ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
dzverum
Аматьор

Регистриран: 20.10.2013
Re: Виза - кой до къде е стигнал част 2
    #3244169 - 15.01.2015 22:44 [Re: epsiloni]

Ielts не се заверява, но си погледни внимателно листа. Момата може да отиде в Солун на изпит по-рано, но да седне да се подготви добре.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Di_ana
почетен член

Регистриран: 02.10.2013
    #3244176 - 15.01.2015 22:51 [Re: epsiloni]

Предполагам, че няма да се налага да правиш assessment отново, тъй като няма къде да си изпратил точно този оригинал
Относно точките за партнора - тя трябва да има скил, който е в СОЛ, за да можеш да вземеш точки от нея.
Аз бях основен кандидат (accountant по СОЛ)и съпруга ми също трябваше да мине през същия assessment process като мен (той също е accountant), за да мога аз да взема 5 точки от него.
Комуникация с имми офицера има, трябва да им пишеш и да обясниш ситуацията, за да си сигурен че се вместваш в сроковете им. Междувременно, може да ги уведомиш, че ще се жениш и попитай изрично при това положение какво ще ти искат. Почти сам сигурна, че пак ще искат доказателства за сериозна връзка с партньора плюс всички документи за брак, ако имаш вече такива.
Ако вече сте записали дата за IELTS, нейната професия е в СОЛ и сте решили да правите assessment за нея в нейната професионална организация, проверете какво изискване има за IELTS (academic или general) за нея.
Ако няма да асесвате скил за нея, тогава general IELTS с 4.5 е ОК.
Да не се окаже, че сте записали грешия IELTS, че ще се наложи да чакате още.

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #3244204 - 16.01.2015 05:08 [Re: epsiloni]

Когато ти искат допълнителни документи обикновено ти пишат в какъв срок да ги представиш, мисля че навремето даваха 45 дена, но ако не можеш да се оправиш в определения срок трябва да ги уведомиш за причините за да ти дадат удължение в противен случай могат да ти анулират апликацията.

Когато имаш промяна в личното положение примерно жениш се/развеждаш се/ промяна във фамилно име на приятелката/ ражда ви се дете което не е в апликацията и т.н. тогава знам че имаше форма която трябва да попълниш и изпратиш на кейс офисъра.

Както са ти казали, ако приятелката ти не може(или не иска) да покрие всички критерии за независима иммиграция и не може и да събере минимума точки(като тебе), тогава няма да ти дадат допълнително 5 т. за нея. В такъв случай няма нужда да бърза с ИЕЛТС понеже нейното ниво на англ. език ще го искат след като първо оценят теб и минеш pass mark. Нивото на ИЕЛТС на партньора го искат за да платиш/или не $3-4000 за курсове за нея в Австралия.

Сертификата по ИЕЛТС иммиграционните си го получават по служебен път, но ако искаш може само да им го сканираш за да видят че го имаш.

Това с подаването на апликацията преди да навършиш 33 е отличен ход и нямат право да ти отнемат точки.

Успех!

epsiloni
неориентиран

Регистриран: 11.03.2013
    #3244969 - 18.01.2015 10:35 [Re: down_under]

Да, това с 33-те години беше на косъм. Единственото ми притеснение е да не кажат, че това за 32/33-те години важи за submit-ването на апликейшъна към IMMI властите. Защото доколкото успях да разбера, гледат на колко години си към момента, в който си събмитваш EOI (съответно плащаш).

Планирали сме в началото на Фев-2015 да минем прегледи, тя да мине IELTS в края на февруари и евентуално ако имаме възможост за промяна на ЕОИ да кандидатствам за 5 точки от нея - защото в текущо събмитнатото ЕОИ не съм искал никакви точки за нея. Дано ми позволят да го коригирам.

Виждам, че в IMMI акаунта ми дават опция за коригиране на EOI. Според вас ако подам документи наново на оценяващата организация, за да ми се увеличи стажа, който ми зачитат и съответно да ми дадат повече точки и направя съответната корекция в IMMI акаунда, дали ще ми позволят това? Аналогично да изкарам документи за партнъра и от него да взема още 5 точки?

Редактирано от epsiloni (18.01.2015 11:26)

Di_ana
почетен член

#3245210 - 18.01.2015 22:18 [Re: epsiloni]

При теб нещо нещата продължават да звачута объркано, и става все по заплетено.
Първо се субмитва ЕОИ, за което нищо не се плаща.
След това получаваш покана, субмитваш документи за виза, като кандидатирата ти се счита за официално подадена в момента, които платиш за всички, които са включени в кандидатурата ти.
Точките от ЕОИ ще бъдат съответно и точките на виза апликацията ти, които имиграционния офицер ще оценява. Няма смисъл да търсиш нови точки, ако вече си събрал необходимите.
CPA са ти оценили стажа след приключване на последния курс от 12те, които те имат като изискване. И да се опиташ да кандидатстваш за повече стаж, няма да стане защото правилата са такива и те са взели каквото е било необходимо под внимание.
По отношение на кандидатстването на приятлката ти - има ли смисъл да плащаш още веднъж за нещо, за което вече си удобрен да кандадидатстваш?
Също, провери след колко време имаш право да кандидатстваш наново, ако се откажеш на този етап. Според мен създавш впечатление, че нещо не е наред. Особенно, като се има в предвид, че трябва да доказваш сериозна връзка.
По мое мнение, най добрата стратегия в твоя случай е да събереш всички документи, които ти искат към момента и да изчакаш да видиш какъв ще е резултата.

Редактирано от Di_ana (18.01.2015 22:20)

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #3245350 - 19.01.2015 05:57 [Re: epsiloni]

Хм, процеса за имиграция в Австралия се промени няколко пъти в последните няколко години. За теб най-добре ще е да се запознаеш с актуалния процес какво и кога от сайта на имми както и от сегашните кандидат-емигранти за да не се получава неволно объркване от стари постове или остаряла информация. Щом си покрил минимума точки, няма смисъл да губиш време и средства за допълнителни 5т., единствено ИЕЛТСа на жената ще ти спести допълнителни разходи, би трябвали да бе е проблем да се подаде на по-късен етап.

margo79
новак

Регистриран: 30.01.2013
    #3245434 - 19.01.2015 12:02 [Re: down_under]

IELTS на жената със сигурност може и по-късно, когато назначат СО той сам ще си го поиска като прегледа документите.

epsiloni
неориентиран

Регистриран: 11.03.2013
    #3248051 - 26.01.2015 21:05 [Re: Di_ana]

Цитат:

Първо се субмитва ЕОИ, за което нищо не се плаща.
След това получаваш покана, субмитваш документи за виза, като кандидатирата ти се счита за официално подадена в момента, които платиш за всички, които са включени в кандидатурата ти.

Всичко това го направих и е така както ти казваш.

Цитат:

Точките от ЕОИ ще бъдат съответно и точките на виза апликацията ти, които имиграционния офицер ще оценява. Няма смисъл да търсиш нови точки, ако вече си събрал необходимите.

Ето за това се чудех дали е така. Не искам да стане така, че да съм платил 7500 лв. за виза и имиграционния офицер да ми каже: "ами човек, поради еди каква си причина, ще те порежа 5 точки (примерно, не ме кефи част от стажа ти)". В този случай ще падна на 55 и ако реши да не се занимава с мен може да ме отреже за виза. Чудя се дали в такива случаи казват: "пич, падаш на 55 точки, дай още документи за да стигнеш 60т.".

Случая може да изглежда съмнителен, но всичко ми е изрядно. Работя в американска фирма и скоро ще ме правят мениджър на отдел. Имам стаж в банки и американски фирми и мисля, че не съм в т.нар. рискова категория за тях.

Просто съм много подробен аз самия и искам да се застраховам, да не стане някой фал от глупост (както забравих да сканирам документите).

Единственият ми проблем е, че ще докажа трудно, че имаме връзка. Това, че всяка седмица си ходя да си виждам жената едва ли е доказателство. Ще трябва да се женим, но искахме да го направим към май месец. Явно няма да може да чакаме до тогава, заради визата.

Цитат:

CPA са ти оценили стажа след приключване на последния курс от 12те, които те имат като изискване. И да се опиташ да кандидатстваш за повече стаж, няма да стане защото правилата са такива и те са взели каквото е било необходимо под внимание.

Питах асесващия офицер от CPA, казах му, че имам още документи за стаж, които не съм предоставил, защото съм мислил, че другите ще ми стигнат. Той каза, няма проблем, плати си таксата и ще ти оценим само стажа наново и ще си със същия референтен номер, който сме ти дали.

Но в случай, че точките във вече подадения апликейшън ЕОИ не могат да бъдат сменяни, наистина няма смисъл да се пъна да доказвам още стаж. И без това ще докажа целия си стаж (повече отколкото съм доказал пред асесващата институция) пред имиграционните.

Цитат:

По отношение на кандидатстването на приятлката ти - има ли смисъл да плащаш още веднъж за нещо, за което вече си удобрен да кандадидатстваш?

За кандидатстването на приятелката - кандидатстваме заедно, аз съм водещия. Мисля, че тези 7500 лв. които платих са общо за двама ни. Няма да се налага да плащам отделно за нея.

Цитат:

Също, провери след колко време имаш право да кандидатстваш наново, ако се откажеш на този етап. Според мен създавш впечатление, че нещо не е наред. Особенно, като се има в предвид, че трябва да доказваш сериозна връзка.

Ще се опитам да го проверя това. Трудно намирам тази информация в сайта на имиграционните, а смея да твърдя, че от дни го чета. Ще продължавам да търся. Иначе ако се откажа сега, не знам дали ще ми върнат парите. То това е проблема.

Цитат:

По мое мнение, най добрата стратегия в твоя случай е да събереш всички документи, които ти искат към момента и да изчакаш да видиш какъв ще е резултата.

Да, и аз това мисля да направя. Миналата седмица писах на кейс офицера за ситуацията, обясних му подробно и му казах, че в момента събирам документите. Питах го 1-2 неща но още нищо не ми е отговорил. Като гледам не се е разбързал, и едва ли дори ще си направи труда да ми пише.

Жалко, че нямат телефон да ги питам за 5 мин и да се приключи тая неяснота и да знам какво да правя.

ravekittyМодератор
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #3248138 - 27.01.2015 02:03 [Re: epsiloni]

Ако си платил и се откажеш сам, няма да ти върнат нито цент.

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

Di_ana
почетен член

#3248148 - 27.01.2015 03:15 [Re: epsiloni]

Това с четенето в продължение на дни май ни е познато на всички...
Но така ще си сигурен, че не си подминал някои малък детайл.
Относно признаването на точки от иммиграционните въз основа на CPA асесмента - CPA е официалната институция за счетоводители и въпреки, че иммиграционните си запазват правото да имат собствено мнение, в 99% от случаите се придържат към становището на CPA. Ако си сигурен, че стажа ти е след приключавнето на последния курс или след придобиване на професионалната дезигнация, няма за какво да се притесняваш и да търсиш нови точки. Предполагам си изчислил точките за стаж според това колко години са ти признали като стаж от CPA?
Така или иначе, с палщането на сумата за теб и приятелката ти, кандидатурата ти е подадена и ако ще променяш съществени неща, най вероятно ще се наложи да ги направиш, като кандидатстваш наново, , което за сега не е на дневен ред, тъй като не са ти отказали виза. И както Ravekitty ти е казала, няма да ти върнат сумата, което означава, че е бзсмислено да се отказваш, щом си стигнал до тук.
Най важното в момента е да убедите офицера в сериозността на връзката ви и за съжеление е въпрос на чакане и всекидневни проверки на електронната поща.

Редактирано от Di_ana (27.01.2015 03:20)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16914

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.128 seconds in which 0.12 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.