ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
NikiG
емигрирал

Регистриран: 11.01.2010
От: Окланд, Нова Зеландия
Re: Искаме да емигрираме в Австралия
    #2737870 - 11.01.2011 18:28 [Re: donika_d]

Има едно много важно нещо: обща банкова сметка - вече и в БГ е възможно (ние имаме в Райфайзенбанк). От нея може да се плащат битовите сметки, а после струва мисля 30 лв банката да издаде референция на английски, в която ще фигурират имената и на двамата и ще приложи разпечатка от сметката. Съвсем ясно си личи как влизат пари и се плащат сметки (тоест активна сметка). И ако през нея минават достатъчно пари, никой няма да зададе въпрос ама защо фактурата е на името на единия Адресът е важен - личните карти да са на един адрес. Като добавиш и съвместната банкова сметка - напълно достатъчно е. Клетвени декларации, снимки, и тем подобни са излишни.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
C\A
ориентиран

Регистриран: 19.02.2011
    #2754859 - 19.02.2011 15:39 [Re: stefanstoev]

Здравей Стефан! Виждам, че имаш желание да даваш съвети на хора, които не са толкова запознати с тази тема, колкото си може би ти , затова искам и аз да се възползвам..... Имам само един, но може би много тъп въпрос , за което се извинявам предварително. Ние с моят приятел сме решили също да емигрираме някъде в Австралия, без значение къде. И двамата сме висшисти, работиме на хубави места, но не за достатъчно пари. Нямаме брак, но имаме дете, нямаме претенции какво ще работим, имам придвид, че може и ниско квалифициран труд.........Въпроса е, какво първо да правим, да си намерим работа и после да вадим виза или първо трябва да си извадим определен тип виза и след това да търсим работа... . Навсякъде чета за процедури по кандидатстване за виза, но за намиране на работа не успях много да се ориентирам........просто незнам с какво да започна . Според теб, тук ли е по-добре да сключим брак или там.....има ли някакъв плюс въобще това във връзка с кандидатстването после за виза?
Много ще съм благодарна за малко инфо.

stefanstoev
член
**

Регистриран: 03.05.2010
От: София
    #2755021 - 19.02.2011 21:33 [Re: C\A]

Ето ти последователността:
1. Брак
2. Кандидатстване за виза
3. Търсене на работа

Въпросът ти обаче не е много подходящ. Не работата трябва да те притеснява. Там безработицата е около 2% /мисля/, а вземането на виза. Особенно сега като променят правилата. Попрочети в сайта на имиграционните какви ще бъдат новите изискванията. Аз съм минал по старите правилата. Подготви се за около 1 2 години четене и набавяне на документи.
За търсене на работа не знам. Аз още чакам виза.

ravekittyМодератор
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #2755194 - 20.02.2011 11:19 [Re: stefanstoev]

Цитат:

Подготви се за около 1 2 години четене и набавяне на документи.

Не шашкай хората, още не са почнали да четат и ти вече ги отказваш

Аз си набавих всички документи за 1 седмица Какви са тия години за 2 кирливи документа

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

stefanstoev
член
**

#2755221 - 20.02.2011 14:15 [Re: ravekitty]

:D Не шашкай хората, още не са почнали да четат и ти вече ги отказваш

Аз си набавих всички документи за 1 седмица Какви са тия години за 2 кирливи документа

Да ти кажа при нас не беше така. Особено с тия постоянни промени и затваряне и отваряне на процедурите нещата се промениха.
Ние трябваше да чакаме 3-4 месеца да отворят щатското спонсорство, а да не говорим за виза 175 колко се чака.
По добре българите искащи да живеят в Австралия да се подготвят, че това не е бърза процедура както е с повечето държави.

NikiG
емигрирал

#2755324 - 20.02.2011 18:50 [Re: stefanstoev]

Цитат:

а да не говорим за виза 175 колко се чака.

Ми вече 2.5 години се чака вече и няма изгледи да се дочака. Апропо, Стефане, за колко време стана с щатското спонсорство - от времето, в което ви получиха документите до резултата?

stefanstoev
член
**

#2755369 - 20.02.2011 20:11 [Re: NikiG]

Цитат:

Цитат:

а да не говорим за виза 175 колко се чака.

Ми вече 2.5 години се чака вече и няма изгледи да се дочака. Апропо, Стефане, за колко време стана с щатското спонсорство - от времето, в което ви получиха документите до резултата?

Не съм праверявал точно колко дни. Пресрочиха срока за разглеждане с 1-2 дни. Отне малко повече от месец.

lidyaa

Регистриран: 04.04.2008
От: Adelaide, SA
    #2756148 - 22.02.2011 14:32 [Re: C\A]

Да се включа и аз Аз съм Лидия и сме малко повече от 1г в АУ.

Брак не ви трябва, след като имате дете, а и можете да представите (предполагам) общи снимки, сметки на един адрес и т.н., с което да докажете, че имате сериозна връска, така че - бракът не е задължително у-вие. Друг е въпроса, ако ви се вижда по-лесно да се ожените Но до колкото съм чела (нямам личен опит) доказване на дефакто връзка (така водят връзките без брак) не е кой знае каква философия.

Колкто до работата, шанса да си намерите работа преди да имате виза е доста малък, за това и много не се пише по темата за работата тук. Ние пробвахме, но не се получи. Трябва да сте много рядък и търсен специалист, който не могат да го намерят на местна основа, за да ви задействат работна виза (която е доста обвързваща с работодателя и сте зависими от него за 2 години), но както и Стефан ви е писал като дойдете, особенно, ако нямате големи претенции в началото - без работа няма да останете.

Колкото до визте, новите промени влизат в сила 01.07.2011 (да ме поправят колегите, ако греша) и до тогава наистина няма никак много време, та ще трябва да гледате дали ще можете да се впишете в новите изисквания.

Най-основното е - поне единия от вас да владее много добре аглийски (желателно е да може да искара 7-ци и нагоре на Иелтс, и 6-ци стават за някой професии, но по новата система не носят никакви точки, а това е кофти) и този, който ще е водещият (с английският) да има професия, която е в списъка с търсени професии или поне близка до нея. Това е най-важното в общи линии. За повече подробности - официалния сайт на емиграционните: тук

Успех!
Ако ви е мечта и сте твърдо решени, не се отказвайте! Който наистина иска много нещо - го постига... понякога като нас по-лесно, понякога като Ники с доста зор но става... и при Ники ще стане ми е думата

Ники на къде вървят при тебе нещата? Бях чела, че по новата система пасваш от всякъде? Ще атакуваш ли пак? Може и да си писал, но не съм много редовна напоследък.

Поздрави от нас лятна Австралия

NikiG
емигрирал

#2756281 - 22.02.2011 17:40 [Re: lidyaa]

Цитат:

Който наистина иска много нещо - го постига... понякога като нас по-лесно, понякога като Ники с доста зор но става... и при Ники ще стане ми е думата

Ники на къде вървят при тебе нещата? Бях чела, че по новата система пасваш от всякъде? Ще атакуваш ли пак? Може и да си писал, но не съм много редовна напоследък.

Мда, не си много редовна напоследък, но успяваш да вкараш слънчев лъч от топла Аделаида във форума По новата система май пасвам отвсякъде, НО за да се възползвам от нея трябва да подам молба наново. Нали се сещаш, че няма да дам А$2750 втори път, при условие че още не са върнали старите. Предполагам към август 2011 ще почнат да връщат парите на тези, които нямат никакъв шанс според сегашните критерии - тоест АЗ

Не залудо държах ИЕЛТС пак миналата година, че изтече старият както и подадох сега в началото на месеца нова евалюация към ACS и от 10 февруари е "in process" Като я взема ще атакувам Южна Австралия - едно от малкото места дето може да ми даде безплатно спонсорство. Но да видим дотогава как ще се развият нещата. Ще ми е интересно ACS как ще отговорят, защото съм им пратил само настояща референция + стария евалюейшън. Досега не са ми казали, че е недостатъчно. Дано да е само това, че не ми се занимава пак и с тях

svilen380
неориентиран

Регистриран: 06.03.2011
    #2761792 - 06.03.2011 14:30 [Re: donq_pura]

това е супер, че сте го решили.А дали някой няма повече информаия за Нова Зеландия??

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16923

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.