ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
elenaz
новак

Регистриран: 10.12.2014
Re: Виза 457 има ли някой заминал с такава?
    #3231808 - 10.12.2014 14:06 [Re: dzverum]

Здравейте,
на мъжът ми му предложиха работа в Сидни, със спонсорска виза, предполагам, че е тази 457. Днес сутринта беше последното интервю с ХР-ката и някаквъ мениджър. Говорили са за заплатата и сега евентуално остава само баш шефовете да одобрят и да се започне с процедурата. Та молбата ми е ако може някой накратко да ми обясни за самата процедура- какво ще се иска от нас и т.н. То от фирмата 100% ще обяснят, но аз просто нямам търпение да чакам хихиххи.
Другото е, че на въпросът със заплатата доста се затруднихме - гледахме някакви сайтове, cost of living и т.н., но не им вярваме много на тях, трябва ни някой, който живее там да каже дали 110 000 AUD нетна заплата стигат за живот на 3-членно семейство-( 2ма възрастни и дете на около 1 година)?
Мерси

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
dzverum
Аматьор

Регистриран: 20.10.2013
    #3232224 - 11.12.2014 04:17 [Re: elenaz]

Стигат! Стига да ви ги дадат... Мъжът ти трябва да е доста квалифициран, за да му дадат тази заплата на 457 виза.
Ако правилно смятам това са около 7000$ на месец. Зависи къде ще живеете, но наемът може да е от 1500 до 3000$, храна, пиене, медицина 1200-1800/трябва да имате частна медицинска застраховка на тази виза, може да бъде покрита от работата на мъжа ти/, кола - 200-500 за поддръжка и гориво/2000-10000 първоначално/.
За визата - като кажат ДА, ще задействат процедура с емиграционните. След 2-3 седмици ще пратят един документ на майла, че сте готови и с този док си отваряте акаунт в immi.gov.au. После започвате да закачате файлове - актове за раждане, дипломи, паспорти, писмо за сключена застраховка, не мога да потвърдя дали при заплати над 100000AUD е нужен IELTS за мъжа ти/ резултати над 5.0/.
По някое време ще пратят изискване за медицински, на вас рентген на малкото общ преглед и горе долу с това се изчерпват нещата.
Когато всичко им хареса получавате на пощата виза грант и сте готови.

Ако имате още въпроси пишете на лично.

elenaz
новак

#3236899 - 23.12.2014 14:43 [Re: dzverum]

Така, новото при нас е, че само чакаме да дойде договорът за работа. Вече ни свързаха с един имиграционен агент и започваме пращане на документи. Хубавото е , че предложиха и допълнителни 5 000 $ за релокирането. Обаче се оказа, че съм се объркала леко за парите - т.е. са 115 000$, като се извади supra-та - стават 105 000, което е добре, обаче има май и други данъци, нали? Много ни е притеснено дали ще се оправим там с тези пари, дано не звуча глупаво, но аз нямам да мога да работя в скоро време и това ще ни е единствения доход, та за това сме притеснени. ХР-ката на фирмата смята , че до март всичко с визите би трябвало да е готово. Хубавото е, че и IELTS няма да държим.

Di_ana
почетен член

Регистриран: 02.10.2013
    #3237031 - 23.12.2014 19:48 [Re: elenaz]

С тази заплата би трябвало да се оправите, макар че зависи на какъв стандарт сте свикнали. Ако в БГ стандарта ви е бил, като този на средностатистическия българин, едва ли ще усетите негативна разлика. Предполагам,че сама ще си гледаш детето в къщи и засега, докато не тръгне на училище няма да имате този разход.
Ако се преместите през Април, съпруга ти ще бъде таксуван като нон-резидент за дохода до края на данъчната година и данъците сте са малко по сложни.
За следващата година, ако сте там половин година или повече ще е резидент по отношение на данъчното облагане, и ще палти около 30,000 данъци при този доход, по много груби изчисления. Сама можеш да си направиш калкулациите какво ще остане.
Предполагам , че ще трябва да си платите и здравна осигуровка - понякога работодателя задължава да има такава, но и де не е задлжително,е необходимост.

Winner
ентусиаст

Регистриран: 05.06.2013
    #3237058 - 23.12.2014 20:58 [Re: Di_ana]

Извинявам се обаче , като чета постовете ви за заплащането в Австралия оставам с впечатлението , че там се бачка предимно само за данъците .

elenaz
новак

#3237063 - 23.12.2014 21:04 [Re: Winner]

Според този калкулатор http://www.paycalculator.com.au/ , от 115 000 $, след супер-а и данъка, че не сме резидънти, остават по-малко от 70 к. Което означава, че на месец остават по-малко от 6 000$. Като се даде 2000-3000$ за наем и прилежащите сметки за ток, вода, телефон и т.н.Може ли с 2-3 000 $ да се избута месеца ( храна и консумативи), като се има предвид и че трябва и за някаква мебелировка да се заделят пари, че там квартирите са необзаведени. Поне по груби сметки така го изчислявам, но то е ясно, че реално е съвсем различно.

Di_ana
почетен член

#3237064 - 23.12.2014 21:07 [Re: Winner]

Напълно разбирам коментара ти, но това е и една от разликите с БГ -инфраструктурата, която е изградена и нивото на услугите в публичната сфера са благодарение точно на тези данъци.
В интерес на истината, данъците в Австралия са по ниски от Canada and USA, както и от тези на повечето развити западноевропейски държави.

Di_ana
почетен член

#3237066 - 23.12.2014 21:12 [Re: elenaz]

Погледни цените в уебсаита на ИКЕА и също какво има на gumtree, за да се ориентираш по отношение на по икономични варианти за обзавеждане, поне в началото.

dzverum
Аматьор

Регистриран: 20.10.2013
    #3237118 - 24.12.2014 00:42 [Re: elenaz]

Данъците тук са доста ниски! В Холандия за пример са 45% подобно е и във Франция. Не мисля че трябва да слагаш отметка за нон резидент. По спомени на нас не ни ги удържат тези пари!
Мебелирани апартаменти има и понякога цените са поносими, препоръчвам да си намерите мебелиран за първите 6 месеца, както ние. Може да е малко по-скъпо, но ще ти спести стреса и обикалянето в първите седмици. Напиши къде ще е работата на мъжа ти, за да се ориентираме с какъв наем може да се оправите, може да минете и с под 2000$ за апартамент, сметките са нещо като 100-140$ на месец!
С тези пари нямате никакви проблеми! Има си начини да се купува по-евтина храна.

Sydneysider
старо куче

Регистриран: 18.11.2004
От: Sydney, Australia
    #3237119 - 24.12.2014 00:46 [Re: Di_ana]

Заплата 105000$+ super е доста добра като за начало в ИТ.
Тъй като напоследък има масово аутсорсване в Индия и други страни, останаха много професионалисти в тази област безработни, които са готови да раборят за всяка заплата.
Почнаха пак да предлагат позиции по 50-60000$, както беше средното преди 20г.
Да, подоходния данък в Австралия е доста голям, но го смъкнаха напоследък и се очаква да вдигнат нивата оше.
Преди 15 години след 50000$ се плашаше 49% и ако си на заплата много малко начини да си укриеш или намалиш облагаемата сума. Освсн това всеки се облага отделно, а не семейно, както в САЩ. Така двама по 50000$ са много по-добре, отколкото един 100000$.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15338

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.