ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
Re: Виза - кой до къде е стигнал част 2
    #3213502 - 24.10.2014 12:04 [Re: pattern]

Поздравления!!! Доста трънлив е бил пътят ви, но поне сега радостта е по-голяма. Успех!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
epsiloni
неориентиран

Регистриран: 11.03.2013
    #3219109 - 11.11.2014 23:46 [Re: morphy]

Здравейте,

Първо извинявам се за глупавия въпрос. Аз кандидатствам с тип 189. Имам 60 точки. За партньора ми, не claim-вам точки. Въпроса ми е мога ли да го взема със себе си при условие, че той не е изкарал IELTS, няма и документ за стаж? Предполагам, че може...

Вторияъ въпрос е - след като платя за визата ли ми искат документ, че (1) не съм осъждан, (2) че живея с партньора ми (без брак) и че (3) трябва да мина медицински прегледи?

Благодаря за помощта.

ravekittyМодератор
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #3219195 - 12.11.2014 13:57 [Re: epsiloni]

Цитат:

За партньора ми, не claim-вам точки. Въпроса ми е мога ли да го взема със себе си при условие, че той не е изкарал IELTS, няма и документ за стаж? Предполагам, че може...

Вторияъ въпрос е - след като платя за визата ли ми искат документ, че (1) не съм осъждан, (2) че живея с партньора ми (без брак) и че (3) трябва да мина медицински прегледи?

Може да вземеш партньора без ЙЕЛТС, само се плаща такса за тях, едно време беше $3000, сега може към $4000 да е вече, провери си на сайта.

За другите въпроси - подаваш си основните документи и чакаш да ти поискат медицинско, свид. за съдимост. За партньора мисля, че с основните документи трябва да пратиш доказателство, че сте заедно от много време.

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

epsiloni
неориентиран

#3242435 - 11.01.2015 12:44 [Re: ravekitty]

ravekitty, огромни благодарности за отговора. Оценявам много помощта! Ако не е форума и потребители като теб, ще има много да си блъскам главата

Сега започвам и се заемам с останалите документи (св. съдимост, прегледи и т.н.).

Искам да попитам още нещо:

1. Направих плащането в края на Ноември (към 7500 лв) за виза 189. Чак сега 10.01. видях, че ми искат допълнителните документи (мед. преглед и т.н.). Много кофти, защото може би са ми ги поискали по-рано но не получих никакъв мейл или alert от сайта. Както и да е.

Въпроса ми е следния: изредили са много неща които са отбелязани като recommended:

• Birth or Age, Evidence of
  • Character, Evidence of
  • Health, Evidence of
  • Language Ability - English, Evidence of
  • Qualifications - Australian, Evidence of
  • Qualifications - Overseas, Evidence of
  • Skills Assessment, Evidence of
  • Travel Document
  • Work Experience - Australian, Evidence of
  • Work Experience - Overseas, Evidence of

свидетелството за раждане и свидетелството за съдимост са ясни. медицинските прегледи също (задължително ли е да са във клиника Вита?) защото приятелката ми е от провинцията - налага ли се точно в тази клиника да си направи прегледа?

Най-отдолу под списъка са написали:
Цитат:

Meeting the health requirement
This person is required to complete health examinations for this visa application. Click on the link below to organise these health examinations.
.
Once this person's health examinations results have been assessed by the department this page will be updated to reflect this

Доколкото предполагам от това, засега ми искат само медицински преглед.

Въпроса ми е: тъй като в списъка има language ability, т.е. IELTS, evidence of qualifications (образование), work experience... трябва ли пак наново за 2-ри път да изкарвам всички документи и да минават през превод и нотариус?

Не мога да разбера защо и дали ги искат втори път или засега само ми искат мединцински преглед както са написали.

какви са тези 3-4 хиляди долара? Плащам за това, че партньора не е изкарал IELTS ли? Ако е така, по добре да накарам гаджето да изкара

За това, че сме заедно не знам как да докажа... Тя е в Шумен, аз работя в София... и всяка седмица си прихождам за уикенда в Шумен... някакъв съвет как мога да докажа, че сме заедно?

Огромно благодаря за помощта и съветите и се извинявам за дългия пост.

dzverum
Аматьор

Регистриран: 20.10.2013
    #3242439 - 11.01.2015 13:03 [Re: epsiloni]

Леко ще се намеся, но аз не те разбирам...
От изброените неща излиза, че не са ти признали IELTS, не си закачил преведената си диплома, не си си направил асесмънт на специалността/дипломата, не си сложил трудовия стаж?
Тъй като не си написал как точно събираш 60 точки, не мога и да ти отговоря по натам...
За Шумен и Вита, не не може в друга болница, евентуално в Грийнберг, ако е акредитирана за Австралия.
Как ще вземеш приятелката си с теб? Имате ли общ адрес, имате ли обща банкова сметка, живеете ли заедно?
За тези 3-4000$ май важеше когато ставаш гражданин, но прочети пак.

morphy
почетен член

#3242445 - 11.01.2015 13:52 [Re: dzverum]

epsiloni, ти как плати 7500 за визата - с каква кредитна карта?

А относно доказателството, че живеете заедно това според мен ще е малък проблем. Не мога да говоря от опит, тъй като още не съм подал документи но изискват доста доказателства - ето официалната страница: http://www.immi.gov.au/media/fact-sheets/35relationship.htm

Аз лично смятам да подам:
- адресна регистрация от 1 година(наето жилище)
- удостоверение за споделена банкова сметка с транзакции за месечните сметки(ток, вода, наем ...)
- извлечение от личните ни сметки(мойта и на приятелката ни) - има транзакции между сметките с пояснения, че за за общи разходи за живот
- PDF с наши снимки от пътуванията през годините

Чудя се дали да приготвя и някакъв вид обща декларация от мен и партньорката ми в която да опишем къде сме се срещнали и къде сме живели.

В твоя случай не съм много сигурен какви документи можеш да извади, тъй като трябва да доказват, че сте живели заедно 1 година. Може би можеш да минеш на варианта, че сте поддържали връзка постоянно през този период. Но лично не съм се интересувал много за този вариант.

Май в линка, който ти пратих по-горе има описан и този случай. Може би тези документи ще са от полза:
- разпечатка с разговори между личните ви мобилни телефони
- билети, че си пътувал всяка седмица до шумен и обратно
- общи снимки от различни места и през всички сезони от годината

Четох някъде, че помага също и ако има нещо като "завещание"(четох но на английски и не съм сигурен точно какъв документ предлагаха, но ми се стори като завещание) - че в случай на злополука приятелката ти наследява твоето имущество.

Има и още много други документи, които може да са полезни, но ако не си ги подготвял от отдавна, няма как сега да ги извадиш.

Опиши по-добре каква ти е ситуацията, за да се опитаме да съберем повече инфо.

epsiloni
неориентиран

#3242450 - 11.01.2015 14:16 [Re: morphy] Прикрепен файл (29 тегления)

Здравейте,

ситуацията при мен е следната: събрах 60 точки, аз имам изкаран IELTS със overall band 7. Вече доказах стаж и образование и оттам също взех точки. И за възраст съответно. Институцията която ме оцени беше Institute of Public Accountants - те ми оцениха образованието, те ми оцениха и стажа.

И сега като си вляза в Immi акаунта ги виждам, че общо взето са изброили пак всичко. Въпроса ми е, трябва ли пак наново да вадя всичко, да хабя няколко месеца и 2500 лв (толкова ми струваха всички документи) само и само да прикача като атачмънти пак същите документи?

Прикачам един файл. Не са написали изрично че искат тези неща. Пише по-долу, че искат засега медицинско, друго изрично не пише. Не знам какво да правя

А иначе за мойта мома, тя няма IELTS, въпроса ми беше, ако тя не изкара IELTS, трябва ли да плаща 3-4 хиляди долара както каза по-горе ravekitty. И защо?

Тя живее в Шумен с техните, аз си прихождам в Шумен (родния ми град), защото работя в софия. Лесно мога да кажа на банката, да направи така, че и тя да има пълно право върху моята сметка (предполагам има такава опция?). Но това ще е с днешна дата. Не знам дали гледат това...

За сметките ток и парно трудно - не знам какво и как да направя в този случай... Дори и да подам адресна регистрация и тя да се води, че живее в София, ще е с текуща дата, и може да не го признаят.

Пък ако трябва в краен случай ще отидем в общината за 5 мин ще ударим един подпис и ще се оженим (няма да е много романтично но... )

Парите 7500 лв. ги платих с кредитната карта на един колега, той работи в банка. Моята кредитна карта нямаше такъв лимит и такива права.

epsiloni
неориентиран

#3242452 - 11.01.2015 14:18 [Re: epsiloni]

Пояснение - EOI който събмитнах имам събрани 60 точки. В този EOI вече доказах, че имам образование и стаж... Сега пак ли ми ги искат?

dzverum
Аматьор

Регистриран: 20.10.2013
    #3242455 - 11.01.2015 14:33 [Re: epsiloni]

Плащането се прави лесно с качване на лимита и внасяне на повече пари.
Нещо си се издънил с момата - не живеете заедно, нямате обща сметка
, май няма са минеш пред кенгуруто. Онова с 5 те минути може и да се окаже добра идея.
Ако си закачил всичко в имми то тогава просто ти напомнят какво още може да е полезно или това са изискванията към булката. Ти закачил ли си я в апликацията като партньор? Ако да сега ти искат нейните преведени дипломи и т.н.

morphy
почетен член

#3242459 - 11.01.2015 14:53 [Re: dzverum]

Аз малко се обърках, но ще попитам пак за да видя дали съм разбрал.

Ти си направил асесмънт за счетоводител(там са ти искали всички тези документи, за които си платил 2500). После си подал EOI, където реално не прикачваш никакви документи а само казваш какви точки смяташ, че могат да ти призная. По време на EOI пишеш номера на твоя асесмънт. После си платил и си почнал да прикачваш документите: всичките документи, които преди си бил подал за асесмънт + допълнителните които искат.

От обясненията не разбрах дали си качил с immi акаунта всичките документи, които преди си бил подал за асесмънт. Ако не си трябва да ги качиш пак(същите документи).

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16033

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.