ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
vasko123
почетен член

Регистриран: 06.01.2009
Re: ПРОЦЕДУРА ЗА ЕМИГРАЦИЯ в Австралия според НОВИТЕ КРИТЕРИИ
    #2950008 - 10.09.2012 19:24 [Re: eNd3r]

Цитат:

В последната част за корупция в местните щатски органи ли намекваш? Е как бе, това е Австралия, там такива неща няма Вече сериозно - ако го има това, честно казано не знам закъде съм тръгнал - нали от това бягам оттук уж ...

Колега свали розавите очила плс ... със сигурност не е като в татковината ни, но корупция има навсякъде където има хора и независимо, че организации като трасперанси интернешънал дава страхотни рейтинги за Австралия само се запитай защо е създадено CCC Прочети годишните отчети на Independent Commission Against Corruption и на Corruption and Crime Commission(и двете организации са австралийски). Ако не ти се занимава да четеш доклади, поне се запознай с тяхната мисия и защо са създадени. Или пък за най - лесно пусни си youtube и напиши australia corruption ...
Та на въпросът за корупцията аз лично съм участвал във Финлански проект, който се прекрати защото ни пратиха адвокат да уговори процент, без който няма разрешителни. А уж това е най - некорумпираната страна. Така че отдавна съм спрял да вярвам в дядо Мраз и морала на хора с власт(колкто и да е малка и незначителна власта им).
Не ме разбирай погрешно, не казвам че държавата е лоша и там всички са крадци и мошениици, и съм сигурен без да съм живял там, че идиотщините дето се случват тук, там ги няма, но просто излагам и малко факти на базата, на които всеки сам да си прави тълкования и да види че и там си има трески за дялане.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
eNd3r
неориентиран

Регистриран: 26.07.2012
    #2950406 - 11.09.2012 12:07 [Re: vasko123]

Естествено, че съм далеч от мисълта, че такова животно като корупция в Австралия изобщо няма (затова и бяха смайлитата), но като цяло там според мен са далеч от постиженията на нашите "майстори на спорта", най-малкото защото ако нещо подобно бъде разкрито, задължително има последствия за участващите, обикновено наказателни. При нас най-много да се спомене в някоя новина и след това да потъне - кучетата си лаят, кервана си върви ...
В крайна сметка пак се стига до избора на възможно най-малкото зло.
Иначе по темата - с нетърпение очаквам да видя резултатите от следващия кръг на подбора на SkillSelect - тук вече реално ще се види с какви точки човек има шанс "да мине". Също така ще се види и колко бързо намаляват местата за счетоводители (квотата е голяма, но предполагам, че и кандидатстващите са много). Бях доста изненадан, когато видях, че много счетоводители са били поканени от различни щати - не знаех, че тази професия е чак толкова търсена, все си мислех, че разните инженерни специалности са по-необходими на добивно ориентирана икономика като австралийската.

saxona
Ориентиран

Регистриран: 03.02.2012
От: София
    #2983794 - 29.11.2012 23:56 [Re: eNd3r]

Къде могат да се видят детайли около това EOI-та с какви точки се теглят в момента ?

Aussie13
неориентиран

Регистриран: 06.11.2012
    #2983845 - 30.11.2012 08:31 [Re: saxona]

Здравей,
В момента разпращат покани по два пъти на месец (1во и 15то число). Ако имаш повече от 65 точки например, получаваш покана на следващия кръг. Ако имаш 60 точки ще те поканят след около месец!
Долу горе такива са тайм линиите за покани сега, но трябва да знаш, че когато въведоаха Skillselect си оставиха вратички да сменят някои правила и срокове след 1ви януари! Очаква се ако след 1ви януари имаш валиден EOI да получаваш покана автоматично!
Успех ти желая!

Monkey business
Honest

Регистриран: 28.03.2003
От: USA, Fairyland
    #3053652 - 20.05.2013 17:55 [Re: Aussie13]

Здравейте, аз като нов потребител на този форум смятам, че това е една от най-четените теми и най-важната. За съжаление не е и най-актуалната. Предлагам да я актуализираме с информация, защото предвид заглавието й - има много какво да се каже и да се научи от нея.

--------------------
While some people are hesitant because they feel mediocre, others make mistakes and become the best! ~ Henry Link

dzverum
Аматьор

Регистриран: 20.10.2013
    #3099665 - 20.10.2013 23:58 [Re: Monkey business]

Здравейте,
извинявам се, ако въпросите са отговорени някъде - попрочетох официалният сайт плюс форумите, но все още съм леко объркан.
1.При асесмънт по професия/умения, а не по диплома - когато работиш нещо коренно различно от дипломатата. Какво се случва с дипломата ти? Трябва ли допълнителен отделен асесмънт за дипломата или минаваш само с нотариално копие?
2. Съпруг/а колко от условията трябва да покрие, за да бъде от помощ и да спечели тези 5 точки? Език, възраст, асесмънт?
3. Има ли минимум средства, които трябва да докажеш или покажеш при влизане в Австралия или по време на кандидатурата?
4. Има ли особенности при подаването на кандидатури по 189 и 190 и реално трябва ли да се избира нещо или след пускането на EOI офицерът/емиграционните те разпределя според щатските изисквания и те номинират?

Ако съм сбъркал раздела или е по-добре да пусна отделна тема ме извинете!

bmw7
неориентиран

Регистриран: 01.02.2014
    #3131579 - 01.02.2014 12:19 [Re: dzverum]

Здравейте,да попитам(може да ми се карате)но:моля вииии за помощ.не мога да се ориентирам а трябва да реша какво да правя.моля за помощ.
аз съм със средно "plumber",попада в списъка,но имам стаж по друго над 8години,с едно дете,на 34г.има ли смисъл да подавам изобщо.

bailey
неориентиран

Регистриран: 15.11.2009
От: София
    #3185590 - 26.07.2014 16:14 [Re: bmw7]

Здравейте, по принцип получаването на постоянна виза за Австралия е тегава работа, тъй като законите и системата им като цяло са изключително сложни. Знам го от приятел австралиец, който се занимава точно с тези неща – движи агенция, която има лиценз да помага на кандидатстващи – това е тип правна услуга, при която агентите ви оценяват по същия начин и по същите критерии, както биха ви оценили миграционните власти на Австралия. Съответно ви ориентират коя виза е най-подходяща за вас, как да съкратите процедурата максимално и т.н. Ето и агенцията, за която става въпрос – трябва да имате предвид, че тези услуги не са никак евтини, но ако сте решили твърдо да емигрирате в Австралия, те биха ви спестили реално доста усилия, нерви и … средства в крайна сметка. Надявам се да съм помогнал на все още заинтересованите!

Моля, не пускайте реклами в постовете.

Редактирано от ravekitty (27.07.2014 01:01)

tanchenceto
неориентиран
*

Регистриран: 05.11.2012
    #3193581 - 20.08.2014 13:46 [Re: bailey]

Здравейте!
Аз съм " мераклийка " за Австралия доста отдавна. Разлгедала съм сайта на емиграционните власти, но тъй като все още съм в процес на изучаване на английския език, някой неща не ми станаха напълно ясни. Моля ако можете да ми помогнете.
Случаят ми е следния: имам вуйна и вуйчо в Астралия, които са там с постоянно жителство вече, купиха си къща и т.н. та идеята ми е дали те могат да ми изпратят виза или покана с която аз, детето ми и мъжа ми да заминем за там.... за година или 6 месеца...?
Другата ми питънка е: може ли мъжа ми да замине с такава виза ако има неуредени сметки към НАП???
Благодаря, предварително!!!

BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
    #3193608 - 20.08.2014 14:59 [Re: tanchenceto]

На първия въпрос отговорът е - не. Има различни варианти за емиграция или работна виза, но никои не зависят от наличието на далечни роднини в Австралия, нито пък получавате каквото и да е предимство с такива. Разгледайте пак сайта на имиграционните, дали можете да вземете виза зависи най-вече от професиите ви. Забравете да идвате за 1 година или 6 месеца, Австралия не е страна за гастарбайтерство, ако това ви е целта - Европа е отворена.

За втория въпрос - за имиграционните в Австралия няма значение дали имате някакви задължения в България или не.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 116010

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.