ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
dzverum
Аматьор

Регистриран: 20.10.2013
Re: Виза 457 има ли някой заминал с такава?
    #3237680 - 26.12.2014 13:51 [Re: pattern]

Охх искам да ви видя първите дни с колелата. Сидни е град на хълмовете, не е невъзможно и е пълно с луди велосипедисти които катерят 8-10% наклони, но ми идва малко в повече ; ]
По кварталите мрежата за колела е уникална, като изключим денивелацията. Аз имам една любима пътека, която минава пред нас, но за нея като кацнете...
Транспорта с Опал не може да надвиши 60$ на седмица, така че може и да е опция.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
    #3237705 - 26.12.2014 15:14 [Re: pattern]

И аз бих посъветвала срещу правене на планове за обикаляне с колела за друго освен за разходки и от време на време на работа. Разстоянията тук са по-големи и това определено не е удачен вариант за основен метод на транспорт.

За разучаване на квартали градския транспорт е достатъчно евтин, но най-добрия начин е от вкъщи с компютъра. В интернет има всичката необходима информация за всеки квартал - могат да се разгледат как вървят цените на жилищата, достъп до градски транспорт, има информация за престъпност, за възраст на живеещите. Най-добрия начин за избиране е човек да разгледа, да сведе до няколко квартала и после да почне да гледа конкретни обяви в тях и да ходи на огледи.

За жилище в подходящ район може да се мине и без кола - но трябва задължително да е наблизо до удобен градски транспорт и близо до магазини.

Карането на колело е хубаво нещо, не е невъзможно човек да ходи на работа с него, дори и всеки ден - но в такъв случай работното място трябва да е наблизо (бих казала 15-20 км е максимума). Освен това, като вали или като пече много не е най-приятното изживяване. Също трябва да се отбележи, че инфраструктурата за велосипедисти не е най-добрата - поне тук в Мелбърн е така. Има пътеки, но не толкова много, ако ходиш на работа най-вероятно ще се налага да се кара по улиците където я има, я няма велосипедна лента (и почти винаги е просто нарисувано на пътя, не е реално отделена).
За развлекателно каране е супер, удобни и хубави пътеки, улици с маркировка, но не и ако ти трябва да стигнеш от точка А до точка Б, особено в час пик.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3237994 - 27.12.2014 00:42 [Re: dzverum]

Dzverum,

То има много велосипедисти, но не са новопристигнали емигранти, нали.
Това ми напомня, как бяхме ние първите години когато пристигнахме, някак времето не го ценяхме толкова, поне в началото. Времето е нещото което е безценно тук, да тръгнеш с колела да обикаляш и разглеждаш квартали си е жив лукс откъм време. Един новопристигнал има много по-важни и належащи неща да свърши за да си прекарва така времето.
Иначе за развлечение е супер. Аз самата карам често колело, тук има страхотни пътеки за това. Имаше един период и на работа съм ходила с колело, но то е една одисея..екипировка сваляш, слагаш, душове пък носиш други дрехи, не издържах дълго, уморих се от цялата тази хамалогия.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (27.12.2014 00:47)

dzverum
Аматьор

Регистриран: 20.10.2013
    #3238010 - 27.12.2014 01:06 [Re: venturer]

Дам! Аз това се опитах да обясня с 3 думи, освен че не е много равно разстояниата са огромни. Имам един колега дето го прави упражнението с колелото до работа, но няколко пъти вече го валя голямата буря. Отделно денивелацията от вкъщи до работа е 180 метра и 20км с колата отнема 40мин с колело сигурно ще е час и половина и то ако си олимпиец...

Winner
ентусиаст

Регистриран: 05.06.2013
    #3238023 - 27.12.2014 08:11 [Re: venturer]

Като заговорихте за колелета най - вероятно и на мен ще ми е нужен един планински бегач стига да дадат визата .

Весели Празници !

venturer

#3238040 - 27.12.2014 10:33 [Re: Winner]

Благодаря. И на теб Весели Празници!

Какво имаш впредвид под планински бегач?
От какво ще имаш нужда от mountain bike или от road bike ?
Или пък от хибридно?

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (27.12.2014 10:56)

Winner
ентусиаст

#3238068 - 27.12.2014 11:30 [Re: venturer]

Хайде пак Весели Празници !

Да " маоунтин колело "

Нещо такова само ,че да е втора употреба за да е по евтино и най - вече защото ще ми трябва за 2 -3 месеца ,като си тръгна за Бг ще трябва да го засиля някъде или да го подаря на някой българин пък те сънародниците колко често се срещат в Австралията нямам думи

venturer

#3238075 - 27.12.2014 12:31 [Re: Winner]

От коя част на Австралия са ти впечатленията относно колко често се събират българите?
Колелото е супер и много срецифично за терен.

--------------------
----------------------

Winner
ентусиаст

#3238081 - 27.12.2014 13:04 [Re: venturer]

Писах в другата тема ,че пак ще оцапаме тая !

elenaz
новак

Регистриран: 10.12.2014
    #3238221 - 27.12.2014 19:52 [Re: Winner]

хехеех как се раздвижи темата ) Ние сме свикнали с колелата, но да си призная това с хълмистия терен ни изненада. Но така или иначе градския си е необходим. Относно квартирата - според вас дали можем да искаме фирмата да помогне относно референциите за квартира, или ще трябва да платим няколко наема. Полежението е такова, че това заминаване ни изненада и не сме подготвени особено добре финансово за заминаване- все пак трябва да заминем с някакви спестени пари.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14389

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.