" и църквата "Света Неделя" малко след 01 часа в петък. Австралиецът е задържан в полицията, предаде Фокус. Единият от пострадалите - 20 годишен младеж, е починал по пътя за “Пирогов”. Другият младеж е на 19 години и е с пронизваща рана на 10-то ребро без опасност за живота. Той е настанен във Военномедицинска академия, от където уточниха, че раната не е дълбока и не са засегнати вътрешни органи.
Името на извършителя е Джо Пол Фриймън, съобщи БНР, като се позова на Столичната дирекция на полицията. Той е на 21 години и е пристигнал в България на 22 декември. Задържан е в III-то РПУ.
При друг инцидент 12-годишно момче е било ранено от случаен куршум при стрелба в столичния квартал Горна Баня. Около 22.30 часа в четвъртък, според непотвърдена информация, празнуващи в квартала са стреляли с пистолет във въздуха. Един от изстрелите обаче улучва момчето, което е било в съседна на празнуващите къща. Детето е с повърхностна рана в лявата част на лицето и настанено в "Пирогов" без опасност за живота."

Та хората са различни, както и мотивите за техните деиствия, но според Вас случката по скоро типична ли е за Австралииският манталитет или клоняща към изключение.

Поздрави,

джовани

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
milenaSYD
Нерегистриран

Re: Австралиец ...... в България
    #1989948 - 29.12.2007 14:36 [Re: dgovani]

Джовани, ти прочете ли колко човека са нападнали австралиеца, и как е станал боя? Тук мъжете от малки ги учат да уважават жените, било то майка, жена, дъщеря, съученичка. Сигурна съм, че ако беше българин на неговото място щеше да избяга и да си зареже гаджето. Това е един нормален австралиец, а останалите са 20-ина нормални българи. В друга статия пък пише, че австралиеца бил нападнал групата от 20 българи. Айде сега... сигурна съм дори че и ножът не е бил негов, а някой от "играчите" го е извадил. Лека му пръст на умрелия, но в Австралия ножове размахват само ливанците, по други причини (не заради жени). Ако си спомняте Cronulla riots, бяха полудели преди 2 години.

Поздрави

ps щях да забравя, и македонците се колят от време на време. Типично балкански манталитет - без разлика.

Редактирано от milenaSYD (29.12.2007 14:43)

dgovani
член

#1990102 - 29.12.2007 19:09 [Re: ]

Цитат:

Джовани, ти прочете ли колко човека са нападнали австралиеца, и как е станал боя?

Не Милена, на друга статия по случая не съм попадал, но си спомниям че преди известно време англичанин беше пребил български младеж по черноморието, ако си спомням правилно, за това че в караоке бил пял фалшиво Куин...мой приятели живеещи в Англия твърдят че между австралииците и англичаните имало И много общо...?
Ровя се из един финландски форум и там преди време имаше статия за сравнително големият брой трудови злопулуки дори с фатален край в Австралия......рових се но не успях да намерия статията, но си спомням че в нея пишеше, че често квалифицирани емигранти или хора с работни визи са принудени да вършат тежка и опасна работа за която не са обучени и последиците са на лице, примерно в нета намерих това:

http://www.actu.asn.au/public/news/1083109764_29575.html

http://www.abs.gov.au/AUSSTATS/abs@.nsf/Latestproducts/63ED457234C2F22DCA25732C002080A7?opendocument

Тоест, без да твърдя каквото и да било се опитвам да си създам колкото се може по обстойна картина за Австралия. Вярно е че из нета и форумите информацията за страната е преобладаващо позитивна, но едва ли това е раят на вселената и се опитвам да "видя" и тъмните му страни.

Поздрави,

Джовани

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #1990128 - 29.12.2007 19:58 [Re: dgovani]

Дори и да е виновен , как може от постъпката на един келеш да се правят генерални изводи за хората на дадена страна.
Нали заради единици БГ престъпници на запад цяла Европа е пропищяла от нас
Така че виновен или не това едва ли има връзка с хората на Австралия.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #1990248 - 30.12.2007 03:19 [Re: dgovani]

Цитат:

Тоест, без да твърдя каквото и да било се опитвам да си създам колкото се може по обстойна картина за Австралия. Вярно е че из нета и форумите информацията за страната е преобладаващо позитивна, но едва ли това е раят на вселената и се опитвам да "видя" и тъмните му страни.

Обстойна картина/представа можеш да си сьздадеш само когато си живял тук, в момента тези твои опити могат само да ти навредят.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Sydneysider
старо куче

Регистриран: 18.11.2004
От: Sydney, Australia
    #1990301 - 30.12.2007 08:09 [Re: venturer]

Австралийката преса пише, че убиецът се представял за бритрански войник. Това може би обяснява защо е въртял ножа - нали там ги обучават за убийци, или поне има достатъчно извращения като в нашата армия, което те кара да пооткачиш.
NEWS

Редактирано от Sydneysider (30.12.2007 08:10)

venturer

#1990306 - 30.12.2007 08:37 [Re: Sydneysider]

Интересно, вьпреки че е имал австралийски паспорт все още не могат да са сигурни че е австралиец. не го разбирам много това, освен ако се сьмняват че има различни такива и може да се окаже че има и друго поданство освен австралийското.

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (30.12.2007 08:39)

dgovani
член

#1990406 - 30.12.2007 13:33 [Re: venturer]

Цитат:

Обстойна картина/представа можеш да си сьздадеш само когато си живял тук, в момента тези твои опити могат само да ти навредят.

Да Маги, напълно съм съгласен с мнението ти, но ако тръгна то не бих искал и да е съвсем на сляпо, защото от собствен опит знам 4е нещата са много по рядко онова, което изглеждат че са на пръв поглед.
Постинга го сложих не защото знам, а защото не знам. Така и така ли4ните ми контакти с австралиици се броят на пръсти....Преди около 3 години случайно бяхме наели (чрез трето лице) къща с двойка млади австралиици в Лондон (Англия) за около седмица......Имахме общ хол и на няколко пъти вечер идваха и други млади австралииски двойки. Едно от нещата, който ми направи впечатление е че когато миеха чиниите ги оставяха да изсъхнат заедно със сапунената пяна! Нямаше как да не попитам, но с широка усмивка ми беше обяснено, че така било правилно....Като цяло бяха любезни, но ако не съм бил прекалено предубеден, някак си ми прозираше че те с умивка се опитваха да покажат дистанцията на тестото от което са замесени........чел съм и подобни неща тука из форумите, като например че по подобна причина няма много смесени бракове между австралиики и българи да речем, в същото време наскоро попаднах на предаване по телевизията, в която се показваше как млади и хубави австралиики ходят в Япония почти да проситуират и много често намират смъртта си в някакви оргии.....Показаха и бащите на две от загиналите момичета и ми се стори, че става дума за сувсем нормални, а не изпаднали хора!
От финландският форум получих доста инфо за Австралия, тъй като фините са в групата от страните, чиито млади хора могат до 30 годишна възраст да идват в Австралия на "работа и ваканция", почти без проблем и те доста се възползват от това.... Та попаднах и на някой направо негативни мнения, които описваха Австралия в много черни краски?
Спомням си също, че австралииците в Лондон твърдяха, че като цяло заплатите в Англия са много по високи......и че австралииците пътували предимно преди брака, защото после изплащането на къщата и децата + разстоянията не го позволявали...
На скоро във форума имаше тема за имотите и ми направи впечатление, че споменатите от вас цени са всъщност доста високи, както и съотношението доход:имот 1:6....., ако си споням правилно при вас в момента лихвите са едни от най високите в сравнение с другите добре икономически развити страни, та и това ме накара да се замисля.

Както и да е, мнението ми стана дълго и доста разхвърляно ама това е в общи линии което "знам".

Поздрави и 4естита Нова Година с пожелания за от здраве и пари нагоре,

джовани

GIBIL
изгарящ

Регистриран: 01.12.2006
    #1990427 - 30.12.2007 14:31 [Re: dgovani]

А аз си мисля,че на ко-пелето ще му се размине,защото милиони "загрижени" австралийци ще започната да събират подписи да бъде върнат у дома и тн.Както с онзи пиян англичанин на Златни пясъци,преди време...ще започната да ни убеждават,че е в интерес на страната ни,че така правят добрите хора,че някакво австралийско мекере може свободно да ходи и убива всеки,който погледне на криво гаджето му,която съм сигурен,че е типична БГ девойка,която "благововее " пред подобни "хубави млади хора от нормалния свят",които сигурно и обещал да я вземе в "нормалния свят" и тн.Абе глупости мн могат да се напишат,само дето никъде не пише ,че е бил нападнат,ударен или подобно от 20 човека!!!Така,че мн ни подценявате нас българите.Едва ли не ние сме виновни ,ние сме винаги кривитие,а то "доброто мом4е" е имал право да убива Не ви ли е срам да мислите подобно нещо ,а?Май робската психика и срама ,че сте българи си казва думата ,а?
Мисля,че мръсника трябва да си получи заслуженото,да лежи мимимум 10 г тук в наш пандиз,в компания на нашите крими елементи и да накараме австралийците,едва ли не да се молят да бъдем "милостиви".И в бъдеще да бъдем все по-безпощадни към подобни прояви!Иначе самоунижението няма как да го преодолеем,като гледам как тук е писла една "жена".
Абе как така нашите мом4ета не са му скачали на главата на този боклук бе??Абе обикновено би трябвало да е смачкан от бой след това?

--------------------
The war is a way of survival
The way we have chosen so far
By taking the guts of your rival
You know that you tear him apart !

Anger to dwell!!!

GIBIL
изгарящ

#1990429 - 30.12.2007 14:36 [Re: ]

Цитат:

Джовани, ти прочете ли колко човека са нападнали австралиеца, и как е станал боя? Тук мъжете от малки ги учат да уважават жените, било то майка, жена, дъщеря, съученичка. Сигурна съм, че ако беше българин на неговото място щеше да избяга и да си зареже гаджето. Това е един нормален австралиец, а останалите са 20-ина нормални българи. В друга статия пък пише, че австралиеца бил нападнал групата от 20 българи. Айде сега... сигурна съм дори че и ножът не е бил негов, а някой от "играчите" го е извадил. Лека му пръст на умрелия, но в Австралия ножове размахват само ливанците, по други причини (не заради жени). Ако си спомняте Cronulla riots, бяха полудели преди 2 години.

Поздрави

ps щях да забравя, и македонците се колят от време на време. Типично балкански манталитет - без разлика.

Ти май се срамуваш от българите а??Така както си написала излиза,че нека чужденците колят и бесят а?Май ти си повярвала,че си вече нещо друго,а не типична жена от балкански произход?Горкия младеж,хайде започни да събираш подпиписи да бъде освободен,а?

--------------------

Anger to dwell!!!

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #1990493 - 30.12.2007 17:13 [Re: dgovani]

Цитат:

Ровя се из един финландски форум и там преди време имаше статия за сравнително големият брой трудови злопулуки дори с фатален край в Австралия......рових се но не успях да намерия статията, но си спомням че в нея пишеше, че често квалифицирани емигранти или хора с работни визи са принудени да вършат тежка и опасна работа за която не са обучени и последиците са на лице,

Вестник "Стършел" - 13.09.2002
Из бюлетина на австралийската Комисия за обезщетение на пострадалите при трудови злополуки

Уважаеми господине, Пиша ви в отговор на молбата за допълнителна информация към т. 3 от доклада ми за злополуката.
Причината за инцидента беше наречена от мен "недооценяване на обстоятелствата".
Вие помолихте за по-обстойни обяснения и аз се надявам, че следващото по-долу описание на случилото се ще ви удовлетвори.
По професия съм зидар. В деня на инцидента работех сам на покрива на една новострояща се шестетажна сграда.
Когато приключ их работата си, установих, че са ми останали излишни тухли, които, както след това се оказа, са тежали около 230 килограма.
За да не ги пренасям на ръце до долу, аз реших да ги спусна до земята във варел, като използвам макарата, прикрепена към стената на строящата се сграда.
Слязох долу, застопорих въжето, качих се обратно на покрива и сложих тухлите във варела.
След това отново слязох долу и отвързах въжето, придържайки го леко, така че тухлите да бъдат спуснати бавно. В т. 11 на доклада за инцидента съм указал, че моето собствено тегло е 60 килограма.
Поради изненадата си, че изхвърчах от земята така внезапно, забравих да пусна въжето.
Не е необходимо да казвам, че продължих да се изкачвам по стената на сградата с висока скорост. Някъде към третия етаж пресрещнах варела, който в този момент се придвижваше надолу към земята със също толкова впечатляваща бързина.
Това може да обясни фрактурата на черепа, а също и незначителните охлузвания и счупената ключица, които са описани в т. 3 от доклада за инцидента.
Продължих бързото си изкачване, като скоростта му бе съвсем леко намалена след сблъсъка ми с варела, и не спрях преди пръстите на дясната ми ръка да се врежат в макарата. За щастие по това време вече се бях окопитил и се държах здраво за въжето, вместо да се поддам изцяло на болката. Горе-долу по същото в време очевидно варелът бе стигнал до земята и при удара в нея дъното му се откачи.
В този момент, вече освободен от тежестта на тухлите, останали на земята, варелът е тежал около 25 килограма.
Отново ви приканвам да обърнете внимание на данните за моето собствено тегло.
Както можете да си представите, сега аз започнах бързо да слизам надолу по стената на сградата.
Към третия етаж отново се срещнах с варела, който този път се изкачваше нагоре. Това ми донесе фрактури на двата глезена, избити зъби и няколко разкъсни рани по краката и долната част на тялото ми. Тук късметът започна леко да ми изневерява.
Срещата ми с варела все пак ме забави достатъчно, за да намали нараняванията ми при падането върху купчината тухли и за щастие последствията бяха само няколко пукнати гръбначни прешлена.
Съжалявам, че трябва да докладвам и това, но докато си лежах върху купчината тухли, изпитващ голяма болка и без да мога да мръдна, изглежда пак изгубих присъствие на духа и съм пуснал въжето, и единственото, което можех да правя, бе да лежа там и да гледам как празният варел започна отново пътешествието си надолу към земята и в края на краищата се стовари върху мене.
Това обяснява и двата счупени крака. Надявам се, че тези отговори ще задоволят интереса ви.

От английски:
Красимира ХАДЖИИВАНОВА
Случаят е действителен.

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #1990496 - 30.12.2007 17:18 [Re: Huckleberry]

Да се смея ли или да съчувствам? Горкия.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Huckleberry

#1990498 - 30.12.2007 17:23 [Re: Моман]

Цитат:

Да се смея ли или да съчувствам? Горкия.

Ти па кво праиш в Австралия

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #1990499 - 30.12.2007 17:24 [Re: Huckleberry]

На пътешествие съм. Обикалям света /форумно/.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Huckleberry

#1990502 - 30.12.2007 17:26 [Re: Моман]

Цитат:

На пътешествие съм. Обикалям света /форумно/.

Жалко,мислех че си на почивка тук,щех ти дойда на гости

Ryu
неориентиран

#1990611 - 30.12.2007 21:57 [Re: GIBIL]

Прекалено си краен,не мислиш ли?Освен ако не знаеш самата истината по въпроса.

dgovani
член

#1990642 - 30.12.2007 23:18 [Re: Huckleberry]

Цитат:

Цитат:

Ровя се из един финландски форум и там преди време имаше статия за сравнително големият брой трудови злопулуки дори с фатален край в Австралия....

http://www.abc.net.au/news/stories/2007/08/28/2017238.htm

Andrews rejects call for 457 visa probe

Posted Tue Aug 28, 2007 10:47am AEST
Updated Tue Aug 28, 2007 12:13pm AEST

* Related Story: Deaths prompt call for 457 visa probe

The Federal Government has dismissed calls for an independent inquiry into 457 guest worker visas.

The Construction, Forestry, Mining and Energy Union (CFMEU) has raised concerns about the scheme after the deaths of three workers on the visas earlier this year.

But Immigration Minister Kevin Andrews says an investigation was ordered immediately after the deaths, and the union is peddling a scare campaign.

"To say that because three accidents have occurred in three different states in isolation, this is somehow exploitation of 457 visa holders who on average earn $71,000, is really a despicable scare campaign," he said.

Mr Andrews says the death are isolated cases.

"These are tragic accidents, that's true; but for someone to then say somehow this is linked to some purported exploitation of workers, I really find quite bizarre," he said.

But CFMEU spokesman John Sutton says migrants are often forced to work in appalling conditions and do not feel they have a right to complain.

"There's everything from workers who are brought in to do skilled work who are subsequently put out to do unskilled, heavy manual work that they're not trained for and sometimes is very unsafe," he said.

"In many instances, these people are in slave-like conditions, they're living in unacceptable living quarters, many of them cramped up together."

http://www.theage.com.au/news/investigat...id=rss_national

Foreign workers 'enslaved'

Matthew Moore and Malcolm Knox
August 28, 2007
Page 1 of 2 | Single page
Isabela Marie Balading, daughter of deceased worker in Australia Pedro Balading, holds his picture at their house in Marikina City, Philippines.

Isabela Marie Balading, daughter of deceased worker in Australia Pedro Balading, holds his picture at their house in Marikina City, Philippines.
Photo: Cheryl Ravelo
AdvertisementAdvertisement

CONDITIONS in remote Australian workplaces, where two foreigners died within three days in June, are so harsh that a leading immigration expert says they are "akin to slavery".

An investigation has exposed blatant breaches of the 457 skilled visa scheme and uncovered details of the deaths of the two workers in the Northern Territory and Queensland, and of a third man north of Perth.

The investigation highlights exploitation of overseas workers, too afraid to speak out, under a scheme that allows employers to sponsor thousands of foreigners to come into Australia and do jobs locals cannot or will not do.

It reveals the "extremely ugly face" of the 457 visa system, according to the immigration expert, Professor Bob Birrell, from Monash University.

The Age has learned that a university-trained Filipino farm supervisor, Pedro Balading, was thrown off the back of a Toyota utility and killed on an NT cattle station in June. A witness, who was on the back of the ute, says it was being driven fast on a rough road.

Mr Balading, 35, left behind a wife and three young children.

His wife says that in the months before his death, he complained repeatedly that his working conditions were much tougher than he had been told to expect, and that he was forced to do menial work such as fencing, in breach of his skilled visa.

Two days earlier, a logger from Inner Mongolia, China, 33-year-old Guo Jian Dong, died in a remote state forest 700 kilometres west of Brisbane. A tree he was felling brushed a dead tree, which then fell and crushed him.

Although the visas only allow foreign workers into Australia to do jobs for which they are skilled, Jack Watson, the man who trained Mr Guo, says he had never used a chainsaw before he arrived in Queensland. Mr Guo left behind a wife, and a child he had never met.

Others who work for NK Collins, the company that employed Mr Guo, are still living in western Queensland, including three who live in a caravan in a timber mill next to the Mitchell town dump, speak no English, and push a wheelbarrow nearly 3 kilometres to town to buy food.

"The specific instances … are akin to slavery," Professor Birrell said. "That derives from the fact that these people are cowed into believing that if they move away from their contract they will have to go home. Employers are exploiting their power in the relationship."

In the other case that has come to light, a Filipino stonemason, Wilfredo Navales, 43, was crushed to death by two slabs of granite in a stoneworks north of Perth in March. Mr Navales's family says he died doing labouring he was forced into, rather than using the skills for which he was ostensibly brought to Australia.

Поздрави,
джовани

PRN
На път за Дамаск

Регистриран: 04.05.2001
    #1990660 - 31.12.2007 00:06 [Re: dgovani]

Така, така Джовани
Събирай такива изрезки и ще получиш пълна и непредубедена картина живота в Австралия.

venturer

#1990672 - 31.12.2007 00:43 [Re: Huckleberry]

много го харесвах весник "Стьршел" едно време.

Това е още един бисер който Джовани може да прибави кьм своето обстойно проучване за Австралия
незнам с каква цел си го пуснал тук този виц

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (31.12.2007 00:52)

venturer

#1990679 - 31.12.2007 01:01 [Re: dgovani]

Джовани,

Градиш представата си за тази страна по много неточна и изкривена информация, мога да коментирам по постинга ти но нямам време в момента а и май няма смисьл.

Моя сьвет кьм теб е да избягваш мнения и истории разказвани от братовчетката на комшийката или Стьршел.

--------------------
----------------------

canon
На изток от рая

#1990680 - 31.12.2007 01:02 [Re: venturer]

Когато днес прочетох за многото австралийки проституиращи в Япония бях меко казано иненадан от информацията. Ето че току що съвсем случайно попаднах на филм по Viasat History ,където показваха именно това . Ставаше дума , че в баровски японски курорти е пълно с млади проституиращи австралийки , които често са обект на насилие , а понякога са и жертва на убийства . Все едно гледах репортаж по BBC за български или румънски проститутки в Западна Европа . Не бяха някакви аборигенки , а съвсем нормални 20-25 годишни бели момичета и не ставаше дума за изолирано явление , а това там било основният контигент от компаньонки. Още съм безкрайо учуден и ако филма не беше английски не бих го възприел сериозно .Явно човешките пороци не са чужди никому...По медиите в Австралия дискутира ли се този проблем и евентуално , какво обяснение се дава за това явление ?

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (31.12.2007 01:03)

venturer

#1990684 - 31.12.2007 01:10 [Re: canon]

canon,

Не, не се коментира поне аз за 15 години не сьм чула такова нещо. Лично аз, бих искала да видя този филма. Искам да знам какви са тези жени, откьде са, какьв е житейския им пьт и т.н.

Тук, се говори доста за обратното явление, за жени от Китай и Филипините които идват тук и проституират.

Не мога да твьрдя че не е истина, но да се говори че е практика или често срещано явление е абсурт.

Но, да попитам аз та нима в Бьлгария няма проституция или пьк в Америка вьобще не разбирам как може някой да си прави изводи за живота и хората на една страна в основа на такава информация

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (31.12.2007 01:13)

Sydneysider
старо куче

#1990691 - 31.12.2007 01:29 [Re: venturer]

Това за австралийски бар-дами в Япония е вярно. Те не се броят официално проститутки, но са на принципа на гейшите - трябва да правят компания на посетителите и да ги принуждават да поръчват скъпи питиета. Не са длъжни да се наемат за секс, но могат да "заработят" допълнително по желание.
Мен също ме очудва отношението на някои австралийци към това - че е просто професия като всяка друга. Момичетата не са изпаднали, но това е начин да заработиш лесно и бързо големи пари, тъй като стандартът в Япония е много по-висок от Австралия (или поне кърсът на йената спрямо долара го прави такъв).

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #1990692 - 31.12.2007 01:30 [Re: venturer]

В САЩ някой като извади калашник в мола и почне да трепе наред веднага тръгват приказки как американците са луди, прости, тъпи и т.н. Как Америка е супер опасно място и всички там са убийци и откачалки. Като стане нещо подобно другаде и се почват приказките как може да се правят изводи за дадена страна по няколко такива случки, които били нормални навсякъде. В Австралия не са пращали каторжници, там хората са само весели, усмихнати и все едно е рая. Там не може да се скапе икономиката или да има хаузинг балони. Белите жени там не може да са проститутки и курви - такива са само филипинките и китайките. Въобще там е рая на земята и блаженни са вярващите в това .
Отделен пък е въпроса, че да тръгнеш да си правиш изводи за една цяла държава от една статия във вестника, филм или случка на другия край на света е меко казано "странно" .
Май хората е много трудно да разберат, че всичко е почти поравно разпределено по целия свят - имам предвид хорските пороци и характери. На никой нищо не му е чуждо и въпроса трябва да е как една държава, град или село се противопоставят на такива изпълнения, а не дали хората някъде са/не са/ способни да ги извършат.

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

venturer

#1990703 - 31.12.2007 01:59 [Re: Reks]

Цитат:

Май хората е много трудно да разберат, че всичко е почти поравно разпределено по целия свят - имам предвид хорските пороци и характери. На никой нищо не му е чуждо и въпроса трябва да е как една държава, град или село се противопоставят на такива изпълнения, а не дали хората някъде са/не са/ способни да ги извършат.

Reks,

И аз мисля така за разпределението, все пак е наш избора кьде/на какво ниво ще бьдем в една страна. За мен е по важно човек да има вьзможности и избор от там нататьк всичко си зависи от нас.

Цитат:

Отделен пък е въпроса, че да тръгнеш да си правиш изводи за една цяла държава от една статия във вестника, филм или случка на другия край на света е меко казано "странно"

На мен ми показва липса на житейски опит.

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (31.12.2007 02:14)

venturer

#1990705 - 31.12.2007 02:02 [Re: Sydneysider]

Цитат:

Мен също ме очудва отношението на някои австралийци към това - че е просто професия като всяка друга. Момичетата не са изпаднали, но това е начин да заработиш лесно и бързо големи пари, тъй като стандартът в Япония е много по-висок от Австралия

Сидни,

А, нима не е? След като Те са си е избрали, а не са били принудени, тогава кой има вина. Аз вярвам че всеки един от нас си определя пьтя и живота и е отговорен за деянията си.

--------------------
----------------------

Ribka Pomoriiska
ориентиранa
**

Регистриран: 12.11.2005
От: Melbourne, Australia
    #1990728 - 31.12.2007 03:00 [Re: dgovani]

Е, ама вие наистина ли очаквате, че има страна където няма престъпност, проституция, бедност, несправедливост, хулигани, или пък злополуки на работното място, особено където става въпрос за нискоквалифициран физически труд??? Проституцията тук доколкото знам е разрешена по закон, така че дори не говорим за престъпление.

А относно миенето на чинии -- това изсушаването без да се измие сапуна е общоприетият начин за миене на чинии при англо-саксонците. Те много пък се чудят защо аз пък ги изплаквам А това, че са ви отговорили с усмивка не мога да разбера как успяхте да го изтълкувате негативно Ако ви бяха нахокали (за това как разхищавате водата) сигурно пак нямаше да сте доволни.

Не ми стана ясно защо събирате тази информация -- книга ли ще пишете, или смятате да имигрирате? Ако е второто, тогава моят съвет е, че е много по-добре човек да е позитивно настроен (без да е наивен) и да е готов да приема разликите, иначе ще е пълна мизерия .

честита нова година на всички

Редактирано от Ribka Pomoriiska (31.12.2007 04:28)

venturer

#1990760 - 31.12.2007 04:21 [Re: Ribka Pomoriiska]

Покрай това миене и неизплакване се вдигна голям шум из форума. Незнам за англичаните (казвате че е тяхен навик) но аз тук не познавам австралиец които да няма миячна машина в дома си така че не знам как става този номер с неизплакването, по скоро сьм склонна да вярвам че е стар английски обичай.

Бьлгарите са много консервативни кьм неща на които не са привикнали или правели, понякога ме учудва тяхната убеденост, че тяхните навици и привички са правилните а не на околните.
И аз се присьединявам кьм сьвета ти, никой не налага на никого тертип на живеене, просто трябва да се приемат и уважават разликите.

желая на теб и всички останали сьфорумци весело посрещане на Новата Година!!!!!!

За нас тук в Мелбьрн ще бьде една гореща нощ, очакваме 41градуса днес

--------------------
----------------------

Ribka Pomoriiska
ориентиранa
**

Регистриран: 12.11.2005
    #1990762 - 31.12.2007 04:26 [Re: venturer]

Баш английски обичай си е!!

Аз съм приготвила скаридите за скарата, приятно прекарване и на вас!!!

BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
    #1990914 - 31.12.2007 08:05 [Re: venturer]

Аз пък съм ги виждала да ги мият така (австралийци) и в началото ми беше странно, но в крайна сметка съдовете пак са измити и са чисти, така че не виждам защо да е проблем.

venturer

#1990919 - 31.12.2007 08:18 [Re: BlueDragonfly]

Ааа, сигурно го правят. на мен пьк примерно ми са интересни че слагат мляко в чая си (доста колеги го правят).
То аз какво ли разбирам от чай (не обичам да пия чай) но в Бьлгария навремето не помня да сьм виждала да се слага мляко а и през тези години бьлгари не са ползвали мляко докато са ни гостували.

Просто различни навици.
и хубаво че сме различни иначе престави си какьв живот щеше да бьде

--------------------
----------------------

canon
На изток от рая

#1990961 - 31.12.2007 10:41 [Re: venturer]

Не става дума за България. Филма всъшност беше по Viasat Explorer ( авторитетна и сериозна телевизия) които не бих заподозрял в тенденциозност. Ставаше дума за убийството на две австралийки и покрай това снимаха в такива клубове. Там контингента беше от австралийки "забавляващи" японски баровци . Стана дума и за това , че японската полиция се отнася пренебрежително към сигналите за насилие над такива момичета , които не били редки.
Та за БГ е ясно положението и се обяснява с ниския жизнен стандарт, липсата на духовност и морал , липста на ценности у младите хора , лошото образование...Освен това оромната част от тях също го правят доброволно и не виждам защо се надига такъв вой по медиите.Такъв път са си избрали в живота нека си го живеят ,както искат.Просто интересно е какво кара млади хора от една толкова развита и уредена държава да се занимават с най-древната провинция. Разбирам, че я страната няма такова нещо и явно го правят в чужбина.

--------------------

Редактирано от canon (31.12.2007 10:51)

dgovani
член

#1991042 - 31.12.2007 14:49 [Re: PRN]

Цитат:

Така, така Джовани
Събирай такива изрезки и ще получиш пълна и непредубедена картина живота в Австралия.

Хех PRN развесели ме. Ами нищо не събирам, но следя форумът от години и попадайки на такива "изрезки и телевизионни предавания" меко казано се учудих, както явно и много от вас.

Поздрави,

джовани

dgovani
член

#1991043 - 31.12.2007 14:53 [Re: canon]

Цитат:

Не става дума за България. Филма всъшност беше по Viasat Explorer ( авторитетна и сериозна телевизия) които не бих заподозрял в тенденциозност.

Да вярвам, че става дума точно за този филм.....един от японските баровци беше взел телефоните на нови три австрлиики и телевизионният екип любезно ги иззе отвън....както те се изразиха. И аз също го гледъх по Viasat Explorer.

Поздрави,
джовани

milenaSYD
Нерегистриран

#1991077 - 31.12.2007 16:59 [Re: GIBIL]

Цитат:

Абе как така нашите мом4ета не са му скачали на главата на този боклук бе??Абе обикновено би трябвало да е смачкан от бой след това?

Срамувам се много дори - от такива като тебе. Ще ти напиша и отговор на другото ре. само, че след малко.
Виж първо какво пише Стандарт и ако не си присъствал на мястото можеш само да гадаеш колко са, но със сигурност не са 1:1, щото само със "скачане на главата" си решавате проблемите и ще има много още да си "скачате", докато ви дойде нещо там...
http://www.standartnews.com/bg/article.php?article=216131

"Минути след 1 ч в петък банда от 20 младежи налетяха на бой на чужденец и приятелката му."

http://dnes.dir.bg/2007/12/31/news2495330.html - виж и тук как вместо на гости той отишъл на война в България.
А то не било група младежи ами "това били футболни хулигани", които по същия начин скачали на главата на един циганин. Ще изкарат вода от 10 кладенци, такива като теб, за да му "скочат... вече не ми се и пише по тази тема.

milenaSYD
Нерегистриран

#1991087 - 31.12.2007 17:15 [Re: GIBIL]

Цитат:

Ти май се срамуваш от българите а??Така както си написала излиза,че нека чужденците колят и бесят а?Май ти си повярвала,че си вече нещо друго,а не типична жена от балкански произход?Горкия младеж,хайде започни да събираш подпиписи да бъде освободен,а?

Гибилчо, щях да забравя да ти отговоря и на това "скачане", много си умен, то вече като няма кой да ми го напомня и почти бях забравила какво е да си жена на балканите, подобно средния изток. Това, обаче, не ми пречи да съм обичана и уважавана - такава, каквато съм, но на теб явно манталитета ти пречи в тази насока, независимо жена "балканска" или каквато и да била.
Този "самарянин" и без моите подписи ще го освободят, а в България и без чужденци достатъчно добре се колят и бесят и сами. Това нито е първия, нито последния случай, но нали някой трябва да е виновен...

Както казах, не ми се занимава с тази тема

milenaSYD
Нерегистриран

#1991099 - 31.12.2007 17:39 [Re: dgovani]

http://www.standartnews.com/bg/article.php?article=216131
На тази страница новините от Стандарт продължават така:
Вести
Удушвач крие баба в скрин...
Къркан поп нападна контрольори... и т.н.

Джовани, каквато искаш представа си прави за Австралия и каквито материали искаш събирай, но аз в България със сигурност няма да отида да живея.

Честита нова година, между другото.
Милена

canon
На изток от рая

#1991120 - 31.12.2007 18:14 [Re: ]

Едва ли на БГ медиите (, а и оказва се не само на тези в БГ) може да се има голямо доверие. Ето тук има точно обратната версия :

http://news.ibox.bg/material/id_1836075184/fpage_1/#clist

Съгласен съм с един от коментарите по-долу , че именно адвокатите му са измислили версията за падналия ром , на когото се е притекъл на помощ .Сега ще намесят и въпроса за насилието над малцинствата.
Интересно е , че по неговите думи " бил изпил само 5-6 бири и една текила" Ами това количество не е малко и за заклети пиячи , като българите . Интересно , колко му е мярата на този младеж ? Факт е , че в БГ е пълно с младежи от чужбина , които идват да пият до припадък и заради евтиния секс. Не мисля , че е нормално, който и да е да обикаля улиците с нож и при това доста пиян...
Също така е вярно , че нощем в София можеш да попаднеш на какви ли не келеши . Два пъти посред бял ден са ми вадили нож и то на оживени места .Това обаче не е причина аз да нося такъв . В същото време преди живеех в "Стрелбище" и много пъти съм се прибирал от центъра след дискотека нощем пеш през Южния парк , дето нямаше и една лампа да свети . Не съм имал проблем . Тя белята , както се казва веднъж става , но съзнателния човек запазва самообладание , а не почва да коли куци и сакато. Малко ли кадри даваха на извращенията ,които войници правят в Ирак- изнасилвания и убийства понякога и на деца ? Явно и армията му е промила мозъка на момчето.
Ясно е , че от този случай не бива да се правят изводи за австралийските младежи , защото не вярвам по улиците на Сидни да ходят въоръжени до зъби . Няма причина обаче един убиец да бъде оправдаван само поради това , че е австралийски гражданин.
С интерес ще следя развоя на делото и представените доказателства. При положение , че сънародникът му при който е бил на гости казва , че едва се познават ми намирисва , че е виновен. Другият младеж явно гледа да не се замесва много много ...
Честита Нова Година ! Здраве и късмет във всичко

--------------------

Редактирано от canon (31.12.2007 18:30)

venturer

#1991278 - 01.01.2008 05:42 [Re: canon]

Цитат:

Разбирам, че я страната няма такова нещо и явно го правят в чужбина.

canon,

Какво няма в страната, ти не мислиш сериозно че има страна без проституция, тук тя е доста добре регламентирана.
Врьзка няма никаква между това колко една страна е уредена и развита и наличието на проституция.

Както горе беше споменато, това е начин за бьрзи и лесни пари и както аз писах по горе, всеки си избира как ще си живее живота.
Лошото е когато има насилие или по принуда се случва. Всьщност говорим все в женски род но има и доста мьже в тази професия сьщо

Честита Нова 2008 Година на всички!!!!

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (01.01.2008 05:44)

GIBIL
изгарящ

#1991279 - 01.01.2008 06:19 [Re: ]

бабината ти трънкина!това ми е отговора!точно така,след като си се уредила извън "територията",която е биля някога твоя държава,хич не се обаждай и не ни квалифицирай!Радвай се,че си се отървала от такива ориенталци като мен и подобните ми и защитавай правата на аборигените:)

--------------------

Anger to dwell!!!

GIBIL
изгарящ

#1991280 - 01.01.2008 06:25 [Re: ]

ОО не !ама как?ама те в Австралия се бият по правила от 19 век,като джентълмени 1 бай 1,нали?ахахахах там никога не се напиват,никога не закачат приателката на някой,особено ако е чужденец,никога не биха те нарекли "бич!"...не..там не живеят хора,а свръх-културни възпитани еволюирали същества!Извинявай,mea culpa!Нали те е срам от такива като мене?Е,там няма да видиш такива:) прати няколко "бели господари",да ме заколят като се прибирам пиян понякога,щото псувам някоя кола задето ме е опръскала и те нека ме накажат за това със СМЪРТ!!!

--------------------

Anger to dwell!!!

GIBIL
изгарящ

#1991281 - 01.01.2008 06:29 [Re: Ryu]

ако за закачка някой хлапак,които се мисли за командос и си е въобразил,че трябва да поучава местните "аборигени",вади нож и убива,ти не мислиш ли ,че той е крайния,а??КОЙ Е КРАЙНИЯ БЕ???? за пиянска закачка --смърт!!!Ами ако спя със сестра му??тогава какво ,трябва и баща ми да убие ли за назидание?

--------------------

Anger to dwell!!!

GIBIL
изгарящ

#1991282 - 01.01.2008 06:39 [Re: dgovani]

За да избегнем излишните спорове,просто искам да кажа,че няма значение каква е националността на човека.Ясно е,че се е правил на герой и нека си плати според закона!Мисълта ми е ,че твърде мн се увеличиха случаите на чужденци,които правят каквото им скимне,а държавата и най-вече ХОРАТА трябва да защитят националното си достойнство адекватно!Да не допускат чужденците да идват тук и да си мислят ,че могат да пият,буйстват,чукат и УБИВАТ на воля!Анадъмно???
Аз съм сигурен и в бъдеще ще има подобни скучаи,затова отсега да се вземат мерки!И бай д уей,тази сутрин се разминах с мн пияни компании хора,които се прибираха у дома...и никъде не видях някой да закача жените на другите или подобно.Да не се подценяваме,не винаги сме "мърша"!

--------------------

Anger to dwell!!!

milenaSYD
Нерегистриран

#1991316 - 01.01.2008 11:55 [Re: GIBIL]

Цитат:

,никога не закачат приателката на някой,особено ако е чужденец,никога не биха те нарекли "бич!"...не..там не живеят хора,а свръх-културни възпитани еволюирали същества!

Правилно, не закачат дори сама жена (да не говорим тази на "приятеля" си) Затова аз много съм "за" легалната проституция, за да не ми "скачат" такива перковци като теб на улицата, ами да си свършат работата тихо и кротко където и с когото трябва, ако в къщи е неуместно - имам предвид със съпругата, а не със сестра си.
Айде и не ми казвай, че трябва да защитавам хулиганското поведение на сънародниците си. Ако бяха се прославили с нещо хубаво, щях да го подкрепя, но това е пълен абсурд. Чети коментарите под онези статий - някои са доста изобличителни - много неща се покриха в защита на "НАШИТЕ" Нападнали полицията, нападнали докторите - изкъртили вратата в болницата и са толкова невинни. Според мен, Джон го държат в ареста, не заради това което е направил, а за да не го утрепят с отварянето на вратата.
Този процес много ми прилича на този, който либийците водиха дълги години срещу нашите мед. сестри. Май съда взема под внимание каквото е угодно на някого, а не в името на истината. Някой беше споменал за кого работел на покойния Андрей баща му. Ти използваш турски думи, може би и ти имаш връзки в ДПС?
........като джентълмени 1 бай 1,нали........
Задължително се бият 1:20 само тези, които отиват до България на почивка. Освен това още със слизането от самолета се въоръжават и ако не това, поне си правят застраховка живот преди да тръгнат. Не се притеснявай, вече по-рядко ще ви се налага да се "сражавате" с чужденци на родна земя, особено австралийци, а от това Австралия изобщо няма да загуби. (не само аз, българите по целия свят ви обраха срама, а вас никак не ви е срам - и се гордеете и свободно заплашвате с бъдещи атаки...)
Приятен ден.

milenaSYD
Нерегистриран

#1991317 - 01.01.2008 12:02 [Re: GIBIL]

Цитат:

да поучава местните "аборигени",вади нож и убива,ти не мислиш ли ,че той е крайния,а

Не знам какво против имаш аборигените, и преди го видях някъде някой да го споменава, това са много миролюбиви и интересни хора и в никакъв случай не може да се прави сравнение с "футболните хулигани".

milenaSYD
Нерегистриран

#1991323 - 01.01.2008 12:16 [Re: GIBIL]

Цитат:

никога не биха те нарекли "бич!"...

За обиди от подобен характер и заплахи имам право да те осъдя. Ако си в Австралия и ми говориш по този начин + пред свидетели. Ела и ми говори така - еле пък ми "скочи" и ми остави белези - за това се държат прилично, не защото няма пияни, заляни и дрогирани.

canon
На изток от рая

#1991327 - 01.01.2008 12:34 [Re: venturer]

Маги имах предвид , че може би няма австралийски момичета или поне са малко. Нали ти сама каза , че това е приоритет на филипинки и китайки. Иначе те и нашите труженички които са на Запад не казват с какво се занимават . Всичките са певици или вариететни танцьорки . Така ,че навън винаги е по-лесно.

--------------------

dgovani
член

#1991332 - 01.01.2008 12:48 [Re: venturer]

Цитат:

Покрай това миене и неизплакване се вдигна голям шум из форума. Незнам за англичаните (казвате че е тяхен навик) но аз тук не познавам австралиец които да няма миячна машина в дома си така че не знам как става този номер с неизплакването, по скоро сьм склонна да вярвам че е стар английски обичай.

Бьлгарите са много консервативни кьм неща на които не са привикнали или правели, понякога ме учудва тяхната убеденост, че тяхните навици и привички са правилните а не на околните.
И аз се присьединявам кьм сьвета ти, никой не налага на никого тертип на живеене, просто трябва да се приемат и уважават разликите.

Да Маги, това за "тесногръдието" на българите го поддържам и аз. Може би ни е останало от турците......да виждаме и тълкуваме света предимно в черно и бяло .... това да това не! В случаят с общият хол и чиниите и чашите обаче аз трябваше да пия бира с вкус на сапун, а пък не го обичам хех!
Все пак държа да подчертаия, че аз не обвинявам никого, просто споделих личен опит с австралиици.

Поздрави,

джовани

dgovani
член

#1991334 - 01.01.2008 12:55 [Re: Ribka Pomoriiska]

Цитат:

Е, ама вие наистина ли очаквате, че има страна където няма престъпност, проституция, бедност, несправедливост, хулигани, или пък злополуки на работното място, особено където става въпрос за нискоквалифициран физически труд??? Проституцията тук доколкото знам е разрешена по закон, така че дори не говорим за престъпление.

Ами не, но просто до сега за Австралия бах чувал/чел само позитивни неща и попадайки на финландският форум ме очуди контраста на цитираните от мен мнения....предаването по виасат експлорър (за австралииските компанъонки в Япония) и случката с австралииеца в България само подсилиха очудването ми!

Поздрави,
джовани

dgovani
член

#1991336 - 01.01.2008 12:59 [Re: ]

Цитат:

Джовани, каквато искаш представа си прави за Австралия и каквито материали искаш събирай, но аз в България със сигурност няма да отида да живея.

Благодария за това, че си отделила време да посочиш цитираните от теб статии Милена и да моето мнение едва ли има някакво значение, освен ако не бъде тълкувано друго яче.

Поздрави,
джовани

milenaSYD
Нерегистриран

#1991338 - 01.01.2008 13:09 [Re: dgovani]

Цитат:

...трябваше да пия бира с вкус на сапун, а пък не го обичам хех!...

Много си сладък... как ще пиеш със сапуна те си ги изплакват преди да ги използват. Една моя приятелка от Нова Зенландия го правеше този номер, и тя ми обясняваше, че така сапуна дезинфекцирал по-дълго, и когато ще използва съдовете тогава се изплакват и забърсват ... и аз я накарах да ги изплаква сега ако може щото като засъхне сапунката не се маха с едно изплакване. Но това беше отдавна, преди да се оборудвам с миялна, както каза Маги тук масово ги използват и затова повече не съм виждала други, дори си мислех, че е само новозенландски модел.

dgovani
член

#1991479 - 01.01.2008 18:48 [Re: dgovani]

Ами може би темата се поизчерпа и не ми остава друго освен да Ви благодария за отделеното време и внимание. Навярно доста от Вас знаят следната връзка, но въпреки това почерпете се с поне по една българска песен по Ваш избор и бъдете здрави:

http://www.bulgarvoice.com/index.cfm

Поздрави,
джовани

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #1991896 - 02.01.2008 12:34 [Re: GIBIL]

Цитат:

За да избегнем излишните спорове,просто искам да кажа,че няма значение каква е националността на човека.Ясно е,че се е правил на герой и нека си плати според закона!Мисълта ми е ,че твърде мн се увеличиха случаите на чужденци,които правят каквото им скимне,а държавата и най-вече ХОРАТА трябва да защитят националното си достойнство адекватно!Да не допускат чужденците да идват тук и да си мислят ,че могат да пият,буйстват,чукат и УБИВАТ на воля!Анадъмно???
Аз съм сигурен и в бъдеще ще има подобни скучаи,затова отсега да се вземат мерки!И бай д уей,тази сутрин се разминах с мн пияни компании хора,които се прибираха у дома...и никъде не видях някой да закача жените на другите или подобно.Да не се подценяваме,не винаги сме "мърша"!

Абе братчет, единствено първото изречение на този пост ти е точно на мястото си! Всичко друго дето си изписал тука е абсолютен бълвоч на комплексиран нещастник! На тебе и държавата, чужденците да са ти проблема. Защо не вземе държавата да внесе ред в двора си като вкара в затвора всички мутри, крадци, нарко-пласьори, финансови измамници, подкупни полотици и държавни служители, улични хулигани, шофьори убийци и т.н.

Относно случая който се обсъжда тук, то си е ясно - глутницата гъзета са видели една кака с гаджето си и са решили да се правят на мъже, както са го правели много пъти преди, но винаги са минавали тънко между капките. Сигурен съм че на съвестта им тежат много претрепан народ и строшени глави, но този път не са извадили късмет. На мястото на чужденеца е можело да бъде всеки един човек на който да му падне пердето от лекета и да им пръсне кратуните с каквото има под ръка. Онзи Професор от СУ вместо да се прави на политик и да си подлага г_за на ДПС-то , да беше си възпитал сина - сега щеше да е жив! Има една приказка : "What goes around , comes around!"

Sydneysider
старо куче

#1991915 - 02.01.2008 13:08 [Re: down_under]

Последната версия на австралиеца е, че се е сбик не заради гаджето, а защото групата българи "биела Ром". Австралиската преса вече почна да ни черни, че нашия съд бил "кенгурски", т.е пристрастен.
Изглежда австралиеца не е бил кой да е, щом е завършил едно от най-скъпите частни училища в Сидни - King's College.
Има слухове, че не е бил точно британски войник, а скужител в американска база, т.е. вероятно от тайните служби. Рефлексът му от съответния тренинг е заработил не на място
За да го защитят, те ще започнат масирана очерняща кампания за България. По форумите вече се почна.
SMH

down_under
не–пристрастен

#1991961 - 02.01.2008 13:46 [Re: Sydneysider]

Цитат:

Последната версия на австралиеца е, че се е сбик не заради гаджето, а защото групата българи "биела Ром". Австралиската преса вече почна да ни черни, че нашия съд бил "кенгурски", т.е пристрастен.
Изглежда австралиеца не е бил кой да е, щом е завършил едно от най-скъпите частни училища в Сидни - King's College.
Има слухове, че не е бил точно британски войник, а скужител в американска база, т.е. вероятно от тайните служби. Рефлексът му от съответния тренинг е заработил не на място
За да го защитят, те ще започнат масирана очерняща кампания за България. По форумите вече се почна.
SMH

И аз видях краткия репортаж по ТВ-то. Аз мисля че първата версия за случката е най-вярна(за момичето) защото тогава още не са знаели кой, кой е. След това адвокатите на Австралиеца са измислили версията за добрия самарянин, а адвокатите на БГ младежите са измислили че Австралиеца ги е нападнал в гръб без да са го видели от къде е дошъл. За мен случая е "To be on a wrong place at the wrong time" и за двете страни.

Мастика ледена да пия
Оптимист
**

Регистриран: 20.10.2005
    #1992192 - 02.01.2008 18:14 [Re: ]

Миленче, явно климата в Сидни не ти действа добре щом защитаваш един хладнокръвен убиец. Това е човек без никаква съвест, дори и след убийството не му пука че е отнел човешки живот и говори врели некипели. Този от затвора не трябва да излиза.

venturer

#1992432 - 02.01.2008 22:31 [Re: Мастика ледена да пия]

Ти запознат ли си сьс случая добре та така бьрзо реши че е хладнокрьвен убиец?

Цитат:

Това е човек без никаква съвест, дори и след убийството не му пука че е отнел човешки живот и говори врели некипели.

Дай, моля те някакьв линк да видим какво става, бих искала да чуя той какво казва.

Иначе аз за пьрви пьт чух за случая вчера по вечерните новини. Не коментираха, точно как е станало, споменаха че на австралийски гражданин който служи в британската армия (присьединил се е миналата година) тече дело за убийство и опит за убийство в Бьлгария. Дадоха интервю с близките му и казаха че баща му заминава за Бьлгария за да е до него. Споменаха, че е бил доста активен anti-war активист и е организирал доста голям протест тук в Сидни срещу войната в Ирак. Близките казват, че по природа не е хулиган или убиец.

Едно нещо ме учуди, ако е толкова срещу войната в Ирак, какво прави в британските войски след като те се бият в Ирак.
Иначе колкото до случая в Бьлгария не мога да коментирам защото не знам точно какво се е случило, но логично ми се струва че е бил предизвикан и е станала белята нещата са излезнали от контрол. Кой нормален човек ще трьгне да се разправя с 20 човека ако няма друг изход.

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (02.01.2008 22:38)

venturer

#1992442 - 02.01.2008 22:35 [Re: Sydneysider]

Сидни,

Доста неприятна история, дано не се започне това чернене за което споменаваш. Надявам се нашето правосьдие да разгледа случая безпристрастно и да се дадат честни присьди на всички взели участие.

--------------------
----------------------

Sydneysider
старо куче

#1992522 - 03.01.2008 01:19 [Re: venturer]

Ха, истината взе да лъсва. Доброто монче, за което насилието било много "out of character" вече било намушквало и други. Полициято обаче не го обвинила поради "липса на доказателства". Т.е роднините са платили на жертвите да замажат работата. Което не им пречи най-нахално да обвиняват българите.
News.com.au
Австралийците вече пишат в защита на невинното момче по нашите англоезични сайтове, лошото е, че някои нашенци им пригласят.
http://www.novinite.com/view_news.php?id=88964

venturer

#1992528 - 03.01.2008 01:44 [Re: Sydneysider]

Цитат:

Ха, истината взе да лъсва. Доброто монче, за което насилието било много "out of character" вече било намушквало и други. Полициято обаче не го обвинила поради "липса на доказателства". Т.е роднините са платили на жертвите да замажат работата.

Това тук в Австралия ли е станало...намушкването и кога знаеш ли?
Tова момче на снимката не ми изглежда притеснено вьобще, даже напротив.

--------------------
----------------------

teriyaki
пристрастен
**

Регистриран: 24.10.2007
    #1992540 - 03.01.2008 02:15 [Re: dgovani]

Открих нещо интересно във форума на вестник Атака,
което значително се разминава с прочетеното по вестниците

copy/paste от форума на вестник Атака

Цитат:

Говорих с един мой човек по въпроса. Нещата изглежда не са такива, каквито ги виждаме ние. Може да се каже, че му имам доверие. Името му е прикрито, за да опазим невинните.

[18:14:28] Един познат каза: Съответния австралиец
[18:14:33] Един познат каза: до преди това е бил в едно рок кафе
[18:14:40] Един познат каза: с двама британци, мъж и жена
[18:14:44] Един познат каза: и са се запознали с един приятел
[18:14:57] Един познат каза: британеца си е тръгнал, останали са само 2мата и моя приятел
[18:15:04] Един познат каза: който е трябвало да ги заведе някъде, не съм сигурен къде
[18:15:16] Един познат каза: минали са през хепи за да пикае моя човек
[18:15:30] Един познат каза: при което едни фашисти, фенове на левски
[18:15:36] Един познат каза: са му се закачили
[18:15:39] Един познат каза: понеже той е на гребен
[18:15:52] Един познат каза: и с "Gegen Nazis!" отзад на якето
[18:16:06] Един познат каза: двайсетина човека
[18:16:11] Един познат каза: от които 5 бият жената
[18:16:20] Един познат каза: той ги размята останалите
[18:16:32] Един познат каза: моя приятел излиза, отпитва се да ги разтърве
[18:16:36] Един познат каза: бутат го на земята
[18:16:40] Един познат каза: пада доста лошо
[18:16:50] Един познат каза: събужда се по-късно и никой не намира
[18:17:08] Един познат каза: А австралиеца е британски войник
[18:17:38] Един познат каза: Сега е в 3то районно.

Sydneysider
старо куче

#1992551 - 03.01.2008 02:36 [Re: venturer]

Маги, дала съм линка по-горе като News.com.au, защото иначе се прекъсваше.

venturer

#1992554 - 03.01.2008 02:48 [Re: Sydneysider]

Аз прочетох инфото от този линк вече. Благодаря ти

--------------------
----------------------

teriyaki
пристрастен
**

Re: Австралиец ...... stabber before
    #1992603 - 03.01.2008 07:38 [Re: teriyaki]

От това, което прочетах в австралийската статия,
младежа се казва Джок Палфрийман и в миналото си има
опити за заколване на двама човека, които на косъм са се разминали със
смъртта на студентско парти в Австралия през 2004 г.
Bulgaria stabber accused before

GIBIL
изгарящ

#1992629 - 03.01.2008 09:35 [Re: down_under]

братчед...не помня баща ми да е спал с някоя роднина твоя за да имаме кръвна връзка.

--------------------

Anger to dwell!!!

GIBIL
изгарящ

#1992631 - 03.01.2008 09:44 [Re: ]

Споко бе,шоколадке:)Мн се впрягаш,да не ти е роднина?Имаш право да ги защитатваш,не ми пречиш,явно и ти си от онези Бг ,които като напуснат БГ помнят само лошото и плюят ли плюят,а сте забравили кви цървули сте били и вие тука повечето.За турските думи не знам,този език така или иначе го има, ако ти кажа ,че съм обрязан ,значи ли.че съм турчин ?нещо ксенофобски си настроена ,а?ооооооооо на това ли те научихха във великата демокрация?Не знам за "бич" ,ама аз мога да те съдя за расизъм ахахахах

--------------------

Anger to dwell!!!

venturer

#1992645 - 03.01.2008 10:30 [Re: GIBIL]

Спокойно дами и господа, излишно е да се обиждате.

нека живеещите в Бьлгария сьфорумци да пишат как се развиват нещата по делото, защото тук не говорят за случая много да не кажа вьобще (поне в Мелбьрн)

--------------------
----------------------

down_under
не–пристрастен

#1992663 - 03.01.2008 11:08 [Re: GIBIL]

Цитат:

братчед...не помня баща ми да е спал с някоя роднина твоя за да имаме кръвна връзка.

Ами как ще помниш като случката е била между моя баща и леля ти бе , нещастник !

milenaSYD
Нерегистриран

#1992673 - 03.01.2008 11:23 [Re: Мастика ледена да пия]

Цитат:

Миленче, явно климата в Сидни не ти действа добре щом защитаваш един хладнокръвен убиец.

Благодаря, не ще да е от климата, но щом казваш. Ако е било преднамерено убийство може би щеше да ги напада един по един, а не в група от 20. Това си е чиста самозащита, на теб май ти е студено за да защитаваш 20 побойници/убийци/ наведнъж.

Нищо лично в края на деня.
Поздрави.

milenaSYD
Нерегистриран

#1992677 - 03.01.2008 11:29 [Re: GIBIL]

Цитат:

Споко бе,шоколадке:)Мн се впрягаш,да не ти е роднина?Имаш право да ги защитатваш,не ми пречиш,явно и ти си от онези Бг ,които като напуснат БГ помнят само лошото и плюят ли плюят,а сте забравили кви цървули сте били и вие тука повечето.За турските думи не знам,този език така или иначе го има, ако ти кажа ,че съм обрязан ,значи ли.че съм турчин ?нещо ксенофобски си настроена ,а?ооооооооо на това ли те научихха във великата демокрация?Не знам за "бич" ,ама аз мога да те съдя за расизъм ахахахах

ноо си тъп

Мастика ледена да пия
Оптимист
**

#1992814 - 03.01.2008 16:08 [Re: ]

Момчетата не са били нито побойници, нито футболни хулигани, да не говорим за убийци. Убиецът ги е наблюдавал и ги е нападнал с ножа. След убийството той каза че не съжалява за това което е направил и изглеждаше съвсем спокоен. Въобще не му пука, че е убил човек
Опитай се за момент да си затвориш очите и да си представиш как напада момчето с нож в ръка и го забива право в сърцето му. Прободните рани са няколко. След това се нахвърля върху второ момче и забива ножа в бедрото му. Що за човек е това според теб. Аз ако направя нещо такова в яда си после не знам как ще спя, сигурно ще откача. А на този хич не му пука какво е извършил.

Спец
спартанец

Регистриран: 12.03.2004
От: Митовете
    #1992837 - 03.01.2008 16:44 [Re: Мастика ледена да пия]

Цитат:

Въобще не му пука, че е убил човек

Трудно ще обясниш на слепия как изглежда зеленото. Поне засега убиецът е на сигурно място, без нож с който да напада в гръб. За колко време, ще видим, е, на мен лично ми се ще час по-скоро да си иде и у дома да отстоява човешки права по неговия си начин- с ножа в гърба.
А че тоя ще го отнесе четвъртит съм напълно сигурен, поне с чужденците съдът ни не се излага.

canon
На изток от рая

#1992915 - 03.01.2008 18:01 [Re: Спец]

http://dnes.dir.bg/2008/01/03/news2503450.html
Да явно 15 години не му мърдат .Да вземат да го изтъргуват срещу визите , но като се има предвид тъмното му минало едва ли Австралия ще си го поиска
От друга страна пък щом баща му е виден патолог от Сидни , може да има контакти на високо ниво човекът и да го измъкне до следващото му убийство...

--------------------

Редактирано от canon (03.01.2008 18:07)

teriyaki
пристрастен
**

stab first, explain later
    #1993139 - 03.01.2008 22:19 [Re: teriyaki]

Това е видео от youtube, на което вероятно е сниман Палфрийман или
негов познат или приятел..........

Отивате на youtube и пишете Jock Palfreeman.

http://www.youtube.com/watch?v=5dEyv1gDfXI

mon
dreamer

Регистриран: 08.05.2005
От: Brisbane, Australia
    #1993201 - 03.01.2008 23:50 [Re: Мастика ледена да пия]

Цитат:

Миленче, явно климата в Сидни не ти действа добре щом защитаваш един хладнокръвен убиец. Това е човек без никаква съвест, дори и след убийството не му пука че е отнел човешки живот и говори врели некипели. Този от затвора не трябва да излиза.

Хе-хе, това означава че половин България трябва да е в затвора и да не излиза до живот.

--------------------
from sunny Brisbane

venturer

#1993218 - 04.01.2008 00:05 [Re: Спец]

Найстина ли починалото момче е било прободено в грьб?

Това поне лесно може да се установи. Ако е така, теорията че е било самозащита почти отпада.
Смятам че престоя му в бьлгарски затвор ще го понаучи на някой порядки.

Изглежда е trouble maker и досега му се е разминавало.

--------------------
----------------------

canon
На изток от рая

#1993220 - 04.01.2008 00:08 [Re: mon]

Искаш да кажеш , че всеки втори в България убива без да му пука ли ? В твоето семейтво има ли хладнокръвни убийци ? Ако не , значи поне комшиите със сигурност са такива а ?
Ясно е що за човек е това и не виждам , защо трябва сляпо да го защитавате само заради родното му място . Боклуци има навсякъде по света и те понякога произлизат , и от добри , и заможни сенейства . Жалко , че българския съд не може да привлече предишните му жертви от Австралия за да свидетелстват по делото.

--------------------

Редактирано от canon (04.01.2008 00:09)

venturer

#1993231 - 04.01.2008 00:17 [Re: canon]

canon,

Не е нужно да има наличие на хладно крьвни убийци за да има неуважение кьм сьдебната система. Погледни нивото на корупция в страната, няма човек които да не заобикаля закона по един или друг начин. А колко рецидивисти се разхождат по улиците на страната по различни причини, крадци и побойници.
Колкото до австралиеца, да си излежи присьдата която си заслужава.

--------------------
----------------------

milenaSYD
Нерегистриран

#1993400 - 04.01.2008 08:48 [Re: Спец]

Цитат:

, без нож с който да напада в гръб.

Това, че е бил прободен в гръб ми е убягнало. Явно наистина се е намесил по стар английски/американски военен обичай където не му е работата. Само не е ясно защо са били момичето? Някой да пусне линк с повече информация

Мастика ледена да пия
Оптимист
**

#1993470 - 04.01.2008 10:46 [Re: ]

Какво момиче са били? Пусни линк да прочетем. Моята информация е, че убиецът е бил с гаджето на приятеля си, което си е тръгнало като е видяло какво става.

canon
На изток от рая

#1993486 - 04.01.2008 11:09 [Re: venturer]

Да за тези неща си напълно права !

--------------------

Спец
спартанец

Регистриран: 12.03.2004
От: Митовете
    #1993498 - 04.01.2008 11:30 [Re: mon]

Цитат:

Цитат:

Хе-хе, това означава че половин България трябва да е в затвора и да не излиза до живот.

Наистина ще ме впечатлиш ако обясниш по каква логика стигна до това умозаключение.

dgovani
член

#1993903 - 04.01.2008 19:29 [Re: ]

Цитат:

Това, че е бил прободен в гръб ми е убягнало. Явно наистина се е намесил по стар английски/американски военен обичай където не му е работата. Само не е ясно защо са били момичето? Някой да пусне линк с повече информация

Лека му пръст на момчето, нека почива в мир.

Поздрави,
джовани

Редактирано от dgovani (04.01.2008 19:31)

Lothian
бракуван

Регистриран: 14.08.2003
От: looking for a sundown town
    #1996407 - 07.01.2008 18:37 [Re: dgovani]

интересно е как когато българските сестри заразиха сума ти либийски деца с спин всички наскачаха да ги защитават, чули недочули фактите и сега по същия начин наскачаха срещу този австралиец без фактите да са налице. Знаейки селския БГ менталитет аз съм склонен да повярвам че тея двамата бегета са се правили на отворени и са били много учудени като чужденеца им се е опънал. Тъй като не съм бил очевидец обаче ще си остана с предположението. Дано да освободят момчето ако наистина се е самозащитавало.

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

Мастика ледена да пия
Оптимист
**

#1997003 - 08.01.2008 10:28 [Re: Lothian]

Стига сте говорили глупости, това е сериозно престъпление.

Great White
ilunga

Регистриран: 16.09.2004
    #1997056 - 08.01.2008 11:15 [Re: Lothian]

Цитат:

когато българските сестри заразиха сума ти либийски деца с спин

Цитат:

Знаейки селския БГ менталитет

По тази твоя оригинална логика, спокойно бих могъл да напиша: Познавайки селския манталитет на Lothian, добре, че не е работил в Либия като лекар, щото сигурно сега всички либийски деца м/у 5 и 16 години щяха да са заразени със СПИН.

Май или редовно не си взимаш хапчетата, или те не ти въздействат достатъчно.За менталното си здраве май трябва да се грижиш повече.

--------------------
Любимото ми животно е мулето.Това е животно с усет - знае кога да спре да яде, знае и кога да спре да работи.Х.Труман

Lothian
бракуван

#1997318 - 08.01.2008 16:01 [Re: Great White]

ти като толкова отбираш от логика защо говориш за менталното ми здраве (ад хоминим).

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

Sydneysider
старо куче

#1997920 - 09.01.2008 01:23 [Re: Lothian]

Сутринта по телевизиата показаха, че му е отказано пускане под гаранция, но защитата му щяла да бъде temporary insanity.
Явно адвокатите му са преценили ситуацията, че е виновен и няма друг начин за отърваване на кожата. Гаджето на приятеля му, което е било с него и единствено може да опише случката от не българска страна набързо е напуснало страната - сетете се защо.
Това не пречи, обаче на австралийците да опбразуват по Facebook и други места групи за защита на "невинния". Те също не са били там и не могат да претендират, че знаят цялата истина, като за сестрите. Това се нарича "един за всички и всички за един", да се поучим от циганите.

venturer

#1997932 - 09.01.2008 01:33 [Re: Sydneysider]

Цитат:

Гаджето на приятеля му, което е било с него и единствено може да опише случката от не българска страна набързо е напуснало страната - сетете се защо.

Би трябвало да може при нужда да се издири и задьлжи да даде показания. Ще стане по бавно но ми се вижда нелогично да не може като се има впредвид тежеста на престьплението.

--------------------
----------------------

Sydneysider
старо куче

#1998003 - 09.01.2008 05:31 [Re: venturer]

Попрочетете този блог - вижте как основни доказателства, че добрият Джок е невинен са, че ние бием циганите и сме най-големия износител на проститутки. Австралийчетата, които иначе не са чували за България, ще са убедени, че в такава страна е задължително да се ходи с нож, щото от всеки ъгъл те дебнат смъртоноисни опасности:
http://slackbastard.anarchobase.com/?p=984#comments

Lothian
бракуван

#1998661 - 09.01.2008 17:27 [Re: Sydneysider]

ами аз четох коментарите и да си кажа ми се вдигна мнението за австралийците ( аз австралийките отдавна ги уважавам)...много обективно и доста от тях и безспристрастно обясняват как може и да е виновен, как и преди го е правил, как добрите момчета не носят ножове

--------------------

down_under
не–пристрастен

#1999745 - 10.01.2008 13:30 [Re: Sydneysider]

Мадам Сидни, без да имам намерение отново да подхващаме темата "Кой крив-кой прав", ще кажа че Австралиеца ще си понесе наказанието за убийството по БГ законите. Все пак на мястото на чужденеца можеха да бъдат много други БГ граждани - просто отвори криминалните хроники на всеки един вестник и косите ще ти настръхнат... Нека да си представим същия случай като на мястото на чужденеца поставим БГ младеж, а на мястото на на футболните фенове на Левски сложим банда "мангали"... Тогава съм сигурен че "убиеца" щеше да е най-големия герой и вече подписката за освобождаването му щеше да наброява милион. Нека "Криво да седим-право да съдим" и да свалим националистическите очила, защото всички си знаем "стоката"...

Просто първия от многото линкове които могат да се намерят: http://www.novinar.bg/?act=news&act1=det&mater=MjUwOTszMTc=

И още един- мн.добър: http://www.novinar.bg/?act=news&act1=det&mater=MjUwOTszNTA=

Ето и реални присъди за умишлено убийство по БГ правосъдието! Интересно колко ще получи Австралиеца?
http://news.ibox.bg/news/id_1463045118

Все пак основната причина да пиша този постинг е ироничния край на твоя пост, който всъщност си е жива истина.

Цитат:

щото от всеки ъгъл те дебнат смъртоноисни опасности

Например: Ще започна от най-популярния спорт в БГ- футбола. Иди на мач например Левси-ЦСКА, седни в сектора на единия отбор и почни да викаш за противника- след секунди вече ще са те сгънали на 4 и ще си завряна под седалките. Тук в Австралия ходят по 70-80 хиляди на мачове(фути,ръгби,крикет,сокър) и няма сектори на едните и другите- изключение правят Хърватските и Сръбските фенове- сещай се защо, както ти казваш. Когато единия отбор вкара гол, феновете му поникват като гъби по целия стадион. В края на мача съседите "противници" си пожелават "good luck next time" и си отиват "по живо-по здраво". Ако пък не ти се седи на стадиона, просто след мача си сложи синьо или червено шалче(или шапка) и се разходи наоколо- само след минути ще трепериш за здравето си. Ако не си спортна личност, просто се качи на колата си и покарай по пътищата на БГ- на всеки 20 мин. ще се разминаваш на косъм със "самоубиец". Ако пък не ти се кара кола, а искаш да се разходиш по улиците- опитай се да пресечеш на пешеходна пътека както пресичаш в Австралия- ако оцелееш, после цял живот трябва да черпиш. След това като ходиш на пазара за чушки, си сложи златното синджирче и си преметни новата дамска чанта, след като те оберат посред бял ден и проклинаш всичко живо по пътя ти, като се прибереш в къщи се оказва че си късметлийка защото са обрали апартамента на комшийката докато си е била в къщи и така нататък, да продължавам ли с примерите...? Политическите имигранти са малко и точно заради такива причини, повечето от нас са се изнесли на другия край на света, откъдето сега "къпещи се в благата на мръсните капиталисти" можем да се правим на големи родолюбци и патриоти!
Аре със здраве! Давам думата на не-имигрантите да поплюят...

mon
dreamer

Регистриран: 08.05.2005
От: Brisbane, Australia
    #1999797 - 10.01.2008 14:10 [Re: Спец]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Наистина ще ме впечатлиш ако обясниш по каква логика стигна до това умозаключение.

България е пълна с хладнокръвни убиийци на които не им пука кой кой е и колко страда. Плащат си след всяко убийство и никога и не виждат какво представлява затвора отвътре.

--------------------
from sunny Brisbane

canon
На изток от рая

#2000065 - 10.01.2008 17:47 [Re: mon]

Абе само като му видите престъпната мутра на тоя и всичко е ясно . Някой хора си личат от километри какви са

--------------------

canon
На изток от рая

#2000070 - 10.01.2008 17:52 [Re: down_under]

Това за футболните изстъпления в БГ е вярно . На фона на гърци , сърби, хървати и турци обаче сме кротки като агънца
Вярвам в това което казваш , но те уверявам че подобна идилична гледка няма да видиш никъде в Европа ( освен може би на места в Скандинавия). Феновете в Европа и Англия са по-темпераментни и това , което описваш е невъзможно да се случи

--------------------

Sydneysider
старо куче

#2000521 - 11.01.2008 01:28 [Re: mon]

Може да е веярно за запалянковците, ако си на мача, но в момента футболния сезон в България е приклчил, затова тази защита не е приложима. Аз лично не съм видяла никого да бият на улицата, само циганските просяци и гледачки в центъра на София са почти толкова досадни, колкото амбулантните търговци в Бали.
Мен бе вбесява, че вместо си трае и да плати на когото трябва да се измъкне (нали баща му е милионер, нама да му дотежи толкова) тпй веднага започва с оплюване на България - как сме расисти, корумпирани и пр. а той честен и вдъхновен борец за справедливост.
Лично за мен няма съмнение, че ще си намерят смечкаващи вината обстоятелства и ще лежи само за малко, ако изобщо в затвора.

venturer

#2000525 - 11.01.2008 01:37 [Re: Sydneysider]

Цитат:

Мен бе вбесява, че вместо си трае и да плати на когото трябва да се измъкне (нали баща му е милионер, нама да му дотежи толкова)

Аз не мисля, че това е правилно, какво от това че баща му е милионер, ще си излежи заслуженото, а не да раздава подкупи. Нали точно от този манталитет се изнесахме от Бьлгария.

Това че плюе по Бьлгария няма да му помогне се надявам аз.

--------------------
----------------------

Galanthus nivalis

**

Регистриран: 17.05.2005
    #2202670 - 25.09.2008 18:04 [Re: venturer]

Цитат:

Цитат:

Мен бе вбесява, че вместо си трае и да плати на когото трябва да се измъкне (нали баща му е милионер, нама да му дотежи толкова)

Аз не мисля, че това е правилно, какво от това че баща му е милионер, ще си излежи заслуженото, а не да раздава подкупи. Нали точно от този манталитет се изнесахме от Бьлгария.

Това че плюе по Бьлгария няма да му помогне се надявам аз.

статия за това как въпросният "самарянин" се е опитал да убие 2 момчета в Сидни, но(!) се е разминал
Правете си изводие дали въобще ще лежи в затвора!!!

Sydneysider
старо куче

#2203095 - 26.09.2008 03:37 [Re: Galanthus nivalis]

Това е старо, поредното дело трябваше да е на 23 септември, някой знае ли нещо? Дали е приключило и има ли присъда?

venturer

#2203193 - 26.09.2008 09:20 [Re: Sydneysider]

и на мен ще ми е интересно да разбера това.

--------------------
----------------------

Sydneysider
старо куче

Делото пак отложено
    #2203221 - 26.09.2008 09:59 [Re: venturer]

Каква е тази наша съдебна система, делото е пак отложено за 30 октомври без някой да се е писал болен. Този път обаче се спменават някакви цигани, с които българската компания се е спречкала преди намушкването.
http://news.ibox.bg/news/id_759195752

venturer

Re: Делото пак отложено
    #2203319 - 26.09.2008 11:56 [Re: Sydneysider]

И аз се замислих за това днес врьщайки се от работа слушах бьлгарското предаване и имаше както обикновено пряко включване от Бьлгария та говореха че са пребили журналист който пишел най вече за корупцията и престьпноста в страната. Та се замислих, накьде вьрвят нещата сьс сьдебната система в страната, коментираха как най вероятно ще се потули случая...и така

Колкото по този случай, най вероятно има добьр адвокат,както може да се предполага.

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (26.09.2008 11:57)

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #2203349 - 26.09.2008 12:30 [Re: venturer]

Цитат:

И аз се замислих за това днес врьщайки се от работа слушах бьлгарското предаване и имаше както обикновено пряко включване от Бьлгария та говореха че са пребили журналист който пишел най вече за корупцията и престьпноста в страната. Та се замислих, накьде вьрвят нещата сьс сьдебната система в страната, коментираха как най вероятно ще се потули случая...и така

Колкото по този случай, най вероятно има добьр адвокат,както може да се предполага.

За сметка на това са върнали огромния рушвет иззет от варненската съдийка, да си има да си харчи жената.

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

venturer

#2203359 - 26.09.2008 12:39 [Re: Opk]

А, трябваше ли да й го вьрнат. Не сьм запозната сьс случая.

Както си го написал ми звучи че е правилно, или си го написал саркастично.

--------------------
----------------------

Opk
неясен

#2203370 - 26.09.2008 12:47 [Re: venturer]

Разбира се саркастично е, за съжаление
По сигнал полиция влезе в домът и и намериха точно това за което е бил сигнала.

Уличена в корупция! - ЦЬК ТУК

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

venturer

#2203381 - 26.09.2008 13:10 [Re: Opk]

мерси за линка. споменава се интересна / странна причина за да решат да и ги вьрнат

--------------------
----------------------

Opk
неясен

#2203526 - 26.09.2008 14:41 [Re: venturer]

Може би още по-странна е ситуацията с варненски общински съветник арестуван за търговия с проститутки и още куп неща. Същият, някой си Данов, е син на бившия председател на Конституционния съд до 2003 г.
И всичко това в рамките на съдебната система

--------------------

Opk
неясен

#2203539 - 26.09.2008 14:47 [Re: venturer]

Христо Данов в ареста - ЦЪК ТУК

--------------------

venturer

#2204071 - 27.09.2008 01:48 [Re: Opk]

предполагам че такива случаи има много в страната, за сьжаления не много от тях имат завьршен край т.е. да си получат и излежат наказанията.

--------------------
----------------------

down_under
не–пристрастен

#3468872 - 03.10.2019 09:10 [Re: Мастика ледена да пия]

Цитат:

Момчетата не са били нито побойници, нито футболни хулигани, да не говорим за убийци. Убиецът ги е наблюдавал и ги е нападнал с ножа. След убийството той каза че не съжалява за това което е направил и изглеждаше съвсем спокоен. Въобще не му пука, че е убил човек
Опитай се за момент да си затвориш очите и да си представиш как напада момчето с нож в ръка и го забива право в сърцето му. Прободните рани са няколко. След това се нахвърля върху второ момче и забива ножа в бедрото му. Що за човек е това според теб. Аз ако направя нещо такова в яда си после не знам как ще спя, сигурно ще откача. А на този хич не му пука какво е извършил.

Сетих се за тази тема покрай истерията/"панаира" който се разиграва в Бг около Австралиеца.
Видеото черно на бяло показва(в буквалния смисъл) какво се е случило.

https://youtu.be/z2mzO3-6QTA

Това видео го видях предния ден в Дарик News и познайте на следващия ден нашата независима медия го е махнала:

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/po...v-video-2190157

Тези които не са харесали първото видео са направили контра-видео:

https://youtu.be/4iZDHu1Lnd4

Ето какво разказва адвоката:

https://youtu.be/RPNsUdggYyA

venturer

#3469081 - 07.10.2019 19:26 [Re: down_under]

Тук са в пред изборна кампания, също са в процес на избиране на главен прокурор...случаят се дъвче всеки ден.

--------------------
----------------------

Редактирано от venturer (07.10.2019 19:43)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15146

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.086 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.