ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
dzverum
Аматьор

Регистриран: 20.10.2013
Виза 457 има ли някой заминал с такава?
    #3161318 - 04.05.2014 18:24

Има ли някой във форума на 457? Колко време Ви отне от подписването на договора до взимането на визата? Доколкото виждам и медицинските са различни, ако някой има лично инфо нека сподели.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Jorje
член

Регистриран: 07.03.2006
Re: Виза 457 има ли някой заминал с такава?
    #3161451 - 05.05.2014 00:49 [Re: dzverum]

Здравей dzverum,

Аз бях с такава виза преди 3 години. В интерес на истината от подаването по обява и свързването на HR агенция с мен до самото издаване на визите отне около 5 месеца. В този срок включвам интервю с рекруитърката. После интервю с HR на фирмата. После одобрение - договор - медицински и Визи.

За съжаление, при мен не се стекоха нещата както трябва и тъкмо да заминаваме - и от фирмата казаха,че не са спечелили обекта за който са ме гласяли ...Но пълната история съм я писал вече.

Отделно - не знам каква ти е специалността, но мисля, че доста намалиха поканите за 457. Разбира се ти може да си с опит в област,която се търси много в момента, така,че късмет.

Ако има нещо друго с което мога да помогна - питай.

Колкото до медицинските - аз минавал и за 457 и за 190. Да ти кажа голяма разлика не видях. И при двете се прави X Ray. Общ преглед. Всичко е на едно място - клиника Вита - София. Ама и там са едни кожодери...

Поздрави и успех.

Jorje

dzverum
Аматьор

#3161528 - 05.05.2014 09:36 [Re: Jorje]

Ние сме на етап изпратени копия на паспорти до HR. Фирмата е международна със специфична ИТ дейност и мисля, че трудно могат да им откажат, когато искат ресурси отвън. За медицинските на сайта изрично пише, че се прави само рентген, във Вита свободни съчинения ли си правят? Когато беше с 457 стигна ли до момента със здравната застраховка и наемането на жилище?

dzverum
Аматьор

#3161529 - 05.05.2014 09:53 [Re: Jorje]

Ние сме на етап изпратени копия на паспорти до HR. Фирмата е международна със специфична ИТ дейност и мисля, че трудно могат да им откажат, когато искат ресурси отвън. За медицинските на сайта изрично пише, че се прави само рентген, във Вита свободни съчинения ли си правят? Когато беше с 457 стигна ли до момента със здравната застраховка и наемането на жилище?

Jorje
член

#3161780 - 05.05.2014 23:13 [Re: dzverum]

Сега си погледнах архивите.

Когато сме били за 457 - на мен и жена ми само X Ray. Децата са били на педиатър и очи ( дали виждат онези Е-та на стената). Нямаше вземане на кръв.

Платено 163 лв + 115 FedEX. Изпращат документите от Клиниката лично.

Здравна застраховка и жилище при 457 - не стигнах. Сега съм на този етап, но вече съм с друга виза - 190.

Поздрави и успех.

Късмет.

Jorje

dzverum
Аматьор

#3162660 - 07.05.2014 20:32 [Re: Jorje]

Мерси!

gracyy
неориентиран

Регистриран: 09.02.2014
    #3172504 - 31.05.2014 17:42 [Re: dzverum]

Аз ще мъча за такава виза. Чакам асесмънта от Ветасес, като документите ги качих преди седмица. Приключих и с ИЕЛТС-а.
Някакви идеи за сайтове с обяви за работа за там? Интересува ме Сидни конкретно. Подготвям се психически да видя голям зор с намирането на работодател.

dzverum
Аматьор

#3172652 - 01.06.2014 11:00 [Re: gracyy]

Защо ти е е ассесмънт за 457? Това е чиста работна виза, ако някой те хареса ти прави номинация. Дава ти един сертификат и с този сертификат си подаваш за самата виза вече. Трябва ти само IELTS и то на етапа вадене на визата. Не съм гледал за сайтове за работа, в коя сфера си? Ние си пуснахме австралийски CV-та през колега в тамошния ни офис и ни одобриха.

gracyy
неориентиран

#3172706 - 01.06.2014 19:19 [Re: dzverum]

Цитат:

Защо ти е е ассесмънт за 457? Това е чиста работна виза, ако някой те хареса ти прави номинация. Дава ти един сертификат и с този сертификат си подаваш за самата виза вече. Трябва ти само IELTS и то на етапа вадене на визата. Не съм гледал за сайтове за работа, в коя сфера си? Ние си пуснахме австралийски CV-та през колега в тамошния ни офис и ни одобриха.

Ами това беше информацията, която прочетох в иммито. Дори при създаването на акаунт във Ветасес си имаше отделна секция за 457 визата. Иначе за IELTS знам, че ми трябва чак за визата и то със скромните изисквания от минимум 5 на всички модули. Предполагам, че в случай, че вече имаш работодател, не ти е нужен асесмънт, но аз съм по обратната процедура - все още нямам такъв. Не знам дали това има значение. В сайта пише, че за някои позиции се изисква асесмент и им звъннахме за да питаме дали за уеб дизайнер е необходимо да се прави асесмънт и отговорът им беше положителен. Нямам намерения да имигрирам там за постоянно. Искам да съм там 9 месеца, докато приятелят ми завърши и се преместим в Европа. И решихме, че тази виза ще е удачен вариант, тъй като туристическата дава право само на 3 месеца престой и reenter-a май се оказва леко рискована процедура вече. А и при всички положения бих предпочела все пак да върша нещо за тези 9 месеца, не ми се ще да разчитам само на фрийланс работа.

dzverum
Аматьор

#3172709 - 01.06.2014 19:52 [Re: gracyy]

Погледни пак, не знам да има такова изисване за ИТ специалности, има за разни много странни. Процедурата по взимане на визата ще ти отнеме поне 2-3, не виждам кой ще те номинира, за да му работиш само 9 месеца и после да се махнеш. Идеята на тази виза е да се привлекът квалифицирани специалисти за срок до 4 години с опция за удължаване. Работодателя има определени квоти колко души може да кани, а отделно мисля че заплаща някаква такса има и минимална заплата на която трябва да те покани. Прочети още и помисли вариантите, но поканата за 457 не е като да те поканят на сватба и никои няма да си хаби квотата за няколко месеца труд...

gracyy
неориентиран

#3172714 - 01.06.2014 20:29 [Re: dzverum]

Максимума, за който могат да ме вземат е 4 години, но това не означава че това е и минимума, а удължаването е само опция. Аз не търся постоянна работа, както вече казах, а по-скоро работа по някой по-голям временен проект, за който се търсят кадри, което ми се струва реално в тази сфера. Това се води long-stay виза. В случай, че някой желае перманентно да имигрира в Австралия, не би ли следвало да аплайне за permanent work visa? Иначе и аз гледах някъде, че има минимална работна заплата, но въпреки това наемането на временен кадър във фирмата би излязло по-евтино от възлагането на работата на друга фирма и дори и на фрийлансър. Не мисля, че ако имам добра работа ще се юрна веднага след 9те месеца да си ходя (това е минимумът, който ми трябва там), може да станат и година или година и половина, просто не ми се остава вечно. Не знам дали някой някога е започвал работа с идеята да се пенсионира на съответното място.

Относно асесмънта, ние обмисляме да мина през SkillSelect и там за 457 трябва асесмънт:
http://www.immi.gov.au/Work/Pages/SkillSelect/SkillSelect.aspx

Редактирано от gracyy (01.06.2014 20:45)

dzverum
Аматьор

#3172744 - 01.06.2014 21:59 [Re: gracyy]

Requirements

You might be able to get this visa if:

you have been sponsored by an approved business
you have the required skills to fill a position nominated by an approved business.

Ти ще се опиташ да подадеш EOI и ще чакаш някой да те дръпне от пула, заради това са ти казали, че искат ассесмънт. Ако успееш да си намериш проект и те спонсорира работодателя ще е много по-лесно. Нямам никаква идея обаче къде се рови за такива обяви...
Иначе технически това е най-добрата виза, можеш да отидеш, да поработиш, ако не ти хареса да си се разходил, ако ти хареса след 2 години може да получиш спонсорство от работодателя и вземеш PR.

gracyy
неориентиран

#3172927 - 02.06.2014 17:32 [Re: dzverum]

Ще пробвам и двата варианта - или те да ме дръпнат, или някой друг, който си намеря, докато ги чакам. Попаднах на няколко сайта с обяви за работа, като работодателите дори бяха написали в заглавието на обявата, че са готови да спонсорират 457 виза. Тъй като само информативно се рових тогава, не съм запомнила дори сайта, но като започна търсенето ще споделя сайтове за такива обяви. Подготвила съм се да видя голям зор да намеря нещо, но просто искам да пробвам, защото мисълта да съм без нормална работа толкова време ми е плашеща. Дано се получи...

dzverum
Аматьор

#3177015 - 17.06.2014 22:14 [Re: gracyy]

Jorje, тези от Вита се правят на интересни и искат по 140лв на човек, ти 163лв за всички ли плати?

Jorje
член

#3177100 - 18.06.2014 08:35 [Re: dzverum]

Здравей dzverum,

Мда - платих 163 лв + 115 FedEX. Дори и тогава ми се сториха много за всичките 4 човека, защото само 2 X-Ray снимки ни направиха и на децата почти нищо. Тях (децата) само ги прегледа педиатър и буквите на стената за очите на по-голямото дете.

Малко ми е странна тази цена от 140 лв на човек. Сигурен ли си,че са наясно за коя виза си и какви изследвания са ти необходими? Трябва да са ти пратили от визовият център две форми. В момента не мога да си спомня номерата им, но довечера мога да проверя в архивите. Там е описано какви точно изследвания е необходимо да се направят.

Поздрави,
Jorje

dzverum
Аматьор

#3177105 - 18.06.2014 10:20 [Re: Jorje]

Не се притеснявай, минахме - 50лв. на човек за рентгена и 90лв. за момчето, но той е на 1година. Важно е като се звъни там да са изпечатани формулярите и да им се каже какво точно пише в тях. Иначе много чакахме докато ни въведат в системата и после минахме за 10 минути.
Поздрави!

anna_andreeva
новак

Регистриран: 17.04.2012
    #3196773 - 02.09.2014 10:08 [Re: dzverum]

Здравейте, нещо се обърках със тази виза 457. Това подаване във immi и чакане да те дръпнат от пула не е ли когато си намериш работодател и трябва едновременно той да подаде, че те иска като работник и ти съответно от твоя страна? Аз от два месеца си подавам австралийски резюмета, но никакъв отговор - аз не се и надявам някой да веднага да реши да ме потърси. Но ако има и втори вариант, тези които са минали по този път да обяснят как става.

dzverum
Аматьор

#3197206 - 03.09.2014 11:05 [Re: anna_andreeva]

Няма подаване в пула, това не е пул. В коя сфера кандидатсваш? CV-то ти по австралийски стандарт ли е направено? Получаваш ли поне някакви отговори? Визата работи така - работодател те избира и кандидатства за теб в Immi, получава разрешение да те покани в Австралия, изпраща ти го и ти си правиш регирация в Immi и започваш да закачаш документите, които се изискват. Без номинация от работодател и без разрешение от имиграционните няма смисъл да си отваряш акаунт...

anna_andreeva
новак

#3197896 - 04.09.2014 18:42 [Re: dzverum]

Много ти благодаря за изчерпателния отговор. Резюмето е по австралийски модел. Става въпрос за мъжът ми, той кандидатства като - Ресторант менаджер. От един месец подоваме СВ му, но досега никакъв отговор или интерес. Другата седмица той заминава за Аделаида със туристическа виза за три месеца, поне на место да потърси (във случаят той отива и ще живее при сестра си и ще облекчи големите ежедневни разходи).

dzverum
Аматьор

#3198128 - 05.09.2014 03:07 [Re: anna_andreeva]

От личен опит мога да кажа, че 457 за ресторант мениджър могат да ви дадат само за някои отдалечен курорт/хотел в дивотията. Не съм сигурен каква сума плаща работодателя, за да получи разрешение, но не всеки може да подава и на всеки дават квота. Погледнете групите в linkedin пример : Hospitality Vacancies Worldwide (HVW)

elenaz
новак

Регистриран: 10.12.2014
    #3231808 - 10.12.2014 14:06 [Re: dzverum]

Здравейте,
на мъжът ми му предложиха работа в Сидни, със спонсорска виза, предполагам, че е тази 457. Днес сутринта беше последното интервю с ХР-ката и някаквъ мениджър. Говорили са за заплатата и сега евентуално остава само баш шефовете да одобрят и да се започне с процедурата. Та молбата ми е ако може някой накратко да ми обясни за самата процедура- какво ще се иска от нас и т.н. То от фирмата 100% ще обяснят, но аз просто нямам търпение да чакам хихиххи.
Другото е, че на въпросът със заплатата доста се затруднихме - гледахме някакви сайтове, cost of living и т.н., но не им вярваме много на тях, трябва ни някой, който живее там да каже дали 110 000 AUD нетна заплата стигат за живот на 3-членно семейство-( 2ма възрастни и дете на около 1 година)?
Мерси

dzverum
Аматьор

#3232224 - 11.12.2014 04:17 [Re: elenaz]

Стигат! Стига да ви ги дадат... Мъжът ти трябва да е доста квалифициран, за да му дадат тази заплата на 457 виза.
Ако правилно смятам това са около 7000$ на месец. Зависи къде ще живеете, но наемът може да е от 1500 до 3000$, храна, пиене, медицина 1200-1800/трябва да имате частна медицинска застраховка на тази виза, може да бъде покрита от работата на мъжа ти/, кола - 200-500 за поддръжка и гориво/2000-10000 първоначално/.
За визата - като кажат ДА, ще задействат процедура с емиграционните. След 2-3 седмици ще пратят един документ на майла, че сте готови и с този док си отваряте акаунт в immi.gov.au. После започвате да закачате файлове - актове за раждане, дипломи, паспорти, писмо за сключена застраховка, не мога да потвърдя дали при заплати над 100000AUD е нужен IELTS за мъжа ти/ резултати над 5.0/.
По някое време ще пратят изискване за медицински, на вас рентген на малкото общ преглед и горе долу с това се изчерпват нещата.
Когато всичко им хареса получавате на пощата виза грант и сте готови.

Ако имате още въпроси пишете на лично.

elenaz
новак

#3236899 - 23.12.2014 14:43 [Re: dzverum]

Така, новото при нас е, че само чакаме да дойде договорът за работа. Вече ни свързаха с един имиграционен агент и започваме пращане на документи. Хубавото е , че предложиха и допълнителни 5 000 $ за релокирането. Обаче се оказа, че съм се объркала леко за парите - т.е. са 115 000$, като се извади supra-та - стават 105 000, което е добре, обаче има май и други данъци, нали? Много ни е притеснено дали ще се оправим там с тези пари, дано не звуча глупаво, но аз нямам да мога да работя в скоро време и това ще ни е единствения доход, та за това сме притеснени. ХР-ката на фирмата смята , че до март всичко с визите би трябвало да е готово. Хубавото е, че и IELTS няма да държим.

Di_ana
почетен член

Регистриран: 02.10.2013
    #3237031 - 23.12.2014 19:48 [Re: elenaz]

С тази заплата би трябвало да се оправите, макар че зависи на какъв стандарт сте свикнали. Ако в БГ стандарта ви е бил, като този на средностатистическия българин, едва ли ще усетите негативна разлика. Предполагам,че сама ще си гледаш детето в къщи и засега, докато не тръгне на училище няма да имате този разход.
Ако се преместите през Април, съпруга ти ще бъде таксуван като нон-резидент за дохода до края на данъчната година и данъците сте са малко по сложни.
За следващата година, ако сте там половин година или повече ще е резидент по отношение на данъчното облагане, и ще палти около 30,000 данъци при този доход, по много груби изчисления. Сама можеш да си направиш калкулациите какво ще остане.
Предполагам , че ще трябва да си платите и здравна осигуровка - понякога работодателя задължава да има такава, но и де не е задлжително,е необходимост.

Winner
ентусиаст

Регистриран: 05.06.2013
    #3237058 - 23.12.2014 20:58 [Re: Di_ana]

Извинявам се обаче , като чета постовете ви за заплащането в Австралия оставам с впечатлението , че там се бачка предимно само за данъците .

elenaz
новак

#3237063 - 23.12.2014 21:04 [Re: Winner]

Според този калкулатор http://www.paycalculator.com.au/ , от 115 000 $, след супер-а и данъка, че не сме резидънти, остават по-малко от 70 к. Което означава, че на месец остават по-малко от 6 000$. Като се даде 2000-3000$ за наем и прилежащите сметки за ток, вода, телефон и т.н.Може ли с 2-3 000 $ да се избута месеца ( храна и консумативи), като се има предвид и че трябва и за някаква мебелировка да се заделят пари, че там квартирите са необзаведени. Поне по груби сметки така го изчислявам, но то е ясно, че реално е съвсем различно.

Di_ana
почетен член

#3237064 - 23.12.2014 21:07 [Re: Winner]

Напълно разбирам коментара ти, но това е и една от разликите с БГ -инфраструктурата, която е изградена и нивото на услугите в публичната сфера са благодарение точно на тези данъци.
В интерес на истината, данъците в Австралия са по ниски от Canada and USA, както и от тези на повечето развити западноевропейски държави.

Di_ana
почетен член

#3237066 - 23.12.2014 21:12 [Re: elenaz]

Погледни цените в уебсаита на ИКЕА и също какво има на gumtree, за да се ориентираш по отношение на по икономични варианти за обзавеждане, поне в началото.

dzverum
Аматьор

#3237118 - 24.12.2014 00:42 [Re: elenaz]

Данъците тук са доста ниски! В Холандия за пример са 45% подобно е и във Франция. Не мисля че трябва да слагаш отметка за нон резидент. По спомени на нас не ни ги удържат тези пари!
Мебелирани апартаменти има и понякога цените са поносими, препоръчвам да си намерите мебелиран за първите 6 месеца, както ние. Може да е малко по-скъпо, но ще ти спести стреса и обикалянето в първите седмици. Напиши къде ще е работата на мъжа ти, за да се ориентираме с какъв наем може да се оправите, може да минете и с под 2000$ за апартамент, сметките са нещо като 100-140$ на месец!
С тези пари нямате никакви проблеми! Има си начини да се купува по-евтина храна.

Sydneysider
старо куче

Регистриран: 18.11.2004
От: Sydney, Australia
    #3237119 - 24.12.2014 00:46 [Re: Di_ana]

Заплата 105000$+ super е доста добра като за начало в ИТ.
Тъй като напоследък има масово аутсорсване в Индия и други страни, останаха много професионалисти в тази област безработни, които са готови да раборят за всяка заплата.
Почнаха пак да предлагат позиции по 50-60000$, както беше средното преди 20г.
Да, подоходния данък в Австралия е доста голям, но го смъкнаха напоследък и се очаква да вдигнат нивата оше.
Преди 15 години след 50000$ се плашаше 49% и ако си на заплата много малко начини да си укриеш или намалиш облагаемата сума. Освсн това всеки се облага отделно, а не семейно, както в САЩ. Така двама по 50000$ са много по-добре, отколкото един 100000$.

elenaz
новак

#3237195 - 24.12.2014 11:19 [Re: Sydneysider]

680 George street, Sydney е адреса Къде е добре да гледам за квартири?
Снощи получихме и договора. Трябва да се подпише до 10 дни...мен нещо ме хвана яко шубето. Пише стартова дата 15 февруари...леле колко е скоро това, дали ще успеем с визите до тогава?

Редактирано от elenaz (24.12.2014 11:21)

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3237209 - 24.12.2014 12:38 [Re: elenaz]

Приемете, че пиленцето на късмета е кацнало на вашето рамо. Не подминавайте този шанс. Заплатата е чудесна за стартова заплата, аз съм изненадана от сумата.
Късмет от мен и само напред.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

dzverum
Аматьор

#3237399 - 25.12.2014 00:31 [Re: elenaz]

http://m.realestate.com.au/property-unit-nsw-surry+hills-412806639
Гледай за апартаменти в Surry hills. Линка е за примерен малък апартамент на пешеходно разстояние от работата. Ако живеете там кола няма да ви трябва освен за събота и неделя или ако ти не караш през седмицата. Виж също и Balmain, Rozelle и Drummoyne, но са леко хълмисти.
Ако решите, че искате нашироко вече ще гледаме други квартали, но половинката ще трябва да пътува с влака по 30-40 минути в посока.
Честита Коледа!

dzverum
Аматьор

#3237404 - 25.12.2014 00:52 [Re: elenaz]

За визата, подписвайте! Датата е примерна, ще ви чакат до 15 март минимум. Нагоре съм написал основните документи. Ако ги приготвите за 10 дни и ги качите плюс застраховката ще остане само медикъл и после ви дават визите и летите.

pattern
новак

Регистриран: 28.12.2013
    #3237598 - 25.12.2014 22:28 [Re: dzverum]

Първо Честита Коледа на всички!

Да се вклиюча и аз със каквото мога да помогна:

-този сайт за първоначална краткосрочна квартира ми се струва доста полезен: https://www.airbnb.com.au (повече ми харесва от gumtree.com.au)

-за страха, май е съвсем нормално. Всеки прминава през този етап. Аз си мислех, че най-трудното е взимането на виза, но уви по-трудното е да свикнеш с мисълта, че нямa скоро да видиш близките си, че не се знае дали ще посрещнете следващата Коледа заедно... дори да си напуснеш работата не е лесно, поне на мен не ми е.

Ние мислим първия работен ден от новата година да си подаваме предизвестията някъде 11ти Февруари да летим към Сидни. AirSerbia се партнират с Etihad и имат добри цени за билети: 511 евро еднопосочен от София (30ч), но багажа е 30+8кг.

Весело посрещане на Новата година!

dzverum
Аматьор

#3237616 - 26.12.2014 00:25 [Re: pattern]

Добри юутро!
Зарових се в bnb, какви цени сте видели там?
Ако искам да е за един месец има само 5 апартамента на цени около 2000$ и са много разпилени всички са на около 10км от центъра.
За 1-2 седмици се намират оферти, но цените са по скъпи от хотел...
И като сложиш сервиз такса, такса чистене и нещо излиза дявол на магаре.
https://www.airbnb.com.au/rooms/4062914?...ts=2&s=WPHP
Тук за 18 нощи е 2800$
За полета - багажа е точно толкова за всички полети, цената е идеална, после ще си пратите с БГ пощи каквото искате. Имате обаче изчакване в Белград и после в Абу Даби и целият полет е около 30 часа? Няма добра цена в момента за Сингапурските през Истанбул - 1700евро за двамата е. Иначе полета с транзитните времена е 23 часа.
pattern пиши ми, ако имате нужда от нещо или всичко ви се изясни : ]

elenaz
новак

#3237648 - 26.12.2014 11:55 [Re: dzverum]

Честита Коледа на всички! Мерси за отговорите. Ще имаме доста въпроси, ще питам като дойде времето.
Дзверум, тази квартира, обзаведената мн добре изглежда. Нещо такова ще трябва да намерим. Мислим да се придвижваме в началото с колела. Как е вело-мрежата в Сидни? Предполагам е добре?

venturer

#3237651 - 26.12.2014 12:15 [Re: elenaz]

Ммм с колела??? Защо с колела? Откъде таз идея? Има достатъчно добър транспорт, ако трябва да сте в ситито всеки ден. За the suburbs си е необходима кола. Колелетата са за развлечения.

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (26.12.2014 12:30)

pattern
новак

#3237672 - 26.12.2014 13:23 [Re: dzverum]

Здрасти, забравяш, че ние все още нямаме деца и мислим в началото да сме в shared accommodation , но да прав си май сайта не е много подходящ за семйство с дете, защото едва ли ще искат да делят къща.
А иначе няма да достигна до момента, в който всичко ми е ясно:), но не мисля и да протаквам заминаването по тази причина. Ще ти пиша тези дни да кажеш как си прехвърлихте парите в AU банка.

pattern
новак

#3237673 - 26.12.2014 13:28 [Re: pattern]

Оу и ние мислим в началото с колела да обикаляме (докато все още търсим работа:)) да разучим кварталите къде какво ни харесва преди да се преместим в по-дългосрочната квартира. Градския транспорт е скъп вариант за тази цел, пък и на нас това ни доставя удоволствие. По това което виждам от google maps и walk изглейда да има доста добро покритие и да е сравнително безопасно.

dzverum
Аматьор

#3237680 - 26.12.2014 13:51 [Re: pattern]

Охх искам да ви видя първите дни с колелата. Сидни е град на хълмовете, не е невъзможно и е пълно с луди велосипедисти които катерят 8-10% наклони, но ми идва малко в повече ; ]
По кварталите мрежата за колела е уникална, като изключим денивелацията. Аз имам една любима пътека, която минава пред нас, но за нея като кацнете...
Транспорта с Опал не може да надвиши 60$ на седмица, така че може и да е опция.

BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
    #3237705 - 26.12.2014 15:14 [Re: pattern]

И аз бих посъветвала срещу правене на планове за обикаляне с колела за друго освен за разходки и от време на време на работа. Разстоянията тук са по-големи и това определено не е удачен вариант за основен метод на транспорт.

За разучаване на квартали градския транспорт е достатъчно евтин, но най-добрия начин е от вкъщи с компютъра. В интернет има всичката необходима информация за всеки квартал - могат да се разгледат как вървят цените на жилищата, достъп до градски транспорт, има информация за престъпност, за възраст на живеещите. Най-добрия начин за избиране е човек да разгледа, да сведе до няколко квартала и после да почне да гледа конкретни обяви в тях и да ходи на огледи.

За жилище в подходящ район може да се мине и без кола - но трябва задължително да е наблизо до удобен градски транспорт и близо до магазини.

Карането на колело е хубаво нещо, не е невъзможно човек да ходи на работа с него, дори и всеки ден - но в такъв случай работното място трябва да е наблизо (бих казала 15-20 км е максимума). Освен това, като вали или като пече много не е най-приятното изживяване. Също трябва да се отбележи, че инфраструктурата за велосипедисти не е най-добрата - поне тук в Мелбърн е така. Има пътеки, но не толкова много, ако ходиш на работа най-вероятно ще се налага да се кара по улиците където я има, я няма велосипедна лента (и почти винаги е просто нарисувано на пътя, не е реално отделена).
За развлекателно каране е супер, удобни и хубави пътеки, улици с маркировка, но не и ако ти трябва да стигнеш от точка А до точка Б, особено в час пик.

venturer

#3237994 - 27.12.2014 00:42 [Re: dzverum]

Dzverum,

То има много велосипедисти, но не са новопристигнали емигранти, нали.
Това ми напомня, как бяхме ние първите години когато пристигнахме, някак времето не го ценяхме толкова, поне в началото. Времето е нещото което е безценно тук, да тръгнеш с колела да обикаляш и разглеждаш квартали си е жив лукс откъм време. Един новопристигнал има много по-важни и належащи неща да свърши за да си прекарва така времето.
Иначе за развлечение е супер. Аз самата карам често колело, тук има страхотни пътеки за това. Имаше един период и на работа съм ходила с колело, но то е една одисея..екипировка сваляш, слагаш, душове пък носиш други дрехи, не издържах дълго, уморих се от цялата тази хамалогия.

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (27.12.2014 00:47)

dzverum
Аматьор

#3238010 - 27.12.2014 01:06 [Re: venturer]

Дам! Аз това се опитах да обясня с 3 думи, освен че не е много равно разстояниата са огромни. Имам един колега дето го прави упражнението с колелото до работа, но няколко пъти вече го валя голямата буря. Отделно денивелацията от вкъщи до работа е 180 метра и 20км с колата отнема 40мин с колело сигурно ще е час и половина и то ако си олимпиец...

Winner
ентусиаст

#3238023 - 27.12.2014 08:11 [Re: venturer]

Като заговорихте за колелета най - вероятно и на мен ще ми е нужен един планински бегач стига да дадат визата .

Весели Празници !

venturer

#3238040 - 27.12.2014 10:33 [Re: Winner]

Благодаря. И на теб Весели Празници!

Какво имаш впредвид под планински бегач?
От какво ще имаш нужда от mountain bike или от road bike ?
Или пък от хибридно?

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (27.12.2014 10:56)

Winner
ентусиаст

#3238068 - 27.12.2014 11:30 [Re: venturer]

Хайде пак Весели Празници !

Да " маоунтин колело "

Нещо такова само ,че да е втора употреба за да е по евтино и най - вече защото ще ми трябва за 2 -3 месеца ,като си тръгна за Бг ще трябва да го засиля някъде или да го подаря на някой българин пък те сънародниците колко често се срещат в Австралията нямам думи

venturer

#3238075 - 27.12.2014 12:31 [Re: Winner]

От коя част на Австралия са ти впечатленията относно колко често се събират българите?
Колелото е супер и много срецифично за терен.

--------------------
----------------------

Winner
ентусиаст

#3238081 - 27.12.2014 13:04 [Re: venturer]

Писах в другата тема ,че пак ще оцапаме тая !

elenaz
новак

#3238221 - 27.12.2014 19:52 [Re: Winner]

хехеех как се раздвижи темата ) Ние сме свикнали с колелата, но да си призная това с хълмистия терен ни изненада. Но така или иначе градския си е необходим. Относно квартирата - според вас дали можем да искаме фирмата да помогне относно референциите за квартира, или ще трябва да платим няколко наема. Полежението е такова, че това заминаване ни изненада и не сме подготвени особено добре финансово за заминаване- все пак трябва да заминем с някакви спестени пари.

dzverum
Аматьор

#3238267 - 28.12.2014 00:33 [Re: elenaz]

Добри юутро от облачно Сидни.
Пробвайте за референции, но ние като пробвахме ни отрязаха бързо бързо, че не било тяхна работа да ни търсят/гарантират жилище и да си се оправяме. Ако се навият ще е добре, но тук я няма тази европейска практика да ти помагат. Дават ти 5000$ за релокация с които можеш да си платиш билетите, хотел, превоз на багаж, кола под наем и визата и дерзай!
А сега по същество - най-лесно ще вземете апартамент с изваждането на местни дебитни карти и евентуален банков стейтмънт. Още по-лесно е като им дадете копие от договора на мъж ти, тогава стават много спокойни и всичко им минава. Нас ни пекоха, пекоха, ама нямате ли това ама нямате ли онова. Накрая им пратихме 2 договора и им мина за 5 минути. Няма практика да внасяте повече наеми от договореното по закон, което тук се нарича bond. Бонда е депозит, но не в българския смисъл на думата, да дадеш един наем депозит на хазяйна и той после да си измисля какво си нацапал или счупил. Бонда се превежда като чек на стойност около наема за 4 седмици на държавна гаранционна сметка. След края на договора когато се разберете дали всичко е наред и че собственика няма претенции към вас чека ви се възстановява.
Много важно както NikiG много пъти е писал - при влизане в жилище да се снимат и опишат всички петна, драскотини, счупени шкафчета и т.н.
На всеки 3-6 месеца идват на инспекция и снимат или описват състоянието, понякога ги мързи, но може и да минат. Не са в стил бг бабка комунист, която те чака пред вратата да ти скочи у непочистената кухня , но трябва всичко да е излъскано в деня на инспекцията.

venturer

#3238281 - 28.12.2014 04:03 [Re: dzverum]

Забавно пишеш, интересно ми е да чета написаното от теб, защото си отскоро тук и ти правят впечатления неща които ние вече не забелязваме.

--------------------
----------------------

venturer

#3238287 - 28.12.2014 04:09 [Re: elenaz]

Разбира се, че не пречи да ги попитате с какво и доколко могат да ви съдействат с търсенето на квартира.
Могат и те да се наемат да звъннат на агенцията, която дава под наем жилището което сте харесали. (моята фирма го е правила това) иначе договора за работа ще им гарантира, че имате доход да покривате наема. Вие мисля че, спометахте, че може to share the accommodation (може и да бъркам). Тогава е малко по-различно, вие най-вероятно няма да сте титуляра изобщо.

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (28.12.2014 05:01)

dzverum
Аматьор

#3238289 - 28.12.2014 06:16 [Re: venturer]

Е когато си в Оз от дълго тези неща описани по-горе въобще не те касаят, но когато тепърва кацаш са доста полезни. Не че на мен се намери кой да ми ги обясни де, но с четене успях да разбера кое и как...

venturer

#3238291 - 28.12.2014 06:40 [Re: dzverum]

О, да сега не ни касаят вече, но помним през какво сме минали и се случва често като се събираме на маса да си припомняме и се смеем много, защото сме имали много култови моменти. Сега покрай децата си опресняваме опита.
Повечето неща които ги описваш са си в реда тук и дали ги знаеш или не няма огромно значение, няма как да се заобиколят.
Това за снимки при наемане на жилище е добър съвет. по-добро е обаче освен снимките и да се опишат всички забележки в самият протокол / документ който агенцията дава да се подпише от наемателите.
Това е по-важно, снимките ще помогнат, ако нещата се спекат и отидат към дело.
Това обаче са крайности и човек не бива да се тормози излишно.
Като заключение мога да кажа, че законите в Астралия са в полза на наемателите отколкото на landlords...за добро или лошо.

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (28.12.2014 07:26)

Winner
ентусиаст

#3238308 - 28.12.2014 09:57 [Re: venturer]

Добро Утро от България !
хе -хе тука сутринта беше -8 , а при вас + 25 супер температура .Нали няма да ми се налага да влизам с камерата когато съм наел стая за 1 - 2 месеца ? Малко ме наплашихте с тия австралийски изисквания .

venturer

#3238310 - 28.12.2014 10:04 [Re: Winner]

хе хе..хич се не плаши, ще минеш почти незабелязано за месец-два.

--------------------
----------------------

Winner
ентусиаст

#3238316 - 28.12.2014 11:01 [Re: venturer]

Дано ми дадат повече . Визата към която съм се насочил eVisitor (subclass 651)
е едногодишна и мога да пребивавам в Австралия няколко пъти за по 3 месеца .

morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
    #3238331 - 28.12.2014 13:12 [Re: Winner]

Като стана въпрос за наемане на жилище, ми е доста интересно дали някакви документи от BG могат да помогнат за наема, извлечение от банкови сметки, заплати от работодателя в БГ(преди да напуснеш). Имам на предвид някакви референции от хазяи в BG например. Предполагам, че не но все пак да попитам.

Идеята ми е да знам какво да подготвям като документи от тука, за да мога да си помогна при евентуалното заминаване

dzverum
Аматьор

#3238338 - 28.12.2014 14:01 [Re: morphy]

За Сидни ли или другаде сте избрали?
Мога да се опитам да изкопая една стандартна точкова форма по която те преценяват дали си надежден.
IDENTIFICATION
In order to process your application, at least 100 points must be provided.
Please photocopy all Identification and attached to this
application.
Current – Drivers Licence / Passport
40 points

Birth Certificate
30 points

Last 2 Payslips or current bank statement
20 points

Health Care Card, ATM Card, Credit Card
20 points

Current Motor Vehicle Registration Certificate
10 points

Last paid utility bill (electricity, gas, phone)
10 points

Tenancy Ledger from current managing agent or landlord
10 points

Изкопах я! Определено референции от БГ не ги интересуват и за новодошли само банкова сметка ги оправя...
Като се загледах почти нищо освен основните не можем да предоставим като кацнем.
Да кажат ПР емигрантите кога става готова Medicare картата защото дори и с банковата сметка пак не се събират, освен ако агента не признае дебитна/кредитна карта.
Не мога да гарантирам, че тази анкета е валидна за всяка една агенция.

morphy
почетен член

#3238582 - 29.12.2014 16:41 [Re: dzverum]

dzverum, благодаря много за инфото, супер полезно е.

Явно е добре веднага като се кацне да се задейства изкарването на медикал карта.

dzverum
Аматьор

#3238663 - 30.12.2014 05:43 [Re: morphy]

http://attachedfiles.aunz.s3.amazonaws.com/26308/APP_DYEUNG.pdf
Рагледай и този линк, тези май дори искат повече неща...

Di_ana
почетен член

#3238979 - 31.12.2014 00:00 [Re: morphy]

Вчера се занимавахме с различни организационни неща в Sydney (тук сме от 4 дни). Досега паспорт и шофьорска книжка от Canada ни бяха достатъчни за да си извадим Medicare, да си отворим банкова сметка и да си вземем pre-paid сим. Липсата на кредитна история се оказа проблем да си вземем сим със месечен план и да си направим кредитна карта, което много ме учуди.
Ако някой знае банка, в която приемат апликациии за кредитна карта без кредитна история, моля да сподели. Ние имаме сметка в NAB засега. Интересното е, че не може да се кандидатства дори и за предплатена виза, освен за дебитна виза, което не ни върши работа за кредитната история, а кредитни карти от Canada ние си имаме.
Жилището, където се намираме не е в СБД, но има достатъчно място за 4 човека и основните неща, които са необходими докато се намери постоянна квартира. Ако някои се интересува от такава квартира за месец или два за $49 - $59 на вечер да ми пише и ще ви дам контакта тук. Има транспорт до СБД с автбус и влак, но ние сме с кола под наем и ни е много по удобно.

dzverum
Аматьор

#3238984 - 31.12.2014 00:13 [Re: Di_ana]

Ха добре дошли!
И ние сме в НАБ, кредитна карта ще ти издадат само след, като започнеш работа и по сметката ти влизат пари от заплата и то няколко месеца мисля... Без да ги питаме те сами ни обясниха, дадоха ли ви EFTPOS карти? До 10 дни по пощата ще ви дойдат Visa Debit и 2 дни след тях ще пристигне и пин-а.
За сим-а предплатения си е идеален в началото.
Жилище в СБД не ви трябва, дъщеря ви нали ще е в Ултимо?
Цената от 50-60$ е супер, в кой квартал сте и как ви се струва дива Австралия? С влак или ферибот само, ако работиш в СБД иначе кола!

Di_ana
почетен член

#3238990 - 31.12.2014 00:35 [Re: dzverum]

Благодаря!
Ние се чувстваме, като че ли цял живот сме живели тук...много ни е комфортно и времето засега ни понася много по добре от това в Канада.
Разбира се, GPSа, които купих от ebay преди да дойдем, се оказа незаменим и въпреки, че трябваше да свикнем с обратаната страна на пътищата и волана, вече сме прос:)
Ние сме в Casula, ходим в различни части на града всеки ден, защото и без друго нямаме други ангажименти освен да си организираме първоначалните неща и да се забавляваме.
Дъщеря ни ще е на общежитие до университета и всичко и е уредено, а ние ще се местим постоянно през Сеп 2015.
След празниците сте опитаме да се свържем с агенции за работа и да разгледаме автосалони и display homes, за да добием представа как са тук. Останалото е ваканция и се опитваме да съберем достатъчно слънце, че скоро пак се връщаме в студена Канада
Решихме, да не ходим да гледаме fireworks тази вечер и ще ни е малко самотно посрещането на новата година, тъй като не познаваме абсолютно никoй тук, но ще компенсирме догодина, когато ще сме по ориентирани и социализирани , надявам се.

elenaz
новак

#3239161 - 31.12.2014 11:55 [Re: Di_ana]

ЧЕСТИТА 2015г, австралийци!!
Ние пратихме подписания договор и сега чакаме нататък нещата да се случват. Мислим да заминем към средата на април.
Ще имам много въпроси, ама като му дойде времето, за сега чета някакви форуми и се надъхваме с клипчета от Сидни )

dzverum
Аматьор

#3239355 - 01.01.2015 02:05 [Re: elenaz]

Честита и във вашата часова зона!
Гледайте клипчета, но на живо е доста различно и огромно. Първият път в центъра е много шокиращ!

elenaz
новак

#3242661 - 12.01.2015 11:57 [Re: dzverum]

Здравейте, малко ъпдейт от нас:
Свързаха ни с мигрант агент, който започна да ни иска разни неща - първо един въпросник, който вече попълнихме. Следващото е това:

Passport biodata pages — the ones that contain personal details, photo etc. - for yourself, your wife and son.
Your son's birth certificate showing names of both parents.
Your marriage certificate.
Certification letter from your health insurer confirming that everyone who is part of your application is covered.
Certificates of all relevant tertiary educational qualifications you have achieved — for you only. Please note, academic transcripts will not be required.

Всичко е ясно, с изклчение на този сертификат от Health Insurer? Какво трябва да е това, някой знае ли? А кога се прави прегледа във Вита?

Di_ana
почетен член

#3242672 - 12.01.2015 12:09 [Re: elenaz]

Доколкото знам, вашия тип виза понякога има изискване да сте си направили здравна застраховка. Аз бих се обадила на човешки ресурси в компанията на съпруга и те ще ви разяснят подробностите. Възможно е и те да ви поемат тази застраховка.

dzverum
Аматьор

#3242676 - 12.01.2015 12:20 [Re: elenaz]

Май съм го писал вече, но не ви се чете. А и на сайта го пише. Без застраховка няма да ви дадат виза. Какъв е този агент? От фирмата ли е, вие ли го плащате? Ако е от фирмата да каже ще ви покриват или не. Иначе пишете на ХР да ви каже дали дават застраховка. Нашата фирма дава застраховка към Bupa. Най-евтината е 240 за цялото семейство на месец. Подписвате и плащате за 1 месец, те ви дават писмо и го закачате в имми.

elenaz
новак

#3242686 - 12.01.2015 12:54 [Re: dzverum]

Сори, не съм видяла къде го пише това за застраховката. Фирмата е наела този мигрант агент.

dzverum
Аматьор

#3243170 - 13.01.2015 10:39 [Re: elenaz]

Уточни ли се дали покриват Bupa-та? Ако са голяма фирма ползват облекчения и с радост покриват те тази застраховка...

elenaz
новак

#3250076 - 03.02.2015 09:14 [Re: dzverum]

Здравейте! Новото при нас е, че пратихме всички документи и сега чакаме. Стискайте палци ))

morphy
почетен член

#3250089 - 03.02.2015 10:22 [Re: elenaz]

Хайде, успех!
Дано да получите визите за 0 време.

Winner
ентусиаст

#3250156 - 03.02.2015 13:03 [Re: elenaz]

Пожелавам Успех !
Дано съм провлякъл крак , както се казва и късмета да споходи и други желаещи !

elenaz
новак

#3254887 - 23.02.2015 07:42 [Re: Winner]

Здравейте! Имаме Виза Грант от тази сутрин!

Winner
ентусиаст

#3254953 - 23.02.2015 16:04 [Re: elenaz]

Браво !
какъв номер е визата ?

morphy
почетен член

#3254978 - 23.02.2015 17:22 [Re: elenaz]

Честито!!!

elenaz
новак

#3254981 - 23.02.2015 17:31 [Re: morphy]

457

Sydneysider
старо куче

Регистриран: 18.11.2004
От: Sydney, Australia
    #3271446 - 29.04.2015 12:10 [Re: elenaz]

За тези, които не вярваха, че виза 457 може да струва 60-70000$ "на черно" и такива неща не стават в Австралия.

Pay-to-stay visa rip-off
http://aca.ninemsn.com.au/video/

morphy
почетен член

#3271449 - 29.04.2015 12:50 [Re: Sydneysider]

Изобщо не се учудвам. За жалост, навсякъде по света, такива схеми има и се случват.

anna_andreeva
новак

#3289711 - 30.06.2015 10:57 [Re: morphy]

Здравейте, искам да попитам има ли някой който сам си е попълвал апликейшъна и е атачвал сам документите без миграционен агент за 457 виза? Може малко глупаво да звучи, но все имам чувството че нещо може да пропусна.
на 15.06 подадохме апликейшъна и платихме, закачихме всички нужни документи. На 24.06 минахме медицинските прегледи и те автоматично се отразиха във акаунта. Питането ми е следното.
Като си влезна във акаунта, виждам апликейшъна и до нея на Status - пише - Aplication received.И отдолу Submit documents - не съм го натискала, тъй като си мисля че вече щом като сме атачнали документите, вече всичко е наред. Като влезна във апликейшъна, на имената ни отдясно пише Processing. А на всички документи които сме атачнали - Received.
Притеснява ме това, че като чета другите форуми на статусите им пишело In progress а на нас само Application received. Трябва ли да натисна Submit documents или не е нужно, те вече са ги получили. Че от най-малкото си мисля, пропускам нещо важно да направя.

morphy
почетен член

#3289732 - 30.06.2015 16:41 [Re: anna_andreeva]

anna_andreeve аз не съм подавал конкретно за 457(както вече знаеш) но мисля, че поне частично мога да отговоря на въпросите ти, тъйкато мисля че какво се показва в самият акаунт не зависи от типа на визата.

Някъде по страниците на immi бях чел, че съвсем скоро са направили промяна в статусите на апликейшъна и сега са малко по-различни от тези, който са били преди. Поради тази причина може информацията, която четеш по форумите да е out dated. В момента докато не ти асайнат CO статуса на апликейшъна си остава Application received. Доколкото си спомням имаше линк относно направените промени на началната страница на immi акаунта, но в момента има maintenance, така че не мога да го намеря.

Submit documents бутона върши същата работа като бутоните отдолу за прикачване на различните типове документи. Напълно safe е да го натиснеш и ще ти излезе popup прозорец, в който може да качиш различни типове документи за всеки един от хората включени в апликейшъна. Не е нужно да го натиска, за да се изпратят документите, които си качила(след като статуса на самите документи е Received значи са изпратени успешно).

Надявам се, че някой с 457 виза може да даде повече инфо, но от мен толкова

anna_andreeva
новак

#3289737 - 30.06.2015 17:34 [Re: morphy]

Голямо шашкане със тези процедури. Явно нещата вървят напред, дано и със положителен резултата, днес от посолството в Белград са звъняли на бивш колега на мъжът ми да проверят дали има такъв човек във фирмата, как се е държал със колегите си и дали има някакви глоби.
Как са го издирили този бивш колега не знам, понеже във референциите имаше други имена и телефона. Та явно за всички типове визи си правят проверки.

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #3289800 - 01.07.2015 03:04 [Re: Sydneysider]

Цитат:

За тези, които не вярваха, че виза 457 може да струва 60-70000$ "на черно" и такива неща не стават в Австралия.

Pay-to-stay visa rip-off

"Такива неща" може скоро да станат съвсем легални:

http://www.news.com.au/finance/economy/i...m-1227333873930

venziap
ориентиран

Регистриран: 03.09.2010
    #3289882 - 01.07.2015 07:55 [Re: down_under]

Цитат:

Цитат:

Pay-to-stay visa rip-off

"Такива неща" може скоро да станат съвсем легални:

http://www.news.com.au/finance/economy/i...m-1227333873930

И аз бях чул, че се готвят промени в имиграционната политика, но нямах представа, че идеите са толкова "радикални". Мерси за линка!
Политиката може да се обобщи с един цитат от филмa "История на света" - "Да го ***** бедните!".

down_under
не–пристрастен

#3289890 - 01.07.2015 09:34 [Re: venziap]

Цитат:

И аз бях чул, че се готвят промени в имиграционната политика, но нямах представа, че идеите са толкова "радикални". Мерси за линка!
Политиката може да се обобщи с един цитат от филмa "История на света" - "Да го ***** бедните!".

Мисля че "нормалната" skilled емиграция ще си остане както досега, но ще отворят "вратичка" за desperate имигранти с финансови възможности, които така или иначе си дават парите за емиграция по втория начин. Въпреки че правителството се дърпа на този етап, мисля че добър е вариант за приходи в хазната, отколкото да се облагодетелстват черноборсаджиите. Ще е интересно, ако го направят.

venziap
ориентиран

#3289893 - 01.07.2015 10:07 [Re: down_under]

Цитат:

Цитат:

Мисля че "нормалната" skilled емиграция ще си остане както досега, но ще отворят "вратичка" за desperate имигранти с финансови възможности, които така или иначе си дават парите за емиграция по втория начин. Въпреки че правителството се дърпа на този етап, мисля че добър е вариант за приходи в хазната, отколкото да се облагодетелстват черноборсаджиите. Ще е интересно, ако го направят.

Видях , че това с черноборсаджиите го изтъкват като аргумент, но предложените промени ще засегнат по-широка група имигранти. Като тези например :

“For example, under a charging regime, the family reunion intake would be determined by the willingness and capacity of the immigration (or their family in Australia) to pay the charge, rather than the period of separation of other individual circumstances of the potential immigrant.”

"Добрата" новина е, че се сещам за една (известна ни близкото минало) категория имигранти, на които пък промените ще им дойдат дюшеш

venziap
ориентиран

#3289894 - 01.07.2015 10:07 [Re: down_under]

Цитат:

Цитат:

Видях , че това с черноборсаджиите го изтъкват като аргумент, но предложените промени ще засегнат по-широка група имигранти. Като тези например :

“For example, under a charging regime, the family reunion intake would be determined by the willingness and capacity of the immigration (or their family in Australia) to pay the charge, rather than the period of separation of other individual circumstances of the potential immigrant.”

"Добрата" новина е, че се сещам за една (известна ни близкото минало) категория имигранти, на които пък промените ще им дойдат дюшеш

down_under
не–пристрастен

#3289899 - 01.07.2015 10:41 [Re: venziap]

Да се надяваме че за тази категория БГ емигранти, USA и Europe ще си останaт по-близки и по-евтини дестинации с много по-голямо "поле" за изява ...

Надявам се че ситото ще си свърши работата:

Migrants who can pay the entry fees would have the right to work, but health, character and security requirements would be retained. The changes would also continue to limit successful applicants’ access to social security and subsidised education, housing and healthcare.

anna_andreeva
новак

#3292839 - 13.07.2015 16:33 [Re: anna_andreeva]

Вече цял месец ще стане от подаването на апликейшъна и никакво развитие Все си стои на processing. На 01.август трябва да започне по договор мъжът ми във Аделаида, но явно това имиграционните не ги интересува. Много е гадно да чакаш и не знаеш какво ще стане:(

venturer

#3293607 - 16.07.2015 16:58 [Re: anna_andreeva]

Anna,

Звъннахте ли им един телефон да ги попитате докъде са нещата?

--------------------
----------------------

anna_andreeva
новак

#3293896 - 17.07.2015 09:32 [Re: venturer]

Не, не сме звъня ли. Вече броя седмиците, нали сме рискова група от европейските страни, та си изчаквам от 6 -8 седмици. Но е доста изнервящо. Като чета форума, на някои хора става за 20 дена, може би зависи и от специалността за която сме подали. Ако е квалифицирана, може би се разглежда с приоритет.
Със сигурност предполагам се разглеждат нещата, понеже на втората седмица от Белград са се обаждали на бивш колега на мъжът ми да разпитват за него. Та предполагам имаме СО. Но още сме си на processing.
Миналата година мъжът ми беше във Аделаида за три месеца със туристическа виза...предположих, че като един път е бил, сега по бързо ще стане, но явно не. Другата седмица ще се пробвам да се свържем със тях.

venturer

#3293988 - 17.07.2015 20:23 [Re: anna_andreeva]

Да, аз бих се обадила и любезно бих попитала.
Проявяването на заинтересованост не е лошо нещо, напротив по-скоро помага.
Успех ви желая!

--------------------
----------------------

Di_ana
почетен член

#3294625 - 21.07.2015 09:45 [Re: anna_andreeva]

Нали сме рискова група от европейските страни?
Това наистина ли е така? България е рискова страна?

anna_andreeva
новак

#3294895 - 22.07.2015 17:57 [Re: Di_ana]

Да, и още някои европейски страни попадат във това число. И най-вероятно проверката е по обстойна и затова се бавят. Някъде бях чела че от 6 -8 седмици ти разглеждат документите.
Но и до късмет е:)

anna_andreeva
новак

#3296608 - 30.07.2015 14:20 [Re: anna_andreeva]

Здравейте, по стечение на обстоятелствата мъжът ми си сменя работното място а във това число и телефонният номер който е посочен във апликейшъна. Трябва ли да подадем формата за промяна на данните, за да дадем новият номер или не е необходимо. Още сме в процес на оценка и има ли вероятност от имиграционните да го търсят по телефона.

ravekittyМодератор
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #3297071 - 02.08.2015 05:17 [Re: anna_andreeva]

Да, има шанс да се обадят по телефона. Мен ме търсиха на няколко пъти, докато ми течеше процедурата или по-скоро шефа търсеха и звъняха докато го открият и аз все се случвах на телефона.

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

anna_andreeva
новак

#3297080 - 02.08.2015 09:19 [Re: ravekitty]

Благодаря много за отговора.

anna_andreeva
новак

#3300990 - 25.08.2015 12:23 [Re: anna_andreeva]

Здравейте на всичи, ние още си чакаме отговорът. Вече влезнахме във 11 седмица и никакво запитване, абсолютно нищо. Те и сайта им така са си го променили, че за да направиш запитване относно визата, трябва да попълниш онлайн форма, която ти дава автоматичен отговор (стандартен). Единственият ми шанс е да пиша в посолството във Белград, предполагам документите там ни се разглеждат:(

anna_andreeva
новак

#3307709 - 24.09.2015 12:04 [Re: anna_andreeva]

Вече минава 15 седмица и все сме си във процесинг. Писах едно писмо във Белград, след три дена ми отговориха от посолството във Лондон, че са проверили случаят и още сме били във процес на оценка и да чакаме. От тогава минаха три седмици все чакаме. Не знам дали са ни забравили, по какви критерии оценяват.

anna_andreeva
новак

#3318541 - 10.11.2015 15:29 [Re: anna_andreeva]

Здравейте отново, вече тече 22 седмица и никакъв отговор или обратна връзка от имиграционните. Писах им 4 пъти, на два пъти ми отговориха от посолството във Лондон със един и същи текст - чакайте, всеки случай е различен. Е колко да е различен вече 5-ти месец. Знаете ли, дали това забавяне а начин да ти кажат - ние ти взехме парите, но няма да ти дадем виза. Всички сме толкова изнервени във вкъщи от това чакане, и всяка сутрин да си проверяваме акаунта. Някой знае ли техен мейл на който да се свържем отново, различен от посолството във Лондон.

anna_andreeva
новак

#3321429 - 19.11.2015 21:36 [Re: anna_andreeva]

Най-после получихме визата след 23 седмици...винаги ще помня 19.11.2015:)

venturer

#3321550 - 20.11.2015 01:12 [Re: anna_andreeva]

Поздравления!
Попътен вятър и успехи ви желая.

П.п.
Хубавите неща стават бавно. Това е първият урок по търпение.

--------------------
----------------------

Jorje
член

#3321993 - 21.11.2015 13:45 [Re: anna_andreeva]

Ани,

Поздравения за визите. Сега остава само куфарите и към плажовете на Австралия.

Успех.
Jorje

SunnyDream
неориентиран

Регистриран: 07.05.2015
    #3322217 - 22.11.2015 12:21 [Re: venturer]

Поздравления, Ани! Лек полет и успех там

anna_andreeva
новак

#3322407 - 23.11.2015 10:16 [Re: SunnyDream]

Много благодаря...успех на всички които са се запътили към Австралия. Смятаме през средата на януари да летим към Аделаида.

anna_andreeva
новак

#3322408 - 23.11.2015 10:33 [Re: anna_andreeva]

Явно въпросите ще продължават докато заминем.
Някой подновявал ли си е паспортът след като му е била издадена визата. Видях, че има такава форма 929 която трябва да попълним със старите и новите данни на паспортите. Във акаунта ли трябва да прикачим тази форма и след това, най-вероятно ще трябва да чакаме новата виза която трябва да я представим на летището. Притеснява ме факта, че идват коледни празници и нямам представа колко ще са бързи със това.

Nassy
неориентиран

Регистриран: 09.02.2017
    #3389191 - 09.02.2017 15:19 [Re: anna_andreeva]

Здравейте,

Бих искала да попитам относно
"457 – Temporary Work (Skilled) visa" изпраща ли ли са ви формуляр за Australia Foreigner Employment Authorization Certification (AFEAC) и дали са ви искали такса за 2 годишен престой за този сертификат - $375 U.S Dollar?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14346

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.182 seconds in which 0.133 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.