ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
whale
ориентиран

Регистриран: 05.04.2011
От: София
Re: Искаме да емигрираме в Австралия
    #2777158 - 05.04.2011 19:29 [Re: lidyaa]

Здравейте!

От няколко дни вече се ровя в този форум и в сайта на http://www.immi.gov.au и вече изчистих за себе си част от информацията, но определено имам нужда от малко разяснения от про-та като вас:) - успели да заминат и такива, намиращи се на финалната права.

Цялата информация по сайта на DIAC е толкова много, с толкова безкрайни препратки, че ми е трудно да систематизирам и намеря някой фундаментални елементи от целия пъзел.
Според мен новата точкова система е перфектна и за кандидати като мен това идва точно навреме. Ако не съм разбрала грешно, според нея можеш да минеш с 65 точки, а не със 100, както е било до този момент. Все пак, моля, хвърлете малко повече светлина на мен и на всички, които тръгваме по този път с надежда за по-добър живот:

1.Тип виза - според мен аз съм за 175, но не разбирам каква е разликата между 175 и 885. На мен ми трябва работна виза, по класификанията на АНЗСКО.

- Skilled – Independent (Migrant) visa / subclass 175, type of visa GSM
- Skilled – Independent (Residence) visa / subclass 885, type of visa GSM

2.Възраст - това е ясно. На 30 съм и ще получа 30 точки - това според новата система

3.Език - имам кембридж сертификат, затова не мисля, че IELTS ще ми се опъне. Все пак ще запиша един кратък двуседмичен курс, за да се запозная със спецификата на изпита и живот и здраве се надявам юни месец да се класирам за още 10 или 20 точки – пак по новата система.

4.Диплома и assessment – разбрах колко точки ще получа за дипломата си по новата система за оценка, но:
- Къде да намеря информация за assessment? Как да си легитимирам дипломата пред DIAC? Някой може ли да ми даде линк за необходими документи и т.н.
- По новата система получавам ли допълнителни точки конкретната ми професията, която е включена в SOL?
- Колко ще ми струва да ми оценят дипломите?

5.Такса за подаване на пакет от документи - намерих инфо, че след като съм готова с целия пакет от документи, сертификатчета и т.н, трябва да подам документите си за виза заедно с едни 2575 $ австралийски долара (за виза тип 175). Това така ли е?

Благодаря предварително за съветите ви!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NikiG
емигрирал

Регистриран: 11.01.2010
От: Окланд, Нова Зеландия
    #2777210 - 05.04.2011 21:13 [Re: whale]

Добре дошла! И много успехи.

1. 885 е за хора, които са в Австралия и също са учили там поне 2 г. - http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/visa-options-inside.htm

4. До всяка професия в СОЛ има инициалите на сертифициращата организация. Виж примерно СОЛ3, колона "Assessing Authority" http://www.immi.gov.au/skilled/_pdf/sol-schedule3.pdf
A контактната инфо за тези authorities е тук: http://www.immi.gov.au/skilled/_pdf/assessing-authorities.pdf
Цената е според съответната оценяваща органзация - провери коя е за твоята специалност и на нейния сайт ще прочетеш изискванията

5. Съветът ми е да търсиш 176 (със спонсорство от щат), а не 175. Това е заради една система с приоритети, където убиват шансовете на 175 (тук знам един човек вече в Сидни със 175, но той е по-скоро изключение)

Поздрави

whale
ориентиран

#2777341 - 06.04.2011 00:52 [Re: NikiG]

Здравей, Ники!

Благодаря за отговора.
Намерих се в schedule 2 на SOL, намерих си и assessing authority. Смятам да си подам документите в близките седмица, две.
Аз съм се насочила към Victoria или QL, а за тези две територии професиите с приоритет не съвпадат с моята. Аз съм прост икономист, а за двата щата търсят или инженери, или сестри, доктори и т.н. Все специалности, които явно са недостиг за цяла Австралия, тъй като се препокриват почти за всеки регион. Така че май по-добре да пробвам с виза subclass 175.
Дали можеш да ми помогнеш и със следното инфо:
- По новата система получавам ли точки за професия по SOL?

Засега знам, че получавам прилично количество точки за:
- Възраст
- Език
- Диплома
- Стаж
- Но за четвърти елемент (професия по SOL), нямам идея... Остават ли по 50-60 точки по новата система или отпада?

Поздрав

roshavbg
почетен член

Регистриран: 02.08.2010
От: В гетото
    #2777711 - 06.04.2011 19:31 [Re: whale]

По старат система ако си в списъка на СОЛ имаш право да кандидатстваш и трябва да събереш 120 точки за виза 175, а специалностите в СОЛ бяха оценени с оценки от 40 до 60. След 01.07.2011 г. трябва да си в СОЛ и да имаш събрани 65 точки. Тези които са имали 40 точки на професия са на далавера, тези които са с 60 им е все тая. Реално излиза че сега се искат повече точки 65.
Не останах с впечатлението да си разбрал, че за да кандидатстваш за виза трябва да са ти одобрили от съответната организация професията и да си издържал ИЕЛТС с минимум 6 по всички модули.

Поздрав

--------------------
The depraved are devoted.

whale
ориентиран

#2777824 - 07.04.2011 02:51 [Re: roshavbg]

Roshavbg, нещо не те разбрах…

Ето новата точкова система: http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/pdf/points-fact.pdf

В нея пише следното: It is expected that the pass mark will be set at 65 points.

Т.е., да изчистим какво съм разбрала:
- имам за възраст 30 точки
- за английски се надявам на 10 или 20 точки.
- за образование имам 15 точки
- за трудов стаж ще събера 5 точки. Между другото, ако за assessment предоставя като employment evidence само 2 от работите ми дали ще ми признаят като стаж тези, за които няма да имам такъв документ?
- въпросът ми е дали получавам 50 или 60 точки за професия, както е сега или да забравя?

Мерси,
whale

П.С. Ако имаш точно 65 това добре ли е или не чак толкова?

roshavbg
почетен член

Регистриран: 02.08.2010
От: В гетото
    #2777874 - 07.04.2011 07:37 [Re: whale]

За асесмънта не ти трябва да ти признаят години стаж, а просто да ти го признаят. Там те признават за специалист, а на визата трябва да докажеш стаж.
По новите правила нямаш точки за професия, достатъчно е да има професията в СОЛ, за да имаш право да кандидатстваш за виза.

До 01.07.2011 г.
От СОЛ за професия (40, 50 или 60 точки) + години, стаж и т.н. = 120 pass mark

От 01.07.2011 г.
Професия от СОЛ + години, стаж и т.н. = 65 pass mark (за сега).
Има още какво да уточняват в изчислението на точките.

PS: Ако имаш 65 е добре минаваш.

Поздрав

--------------------
The depraved are devoted.

whale
ориентиран

#2777991 - 07.04.2011 12:54 [Re: roshavbg]

супер, но само не разбрах как ще ми дадат точките за стаж. След асесмънта ще "признаят" само, че ставам. А кой ще ми даде точките. Аз мислех, че асесмънта ти дава точките? Извинявай за глупавия въпрос, но малко се обърках тук.
И кога мога да заявя с колко точки съм? След като тръгна да подавам целия пакет документ?

Sandroman
неориентиран

Регистриран: 20.01.2010
    #2779048 - 09.04.2011 21:15 [Re: NikiG]

Цитат:

5. Съветът ми е да търсиш 176 (със спонсорство от щат), а не 175. Това е заради една система с приоритети, където убиват шансовете на 175 (тук знам един човек вече в Сидни със 175, но той е по-скоро изключение)

Има ли някой който не мисли като Ники за 175, наистина ли почти няма хора заминали с 175? Тъкмо съм събрал почти всички документи и ще подавам скоро, а излиза че почти няма шанс??? Някой знае ли каква точно е системата с приоритети?

stefanstoev
член
**

Регистриран: 03.05.2010
    #2779069 - 09.04.2011 22:13 [Re: Sandroman]

Цитат:

Цитат:

Има ли някой който не мисли като Ники за 175, наистина ли почти няма хора заминали с 175? Тъкмо съм събрал почти всички документи и ще подавам скоро, а излиза че почти няма шанс??? Някой знае ли каква точно е системата с приоритети?

Определено и аз съм на мнението на Ники за 175. Въпреки, че звучи съблазнително, след въвеждането на приоритетната листа ( повече информация ) стана почти невъзможно с тази виза. Чакането е около 3 години и пак не е сигурно. След като прочетеш информацията ще разбереш какво имам предвид.

NikiG
емигрирал

Регистриран: 11.01.2010
От: Окланд, Нова Зеландия
    #2779072 - 09.04.2011 22:22 [Re: Sandroman]

Ето ти точния текст:
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/pdf/priority-processing-14-july-2010.pdf

From 14 July 2010, processing priorities (with highest priority listed first) are:
1. Applications from people who are employer sponsored under the ENS and the RSMS.
2. Applications from people who are nominated by a state or territory government agency
with a nominated occupation that is specified on that state or territory’s state migration
plan.
3. Applications from people who have nominated an occupation on the new Skilled
Occupation List (SOL) – Schedule 3 in effect from 1 July 2010.
See: http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/pdf/new-list-ofoccupations.pdf
4. All other applications are to be processed in the order in which they are received.

Значи със 175 ще си в 3ти приоритет, а те така са направени, че докато идват молби с по-голям приоритет от твоя, те влизат в опашката преди тебе, а ти подавайки ще си накрая на 3. Докато влизат хора със спонсорство от щат или работодател, опашката на приоритет 3 е замръзнала.

Аз съм съвсем без шанс, защото съм някъде в опашка 4.

Успех, Ники

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16933

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.