ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
scatering
неориентиран

Регистриран: 28.01.2015
От: София
Re: ПРОЦЕДУРА ЗА ЕМИГРАЦИЯ в Австралия според НОВИТЕ КРИТЕРИИ
    #3248833 - 29.01.2015 12:19 [Re: morphy]

Цитат:

Не мога да кажа за счетоводителският асесмънт, но за ИТ сферата признават стаж единствено след като си покрил изискванията за образованието(във вашият случай нужните предмети).

Нека някой друг да го потвърди за счетоводителите.

В такъв случай най-доброто е яко учене по английски за да вземете 20 точки за IELTS 8 или също пробвайте PET Academic. Междо другото при здраво учене на английски за 1 - 1.5 години може да се постигне IELTS 8

Така точките стават:
25 за години, 20 за език, 0 за стаж и 15 за бакалавър
Не знам при колко точки канят счетоводителите но поне ще имате 60(което е минимума)

Друг е въпроса дали вече без тези предмети ще е лесно да се намери работа в Австралия.

Без тези предмети няма да я асеснат... Така или иначе ще трябва да ги вземе. Лошото в случая е, че ако ги вземе сега/магистратура/ и пада стажа, ако наистина е така. Тогава ще трябва 8-ца, да. Пфу... това е лоша новина. Дали ако им пишем ще отговорят на такъв въпрос?
Сега се замислих - всъщност СРА не искат стаж, стажа го искат при определяне на точките. Има ли връзка между двете, т.е. ако СРА я одобри не е ли достатъчно за имиграционните власти? те ще имат одобрението на СРА, а стажа си е...стаж

Редактирано от scatering (29.01.2015 12:41)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
    #3248848 - 29.01.2015 12:59 [Re: scatering]

Поне за IT-тата, ASC(Australian Computer Society) ти казва от коя дата стажа ти се счита за валиден. Това обикновено е след като си завършил + 2 години стаж по твоята професия.

За точни се гледа само стажа след тази дата. Реално ако си работил например 4 години, но си завържил бакалавър след това, тези 4 години не могат да ти донесат никакви точки.

Но това пак повтарям е за ACS и IT.
Предполагам, че този процес е добре описан в сайта на съответната асесваща организация. Преполагам, че Di_ana също ще може да помогне с инфо по въпроса.

Di_ana
почетен член

Регистриран: 02.10.2013
    #3248957 - 29.01.2015 18:37 [Re: scatering]

Аз минавах по тази процедура по най новите критери и всичко, което пиша е актуално към този момент.
Няма да стане със стажа,трябва да е след приключване на последния курс, не след бакалавъра.
Променете калкулациите на 0 точки за стаж.
CPA прави два асесмента - един за образование и друг за професионален стаж. Кандидати, които събират точки без стаж правят само първия, останалите и двата.
Във вашия случаи ще трябва да търсите други варианто да съберете точките, и това, което е предложил morphy а най разумно.
Разбира се, зависи доколко съпругата ви учи с лекота езици или колко може да се мобилизира за кратко време да запомни много информация. Aко среща проблем с езиците, 1.5 години не са реалистичен срок за 8 на IELTS.
Accounting Theory не е точно cчетоводството, което се учи в БГ. Аз съм го вземала този предмет в Canada и мога да кажа, че въпреки че се припокрива донякъде, не покрива темите, които те искат да видят.
Относително е - някои кандидати искат писмо от преподавателите си, които казват че предмета покрива темите, но това не е нещо на което може да се разчита.
Погледнах магистърската програма, която съпругата ви смята да запише и тя е всъщност 4 семестера или 2 години?
Тъй като няма подробно описание на курсовете, не мога да кажа нищо, но вие можете да погледнете програмата на линка, които съм дала и да се запознаете със съдържанието на предметите.
Относно Accounting Systems and Processess - този предмет включва System Development Life Cycle и допланителни теми свързани със съвременните systems, ERP най вече. CPA има 2 предмета свързани със systems: "Accounting Information Systems" и "Accounting Systems and Processes". Съпругата ви е учила "Работа със счетоводен информационен продукт", което покрива само единия предмет, но тъй като е следдипломна квалификация, възможно е да покрива тeзи критерии/предмети, в зависимост от това какво е учила, като част от следдипломната квалификация. Погледнете преметите и преценете.
Направи ми впечатление, че е учила курс по счетоводство - важно е да имате в предвид, че курсовете трябва да са на академично ниво, от припознато висше учебно заведение и курсове, които не са към такова заведение може и да не бъдат признати. За всяка диплома, ще трябва да приложите syllabus и ако не е от такава институция, има вероятност да не бъде призната. Това се отнася само за определените курсове, бакалавъра ще и го признаят със сигутност.
Във връзка с това дали трябва да доучва в Австралия - не, не необоходимо, ако тя не иска да учи повече.
Дали е добре да го направи - определено, ако не е запозната с терминологията.
Аз лично смятам, че е трудно да се работи счетоводство без да е учено на съответния език, а и българското счетоводство е различно от това в страните на British Commonwealth.
Като пример, аз никога не съм работила счетоводство в БГ, завърших CPA в Canada и ми е много трудно да разбирам счетоводните неща на български.
CPА може да се запише дистанционно и не е задължително да се завърши за да се признаят курсовете, но щом английския на съпругата ви не е на ниво IELTS 7, ще и бъде много трудно и почти невъзможно.

Редактирано от Di_ana (29.01.2015 18:41)

pattern
новак

Регистриран: 28.12.2013
    #3248992 - 29.01.2015 19:29 [Re: Di_ana]

И аз да добавя, че и VETASSESS искат 1 година стаж в повечето случаи след дипломиране, за някои професии признават и ако годината е преди.

Бих предложила две идеи, върху които си струва да се помисли:

Вариант 1. Да се асесне дипломата с VETASSESS по професия Statistician, стига да има поне 1 година от последните 10, през която да е имала сходни задължения като тези описани тук:
http://www.abs.gov.au/ausstats/abs@.nsf/Product+Lookup/1220.0~First+Edition,+Revision+1~Chapter~UNIT+GROUP+2241+Actuaries,%20Mathematicians%20and%20Statisticians

И така стават:
Възраст: 25
Диплома: 15
Стаж: 0
Английски: 10
Щатско спонсорство: 5
Партньор: 5 (ако е възможно)
Общо: 60

Вариант 2:
Не съм много сигурна, че го има като вариант, трябва да се провери: с ACS може да се вземе положителен асесмент без диплома стига да има поне 6 години по някоя от IT професиите в списъците, което не дава точки, но пък дава правото за кандидатстване за виза. Не знам дали това го има като вариант за счетоводителите, трябва да проверите а ако има и достатъчно години доказуем стаж примерно 9 или 11 ще вземе съответно 5 или 10 точки за стаж + дипломата да се асесне като Statistician (както описах по-горе) и да се кандидатства за виза като Accountant, нищо, че дипломата не е за Accountant. В английския форум има много постове от хора, които са взели виза със стаж асеснат от една организация и диплома от друга, щом те са успели не виждам защо вие да не можете. И така точките стават:

Възраст: 25
Диплома: 15
Стаж: 5-10
Английски: 10
Партньор: 5 (ако е възможно)
Общо: 60-65

Предимства и недостатъци:
Вариант 1:
Недостатъци:
-Никак няма да е лесно да се вземе щатско спонсорство за Statistician, примерно Victoria искат 2 години стаж в Science industry:
http://www.liveinvictoria.vic.gov.au/vis...ia#.VMppS2OvNDQ
- без асесмент на партньора няма как да стане (е с 8ци на IELTS ще стане, но е би отнело много време усилия и нерви)

Предимства:
- не трябва да се явява на Academic IELTS (поправете ме ако греша, но счетоводителите май трябваше да се вземат Academic за да се асеснат успешно със тяхната асесваща организация)
-няма нужда от дапълнителни курсове с CPA

Вариант 2:
Недостатъци:
-трябва да се плати за 2 асесмънта
-трябва да се вземе Academic IELTS заради асесващата организация (отново поправете ме ако греша)
Предимства:
-няма нужда от щатско спонсорство
-ако има достатъчно доказуем стаж няма нужда партниьора да се асесва
-няма нужда от дапълнителни курсове с CPA

Държа да подчертая, че нямам претенции да съм експерт в емиграцията, всичко което съм написала е на базата на това, което съм чела по форумите и на официалните страници на емиграционните и тн., но ще се радвам ако съм помогнала на някой.

Редактирано от pattern (29.01.2015 19:37)

Di_ana
почетен член

Регистриран: 02.10.2013
    #3248997 - 29.01.2015 19:42 [Re: pattern]

И аз ги проучвах тези варианти покрай съпруга ми, които има диплома за Статистик.
Проблема с българските статистици е, че 95% никога не са работили по специалноста си, а 99% никога не са искали да учат за статистици Процентите може да се разминават с един два
За съжеление, счетоводителите могат да кандидатстват с диплома от друга специалност, но задължително трябва да имат 9 от 12 точно определени курса и това е основната пречка.
Иначе стажа го признават лесно, ако е след завършване на деветия курс.
За IELTS Academic си права - иска се минимум 7 на всеки модул, а за 20 точки, които на тях им трябват се иска 8.
Чудех се, какви са възможностите съпруга да е първи кандидат и въобще има ли такава възможност?

morphy
почетен член

#3249021 - 29.01.2015 21:22 [Re: pattern]

За асесмънт от ACS не се изисква academic IELTS, поне в случаят когато имаш диплома. Не съм проверявал за варианта с 6-те години практика обаче, въреки че ме съмнява да искат и за него.

pattern
новак

Регистриран: 28.12.2013
    #3249067 - 30.01.2015 00:15 [Re: morphy]

Това с 6те години на ACS се казва RPL (recognition of prior learning) и едни приятели скоро се асеснаха така без проблеми и без диплома по специалността. Не съм казвала, че ACS искат Academic, VETASSESS също не искат. A за IELTSa може да изкарат 7ци на Academic за асесмент-а и отделно да се явят на General за самата виза да се борят за 8, няма изискване да се кандидатства с един и същ тест (btw 8ци на Academic ми звучи нереалистично като цел, освен ако няма друга работа и само за това се готви месеци наред).

Редактирано от pattern (30.01.2015 00:22)

scatering
неориентиран

Регистриран: 28.01.2015
От: София
    #3249068 - 30.01.2015 00:18 [Re: Di_ana]

Варианта аз да съм водещ не е ОК - бакалавър Финанси съм, цял живот със собствен бизнес, нищо общо с финанси, на 41 години. Не ставам. Лошото е, че и за 5 допълнителни точки май няма да стана. Магистратурата от линка ми е 2 семестъра за завършили в УНСС. Но е написано с малки букви Може да се моделира според нашите желания, т.е. да добавяме предмети които ние искаме, от целия курс по Счетоводство. И ще ги нагласим някак предметите. Но стажа като падне... 15 точки назад. Тя и СРА да запише дистанционно, стажа пак ще и падне. Май само 8-ца на IELTS ни остава като вариант. Което мъобще не ми се струва сигурно. Тя в момента е intermediate в началото. Почвам да мисля за варианти със студентска виза, да изкара там обучението на тези курсове... лошото е ,че после минава 40-те години...Пропуснах да ви благодаря и на двете с pattern - изключителни сте. Толкова време сте отделили. Мерси.

ivan82
неориентиран

Регистриран: 27.07.2015
Re: Процедура за емиграция в Австралия според новите критерии
    #3296103 - 27.07.2015 21:14 [Re: donika_d]

Здравейте, бихте ли ме насочили стъпка по стъпка какво трябва да направя за виза за Австралия? Благодаря предварително

morphy
почетен член

Re: Процедура за емиграция в Австралия според новите критерии
    #3296219 - 28.07.2015 10:34 [Re: ivan82]

чак стъпка по стъпка ще е трудно, без да знаем лако повече за каква виза искаш да кандидатстваш. Малко повече инфо за теб също ще е полезно, за да може да ти дадем малко насоки от къде да почнеш(години, професия, образование, т.н.)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 116009

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.077 seconds in which 0.059 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.