ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
NikiG
емигрирал

Регистриран: 11.01.2010
От: Окланд, Нова Зеландия
Re: Искаме да емигрираме в Австралия
    #2779204 - 10.04.2011 14:53 [Re: whale]

Цитат:

П.С. Ако имаш точно 65 това добре ли е или не чак толкова?

Тъй като имат годишни квоти за емиграция, ако си точно на пас марката е възможно опашката с твоя приоритет да се образува според колко точки имаш. И постоянно да се пренарежда, в зависимост от това какви нови хора постъпват нея. (Това е само спекулация - може да не е вярно, но според начина, по който са образувани приоритетите е съвсем правдоподобно). Тоест ако си точно на пас марк, то ще си на далавера единствено ако след теб хората влизат също с 65 т - те ще минават след теб и винаги ще са там. Но иначе ако идват хора със 70+ т, те ще минават пред теб в твоята приоритетна група и докато ги обработват, всичко след тях ще чака.

Изводът е - гледай да събереш колкото може повече точки. Ако имаш възможност за спонсорство имаш две предимства: 1) по-голям приоритет и 2) повече точки.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Sandroman
неориентиран

Регистриран: 20.01.2010
    #2779260 - 10.04.2011 18:09 [Re: NikiG]

Наистина май се оказа че за 175 се чака доста, ако си с processing priority 4 - над 2 години - не е казано точно колко, а за priority 3:
"Applications lodged on or after 1 July 2010: finalised 18 to 24 months from date of lodgement."
Тук са описани тези работи.

NikiG
емигрирал

#2779285 - 10.04.2011 19:50 [Re: Sandroman]

А аз като съм лоджнал на 18.7.2008 за 175 и до ден днешен нямам никакво движение Затова се огледай и за други възможности, само ще ти е от полза, ако не държиш да бъдеш разочарован.

Sissoko
неориентиран

Регистриран: 17.05.2011
    #2797977 - 17.05.2011 19:01 [Re: NikiG]

Имам питане относно набавянето на документи за изпращане на организацията, оценяваща дипломата за завършено образование. Какви справки се представят за така наречените конспекти (syllabus) по отделните предмети. Ясно е, че при следването се готвим по такъв конспект, най-често описващ съдържанието на учебника. И сега мога да опитам да изискам от съответния преподавател такъв конспект, но трябва ли да бъде подпечатан или разписан? Въпросът ми е каква е практиката при представяне на конспекти по дисциплини. Освен това във FAQ на оценяващата организация е посочено, че ако не мога по никакъв начин да представя конспект от университета по дисциплината, мога аз да изготвя такъв, като прибавя и декларацция за истинността на посоченото от мен съдържание. Някой действал ли е така?
Благодаря.

NikiG
емигрирал

#2798023 - 17.05.2011 20:50 [Re: Sissoko]

В САЩ, където съм завършил всичко е стандартизирано. Ето малко инфо как изглеждат:
На страничка в Интернет има тъй наречения каталог, където се описва ВСИЧКО - правила за прием, изисквания за завършване, норми на поведение и списъци с курсовете:

http://www.broward.edu/ext/CourseDescDepartmentList.jsp

Примерно за твоята програма пише, че трябва да си държал курс по Висша математика/Аналитична геометрия 1 (и го имаш в дипломата си.

http://www.broward.edu/ext/Coursedetail.jsp?ccn=MAC2311&Name=MAT

Там като натиснеш да видиш конспект/план на курса виждаш:

http://www.broward.edu/outlines/MAC2311.pdf

Най-хубаво ще е, ако в самия факултет има списък с курсовете за дадена специалност и обяснение какво съдържат. Не мисля, че е правилно да се издирват преподаватели курс по курс, за да задоволиш изискванията. Но ако това е единствения начин, действай - не губи време.

Успех, Ники

ravekittyМодератор
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #2798721 - 19.05.2011 12:44 [Re: Sissoko]

Няма нужда да пращаш конспекти. И аз така се бях шашнала, обаче понеже бяха минали доста години от завършването, така и не намерих конспекти, които да отговарят на "истината".

Засилих се аз към канцеларията на моя факултет и там секретарката ми даде така да се каже "под масата" една дебела книга, в която се включваше какво се е изучавало в мойта специалност по мойто време. Снимах си я книжката и я върнах на секретарката.

От там си направих нещо като кратко описание на всеки предмет - какво се включва като изучаван материал и .... мина. Никой не ми е искал конспекти.

Успех!

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

i_m_i_
неориентиран

Регистриран: 27.10.2009
    #2850760 - 13.11.2011 11:57 [Re: ravekitty]

Здравейте. Ще използвам темата, за да задам и моя въпрос за специалностите и професиите. Аз съм юрист - порових се назад из темите и видях, че с Право нямам шанс. Имам обаче и магистратура - Финансов мениджмънт - 2 години. Дали може да се мине с магистратура. Мъжът ми също е икономист - Макроикономика и Бизнескомуникации и ПР. Какво ви е мнението? Има ли шанс с тия икономики?

Dju
ентусиаст

Регистриран: 20.02.2005
От: София
    #2854635 - 30.11.2011 12:43 [Re: i_m_i_]

Привет и от мен! Радвам се, че има хора, които могат да помагат и се надявам и на мен да помогнат

Въпросът ми е много подобен на този на i_m_i - за специалностите и професията.. Аз имам един бакалавър Икономика на нещо си, магистратура Счетоводство и отделно - Право.. Работата ми обаче е свързана и с двете - данъчен консултант съм, но не ми прилича съвсем на "данъчен счетоводител", каквато професия имат австралийците в СОЛ-а.. Та - има ли къде да прочета какво точно включват съответните професии в СОЛ-а, как точно ще се оцени моя опит и т.н.? Не знам дали успях да си задам точно въпроса, но се надявам да сте ме разбрали
И благодаря предварително!

NikiG
емигрирал

#2854637 - 30.11.2011 12:52 [Re: Dju]

Здрасти - ето линк с описания на специалностите.

АНЗКО кодове

Почваш от първата цифра на професията - примерно основна група 2 (Професионалисти), ако да кажем кодът ти е 2ххххх. После гледаш най-долу групата примерно 21 и т.н.

Успех!

Dju
ентусиаст

Регистриран: 20.02.2005
От: София
    #2854653 - 30.11.2011 14:57 [Re: NikiG]

Много благодаря, Ники! Чудесна информация ми даде!
Видях, че Taxation Accountant може да се нарича и с други имена, едното от които си е баш Taxation Consultant (пък и отговаря абсолютно точно на това, което правя)! Засилвам се по-сериозно да изучавам изискваните документи!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16061

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.