ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
epsiloni
неориентиран

Регистриран: 11.03.2013
Re: Виза - кой до къде е стигнал част 2
    #3242462 - 11.01.2015 15:25 [Re: morphy]

Здрасти, точно така както си го написал, с изключение, че не съм почнал нищо да прикачам.

Цитат:

Ти си направил асесмънт за счетоводител(там са ти искали всички тези документи, за които си платил 2500). После си подал EOI, където реално не прикачваш никакви документи а само казваш какви точки смяташ, че могат да ти призная. По време на EOI пишеш номера на твоя асесмънт. После си платил и си почнал да прикачваш документите: всичките документи, които преди си бил подал за асесмънт + допълнителните които искат.

Всички тези документи за образование и стаж ги оправих и ги пратих на оценяващата институция, но не съм им правил скан. Тоест в моя случай излиза, че трябва пак да плащам за преводач и нотариус за същите неща (защото аз ги нямам, пратих ги на хартия на оценяващата институция). Ако е така - много кофти още 1000 лв. заминаха. Трябва наново да преведа дипломите, да ги дам на нотариус, след това на преводач. Барабар с бележките от работа и т.н. А за IELTS, ще сканирам сертификата направо - трябва ли и него на нотариус да го дам? - то няма място къде да сложи печата и подписа.

На момата нищо не съм качвал, тя ще трябва да си извади документите за стаж и образование наново. Идея си нямам защо от нея искат такива неща, при условие, че не claim-вам точки за нея. Най-вероятно ще трябва да изкара и IETLS - вие как мислите?

А това за съвместното жителсвто трудно - не знам какво да покажа, ние сме заедно от 2010-та, дали ще приемат клетвени декларации на наши общи приятели? За банковата сметка - ще я оправя, но ако видят, че е направено скоро може да се заядат, не знам дали им излиза дата... от хазяйката може да поискам също клетвена декларация, че тя идва от време на време при мен да живее.

Тия нямат ли комуникация с оценяващите институции, да им искат от тях доказателства за работата и образованието.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
    #3242490 - 11.01.2015 18:28 [Re: epsiloni]

epsiloni, аз още не съм подал, така че това което пиша е от това което съм чел, не от личен опит. Може някои "по-старши" също да те посъветват.

Доколкото знам комуникация между DIAC и институциите няма. DIAC се уповава на асесмънта на институциите, но той си прави отделен асесмънт. Реално на DIAC им трябват всичките документи наново, кори и повече. Чувал съм за случаи когато, ако документите са съмнителни изискват и допълнителни, като например повече payslip-ове и т.н.

В твоя случай, това означава че наново трябва да изкараш документите. Или пробвай да си ги поискаш от асесващата институция - никаква на представа си нямам дали могат да ти ги върнат. Аз подавах в ACS и там всичко се подаваше online - сканирани документи.
Ако не стане - нови документи. Може поне да спестиш малко от превода. Ако се договориш с преводачите да използват старите преводи ако ги имат на файлове и да ти направят отстъпка

По отношение на приятелката ти, сега като се замисля и аз не знам защо и искат асесмънт на нея, след като не си клеимнал точки. Предполагам, че просто не си разбрал нещо за кого изискват тези документи - маи е за теб, тъй като ти не си ги подал(но може и да греша).
За това дали ще и трябва IELTS също не знам - и аз никъде не видях такова изискване.

За съвместното съжителство и на мен ми се струва, че ще е трудно. Маи единствената възможност е да се ожените , а дали ще признаят брак след поканата - не мога да кажа също.

epsiloni
неориентиран

#3242500 - 11.01.2015 19:00 [Re: morphy] Прикрепен файл (33 тегления)

morphy, благодаря за споделянето.

сега видях, че пазя някои документи сканирани. Ще започна да попълвам онази листа, която ти показах (атачнах) в предния пост. Надявам се ако има проблем или съмнение да ми кажат, а не да ме отрежат направо.

Тъпото в случая, е че така са направили нещата, че няма ясно написани правила. Т.е. (1. сега от теб искаме медицинско. 2. одобрено медицинско. 3. сега от теб искаме акт за раждане. 4. одобрен акт за раждане и т.н.). Освен това няма никакъв alert за това дали даден етап е приключил и какво е състоянието на ревюто на документите.

Виж, по долу прикачам списъка с документи, които са поискали от приятелката ми.

Иначе за брака, ако нещата опрат до там, ако не са им достатъчни документите, ще се оженим преди да ни кажат финалното решение. Така може би ще са спокойни, че не ги лъжем.

dzverum
Аматьор

Регистриран: 20.10.2013
    #3242565 - 11.01.2015 22:53 [Re: epsiloni]

Ти си за утрепване бе човек!
Асемънта е само една стъпка от подаването. Не погледна ли преди да платиш, че трябва да им закачиш всичко сканирано?
Имми не искат нито един хартиен документ.
За каква покана говориш? Ти дори не си близо, има много неща да докажеш, да се опиташ да докажеш за гаджето си и чак след това, ако минеш ще те поканят...

Di_ana
почетен член

Регистриран: 02.10.2013
    #3242582 - 12.01.2015 01:48 [Re: epsiloni]

Твоята ситуация звучи много объркващо. Ти получи ли assessment letter от асесващата организация? Сигурен ли си че оверал 7 е достатъчен или се иска 7 на всеки модул? Изпратили си оригиналите, а не заверено копие? Просто отиди при преводача и поискай копията и ги завери, без да ги легализираш. За съжителството...май ще трябва да се ожените, защото не живеете заедно, което е първото, което гледат и после всичко останало, което при теб е много неубедително.

margo79
новак

Регистриран: 30.01.2013
    #3242619 - 12.01.2015 09:43 [Re: Di_ana]

Ако няма точки за партньора, няма нужда да се оценява като образование и стаж НО английски (ИЕЛТС) трябва да вземе. Ако не изкара минимум 4.5 мисля беше, трябва да платите курс за него, който е от порядъка на 4К АУД.

ravekittyМодератор
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #3243038 - 12.01.2015 23:27 [Re: epsiloni]

Гледам, че не си си направил второ копие на всичките документи, което е много грешно. Трябвало е още когато си правиш документи за оценяващата организация, да направиш 2 копия, едно за тях, едно за основния ти пакет документи. Сега ще трябва пак всичко наново, няма как иначе. За приятелката ти, ако не представите ИЕЛТС, ще трябва да се плащат тия хиляди долара, защото това всъщност ще и е таксата за курса по английски, който ще кара там, който така иронично се води ... безплатен за партньори, неминали ИЕЛТС.

Щом са ти казали да качваш документите, запретвай ръкави и започвай да ги оправяш пак. Няма друг начин. Успех!

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

ravekittyМодератор
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #3243045 - 12.01.2015 23:33 [Re: epsiloni]

Цитат:

ситуацията при мен е следната: събрах 60 точки, аз имам изкаран IELTS със overall band 7.

На всеки модул ли имаш поне 7? Защото за да ти дадат точките, за които претендираш, задължително всеки модул трябва да е мин 7.

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

epsiloni
неориентиран

#3244103 - 15.01.2015 20:01 [Re: ravekitty]

Хора, благодаря безкрайно много за помоща, която ми оказвате. Оценявам го и съм много благодарен.

Ситуацията е следната:

- Наистина голяма глупост съм направил, че не сканирах всички документи преди да ги пратя на оценяващата организация. Сега пак наново, хубавото, е че преводача ми е пич и няма да ми иска пари за превод, и ще трябва единствено да плащам за нотариус.

- Аз изкарах на всички бандове минимум 7, бяха нещо такова: 7, 7.5 , 7.5 , 8.5 - така че там съм железен. ИЕЛТС документа го имам, явно ще трябва да го заверя при нотариус, въпреки, че е оригинал, защото бях прочел някъде на сайта им, че искат заверени копия на всичко освен на свидетелството за съдимост, то трябва да е преведен оригинал.

- За момата, няма проблем, тя ще изкара ИЕЛТС. Учителка по английски е, пък ако минимума е 4,5 още по лесно. Дали ако изкара и тя мин 7 на всички бандове ще мога да claim-на точки и за нея, въпреки, че не съм го посочил в EOI, когато съм го събмитвал? т.е. може ли постфактум да ми дадат точки ако закача нейния ИЕЛТС в имми акаунта при останалите документ?

- Притеснява ме едно нещо само:

1) аз подадох апликейшъна, събмитнах ЕОИ и платих за визата в края на ноември. Исках да направя това, защото към ннова година правех 33 години и щях да загубя точки ако бях отложил още малко. Надявам се да не ме порежат с точки, защото съм вече 33. Изрично бяха казали, че важат годините към момента на подаването на апликейшъна. Това едно.
2) Второ - има ли някъкъв краен срок в който мога да събирам документите от списъка в имми акаунта? Аз както казах пуснах апликейшъна в края на ноември и да не вземат нещо да ми направят проблем, че се бавя прекалено. Изпита по ИЕЛТС на гаджето е чак 1 Март и ще са минали 4 месеца докато приключа и с това.
3) Ако има проблем с документите, тече ли комуникация между Имми служителите и мене? Тоест, ако нещо не е наред с някой документ, да не вземат от раз да ме отрежат заради някой пропуснат печат или подобно нещо? Казват ли нещо от сорта: "това и това не ви е наред, оправете си го?" Питам защото не видях никакъв мейл за комуникация... писах им и на тях с формичка - но никой не отговаря.

4) явно, ще трябва да се оженим - така като го гледам, защото по документи, ще видят, че тя работи в шумен, аз в софия... проблем... върви доказвай, че се обичаме

Сядам да чета... дано не ме прецакат с някакви срокове за събиране на документи, че дадох вече 10 хил

Стискайте палци и още веднъж ви благодаря на всички.

epsiloni
неориентиран

#3244118 - 15.01.2015 20:47 [Re: epsiloni]

Di_ana

получих писмо от асесващата организация, че всичко е наред и ми признават и обучението и стажа. Малко ме орязаха за стажа и затова паднах от 65 на 60 точки, но сега като гаджето изкара ИЕЛТС ще взема и от нея малко точки и ще гледам да се отлепя от дъното, че да не вземат да се заядат за нещо и да ме порежат.

Поздрави.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16995

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.