ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
Re: Виза - кой до къде е стигнал част 2
    #3428210 - 15.02.2018 18:33 [Re: Rammpo]

Поздравления за визите, успех в преместването и само добри неща

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Rammpo
новак

Регистриран: 21.09.2015
    #3428338 - 16.02.2018 12:14 [Re: morphy]

Успех и на Вас в Сидни. Дано нещата минат гладко

stanio
неориентиран

Регистриран: 06.09.2017
    #3434129 - 13.04.2018 16:40 [Re: Rammpo]

Здравейте, съфорумници, захванал съм се с процес по кандидатстване за subclass 189 и наскоро излязоха легализираните ни преводи от местна агенция, които ще изпращаме на съответните професионални асоциации в Австралия (ААCA и АPS ). Имам обаче някои опасения, относно превода, за които искам да попитам:
- Анотацията с адреса за контакт на агенцията е само и единствено на български. Добрите австралийци могат да захапят само рехавия им имейл. Това би ли се зачело за грешка от страна на асоциациите и да откажат признаване на документа?
- При превод на хорариума преводачите са въвели екселска таблица в уърд файл не особено грамотно и при кофти форматирането се губят по някои букви от заглавията на таблиците два на брой. Отново въпросът ми е, биха ли разглеждали подобен документ?

Благодаря предварително!

chakala01
неориентиран

Регистриран: 10.01.2018
    #3434200 - 14.04.2018 18:00 [Re: stanio]

Здравейте пиша тук понеже виждам че темата е най-актуална им мисля че има знаещи хора които могат да ми отговорят на въпроса.Искам да запиша курс по-английски език в Австралия.

https://www.gostudy.com.au/

Разгледах това и се свързаха с мен от бг посредническа фирма представител на тези и след кратък разговор и въпроса жената ми каза че попринцип ако искам мога да замина с туристическа виза и на място да си запиша курс и следователно в самата страна да кандидатствам имало тази въжможност нищо че съм влезнал с туристическа виза.. някой който е запознат можели да каже дали наистина е така ?

мерси предварително

BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
    #3434859 - 23.04.2018 10:20 [Re: chakala01]

Искаш да изкараш курс по английски в Австралия и след това да си заминеш или искаш да изкараш курс и после да продължиш с друго учене или да останеш по друг начин в страната? Това е важно уточнение.

chakala01
неориентиран

#3435636 - 01.05.2018 09:52 [Re: BlueDragonfly]

Цитат:

Искаш да изкараш курс по английски в Австралия и след това да си заминеш или искаш да изкараш курс и после да продължиш с друго учене или да останеш по друг начин в страната? Това е важно уточнение.

Искам да изкарам курс там, и след това да остана в страната точно така ( удължаване на студентската виза,почване на друг курс, през това време имам право на работа(40ч седмично мисля) предполага се че мога и работна оферта да си издействам и т.н.)

Редактирано от chakala01 (01.05.2018 09:53)

sawtooth
вече там

Регистриран: 23.01.2010
От: BG
    #3436175 - 05.05.2018 15:48 [Re: chakala01]

Разрешено ти е не повече от 20 часа. 40 часа са си пълен работен ден/седмица. Няма как да стане с 40-те часа. А с работната оферта това дето си замислил , процента на успеваемост е клонящ към нула. Познавам 2-ма души които са от 2-3 години тук, студенти и тоя модел твоя не сработва при тях, и ще се връщат най-вероятно като им приключи студентската виза.

Между другото, направи си много добро проучване защото ситуацията със студентските визи все повече се затруднява да бъдат преубразувани в постоянни граждански или временни работни такива. Има много голям натиск да се намалят броя на издаваните PR визи.

Ситуацията не е такава каквато е била преди години.

Успех!

sawtooth
вече там

Регистриран: 23.01.2010
От: BG
    #3436176 - 05.05.2018 16:03 [Re: stanio]

Цитат:

Здравейте, съфорумници, захванал съм се с процес по кандидатстване за subclass 189 и наскоро излязоха легализираните ни преводи от местна агенция, които ще изпращаме на съответните професионални асоциации в Австралия (ААCA и АPS ). Имам обаче някои опасения, относно превода, за които искам да попитам:
- Анотацията с адреса за контакт на агенцията е само и единствено на български. Добрите австралийци могат да захапят само рехавия им имейл. Това би ли се зачело за грешка от страна на асоциациите и да откажат признаване на документа?
- При превод на хорариума преводачите са въвели екселска таблица в уърд файл не особено грамотно и при кофти форматирането се губят по някои букви от заглавията на таблиците два на брой. Отново въпросът ми е, биха ли разглеждали подобен документ?

Благодаря предварително!

1. Всичко трябва да е на английски за да могат да разберат за какво става дума. Иначе може и да не приемат документа.
2. Документите трябва да са изрядни от-до. Ако искате да разберат правилно това което сте им дали, трябва да им изпратите точни документи. Никой няма да приеме нищо без да е сигурен под какво си слага подписа за одобрение, ако има грешки, неточности или липсващи данни.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3436470 - 08.05.2018 13:04 [Re: chakala01]

Цитат:

Цитат:

Искам да изкарам курс там, и след това да остана в страната точно така ( удължаване на студентската виза,почване на друг курс, през това време имам право на работа(40ч седмично мисля) предполага се че мога и работна оферта да си издействам и т.н.)

Няма лошо да опитате, щом имате желание. Риска който поемате е много голям ( за съжаление не във ваша полза), но ако вие сте ок с него и го приемате, тогава давайте напред.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (08.05.2018 13:06)

chakala01
неориентиран

#3437067 - 12.05.2018 21:44 [Re: venturer]

sawtooth

За твоите познаит не знам но си е до късмет.. На мой приятел братовчедката замина за Сидни и вече мина повече от година но е там.. щом не се е върнала значи визата и е удължена или е останала нелегално(подробности не знам)

https://www.gostudy.com.au/ С жената посредник от тука с която говорих по телефона ми обясни съвсем ясно че нямам ли криминално минало и т.н. някакви други проблеми преспокойно мога да записвам други курсове и да си удължавам престоя 1,2,3г и т.н. другото е ясно какво сабя покаже в крайна сметка овце за гледане в Нова Зеландия бол , а пък и е на един хвърлей място с самолета.Гледам новините Тръмп строги мерки за бежанци депортации, имате ли на представа колко хора *не само българи* са остнаали в щатите след бригада.. или пък бежанските проблеми в Европа за тях само се говори не се прави нищо.Аз дълбоко се съмнявам че ще ме депортират ако съм някъде дълбоко в провинцията на южният остров на НЗ примерно

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 23009

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.