ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Sydneysider
старо куче

Регистриран: 18.11.2004
От: Sydney, Australia
Електронни туристически визи
    #2132620 - 19.06.2008 14:46

Получих следното от Консулството в Канбера:

Уважаеми господине/госпожо,

Съобщаваме Ви, че от 16 юни 2008 г., България е включена в системата за автоматичното издаване на електронни визи за туристически посещения на български граждани в Австралия – “е676 auto-grant”.
Тази система дава възможност на българските граждани да кандидатстват за посочения вид виза по интернет – чрез електронната страница на федералния Департамент по имиграция и гражданство на Австралия – www.immi.gov.au, по всяко време на денонощието, от която и да е точка на земното кълбо, без да е необходимо да изпращат документи или паспорт до австралийско посолство. При получаване на съгласие виза няма да се поставя в паспорта, като в този случай българският гражданин трябва само да представи паспорта си при влизане в Австралия. Разликата между визовата система “е676”, в която България беше включена от 28.03.2007 г., и “е676 auto-grant” се състои в това, че при кандидатстване за виза по “е676 auto-grant” получаването на отговор по молбата трябва да става в рамките на минути след подаването на заявлението.

Канбера, 17.06.08
С уважение,
Катина Новкова Консул

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
Re: Електронни туристически визи
    #2132690 - 19.06.2008 16:14 [Re: Sydneysider]

Еха..много добре. Може би вече ще планирам една ваканцийка до Австралия през зимата

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2132916 - 19.06.2008 22:20 [Re: Sydneysider]

Видяха че БГ-тата не се втурнаха към Нова Зеландия след махането на визите и облекчиха процедурата и за Австралия

П.С. Шегувам се , знам че това се планираше от поне година и повече

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Ribka Pomoriiska
ориентиранa
**

Регистриран: 12.11.2005
От: Melbourne, Australia
    #2133020 - 20.06.2008 00:02 [Re: Sydneysider]

Мерси Сидни -- това е много добра новина!!!
Обаче аз подадох документи за сестра си на 12.06 -- сега ще видим какво ще стане и дали ще поискат един куп бумаги.

milenaSYD
Нерегистриран

#2152771 - 17.07.2008 12:31 [Re: Ribka Pomoriiska]

Системата работи много добре, на родителите ми дадоха електронни визи - туристически, искаха само да покажат банков стейтмънт. Сметката да е от 3 години и да има трансакций, за щастие имаха такава и са теглили само лихвите и то редовно. Мои кредитни карти и доход не ги поискаха, макар че ги предложих при телефонен разговор с офисърката разглеждала молбите. Всичко отне около 2 седмици и ги издадоха за 1 година с 6 месечен престой при влизане. Дори в момента визите са валидни, но те ще дойдат към края на годината, и ще останат около 4 месеца. Мисля си че няма да им хареса много имайки предвид че не знаят език, а аз имам право само на един месец отпуска, и ще им е скучно сами по цял ден - но и това е нещо.
Сравнително лесно се оказа, и пожелавам на всички кандидатствали успех.

Поздрави, Милена

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #2214111 - 07.10.2008 23:23 [Re: Sydneysider]

http://www.eta.immi.gov.au/ETAAus1En.html
http://www.immi.gov.au/visitors/tourist/976/eligibility.htm

Този сайт не е ли ъпдейтван, защото Бг не се явява в този списък?

pasajero
неориентиран

Регистриран: 20.02.2008
    #2216803 - 10.10.2008 13:47 [Re: Glezlichka]

Да попитам, само за туристически визи ли става въпрос, може ли и транзитни визи да се издават в елекронен вариант?

Sydneysider
старо куче

Регистриран: 18.11.2004
От: Sydney, Australia
    #2221603 - 15.10.2008 09:07 [Re: pasajero]

Ново писмо от посолството, сега сме включени в “еVisitor” визи.

Уважаеми господине/госпожо,

Съобщаваме Ви, че от 27 октомври 2008 г. България ще бъде включена в системата за издаване на безплатни електронни визи за краткосрочни туристически и работни /бизнес/ посещения на български граждани в Австралия – “еVisitor”.
Тази система дава възможност на българските граждани да кандидатстват за посочения вид виза по интернет – чрез електронната страница на федералния Департамент по имиграция и гражданство на Австралия – www.immi.gov.au, по всяко време на денонощието, от която и да е точка на земното кълбо, без да е необходимо да изпращат документи или паспорт до австралийско посолство. При получаване на съгласие виза няма да се поставя в паспорта, като в този случай българският гражданин трябва само да представи паспорта си при влизане в Австралия.
Притежателите на виза ще имат правото да посетят Австралия с цел туризъм или бизнес многократно за срок от 12 месеца, като при всяко влизане ще имат право на престой до 3 месеца.
Канбера, 10.10.08
Посолството

Tiergarten_world
новак

Регистриран: 01.11.2008
От: Vienna, Austria
    #2243301 - 09.11.2008 22:25 [Re: Sydneysider]

хей, мерси много! Чака ме служебно пътуване в края на Януари догодина и това е невероятно ценна инфо!

Кума Лиска
неориентиран

Регистриран: 07.11.2007
От: Малко по на юг от Sydney
    #2250424 - 20.11.2008 02:04 [Re: Glezlichka]

Появи се!

http://www.immi.gov.au/managing-australi...21-eVisitor.pdf

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 32430

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.