ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Di_ana
почетен член

Регистриран: 02.10.2013
Re: ПРОЦЕДУРА ЗА ЕМИГРАЦИЯ в Австралия според НОВИТЕ КРИТЕРИИ
    #3248645 - 28.01.2015 21:46 [Re: scatering]

Позволявам си да дам съвет от позицията на човек, който е кандидатствал в CPA и е бил в сходна позиция по отношение на възраст и БГ диплома. Всъщност, дипломата на съпруга ми е Статистика и Иконометрия и сме правили подробно описание на това, какво е учил, тъй като ни трябваха 5 точки от него и трябваше да мине през CPA assessment.
Първо, възраста е 38, което означава, че имате само 2 години преди да загубите точките за възраст.
Второ, колко предмета имате до този момент? Това е важно, също както и че трябва да съставите така наречениея съллабус, за предметите, които смаятате, че ще ви признаят.
Какво е нивото на английски на първия кандидат?
Какви са възможностите за точки от втория кандидат?
Задавам тези въпроси, защото магистратурата ще отнеме може би 2 години, и едва ли ще покрие всички предмети, освен може би ако не е към някои американски университет в БГ (не съм наясно за това и само предполагам).
Има един предмет "Accounting Theory", който е препани камък за повечето кандидати от страни извън British Commonwealth и САЩ.
Също така "Accounting Systems and Processess" би могъл да е проблемен за кандидати от БГ.
Ако нивото на английски на съпругата ви е добро, аз бих изкарала липсващите курсове към CPA Australia или ACCA in UK. Така ще бъдете сигурни, че ще бъдат признати. Също, ще може да се вземат за много по малко време и няма да се учи нищо излишно.
Стаж няма да и бъде зачетен, тъй като се смята само, ако е след завършване на последния от курсовете, а във вашия случаи няма как да стане.
По мое мнение, ако съпругата ви може да изкара 7 на всички IELTS модули, трябва да подадете за CPA assessment, за да видите кои предмети ще и признаят, за да знаете какво и остава да вземе.
Към CPA всеки курс е 3 месеца, като може да взема 2 едновременно, ако не работи в момента.
Има вариант и да и липсват много предмети и магистратурата да е единственото решение, но все пак си мисля, че ако запише CPA, ще вземе по малко курсове.
Това, с което мога аз да се опитам да ви помогна е да сравня дипломата на съпругата ви с тази на моя съпруг и да ви кажа какво евентуално биха признали, което разбира се не значи, че и CPA ще признаят. Те са на една възраст и е съвсем възможно да са завършили дори в същата година. Ако тя е завършила във Варна, ще бъде още по лесно

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
stefan45
новак

Регистриран: 28.01.2013
    #3248660 - 28.01.2015 22:15 [Re: Di_ana]

Цитат:

... Това е важно, също както и че трябва да съставите така наречениея съллабус, за предметите, които смаятате, че ще ви признаят. ...

Извинявам се че се намесвам, но само да попитам на какво казват в Австралия syllabus/curriculum ???

Di_ana
почетен член

#3248664 - 28.01.2015 22:27 [Re: stefan45]

Това е подробно описание на всеки курс.
CPA искат такова описание само за предметите от дипломата, които се предполага, че ще бъдат признати.
В БГ, конспекта може да се счете за Syllabus, ако е подробен, а също така и някои университети публикуват описание на курсовете на страницата си.
Ако дипломата е от преди 5 и повече години, шансовете да се намери информацията са минимални. Хубавото е, че CPA позволява сам да си го напишеш и да прикрепиш клетвена декларация, че си положил усилие да намериш оригиналните източници и след като не си, си описал предметите възможно най точно и "истинно" (нещо ми убягва точната дума).
На мен ми се наложи да правя 4 такива и ползваx интернет страници на университети в БГ и Canada, съдържание на учебници, форуми...абе голяма играчка е, но си струва.
Колкото по подробно (в границите на приетото разбира се), толкова по големи са шансовете да се признаят предметите.

stefan45
новак

#3248669 - 28.01.2015 22:59 [Re: Di_ana]

Мда от преди 15г е. Ще се мъчим значи. Благодаря за инфото.

Di_ana
почетен член

#3248671 - 28.01.2015 23:12 [Re: stefan45]

Ако кандидатстваш като счетоводител, можеш да погледнеш този syllabus от CPA Canada:
http://www.cga-canada.org/en-ca/Syllabus/ca_syllabus.pdf
Не успях да намеря еквивалент му за CPA Australia, но сам сигурна, че съдържанието на курсовете е 95% същото.
Ще ти послужи за ориентир, дали предметите, които ти си учил са близки по съдържание с това, което те очакват да видят.

stefan45
новак

#3248679 - 28.01.2015 23:53 [Re: Di_ana]

Не, ние ще пускаме към AITSL(secondary school teacher). И там за силабъси става въпрос,че за това питам какво точно е.

Di_ana
почетен член

#3248682 - 29.01.2015 00:01 [Re: stefan45]

В такъв случай, би било добра идея да влезеш в страницата на австралийски университети, които има програма, която съответства на професията с която кандидатстваш.
Ако имат PDF syllabus - супер. Ако не, почни да се ровиш в предметите, които учат и се запознай със съдържанието им.
Можеш да комбинираш курсове от програми в различни университети (включително в USA, Canada, NZ), но важното е, когато пишеш твоя syllabus да използваш тяхната терминология, за да могат да те разберат и да ти признаят максимален брой предмети.
Това се отнася за всички професии, които имат изискване за syllabus.

stefan45
новак

#3248691 - 29.01.2015 00:31 [Re: Di_ana]

Така ще стане накрая, нагласистика. Дано не задълбават много. Благодаря за съвета

scatering
неориентиран

Регистриран: 28.01.2015
От: София
    #3248773 - 29.01.2015 09:28 [Re: Di_ana]

Благодаря за изчерпателния отговор. За съжаление, английския на съпругата ми има нужда от подобряване и не би могла сега да запише курсове в ОК или Австралия... Всъщност, те не се ли изучават на място?
При сегашната ситуация, ако успеем до две години събираме 65 точки. 25 за години, 10 за език, 15 за стаж и 15 за Бакалавър.
Магистратурата може да се завърши за една година във www.VUZF.bg Като предметите които ги няма в учебната програма могат да се дозапишат като индивидуални протоколи и така се събират. Липсват ни около 6 предмета, по спомен. Ще проверя по-късно и ще кажа точно колко са. Аз също обърнах внимание на Accounting Theory и мисля, че можем да опитаме да го приравним със Счетоводство-то от втори курс, то точто така звучи... Accounting Systems and Processess като му чета description пак е нещо много общо. Вие как се преборихте с тези предмети?
Това което ме притесни в поста Ви е , че признават стажа само след последния курс. Това значи ли, че ако изкара магистратура сега, няма да и признаят стажа като счетоводител от 13 години? Защото тя реално само това е работила цял живот. И ако наистина е така, всичко се променя драстично... даже и на знам как да реагираме...
Не е завършила във Варна, в София е - УНСС, Статистика и иконометрия. После курс по счетоводство, после следдипломна квалификация пак в УНСС - Работа със счетоводен информационен продукт. Почна като счетоводител, после Главен, после Финансов директор и сега пак е счетоводител, но вече в семейния бизнес.
На нас пределно ни е ясно, че ако иска да работи като счетоводител в Австралия, ще трябва да завърши курсове по счетоводство на място и че ще отнемат поне 1-2 години. Ще трябва да си намери ментор и т.н... Подготвени сме, че ще се учи Въпросът е, дали ще успеем с българските документи да вземем визата?

Редактирано от scatering (29.01.2015 09:56)

morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
    #3248814 - 29.01.2015 11:15 [Re: scatering]

Не мога да кажа за счетоводителският асесмънт, но за ИТ сферата признават стаж единствено след като си покрил изискванията за образованието(във вашият случай нужните предмети).

Нека някой друг да го потвърди за счетоводителите.

В такъв случай най-доброто е яко учене по английски за да вземете 20 точки за IELTS 8 или също пробвайте PET Academic. Междо другото при здраво учене на английски за 1 - 1.5 години може да се постигне IELTS 8

Така точките стават:
25 за години, 20 за език, 0 за стаж и 15 за бакалавър
Не знам при колко точки канят счетоводителите но поне ще имате 60(което е минимума)

Друг е въпроса дали вече без тези предмети ще е лесно да се намери работа в Австралия.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 117291

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.