ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
pich_sofia
новак

Регистриран: 09.07.2007
Re: Електронни туристически визи
    #2331514 - 17.03.2009 12:02 [Re: Кума Лиска]

Предстои ми пътуване в края на Април месец.Получих визата по е-маил много бързо и лесно в началото на декември месец.Някои пътувал ли е с електронна-туристическа откакто въведоха новата система в края на октомври месец.Интересува ме дали нямат някакви специални изисквания на летището и някакво инфо което не е написано в саита им?:)Предварително благодаря

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
GEO1
геолог

Регистриран: 11.01.2009
    #2332324 - 18.03.2009 15:33 [Re: pich_sofia]

Здравей,
Само преди 2 седмици се върнахме от Австралия и също си бяхме извадили е-визи. Издадоха ни визи за 1 година и то многократни/т.е. можеш много пъти да влизаш в страната в рамките на една година/ и ги изпратиха буквално за няколко часа. Само си принтирахме всички неща, които ни бяха изпратили, за всеки случай, ако някой беше ги поискал. На летището в Сидни минахме съвсем нормално, без да ни искат визите, само ни погледнаха паспортите и ни удариха входен печат.
Като допълнение мога да ти кажа, че бяхме си закупили и билети по интернет. И става много лесно, като билета си го получаваш направо при чекирането на багажа.
Пожелавам ти успех и приятно пътуване. Ако има нещо питай пак!

Ribka Pomoriiska
ориентиранa
**

Регистриран: 12.11.2005
От: Melbourne, Australia
    #2332893 - 19.03.2009 05:28 [Re: GEO1]

Да, вземете със себе си отпечатания е-мейл в случай на фал -- веднъж на майка ми бяха сбъркали една цифра от номера на паспорта, така че като го сканираха нямаше виза. Обаче като им показа писмото, те се обадиха на имиграционните и поправиха грешката за минути.

milenaSYD
Нерегистриран

#2333166 - 19.03.2009 14:35 [Re: Ribka Pomoriiska]

Здравейте, закачам се за рибка че е последна, моите родители скоро си заминават, също изкарахме електронни визи и билета го купих от тук, дойде в емайла, както и визите и трябваше само да ги принтират и вземат със себе си + паспортите. Другото е багаж. Ако се пътува през Турция и възнамеряват да носят ракия - безполезно е. Турците трошат всякакъв алкохол на границата - без значение домашен или купен. Забранено е в Турция да се внася алкохол.

pich_sofia
новак

#2337298 - 24.03.2009 14:44 [Re: GEO1]

Благодаря ви за мненията.А кога ги вадихте тези електронни визи-преди или след 27.10.2008?

pich_sofia
новак

#2337301 - 24.03.2009 14:47 [Re: GEO1]

Цитат:

Здравей,
Само преди 2 седмици се върнахме от Австралия и също си бяхме извадили е-визи. Издадоха ни визи за 1 година и то многократни/т.е. можеш много пъти да влизаш в страната в рамките на една година/ и ги изпратиха буквално за няколко часа. Само си принтирахме всички неща, които ни бяха изпратили, за всеки случай, ако някой беше ги поискал. На летището в Сидни минахме съвсем нормално, без да ни искат визите, само ни погледнаха паспортите и ни удариха входен печат.
Като допълнение мога да ти кажа, че бяхме си закупили и билети по интернет. И става много лесно, като билета си го получаваш направо при чекирането на багажа.
Пожелавам ти успех и приятно пътуване. Ако има нещо питай пак!

Благодаря ти много за инфото.Туристически ли бяха вашите визи?И моита е такава 1 годишна с неограничен брои влизания с право на престои до 90 дни?:)

GEO1
геолог

Регистриран: 11.01.2009
    #2338407 - 25.03.2009 20:45 [Re: pich_sofia]

Да туристически и са издадени на 29 октомври 2008 и важат за многократни влизания в страната до 29 октомври 2009г.

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2355892 - 17.04.2009 19:31 [Re: Sydneysider]

Това значи ли че вече получаването на туристическа виза за Австралия е чиста формалност ? Има ли някой дето да е бил отрязан , защото както е написано излиза че на практика възможност да посети Австралия получава всеки който пожелае ?

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
    #2355980 - 17.04.2009 22:19 [Re: canon]

Мисля,че така излиза.Отговора при мен дойде час след подаването,без никакъв проблем .

--------------------
Няма ситуация без изход.Това е само пауза между две хрумвания.

По-добре да забравям,отколкото да не помня!

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2355994 - 17.04.2009 22:31 [Re: ne znaem cqlata istoriq]

Значи да включвам Австралия в бъдещите ми туристически дестинации
Малко останаха трудно достъпните цивилизовани места за българи - май само САЩ и Канада.
Разбира се говоря само за туризъм , а не за някакви нелегални простотии.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 41197

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.037 seconds in which 0.019 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.