ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
gracyy
неориентиран

Регистриран: 09.02.2014
Re: Виза 457 има ли някой заминал с такава?
    #3172714 - 01.06.2014 20:29 [Re: dzverum]

Максимума, за който могат да ме вземат е 4 години, но това не означава че това е и минимума, а удължаването е само опция. Аз не търся постоянна работа, както вече казах, а по-скоро работа по някой по-голям временен проект, за който се търсят кадри, което ми се струва реално в тази сфера. Това се води long-stay виза. В случай, че някой желае перманентно да имигрира в Австралия, не би ли следвало да аплайне за permanent work visa? Иначе и аз гледах някъде, че има минимална работна заплата, но въпреки това наемането на временен кадър във фирмата би излязло по-евтино от възлагането на работата на друга фирма и дори и на фрийлансър. Не мисля, че ако имам добра работа ще се юрна веднага след 9те месеца да си ходя (това е минимумът, който ми трябва там), може да станат и година или година и половина, просто не ми се остава вечно. Не знам дали някой някога е започвал работа с идеята да се пенсионира на съответното място.

Относно асесмънта, ние обмисляме да мина през SkillSelect и там за 457 трябва асесмънт:
http://www.immi.gov.au/Work/Pages/SkillSelect/SkillSelect.aspx

Редактирано от gracyy (01.06.2014 20:45)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
dzverum
Аматьор

Регистриран: 20.10.2013
    #3172744 - 01.06.2014 21:59 [Re: gracyy]

Requirements

You might be able to get this visa if:

you have been sponsored by an approved business
you have the required skills to fill a position nominated by an approved business.

Ти ще се опиташ да подадеш EOI и ще чакаш някой да те дръпне от пула, заради това са ти казали, че искат ассесмънт. Ако успееш да си намериш проект и те спонсорира работодателя ще е много по-лесно. Нямам никаква идея обаче къде се рови за такива обяви...
Иначе технически това е най-добрата виза, можеш да отидеш, да поработиш, ако не ти хареса да си се разходил, ако ти хареса след 2 години може да получиш спонсорство от работодателя и вземеш PR.

gracyy
неориентиран

Регистриран: 09.02.2014
    #3172927 - 02.06.2014 17:32 [Re: dzverum]

Ще пробвам и двата варианта - или те да ме дръпнат, или някой друг, който си намеря, докато ги чакам. Попаднах на няколко сайта с обяви за работа, като работодателите дори бяха написали в заглавието на обявата, че са готови да спонсорират 457 виза. Тъй като само информативно се рових тогава, не съм запомнила дори сайта, но като започна търсенето ще споделя сайтове за такива обяви. Подготвила съм се да видя голям зор да намеря нещо, но просто искам да пробвам, защото мисълта да съм без нормална работа толкова време ми е плашеща. Дано се получи...

dzverum
Аматьор

#3177015 - 17.06.2014 22:14 [Re: gracyy]

Jorje, тези от Вита се правят на интересни и искат по 140лв на човек, ти 163лв за всички ли плати?

Jorje
член

Регистриран: 07.03.2006
    #3177100 - 18.06.2014 08:35 [Re: dzverum]

Здравей dzverum,

Мда - платих 163 лв + 115 FedEX. Дори и тогава ми се сториха много за всичките 4 човека, защото само 2 X-Ray снимки ни направиха и на децата почти нищо. Тях (децата) само ги прегледа педиатър и буквите на стената за очите на по-голямото дете.

Малко ми е странна тази цена от 140 лв на човек. Сигурен ли си,че са наясно за коя виза си и какви изследвания са ти необходими? Трябва да са ти пратили от визовият център две форми. В момента не мога да си спомня номерата им, но довечера мога да проверя в архивите. Там е описано какви точно изследвания е необходимо да се направят.

Поздрави,
Jorje

dzverum
Аматьор

#3177105 - 18.06.2014 10:20 [Re: Jorje]

Не се притеснявай, минахме - 50лв. на човек за рентгена и 90лв. за момчето, но той е на 1година. Важно е като се звъни там да са изпечатани формулярите и да им се каже какво точно пише в тях. Иначе много чакахме докато ни въведат в системата и после минахме за 10 минути.
Поздрави!

anna_andreeva
новак

Регистриран: 17.04.2012
    #3196773 - 02.09.2014 10:08 [Re: dzverum]

Здравейте, нещо се обърках със тази виза 457. Това подаване във immi и чакане да те дръпнат от пула не е ли когато си намериш работодател и трябва едновременно той да подаде, че те иска като работник и ти съответно от твоя страна? Аз от два месеца си подавам австралийски резюмета, но никакъв отговор - аз не се и надявам някой да веднага да реши да ме потърси. Но ако има и втори вариант, тези които са минали по този път да обяснят как става.

dzverum
Аматьор

#3197206 - 03.09.2014 11:05 [Re: anna_andreeva]

Няма подаване в пула, това не е пул. В коя сфера кандидатсваш? CV-то ти по австралийски стандарт ли е направено? Получаваш ли поне някакви отговори? Визата работи така - работодател те избира и кандидатства за теб в Immi, получава разрешение да те покани в Австралия, изпраща ти го и ти си правиш регирация в Immi и започваш да закачаш документите, които се изискват. Без номинация от работодател и без разрешение от имиграционните няма смисъл да си отваряш акаунт...

anna_andreeva
новак

Регистриран: 17.04.2012
    #3197896 - 04.09.2014 18:42 [Re: dzverum]

Много ти благодаря за изчерпателния отговор. Резюмето е по австралийски модел. Става въпрос за мъжът ми, той кандидатства като - Ресторант менаджер. От един месец подоваме СВ му, но досега никакъв отговор или интерес. Другата седмица той заминава за Аделаида със туристическа виза за три месеца, поне на место да потърси (във случаят той отива и ще живее при сестра си и ще облекчи големите ежедневни разходи).

dzverum
Аматьор

#3198128 - 05.09.2014 03:07 [Re: anna_andreeva]

От личен опит мога да кажа, че 457 за ресторант мениджър могат да ви дадат само за някои отдалечен курорт/хотел в дивотията. Не съм сигурен каква сума плаща работодателя, за да получи разрешение, но не всеки може да подава и на всеки дават квота. Погледнете групите в linkedin пример : Hospitality Vacancies Worldwide (HVW)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15336

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.