ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
madjohn
новак

Регистриран: 28.02.2012
Банка за превод до Австралия
    #2931229 - 30.07.2012 19:25

Здравейте,

предстои ми плащане на сума за assessment към TRA.(приемат check или money order). Може ли да ме посъветвате през къде да направим превода?
Банката, в която имаме сметка не работи с австралийска валута, питахме в друга, там пък не работят с чекове.
Този money order - пощенски запис дали е надежден, нещо много архаично ми звучи... И къде се правят такива пощенски записи (Български пощи ли що ли?).
Налагало ми се е да превеждам пари за чужбина, но от сметка в сметка, има account number има реципиент и всичко е ясно, но сега ми е непозната материята и ще бъда благодарна за мнения по въпроса за начина по който плащахте и евентуално банките които ползвахте.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NikiG
емигрирал

Регистриран: 11.01.2010
От: Окланд, Нова Зеландия
Re: Банка за превод до Австралия
    #2931236 - 30.07.2012 19:48 [Re: madjohn]

Питай в любимата ми банка - ЦКБ:

http://www.ccbank.bg/uf/TarifaCCB/Tarifa.pdf (раздел 7, т. 2):
Чл.2 Издаване на банкови чекове 0.15%, мин. EUR 10,
макс. EUR 200

Но трябва задължително да поискаш чекът да е в AUD. Иначе най-вероятно няма да могат да го осребрят. Прочети внимателно guidelines там. Явно в момента не могат да приемат кредитни карти (временно), но нищо не пише кога очакват пак да приемат. Другия вариант е някой познат да издаде в ОЗ такъв чек и да ти прати по пощата.

madjohn
новак

#2931239 - 30.07.2012 19:58 [Re: NikiG]

Ще попитам Ники! Тъкмо закрихме в ЦКБ сметката, за да преместим крупната сума в Райфайзен (че да ни е обща сметката)Благодаря за отговора! По въпроса за кредитната карта TRA пише точно тъй - temporary unavailable. Инструкцията им е : If you pay by cheque or money order from outside Australia, use an international bank cheque or money order drawn on an Australian bank. Което пак ми е малко умотано. Познат нямам, уви.
А за този money order някакъв opinion да имаш?

RosDi
ориентиран

Регистриран: 19.01.2012
    #2931273 - 30.07.2012 21:55 [Re: madjohn]

Пробвай в Асет Банк те са партьори на Commonwealth Bank Australia и изплащат и издават чекове в австралийски долари, това съм сигурен дори мисля, че ако провериш в тарифата им имат и ниски такси за
австралия, но един съвет питай с по централен офис,че не натиснеш ли служителите по клоновета са малко неинформирани какво предлага банката в която работят, или най-добре питай в централата им.

RosDi
ориентиран

#2931274 - 30.07.2012 22:01 [Re: RosDi]

http://www.iabank.bg/bg/page/130 - това е линка

NikiG
емигрирал

#2931277 - 30.07.2012 22:12 [Re: RosDi]

И ние направихме обща сметка в Райфайзен, защото май по онова време не можеше да се прави съвместна в ЦКБ.

"check drawn on Australian bank" = да бъде уважен и да може да се осребри от австралийска банка.

За ИАБ - питай дали могат да ти издадат чека на място в БГ, защото според горния линк искат да го пращат директно на организацията, но за съжаление това противоречи на инструкцията на ТРА да е прикачен най-отгоре на купа документи (ако го няма там ще върнат документите). Друг вариант е отново ако имаш познат в ОЗ да купиш и да пратиш чека до него както и документите и да разчиташ да ти ги прати на теб. И последно - да поискаш да ти пратят чека на теб от ОЗ и да си поемеш рисковете. Много тъпа ситуация с тези чекове. В САЩ е много по-опростена системата.

Тъкмо погледнах тарифата на ИАБ - 0.1%, мин. 4 евро - помоли да ти го издадат в БГ и ако откажат не се предавай поспори малко (без да вдигаш тон и без негативи) и помоли да извикат управител на клона или да се обадят в централата на банката, защото най-вероятно човекът срещу когото ще седнеш не е чувал за подобна операция

RosDi
ориентиран

#2931289 - 30.07.2012 23:08 [Re: NikiG]

Ники, е прав да настояваш и да изискваш, но ако си платиш разходите за доставка на чека до България обикновенно е около 50 евро и ще ти го доставят и тук и после ще го прикрепиш правят тази услуга, малко е тъпо да ти го връщат до България, но се прави убеден съм в това, дори ако си по настоятелен, може и доставката да е около 10 евро защото в една пратка от австралия обикновенно с DHL Асет получават и фирмени и други чекове теглени срещу тях, Прави се но трябва да си по запознат с тарифата и да искаш малко повече да се размърдат, дори според мен първо са обади и поразпитай преди срещата в банката на сайта им има клиентски телефон.

madjohn
новак

#2931295 - 31.07.2012 00:05 [Re: RosDi]

Благодаря за мненията. Днес разговарях със служителка на въпросната ИАБ и тя ме информира, че с чекове не работят... Ще отида на място да поразпитам отново. Ще питам и в ЦКБ и ще пиша какво е станало.

RosDi
ориентиран

#2931315 - 31.07.2012 06:44 [Re: madjohn]

Щом го има в тарифата и на страницата работят, сега дори служителката ти е дала повод да ги понатиснеш, ако не знае какво предлага банката от, която тя си получава заплатата може да не работи там.Издават и ги доставят и можеш да си го получиш

NikiG
емигрирал

#2931323 - 31.07.2012 08:59 [Re: RosDi]

madjohn: ама аз пророк ли съм, какво ли? Виж ми предното мнение, последните 3 реда - и съветът към него

Anita82
почетен член

Регистриран: 04.07.2011
От: Melbourne, AU
    #2931334 - 31.07.2012 10:22 [Re: madjohn]

Money order май е нашият "паричен превод" обаче ако разбирам коректно не можем да пращаме такива в Австралия:
http://www.bgpost.bg/?cid=187
http://www.bgpost.bg/?cid=208&NewsId=402

Навремето и аз се сблъсках с този проблем при подготовка за спонсорство в NSW - или банков чек или money order. Бях решила да преведа пари на позната в Кипър, където има клонове на Австралийски банки, тя да ми издаде чека, прати по пощата и аз да го приложа към документите. Добре че ми се размина, но ако имаш познати в чужбина или самият ти имаш ходене някъде навън може да огледаш и този вариант

NikiG
емигрирал

#2931355 - 31.07.2012 13:15 [Re: Anita82]

Анита - грешка. Money Order е паричен запис (вид чек, с гарантирано покритие). Издава го финансова институция, а за удобство и поща (в САЩ например, а и в България). За разлика от личния чек, който пращаш и за който не се знае дали има покритие - наличността в сметката се проверява при осребряване - банковия чек/money order са предплатени и те не са осребряеми срещу твоята сметка (в която може да няма пари), а срещу издателя (банка, поща).

Като пощенски запис, но вместо пощата да уведомява получателя, ти му изпращаш хартийката

Anita82
почетен член

Регистриран: 04.07.2011
От: Melbourne, AU
    #2931375 - 31.07.2012 15:15 [Re: NikiG]

Опа моя грешка - точно "пощенски запис" имах предвид, даже и в английският вариант на БГ пост са го превели така http://www.bgpost.bg/?cid=168
Ама според сайта май не става до Австралия, може би все пак може да се пита на място като се стискат палци да се попадне на кадърен служител

madjohn
новак

#2931379 - 31.07.2012 15:27 [Re: NikiG]

Да се докладвам:
ИАБ след 4-5 прехвърляния ме увериха, че могат да издадат чек в AUD и в рамките на деня или на следващия работен да ми го дадат, а аз съответно да го пъхна в пликчето с документите и да го пратя на TRA, а те да си го осребрят. Нещо твърде лесно ми се струва и се чудя дали няма някоя уловка.
Като например: аз обменям AUD, давам сумата на ИАБ, те ми дават чека, но служителката не можа да ми каже има ли поле в чека, където да пише към коя австралийска банка да бъдат пратени (в случая с ИАБ - Common wealth bank...) тоест къде да си търсят парите австралийците.
Че аз не знам, не знам, ама и от банката да не знаят...
Как мислите, става ли този вариант?

madjohn
новак

#2931387 - 31.07.2012 15:47 [Re: NikiG]

Цитат:

madjohn: ама аз пророк ли съм, какво ли? Виж ми предното мнение, последните 3 реда - и съветът към него

Ники, пророк си признавам те, ама не хаби дарбата залудо, ами кажи, като минем през кучия г-- , ще дадат ли виза- кокал, или само кокал ще ръфаме ).
RosDi, NikiG благодарности!

NikiG
емигрирал

#2931389 - 31.07.2012 15:48 [Re: madjohn]

madjohn: няма нужда да купуваш австралийските долари - просто плащаш левове при договорен курс между теб и банката. Парите с чек не се ПРАЩАТ. Чекът е ценна книга, която има стойност при поискване. Най-вероятно на чека ще пише Commonwealth bank и така ТРА ще може да си го дръпне. ТРА ще го депозират в своята разплащателна сметка независимо в коя банка са - а банката им ще го изчисти (ще го представи за плащане на Commonwealth) и до 2 дни ще си получат денгите
Спокойно! Просто го направи и ни информирай как протича

madjohn
новак

#2933139 - 07.08.2012 08:18 [Re: NikiG]

Здравейте,
след проведени разговори с 5-6 служители от ИАБ и за финал с началник отдел разплащане се оказа, че:
Банката не може да издаде чек на юридическо лице (TRA - в моя случай). Можело само на физическо лице, да имало го в сайта им като услуга, но сайта не бил актуализиран. Имали проблем преди няколко години с чекове издадени на юридически лица, защото Commonwealth не искала да ги приеме... Предложиха ми, като са им такива сложни изискванията на австралийците да отида лично да им ги внеса
В ЦКБ пък може да издадат чек в AUD на юридическо лице, но не работят с австралийски банки!
Ами цайтнот...
Който има идеи за спасяване на потъващия кораб, сега е момента да споделя - ще съм благодарна.

RosDi
ориентиран

#2933204 - 07.08.2012 12:48 [Re: madjohn]

Днес една позната, която работи в ЦКБ е питала тяхния валутен дилар те не могат да издадът така чек, но той се е обадил на дилара на Уникредит той го е уверил че имат кореспондентска банка в австралиа и издават, дори дилара на ЦКБ е казал, че е посъветвал същото и една жена е говорила с него по тази тема, може би си ти.Дано да стане в уникредит.

madjohn
новак

#2933392 - 07.08.2012 19:10 [Re: RosDi]

Аз съм, аз съм Ставам популярна в банкерския бранш, с този мой сложен казус ))) Мацката от ЦКБ наистина беше много любезна, @ Ники и на мен вече ЦКБ са ми любима банка.
Ами дерзаем напред, ако в Булбанк стане ще информирам.

NikiG
емигрирал

#2933423 - 07.08.2012 20:17 [Re: madjohn]

След като погледнах тук нашите банки в Нова Зеландия (включително и клоновете на австралийски такива) излиза следното: един "банк драфт" (банков чек) струва НЗ$25, което е лудница - толкова струва международен трансфер. Да не говорим, че аз имам опцията за директ депозит в САЩ, Великобритания и Австралия в съответните валути само за НЗ$20 без други такси за мен или за получателя (върши ми идеална работа за преводи до САЩ, а и ползвах да платя нотариални услуги към БГ консулството в Канбера).

Да се върнем на ЦКБ http://www.ccb.bg/bg/cheques
На тази страничка в края излиза, че ЦКБ има добре развита кореспондентска мрежа и е в състояние да осребри всичко от всички. Обаче издава банкови чекове в краен брой валути, в които не фигурират АУД. За сметка на това имат сметки в големи банки-кореспонденти, които засякох да имат клонове в ОЗ, а в случая Дойче банк има дори дъщерна банка: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_banks_in_Australia
С тази информация аз пак бих се обърнал към ЦКБ да питат дали ще е възможно да ти издадат АУД чек срещу Дойче банк или коя да е от банките, с клонове в Австралия (Креди Сюис, Сосиете Женарал, Дойче банк, Лаики банк (Кипър) и др.) Сигурен съм, че могат да го направят. Отзивчиви са - ако си в София иди директно в централата на Дондуков 5 или 7. Просто им го постави като задача и за няколко дена се надявам да се организират. Даже ще ти звъннат като е готово. И малко колкото и да се говори, че са мафиотска банка, дори да е вярно, са една от малкото чисто български банки, чиято печалба е българска и не се репатрира. Друг е въпросът, че нищо не пречи да се държи в офшорни сметки, но въпреки всичко парите са си български.

madjohn
новак

#2933451 - 07.08.2012 21:08 [Re: NikiG]

Ники още веднъж благодарности за ценната информация. Ще опитам в ЦКБ, пък и в Societe Generale ще пробвам :
http://www.sgeb.bg/bg/currency-cheques-individuals.html
В AUD не издават, но щом имат клон в Австралия може да измислят нещо.

RosDi
ориентиран

#2933480 - 07.08.2012 21:34 [Re: madjohn]

Днес говорих с Уникредит,като клиент относно чековете в AUD, но се оказа, че могът да издадът чек, но няма как да знаят колко ще са таксите защото не могат да го издадът срещу австралийска банка и таксите за инкасиране, като не могат да се предвидят през колко банки ще мине чекът докато се плати и сумата вече няма да е 300.00 долара вариантът бил два чека един за 300 и един за по-малка сума да си вземели за таксите, доста съм разочарован от отговора утре пак ще говоря дано са се сетили нещо. Ужасен ужас както казва един познат. Действително както казва Ники, май от ЦКБ са най-информирани.Попитай и ти в уникредит.

RosDi
ориентиран

#2933515 - 07.08.2012 22:25 [Re: RosDi]

Можеше да се плати и с money order сега погледнах че MoneyGram издават money order (няколко големи банки работят с MoneyGram) ето един линк на който има money order от moneygram http://www.google.bg/imgres?imgurl=http:...EwBg&dur=71 Така и така утре ще говоря с уникредит те работят е moneygram ще питам.Искам да благодаря на madjohn от неговите въпроси ми хрумна една идея, която не е свързана с плащанията до Австралия, но може да е полезна, като имам повече информация ще споделя

NikiG
емигрирал

#2933545 - 07.08.2012 23:26 [Re: RosDi]

Въобще не мога да си представя как хората подавам молби за оценка към ТРА, след като в "бяла" държава не може да се намери начин да се издаде банков чек за Австралия. Чак сега осъзнавам какво удобство са кредитните карти.

Може ли да питаш ТРА за банкова сметка и да се преведат парите директно. В придружителното писмо да напишеш сумата и как да ги идентифицират (примерно по име и фамилия). Трябва да има някакъв начин. Дотук в модерния свят да не може да се извърши трансгранично плащане е абсолютно безумие.

Аз отдавна работя с пари и международни разплащания и направо съм безмълвен. Дано някоя банка в БГ отсрами патовата ситуация или ТРА започнат да приемат пак кредитни карти...

madjohn
новак

#2933584 - 08.08.2012 01:36 [Re: NikiG]

Колкото повече ни ритат, толкова повече се амбицираме, така че има си и хубава страна
Обмисляме и друг вариант:
Пращаме парите с MoneyGram примерно до наша позната в Австралия. Тя пише чек от наше име на TRA, внася парите, взема чека и ни го праща с куриер, а ние обратно с куриер го пращаме заедно с документите на TRA.
Тъй като изобщо не съм запозната с плащането с чек, не знам дали това е възможно, но и това седи като идея...Например чудя се: На чека трябва да бъде изписано името на кандидатстващия за ассесмънт (възможно ли е това, при положение, че вносителя на сумата ще бъде друго лице)?

madjohn
новак

#2933854 - 08.08.2012 17:31 [Re: NikiG]

Цитат:

Да се върнем на ЦКБ http://www.ccb.bg/bg/cheques
На тази страничка в края излиза, че ЦКБ има добре развита кореспондентска мрежа и е в състояние да осребри всичко от всички. Обаче издава банкови чекове в краен брой валути, в които не фигурират АУД. За сметка на това имат сметки в големи банки-кореспонденти, които засякох да имат клонове в ОЗ, а в случая Дойче банк има дори дъщерна банка: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_banks_in_Australia
С тази информация аз пак бих се обърнал към ЦКБ да питат дали ще е възможно да ти издадат АУД чек срещу Дойче банк или коя да е от банките, с клонове в Австралия (Креди Сюис, Сосиете Женарал, Дойче банк, Лаики банк (Кипър) и др.) Сигурен съм, че могат да го направят. Отзивчиви са - ако си в София иди директно в централата на Дондуков 5 или 7. Просто им го постави като задача и за няколко дена се надявам да се организират. Даже ще ти звъннат като е готово.

Проверих с ЦКБ - не става - имат с кореспондентски банки international currency accounts, но са само за преводи и др.тип разплащания, без чекове!
ИАБ до директора стигнах, не можело към юридическо лице чек, CommonWealth им ги връщал и те не знаели защо, но да съм пуснела официално запитване за да задвижели въпроса и до няколко месеца можело да си решат проблема! Само дето не ми предложиха да питам Commonwealth защо им прави проблем с чековете!
Това е до тук!

M,fle.

RosDi
ориентиран

#2933898 - 08.08.2012 18:23 [Re: madjohn]

Днес говорих с Уникредит, с госпожите, които се занимават с чекове тяхния чек в AUD издаден за сумата от 300 долара когато го предявят ще се намали с разходите докато се плати така чe TRA няма да получат тази сума, което не върши работа. Питах за money order в MoneyGram и Western Union тази услуга не е валидна за България.Сосиете Женарал нищо че има такава банка в Австралия нямали нищо общо.Писал съм няколко запитвания, ако ми отговорят ще пиша и мен ме вълнува решаването на този незначителен проблем за повечето хора по света, но за нашата система си е голям проблем.Ще се намери начин

RosDi
ориентиран

#2933913 - 08.08.2012 18:34 [Re: RosDi]

ИАБ са плащали на TRA това го четох в този форум преди няколко години, така че е по логично да им е утъпкана патеката за плащания до TRA,все не се ли сети някой банков чиновник как са го правели преди.

NikiG
емигрирал

#2933943 - 08.08.2012 19:46 [Re: RosDi]

Реших да се обърна към банката ми в САЩ. Писах им и ще чакам. Ето го формуляра - кратко, точно и ясно
https://www.wellsfargo.com/downloads/pdf/biz/foreigndraftorderform.pdf
Работят с АУД и може да се издаде на името на физическо и юридическо лице. Като знам, че международният банков трансфер е нещо от рода на $20-$25, а нормалния банков чек беше $5, не очаквам международния да е кой знае колко по-скъп. Ще пиша пак като има отговор и може да спретнем нещо от рода на: купувам, пращам на баща ми в БГ, и там става обмяната и плащането.

В момента обаче наистина би било най-лесно някой да изпрати от ОЗ такова дживотно, а вие тук на познат или в тяхна сметка да внесете пари.

milenaSYD
Нерегистриран

#2934132 - 09.08.2012 11:47 [Re: madjohn]

Цитат:

Колкото повече ни ритат, толкова повече се амбицираме, така че има си и хубава страна
Обмисляме и друг вариант:
Пращаме парите с MoneyGram примерно до наша позната в Австралия. Тя пише чек от наше име на TRA, внася парите, взема чека и ни го праща с куриер, а ние обратно с куриер го пращаме заедно с документите на TRA.
Тъй като изобщо не съм запозната с плащането с чек, не знам дали това е възможно, но и това седи като идея...Например чудя се: На чека трябва да бъде изписано името на кандидатстващия за ассесмънт (възможно ли е това, при положение, че вносителя на сумата ще бъде друго лице)?

Здравей, ако сумата е под 500 долара аз бих могла да помогна.
На чека има поле "ref. " и там може да се напишат имената, но мисля, че и вашето име може да се напише. Преди години правих на моя приятелка по същия начин, с пощенски запис.
Парите може да ми изпратите по уестърн юнион, или ако ви се ходи до Русе да ги дадете на брат ми по курса за деня.

Пишете ми на лични за точните детайли.
Поздрави

madjohn
новак

#2934171 - 09.08.2012 13:37 [Re: ]

Ники, Милена, хиляди благодарности за предложената помощ! Ще поддържаме връзка на личните!

RosDi
ориентиран

#2934311 - 09.08.2012 19:03 [Re: madjohn]

Искам и аз да се се присъединя към благодарностите, които изразява madjohn към Ники и Милена са оказаното съдействие и предложената помощ. Голяма част от разговорите проведени поне от мен с банките и доколкото чета и от madjohn са за раздела бисери и вицове.

iva_boby
seekers
*

Регистриран: 09.11.2004
От: Brisbane, Australia
    #2934990 - 11.08.2012 22:38 [Re: madjohn]

А защо точно чекове? Доколкото си спомням ние преди години използвахме споменатата ИАБ за банков трансфер и Райфайзен като втория път попълнихме данните за дебитна карта и те сами си дръпнаха плащането.

madjohn
новак

#2935036 - 12.08.2012 01:44 [Re: iva_boby]

Изискването на TRA e плащане с чек или money order в AUD. Услуга, която в България не се извършва.

MegaTAZ
неориентиран

Регистриран: 29.09.2012
    #2959867 - 29.09.2012 00:50 [Re: madjohn]

Здравейте! Понеже и аз трябва да пращам документи до ТРА, но разбрах 4е ще имам проблеми с превода, можете ли да ми кажете до къде сте стигнали, т.е. коя банка може да издава чек, който да бъде получен от австралийците. А за по бъра комуникация ако може пишете и на моя майл. Благодаря предварително!

RosDi
ориентиран

#2960014 - 29.09.2012 12:36 [Re: MegaTAZ]

http://www.deewr.gov.au/Skills/Programs/...sAVAILABLE.aspx

MegaTAZ
неориентиран

#2960438 - 29.09.2012 21:29 [Re: RosDi]

Благодаря за линка! Току що им писах (на ТРА) за повече подробности, че никъде не намерих банковата им сметка. Така че сега ще чакам да ми отговорят, освен ако някой не е открил нещо ново за плащането по другите два начина - паричен превод или с чек.

RosDi
ориентиран

#2960944 - 30.09.2012 18:22 [Re: MegaTAZ]

Видях само, че гордо са обявили, че може да се плаща и по този начин, но също не зная подробности, дано да ти отговорят бързо и коректно.Малко са тромави поне това показва моя опит с тях досега.

NikiG
емигрирал

#2961143 - 30.09.2012 21:34 [Re: RosDi]

Няма сметка, а кредитните карти са ги спрели преди 1 г (незнайно защо).
На madjohn помогнах аз като издадох bank draft (=money order =bank check) от НЗ за А$300. Пратих го в БГ на баща ми, а там те го размениха за български левове. Общо взето транзакцията отне около половин месец и цената беше около 25тина лева + А$300, но нека madjohn да сподели впечатленията си.

Най-най добре ще е ако имате познат в ОЗ да ви прати банк драфт от там с обикновена поща, който да приложите към молбата. Успех!

madjohn
новак

#2961353 - 01.10.2012 10:38 [Re: NikiG]

Да, при нас Ники се отзова и помогна бързо и безкористно Да е жив и здрав! Друг вариант нямахме... Документите ни още пътуват, но се надявам да нямаме проблеми... Credit card payments видях че вече са available, така че май вече няма да има нужда от такива интернационални упражнения.

MegaTAZ
неориентиран

#2961592 - 01.10.2012 20:48 [Re: madjohn]

Благодаря на всички за мненията! Предишния път когато им писах е-майл ми отговориха след 10-ина дена . Та за сега съм решил ако не мога да пратя парите от тук, да ползвам един съученик в Австралия - да му ги пратя (документите и парите), а той да ги пусне от там. Но преди това ако може да се чуя с някой от вас по телефона относно документите който се пращат. Подготвил съм една камара от тях, но за да не пропусна нещо е по сигурно да питам някой от вас, които сте пращали скоро. Пощата ми е taz2001@mail.bg.
Благодаря предварително.

aussy
Sydneysider

Регистриран: 30.08.2012
    #2986385 - 10.12.2012 14:13 [Re: MegaTAZ]

Имам актуална информация по темата!

Днес питах във централният офис на Булбанк в София, отговориха ми че издават чекове платими в Австралия, там работят с банка ANZ, дори ми показаха издаден такъв чек.

таксите са 12 EUR + 5 AUD.

На мен ми е необходимо за SS към NSW, тъй като те не приемат никаква друга форма на плащане.

BTW, получих позитивен 'review' от ACS, и вече имам 2 ANZSCO кода !!!
За информация на останалите: review за преразглеждане във друг ANZSCO код може да се пусне до 60 дни от издаване на основния assessment, и отне точно... 6 дена !!! на 4 декември го пуснах, днес излезе, без да прилагам никакви допълнителни документи, само платих такса.

И двата кода са едновременно активни.

RosDi
ориентиран

#2986505 - 10.12.2012 19:10 [Re: aussy]

Браво, това е много полезна информация, като знам колко разговори водих с тях, и как ми обясняваха преди около три месеца че на може да се случи това да издадът чек в AUD, направо е чудесно.

alva
неориентиран

Регистриран: 05.03.2017
    #3409760 - 04.08.2017 00:06 [Re: RosDi]

Привет! Пет години по-късно се сблъсквам със същия проблем и то пак във връзка с асесмънт. Опциите са ми следните:
• a bank cheque in Australian dollars drawn by a bank outside Australia that
has bank clearance arrangements with an Australian bank
• a foreign draft drawn on an Australian Bank in Australian dollars
• a bank cheque drawn by an Australian bank
• a money order issued by Australia Post
Споменатите по-горе банки към днешна дата не издават банкови чекове в AUD. За ИАБ само още се изяснява каква точно по вид ценна книга издават в AUD и дали мога да я получа физически в България. Някой от вас успя ли да си реши проблема чрез банка? Също така можете ли да кажете какъв вид банкова операция е foreign draft, че в банките не можаха да ми кажат? Дали някоя българска банка може да нареди такова плащане?
Благодаря!

Редактирано от alva (04.08.2017 00:13)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 143259

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.