ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
MegaTAZ
неориентиран

Регистриран: 29.09.2012
Re: Банка за превод до Австралия
    #2961592 - 01.10.2012 20:48 [Re: madjohn]

Благодаря на всички за мненията! Предишния път когато им писах е-майл ми отговориха след 10-ина дена . Та за сега съм решил ако не мога да пратя парите от тук, да ползвам един съученик в Австралия - да му ги пратя (документите и парите), а той да ги пусне от там. Но преди това ако може да се чуя с някой от вас по телефона относно документите който се пращат. Подготвил съм една камара от тях, но за да не пропусна нещо е по сигурно да питам някой от вас, които сте пращали скоро. Пощата ми е taz2001@mail.bg.
Благодаря предварително.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
aussy
Sydneysider

Регистриран: 30.08.2012
    #2986385 - 10.12.2012 14:13 [Re: MegaTAZ]

Имам актуална информация по темата!

Днес питах във централният офис на Булбанк в София, отговориха ми че издават чекове платими в Австралия, там работят с банка ANZ, дори ми показаха издаден такъв чек.

таксите са 12 EUR + 5 AUD.

На мен ми е необходимо за SS към NSW, тъй като те не приемат никаква друга форма на плащане.

BTW, получих позитивен 'review' от ACS, и вече имам 2 ANZSCO кода !!!
За информация на останалите: review за преразглеждане във друг ANZSCO код може да се пусне до 60 дни от издаване на основния assessment, и отне точно... 6 дена !!! на 4 декември го пуснах, днес излезе, без да прилагам никакви допълнителни документи, само платих такса.

И двата кода са едновременно активни.

RosDi
ориентиран

Регистриран: 19.01.2012
    #2986505 - 10.12.2012 19:10 [Re: aussy]

Браво, това е много полезна информация, като знам колко разговори водих с тях, и как ми обясняваха преди около три месеца че на може да се случи това да издадът чек в AUD, направо е чудесно.

alva
неориентиран

Регистриран: 05.03.2017
    #3409760 - 04.08.2017 00:06 [Re: RosDi]

Привет! Пет години по-късно се сблъсквам със същия проблем и то пак във връзка с асесмънт. Опциите са ми следните:
• a bank cheque in Australian dollars drawn by a bank outside Australia that
has bank clearance arrangements with an Australian bank
• a foreign draft drawn on an Australian Bank in Australian dollars
• a bank cheque drawn by an Australian bank
• a money order issued by Australia Post
Споменатите по-горе банки към днешна дата не издават банкови чекове в AUD. За ИАБ само още се изяснява каква точно по вид ценна книга издават в AUD и дали мога да я получа физически в България. Някой от вас успя ли да си реши проблема чрез банка? Също така можете ли да кажете какъв вид банкова операция е foreign draft, че в банките не можаха да ми кажат? Дали някоя българска банка може да нареди такова плащане?
Благодаря!

Редактирано от alva (04.08.2017 00:13)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 143223

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.