ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
ladyV

Регистриран: 26.10.2005
От: NZ
Re: Електронни туристически визи
    #2410807 - 03.07.2009 09:04 [Re: pasajero]

И с моите роднини така стана... Буквално 2 дена преди изтичането на резервациите им, получиха известието че са им дали визите.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
nechko

*

Регистриран: 15.04.2006
    #2446354 - 21.08.2009 01:27 [Re: ladyV]

Австралия ще ограничи издаването на туристически визи за българи и румънци! Ето и статията във днешния Хералд сан:
статия, а ето какво пише и във вчерашния брой.

Редактирано от milenbb (21.08.2009 01:33)

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2447101 - 21.08.2009 22:27 [Re: nechko]

Явно и в Австралия БГ-тата са много крадливи
Светът е пропищял от нас , та една Австралия ли...

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #2447270 - 22.08.2009 01:54 [Re: nechko]

много жалко, заради някакви отрепки цигани ще затегнат пак издаването на визи.

Добре, че на работа вече многократно обеснявам, че не сьм от Унгария а от Бьлгария, но още не са сигурни, та никой не ме пита за тези статии.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
    #2447540 - 22.08.2009 20:02 [Re: nechko]

Виж ти, това обяснява нещата. И аз си вадих туристическа виза за Австралия преди няколко седмици и моята молба не беше одобрена автоматично. То не бяха извлечения от банкови сметки, то не бяха писма от работодател, то не бяха декларации за намеренията ми по време и след пътуването, то не бяха тел. обаждания за проверка на фактите. Капакът беше, че не бяха доволни от това, че съм им изпратила извлечения от спестовна сметка (с предостатъчно пари в нея), ами искаха извлечения точно от сметката, където ми се била депозирала заплатата. На това място вече ми свърши търпението и им написах един имейл, че са намерили най-ефективния начин да отблъснат добронамерени туристи без намерения за емиграция и да се лишат от туристическите ни долари и че ако досега не съм успяла да ги убедя в намеренията си, то нямам проблем да си променя плановете и да изключа Австралия от тях. Нищо повече не им изпратих и два дни по-късно получих визата. Предполагам, че за тях въпросът опира до това дали губят повече пари от въпросните джебчии и обирджии или от намалели туристически приходи, защото аз ако знаех с какви глупости ще ме занимават в продължение на седмици със сигурност щях да се откажа да посещавам Австралия и сигурно има и доста други като мен (което всъщност и се споменава в една от статиите по-горе).

venturer

#2447658 - 23.08.2009 01:46 [Re: Over and Out]

Проходите за страната от бьлгари туристи са незначителни сьс сравнение на проблемите които изникват от бьлгари които престояват визите си, тези процедури по задьржане на хората, екстрадиране или сьдебни процеси. Всичко е вьпрос на статистика и те е имат, затова сме и в черния списьк.
Туристите с парите не идват от Източна Европа.

Или с други думи,"бьлгарските туристи"are not worth the troubles според тях за сьжаление.

Чудесно е, че си се преборила с бюрокрацията и си взела виза.

--------------------
----------------------

Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
    #2447663 - 23.08.2009 03:06 [Re: venturer]

Не знам дали приходите от нас като туристи са незначителни и дали умопомрачителната бюрокрация (която е също разход) постига желания ефект. Според мен ефектът е обратен. Бюрокрацията досажда на такива като мен (ние имахме планове с двама други приятели и те като чуха просто решиха, че не им се занимава с визи), а за "злосторниците" не е никаква пречка, защото не е трудно да се излъже (само във форума колко примери има).

venturer

#2447762 - 23.08.2009 12:15 [Re: Over and Out]

Не знам какво имаш впредвид за примери вьв форума, за "Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия" форум ли говориш или всички форуми?

Аз те разбирам, лично сьм го изпитвала на гьрба,минавали сме през иглова дупка за да можем успешно да поканим наши роднини тук, оплаквали сме се, че ни отнема прекалено много време и подобно отношение е обидно, но отговора е бил, че статистически условията на доста голям процент от издадените визи НЕ се спазват което ни слага в черния списьк..това е нищо лично както се вика. Сега се зарадвахме, че се пооправиха нещата, за сьжаление тези случаи напоследьк пак ще променят нещата кьм по трудно издаване на визи.Неприятно!!!

--------------------
----------------------

Тиквичка
терца

Регистриран: 29.05.2009
От: Perth, WA
    #2449262 - 26.08.2009 03:04 [Re: venturer]

Пресни новини!

Аз притеснена от бъдещи промени във визовия режим, снощи реших да вадя виза на мой роднина да ми идва на гости. И е така на шега, на майтап, хванах го човека на Skype и докато аз попълвам формата той ми дава съответната информация, и Готово, за 30 секунди

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2449285 - 26.08.2009 07:48 [Re: Тиквичка]

Веднага са те преценили като благонадеждна

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 41197

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.