ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
Re: Виза 457 има ли някой заминал с такава?
    #3271449 - 29.04.2015 12:50 [Re: Sydneysider]

Изобщо не се учудвам. За жалост, навсякъде по света, такива схеми има и се случват.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
anna_andreeva
новак

Регистриран: 17.04.2012
    #3289711 - 30.06.2015 10:57 [Re: morphy]

Здравейте, искам да попитам има ли някой който сам си е попълвал апликейшъна и е атачвал сам документите без миграционен агент за 457 виза? Може малко глупаво да звучи, но все имам чувството че нещо може да пропусна.
на 15.06 подадохме апликейшъна и платихме, закачихме всички нужни документи. На 24.06 минахме медицинските прегледи и те автоматично се отразиха във акаунта. Питането ми е следното.
Като си влезна във акаунта, виждам апликейшъна и до нея на Status - пише - Aplication received.И отдолу Submit documents - не съм го натискала, тъй като си мисля че вече щом като сме атачнали документите, вече всичко е наред. Като влезна във апликейшъна, на имената ни отдясно пише Processing. А на всички документи които сме атачнали - Received.
Притеснява ме това, че като чета другите форуми на статусите им пишело In progress а на нас само Application received. Трябва ли да натисна Submit documents или не е нужно, те вече са ги получили. Че от най-малкото си мисля, пропускам нещо важно да направя.

morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
    #3289732 - 30.06.2015 16:41 [Re: anna_andreeva]

anna_andreeve аз не съм подавал конкретно за 457(както вече знаеш) но мисля, че поне частично мога да отговоря на въпросите ти, тъйкато мисля че какво се показва в самият акаунт не зависи от типа на визата.

Някъде по страниците на immi бях чел, че съвсем скоро са направили промяна в статусите на апликейшъна и сега са малко по-различни от тези, който са били преди. Поради тази причина може информацията, която четеш по форумите да е out dated. В момента докато не ти асайнат CO статуса на апликейшъна си остава Application received. Доколкото си спомням имаше линк относно направените промени на началната страница на immi акаунта, но в момента има maintenance, така че не мога да го намеря.

Submit documents бутона върши същата работа като бутоните отдолу за прикачване на различните типове документи. Напълно safe е да го натиснеш и ще ти излезе popup прозорец, в който може да качиш различни типове документи за всеки един от хората включени в апликейшъна. Не е нужно да го натиска, за да се изпратят документите, които си качила(след като статуса на самите документи е Received значи са изпратени успешно).

Надявам се, че някой с 457 виза може да даде повече инфо, но от мен толкова

anna_andreeva
новак

Регистриран: 17.04.2012
    #3289737 - 30.06.2015 17:34 [Re: morphy]

Голямо шашкане със тези процедури. Явно нещата вървят напред, дано и със положителен резултата, днес от посолството в Белград са звъняли на бивш колега на мъжът ми да проверят дали има такъв човек във фирмата, как се е държал със колегите си и дали има някакви глоби.
Как са го издирили този бивш колега не знам, понеже във референциите имаше други имена и телефона. Та явно за всички типове визи си правят проверки.

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #3289800 - 01.07.2015 03:04 [Re: Sydneysider]

Цитат:

За тези, които не вярваха, че виза 457 може да струва 60-70000$ "на черно" и такива неща не стават в Австралия.

Pay-to-stay visa rip-off
http://aca.ninemsn.com.au/video/

"Такива неща" може скоро да станат съвсем легални:

http://www.news.com.au/finance/economy/i...m-1227333873930

venziap
ориентиран

Регистриран: 03.09.2010
    #3289882 - 01.07.2015 07:55 [Re: down_under]

Цитат:

Цитат:

За тези, които не вярваха, че виза 457 може да струва 60-70000$ "на черно" и такива неща не стават в Австралия.

Pay-to-stay visa rip-off
http://aca.ninemsn.com.au/video/

"Такива неща" може скоро да станат съвсем легални:

http://www.news.com.au/finance/economy/i...m-1227333873930

И аз бях чул, че се готвят промени в имиграционната политика, но нямах представа, че идеите са толкова "радикални". Мерси за линка!
Политиката може да се обобщи с един цитат от филмa "История на света" - "Да го ***** бедните!".

down_under
не–пристрастен

#3289890 - 01.07.2015 09:34 [Re: venziap]

Цитат:

И аз бях чул, че се готвят промени в имиграционната политика, но нямах представа, че идеите са толкова "радикални". Мерси за линка!
Политиката може да се обобщи с един цитат от филмa "История на света" - "Да го ***** бедните!".

Мисля че "нормалната" skilled емиграция ще си остане както досега, но ще отворят "вратичка" за desperate имигранти с финансови възможности, които така или иначе си дават парите за емиграция по втория начин. Въпреки че правителството се дърпа на този етап, мисля че добър е вариант за приходи в хазната, отколкото да се облагодетелстват черноборсаджиите. Ще е интересно, ако го направят.

venziap
ориентиран

#3289893 - 01.07.2015 10:07 [Re: down_under]

Цитат:

Цитат:

Мисля че "нормалната" skilled емиграция ще си остане както досега, но ще отворят "вратичка" за desperate имигранти с финансови възможности, които така или иначе си дават парите за емиграция по втория начин. Въпреки че правителството се дърпа на този етап, мисля че добър е вариант за приходи в хазната, отколкото да се облагодетелстват черноборсаджиите. Ще е интересно, ако го направят.

Видях , че това с черноборсаджиите го изтъкват като аргумент, но предложените промени ще засегнат по-широка група имигранти. Като тези например :

“For example, under a charging regime, the family reunion intake would be determined by the willingness and capacity of the immigration (or their family in Australia) to pay the charge, rather than the period of separation of other individual circumstances of the potential immigrant.”

"Добрата" новина е, че се сещам за една (известна ни близкото минало) категория имигранти, на които пък промените ще им дойдат дюшеш

venziap
ориентиран

#3289894 - 01.07.2015 10:07 [Re: down_under]

Цитат:

Цитат:

Видях , че това с черноборсаджиите го изтъкват като аргумент, но предложените промени ще засегнат по-широка група имигранти. Като тези например :

“For example, under a charging regime, the family reunion intake would be determined by the willingness and capacity of the immigration (or their family in Australia) to pay the charge, rather than the period of separation of other individual circumstances of the potential immigrant.”

"Добрата" новина е, че се сещам за една (известна ни близкото минало) категория имигранти, на които пък промените ще им дойдат дюшеш

down_under
не–пристрастен

#3289899 - 01.07.2015 10:41 [Re: venziap]

Да се надяваме че за тази категория БГ емигранти, USA и Europe ще си останaт по-близки и по-евтини дестинации с много по-голямо "поле" за изява ...

Надявам се че ситото ще си свърши работата:

Migrants who can pay the entry fees would have the right to work, but health, character and security requirements would be retained. The changes would also continue to limit successful applicants’ access to social security and subsidised education, housing and healthcare.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15300

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.