ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
romario5
неориентиран

Регистриран: 22.07.2013
perth Australia
    #3139680 - 28.02.2014 10:35

здр имам студентска виза с право на работа и съм в австралия бих искал да попитам защо е толкова трудно да се намери работа и ако има някои вещ в занаята българин да ме ориентира мерси

Моля, пиши на български! Следващи постове на латиница може да бъдат изтрити. Благодаря.

Редактирано от ravekitty (28.02.2014 12:24)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тиквичка
терца

Регистриран: 29.05.2009
От: Perth, WA
Re: perth Australia
    #3139919 - 01.03.2014 07:20 [Re: romario5]

а ти каква работа търсиш?

Приятелката на сина ми е със твоя статут, и няма проблем да си намери работа. Но тя и няма големи претенции какво ще работи, стига да и плащат.

pantata
неориентиран

Регистриран: 21.08.2013
    #3145453 - 16.03.2014 11:15 [Re: Тиквичка]

Аз съм също със студентска виза тук от около 5 месеца. На 26 съм с бакалавърска степен по Бизнес администрация и мениджмънт и години опит в сферата на търговията или казано още RETAIL.Тъкмо дори приключих курс по бизнес в GOLD COAST.Не съм грозен,дори бих казъл че съм симпатичен дори .От месеци се опитвам да си намеря работа дори само CASUAL да е,но без резултат.Обикалял съм града многократно .Подавал съм CV в места където се набират хора и съм бил повече от квалифициран за позициите за които се набира.Винаги изглеждам представително когато отивам на интервю.Дебнел съм мениджъри и други шефове кога са на работа че със тях да разговарям.В SEEK съм подавал на пожече от 150 места,както в търговия така и други.Всички все викат че са впечатлени но никога не се обаждат.На едно място съм кандидатствал 5 пъти защото постоянно или се сменя персонала или не се справя но никога не ме вземат. Само в една малка фирма ми дадоха шанс да почна и вече много ме харресват но там баачкам веднъж седмично и не става.ЩЕ ДАМ И ЕДИН ПРИМЕР.преди няколко дена кандидатствах за CASUAL SALESMAN в един магазин които набираше персонал за офицялно откриване.Успях да сваря собстеника на бизнесът и мениджърът които набира персонал.Първо говорих с шефът и се представих и обясних за опитът и квалификациите ми по много учтив и представителен начин.Той беше много впечатлен но ме попита къде съм работил повечето от работите за които му споменах.Казах му че са в ЕВРОПА и АМЕРИКА и после му казах че съм Европеец.Той ми каза да разговарям с мениджъра но първо тои отиде да говори с него.Мислеха че не мога да ги чуя,но грешаха.Собственикът е австралиец.Шефът каза на мениджъра: ТОЗИ Е ЕВРОПЕЕЦ.ИНТЕРВЮИРАЙ ГО И МУ ВЗЕМИ CV и го пращай да си ходи. Бях повече от потресен.Но все пак като ме интервюира мениджърът се представих и описах по най-добрия начин.Дори им казах че съм склонен да работя няколко дни без заплащане за да видят че ще си върша много добре работата.Но шанс не ми дадоха.Преди някой да ме пита какво правя да търся работа в ГОЛД КОУСТ мога да кажа че и тук има доста работа но НЕ ЗА НАС ЧУЖДЕНЦИТЕ.Чуят ли че си от Европа,за тях все едно си некадърен и освен за чистене и сервиране или доставки на пици за друго не ставаме. .Ако скоро не намеря някаква друга работа ще се наложи да се прибера в България колкото и да не ми се иска.

BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
    #3145659 - 16.03.2014 22:52 [Re: pantata]

Имаш 20 часа ограничение със студентската виза, съобразяваш ли това с работите, за които кандидатстваш? Нещо не е наред, ако си подал толкова много, а нямаш успех. Може би английският ти не е на ниво? Може би резюмето или мотивационното писмо не са съвсем както трябва? Може би слагаш твърде много квалификации и ставаш overqualified? Изтрий личните си данни от едно резюме и cover letter и прикачи тук да ги видим, евентуално да дадем съвет.

Тиквичка
терца

Регистриран: 29.05.2009
От: Perth, WA
    #3145715 - 17.03.2014 03:13 [Re: pantata]

Хаидеееее, запяхме дискриминационната песен. .Да те запозная с още с двама такива като теб, да си направите трио?

Цитат:

мога да кажа че и тук има доста работа но НЕ ЗА НАС ЧУЖДЕНЦИТЕ.

Отиваш в най близкия shopping centre, и гледаш по вратите дали има табелки за търсене на продавачи. влизаш и питаш, като им обясняваш чее си студент и търсиш работа временно. Естествено, костюма и вратовръзката ги оставяш в къши и не наблягаш на квалификациите си много,много.

Цитат:

Чуят ли че си от Европа,за тях все едно си некадърен и освен за чистене и сервиране или доставки на пици за друго не

Не пиши подобни лупости, моля те, 17 години съм работила с чужденци и никога не съм била свидетел на отношението което ти описваш, вероятно зашото така го чувстваш. Сервирането и разнасянето на пици са много разпространени занятия на студенти, за да се издържат, но аз не познавам българин/ка които да се занимават с подобни движения.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3145726 - 17.03.2014 04:27 [Re: Тиквичка]

Виж сега, човека е с претенции и не иска да чисти, сервира или доставя пици.
...пълен майтап..

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (17.03.2014 04:36)

venturer

#3145733 - 17.03.2014 05:04 [Re: pantata]

Както горе са споменали, виж в какво грешиш, когото подаваш апликации. Това че си симпатичен е отлично , но за salesperson се иска не само външен вид иска се идеален английски, искат и опит.
Отделно факта, че си на студентска виза и можеш да работиш само 20 часа те ограничава значително.
Твоите квалификации за този вид работа не ти служат много.
Това са entry level jobs for students, така че остави и костюма в къщи.

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (17.03.2014 05:08)

Sydneysider
старо куче

Регистриран: 18.11.2004
От: Sydney, Australia
    #3145739 - 17.03.2014 05:46 [Re: venturer]

Ами човека има право, защото имам такъв опит за търсене на работа за дъщеря ми, когато беше студентка.
Това беше преди около 10 години, но сега би трябвало да е още по-зле.
Дъщеря ми е израстнала тук и английският и е без акцент, даже е хубаво момиче, но навсякъде където пращаше писма или даже обикаляше лично по шопинг центровете удряше на камък. Кандидатстваше за някаква casual shop assisitant, иначе казано продавачка, или в кафене или takeaway.
Накрая започна да дава частни уроци на ученици и това и остана до края на следването.
Всички познати на които децата работеха като студенти си признаваха, че са имали някаква ЛИЧНА връзка при намиране на такава работа. В повечето случаи чрез познати на семейството или приятели/съученици на младежа. Никой не е почнал като праща писма по обяви в интернет.

venturer

#3145742 - 17.03.2014 06:01 [Re: Sydneysider]

В какво е прав??? Че го дискриминират защото бил от Европа. Въобще не съм съгласна с това твърдение...

Ами, точно...трудно се намира такъв тип работа и няма нищо общо, че бил от Европа, а и момчето подбира каква работа иска да работи.

И всъщност за по-големите и известни вериги магазини , апликации се подават само по интернета, тъй че не е необходимо и не е прието да ходиш и дебнеш менаджерите по магазините.

Моята дъщеря също търси в момента, като първа година в юни, та знам че не е лесно.
Тя не подбира обаче къде ще е точно и не се е заоплаквала, че е дискриминират, а търси повече от 3 месеца.
Принципно не е лесно да се намери такава работа, а когато прибавим че и английският е втори език тогава за salesperson пък става още по-трудно. Човек трябва реално да оцени възможностите си и да не е капризен. Все пак говорим за part time while studing job, а не да се гради кариера.

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (17.03.2014 07:09)

pantata
неориентиран

Регистриран: 21.08.2013
    #3146802 - 21.03.2014 13:47 [Re: venturer] Прикрепен файл (40 тегления)

Благодаря за отговорите и коментарите във всичките им форми.Значи малко да поясня.Първо моят английски е почти отличен,дори някои хора ми казват че говоря с известен американски акцент.Второ от доста време не подбирам къде да подавам cv-то си.Признавам не мога да бъда сервитиор( опитвал съм и не става защото ми треперят ръцете от дните в които съм тренирал активно).Но все пак съм подавал в ресторанти,кухни,хотели,магазини,супермаркети ,за чистене на различни места и така наречената GENERAL HAND.За повечето от тези места позициите са били CASUAL.Знам че не мога легално да работя повече от 20 часа.Но повечето от тези работи са били много под 20 часа.Признавам също че досега съм получавал и няколко много атрактивни оферти за високи позиции в големи компании но заради визата ми не се е получавало а те не спонсорират.Също така като казах че гледам да съм представителен на интервю нямам предвит че ходя с костюм и вратовръзка а просто или дънки с риза с дълъг ръкав или дънков панталон пак с риза и просто обръснат и парфюмиран.дори съм ходил доста често и просто с дънки и тениска.Колкото до CV-to че можи и на него нещо да не му е наред.Може и да сте прави но съм го направил и преправял по австралииски примерни Cv-ta. A и аз ги преправям според работата за която кандидатсвам но все пак в границите на уменията ми.Дори смених първото име на cv-то защото истинското ми име е малко трудно за произнасяне в чужбина.На повечето места където съм подавал за каквато и да е позиция почти всички казват да вляза в сайта на компанията и да кликна на кариери или работи и там да си пусна cv-то.Копирал съм информацията от cv-то си за работа в retail с малки корекций в контактите разбира се.Ако някой мисли че правя грешка моля да ми каже,може и да сте прави като казвате че понякога може да изглежда че съм преквалифициран но за някой дори casual позиции с около 5 до 10 часа на седмица в обявата пише най малко 2-3 години стаж,а и както казах вече много не подбирам къде пускам.А и отдавна знам това за табелите за набиране на персонал в шопинг центровете.

mon
dreamer

Регистриран: 08.05.2005
От: Brisbane, Australia
    #3149437 - 29.03.2014 20:59 [Re: pantata]

Без да изкам да засегна никой искам да споделя че аз като работодател сам имала само лош опит с назначаване на млади хора. И сега всички CVта на хора под 25 даже не поглеждаме - направо отиват в боклука. В момента нямаме нокой под 28 който работи за нас.

Всички с които говоря които имат собствен бизнес се оплакват че младите нямат добра работна етика и слагат само достатачно усилие колкото да се каже че работят.

Това е един от ний-големите проблеми с тарсенето на работа.

Най-лесната работа да си намериш е Door to Door sales rep. Фирми като Quicklink Recruitment винаги тарсят работници

--------------------
from sunny Brisbane

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1806

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.