ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Rammpo
новак

Регистриран: 21.09.2015
Re: Виза - кой до къде е стигнал част 2
    #3453893 - 14.01.2019 12:13 [Re: chakala01]

Хубаво е човек да каже едно "Здравейте" от Австралия.
Тук сме вече малко повече от 6 месеца и смея да твърдя, че сме очаровани.
На всички, които са се захванали с тежката и скъпа процедура по емиграция мога да пожелая успех и най-вече борбеност. Заслужава си усилието.
Ние сме с моето семейство в Аделейд, Южна Австралия. Нещата досега вървят по план и всичко, което ни беше казано или сме прочели в този форум за Австралия е вярно.
Намирането на работа е най-голямото предизвикателство без значение от опит и професионална кариера до момента. Австралийците имат свой подход и колкото по-бързо човек се отърси от това какъв е бил до момента, толкова по-добре.
Останах приятно изненадан от българската общност и българите, които помагат с каквото могат. Трябва да призная, че българи ми помогнаха да си намеря работа, което не очаквах идвайки тук.
С квартирата нямахме проблеми. Първо си наехме от България през Airbnb апартамент за един месец и след това хазяйката (австралийка) ни даде референции, за да наемем къщата в която живеем.
Всичко тук става чрез референции. Трябва някой да каже някоя добра дума за теб иначе шансовете са много малки, особено за новодошли като нас.
Децата ходят от първия ден на училище и съм изненадан колко бързо попиват езика. Имам две хлапета на 8 и 5 и противно на моите очаквания те се адаптират отлично и без никакъв стрес. Малко ни изненада съдбата като ни подари най-голямата изненада, нещо което не бяхме планирали но сме оптимисти, че ще се справим. Сега чакаме бебе, което трябва да се роди след месец и половина.
С виза 489 сме и за всички, които са се насочили към тази виза да знаят, че не е покрита от medicare. Здравната застраховка си е задължителна. Ние си направихме през BUPA още от България и сме доволни.
Емиграционните като цяло не помагат с нищо. Организират разни форуми, на които се приказват повече неща, които всеки вече знае, така че според мен не разчитайте на тях, както е посочено в техния сайт че предлагат различни услуги в помощ на новодошлите.
Ще се радвам ако има други, които са тръгнали по същия път и с радост бих помогнал с каквото мога. За сега знам за едно семейство, което е на финалната права. Наистина си заслужава.

Редактирано от Rammpo (14.01.2019 13:05)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ultimate
неориентиран

Регистриран: 13.03.2018
    #3455772 - 13.02.2019 12:43 [Re: chakala01]

https://www.youtube.com/channel/UCHjrnPjc_k69cxPbL-fBeQQ/videos
Полезен youtube канал на нашенец живеещ в Пърт .

tsanny
tangram

Регистриран: 03.06.2006
От: Melbourne
    #3466906 - 18.08.2019 11:57 [Re: Mettle_bg]

welcome
send me an email on steftsi@abv.bg to send you our phone numbers you can call us when you arrive, we may help you as we live in Melbourne for nearly 30y
cheers Sam

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 35988

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.017 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.