ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Lidia
неориентиран

Регистриран: 18.01.2017
Re: Виза - кой до къде е стигнал част 2
    #3385633 - 18.01.2017 15:50 [Re: BlueDragonfly]

Здравейте всички. Ще съм ви много благодарна ако някой от вас може да ми помогне да си изясня ситуацията с моята виза. Аз съм студентка в Италия и бях oдобрена да участвам в програма за обмен на студенти. Това ми дава възможност да уча в Мелбърн през следващия семестър. Кандидатствах преди седмица за студентска виза subclass 500, Non-Award Sector. Вчера получих имейл с прикачен в него Visa Grant Notice. На него има голям квадратен баркод и номер на визата. В писмото се казва, че по моя случай е взето решение и ми дават виза. Има и страница, където са обяснени условията на визата ми. Зарадвах се, но съм озадачена. Това ли е всъщност визата или ще я получавам тепърва? Дали това е окончателно или и на този етап мога да очаквам да ми поискат медицински изследвания и други документи? Струва ми се странно нещата да се получат така бързо и то при положение, че не съм представяла никакви изследвания. Вярно, че визата е само до 30 юли, но пак ми се вижда прекалено лесно на фона на всичко, което изчетох. Исках да се свържа с емиграционните и да разбера това ли е наистина окончателната виза, то те не са дали никакъв имейл адрес или телефон, на който мога да ги търся. За това реших да се обърна към вас. Надявам се, че пиша в подходящата тема, ако не, моля за извинение

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
    #3385676 - 19.01.2017 05:50 [Re: Lidia]

Това е визата, взели са решението - няма повече нищо да ти искат, ако е щяло да искат щеше да се е случило преди да ти дадат виза. Разпечатваш си писмото и си го носиш за всеки случай, на летището най-вероятно дори няма да има нужда да го показваш.

Ако се чувстваш прецакана, че е било твърде лесно - върни се до България и си изкарай нова лична карта, например, за да компенсираш

Lidia
неориентиран

Регистриран: 18.01.2017
    #3385694 - 19.01.2017 12:15 [Re: BlueDragonfly]

Супер! Много благодаря! Kамък ми падна от сърцето

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3385821 - 20.01.2017 08:28 [Re: Lidia]

Приятно прекарване в чудесен Мелбърн.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (20.01.2017 08:30)

Rammpo
неориентиран

Регистриран: 21.09.2015
    #3402410 - 23.05.2017 14:51 [Re: venturer]

Здравейте,
Получих покана да кандидатствам за виза (489), но се сблъсквам със следния проблем. Искат ми Police Record за последните 10 години, а част от този период съм прекарал в САЩ. Прочетох за процедурата в Интернет и в сайта на FBI, но не ми става ясно аз мога ли да изпратя отпечатъци до FBI директно с приложените application и другите му там документи или трябва някой оторизиран в България орган да го направи????
Въобще някой вадил ли си е Police Record от САЩ? Ще се радвам ако споделите опит.

Rammpo
неориентиран

#3402562 - 24.05.2017 10:15 [Re: Rammpo]

Отговарям си сам на въпроса...
Проучих, че оторизиран орган за БГ е Криминална лаборатория към полицейска академия в София. Само техните печати се признават и съответно взетите от тях отпечатъци са валидни.

Сега имам следния въпрос: Тъй като въпросния police record ще бъде готов не по-рано от 2 месеца (не се включва периода по изпращане и получаване), а срока за подаване на виза е 60 дни мога ли да го приложа в по-късен етап?

Rammpo
неориентиран

#3416527 - 20.10.2017 19:31 [Re: Rammpo]

Здравейте,
Получих вчера фактура за така наречения second instalment за курсовете по английски на партньора. Имаме 70 дни да направим превода и питането ми e в какъв период след като направим плащането се издава самата виза?
Ако някой е минал по тази пътека ще съм благодарен ако сподели.
Мерси!!!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16993

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.007 seconds in which 0 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.