ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
ravekittyМодератор
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
Виза - кой до къде е стигнал част 2
    #3181606 - 12.07.2014 03:04

Отварям нова тема, тъй като другата се напълни.

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mettle_bg
неориентиран

Регистриран: 30.01.2014
Re: Виза - кой до къде е стигнал част 2
    #3187537 - 01.08.2014 05:45 [Re: ravekitty]

Да споделя и аз - края на август поемаме към МЕлбърн със 189 виза. Тръпката е голяма в цялото семейство.

dzverum
Аматьор

Регистриран: 20.10.2013
    #3187805 - 02.08.2014 02:42 [Re: Mettle_bg]

Честито! Случайно някой да лети на 19ти за Сидни със сингапурските авиолинии от Истанбул?

Mettle_bg
неориентиран

Регистриран: 30.01.2014
    #3192885 - 18.08.2014 10:05 [Re: dzverum]

Нц. Летим на 27ми август към Мелбърн.

pattern
новак

Регистриран: 28.12.2013
    #3210976 - 18.10.2014 13:24 [Re: Mettle_bg]

Здравейте,

Ние получихме нашата 189 виза преди 2 дена и това е timeline-a ни:

Partner: Occupation code: 261311| IELTS: 28 April 14 Overall 8 (7+ each)| ACS documents submitted: 9 June 14| changed to stage 4 on the 10 June 14 | Positive: 30 June 14 | EOI 189 60pts 3 July 14, 10 Aug 2014- Invited! Visa lodged:12/08/14 PCCs: 19 Aug 2014, Meds: 25 Aug 14 | Direct grant: 16 Oct 14
Me: Occupation code: 224112 | IELTS: 28 April 14: Overall 8 (7+ each)| VETASSESS documents submitted: 9 June 2014; changed to In progress on 19 June 14; Positive result: 14 Sept 14

Не сме решили още точно кога ще пътуваме, но вероятно няма да е следващите 2 месеца, защото шанса да си намерим работа ще е много малък. Ще се радвам да се свържа с българите в Сидни и Мелбърн (колебаем се между двата града)

dzverum
Аматьор

#3211256 - 19.10.2014 06:05 [Re: pattern]

Честито! Ще пиша на лично!

morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
    #3211720 - 20.10.2014 11:24 [Re: dzverum]

Поздравления за визите! Честито и успех с преместването!

Редактирано от morphy (20.10.2014 11:25)

pattern
новак

#3211774 - 20.10.2014 14:18 [Re: morphy]

Благодаря, дано всичко е наред.

Kalyana
неориентиран

Регистриран: 11.04.2013
    #3213077 - 23.10.2014 14:34 [Re: ravekitty]

Здравейте съфорумци!

С огромно щастие и облекчение искам да ви споделя, че днес получихме заветния грант!

Беше дълъг път, който започна пролетта на 2013 г. с решението да се отправим към Австралия и ето, че днес, година и половина по-късно, визата вече е факт!

Ето как изглеждат нещата във времето:
03.2013 - Взимане на решение и проучване.
06.2013 - Явяване на IELTS и покриване на 7 на всеки модул от първия път.
07.2013 - Изпращане на документи за оценка към Australian Psychological Society.
09.2013 - Партньорът взе IELTS.
09.2013 - Негативен асесмънт - не ми признаха магистратурата от Софийския университет.
09.2013 - Шок и ужас последван от търсене на други възможности.
11.2013 - Изпращане на документи за оценка към Vetassess за професията Recruitment Consultant.
17.03.2014 - Положителен асесмънт! Междувременно взехме решение да кандидатстваме за спонсорство от Канбера, защото това беше единствената възможност към момента.
23.03.2014 - Канбера затвориха врати до 01.07.2014 поради изчерпване на квотата:-(
04-07.2014 - Чакане.....
04.07.2014 - Кандидатстване за спонсорство от Канбера.
24.07.2014 - Имаме спонсорство!
14.08.2014 - Подаване на документи за виза.
26.09.2014 - Искане на допълнителни медицински изследвания за партньора.
10.10.2014 - Включване на кейс офисъра, който поиска допълнителните изследвания. След един ден от клиниката ги качиха в eMedical.
23.10.2014 - Грант!

Планове за заминаване - между Коледа и Нова Година, като целта е да празнуваме нова година с приятели на плажа в Мелбърн! :-)))))

На всички тръгнали по този път искам да кажа - не се отказвайте! Възможно е!
И... благодаря за подкрепата!

Калина и Краси

pattern
новак

#3213477 - 24.10.2014 10:38 [Re: Kalyana]

Честито Калина, знаех си че е въпрос на броени дни да вземете грант и вие. Много успехи ви щелая от тук нататък.

morphy
почетен член

#3213502 - 24.10.2014 12:04 [Re: pattern]

Поздравления!!! Доста трънлив е бил пътят ви, но поне сега радостта е по-голяма. Успех!

epsiloni
неориентиран

Регистриран: 11.03.2013
    #3219109 - 11.11.2014 23:46 [Re: morphy]

Здравейте,

Първо извинявам се за глупавия въпрос. Аз кандидатствам с тип 189. Имам 60 точки. За партньора ми, не claim-вам точки. Въпроса ми е мога ли да го взема със себе си при условие, че той не е изкарал IELTS, няма и документ за стаж? Предполагам, че може...

Вторияъ въпрос е - след като платя за визата ли ми искат документ, че (1) не съм осъждан, (2) че живея с партньора ми (без брак) и че (3) трябва да мина медицински прегледи?

Благодаря за помощта.

ravekittyМодератор
Thunderstorm

#3219195 - 12.11.2014 13:57 [Re: epsiloni]

Цитат:

За партньора ми, не claim-вам точки. Въпроса ми е мога ли да го взема със себе си при условие, че той не е изкарал IELTS, няма и документ за стаж? Предполагам, че може...

Вторияъ въпрос е - след като платя за визата ли ми искат документ, че (1) не съм осъждан, (2) че живея с партньора ми (без брак) и че (3) трябва да мина медицински прегледи?

Може да вземеш партньора без ЙЕЛТС, само се плаща такса за тях, едно време беше $3000, сега може към $4000 да е вече, провери си на сайта.

За другите въпроси - подаваш си основните документи и чакаш да ти поискат медицинско, свид. за съдимост. За партньора мисля, че с основните документи трябва да пратиш доказателство, че сте заедно от много време.

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

epsiloni
неориентиран

#3242435 - 11.01.2015 12:44 [Re: ravekitty]

ravekitty, огромни благодарности за отговора. Оценявам много помощта! Ако не е форума и потребители като теб, ще има много да си блъскам главата

Сега започвам и се заемам с останалите документи (св. съдимост, прегледи и т.н.).

Искам да попитам още нещо:

1. Направих плащането в края на Ноември (към 7500 лв) за виза 189. Чак сега 10.01. видях, че ми искат допълнителните документи (мед. преглед и т.н.). Много кофти, защото може би са ми ги поискали по-рано но не получих никакъв мейл или alert от сайта. Както и да е.

Въпроса ми е следния: изредили са много неща които са отбелязани като recommended:

• Birth or Age, Evidence of
  • Character, Evidence of
  • Health, Evidence of
  • Language Ability - English, Evidence of
  • Qualifications - Australian, Evidence of
  • Qualifications - Overseas, Evidence of
  • Skills Assessment, Evidence of
  • Travel Document
  • Work Experience - Australian, Evidence of
  • Work Experience - Overseas, Evidence of

свидетелството за раждане и свидетелството за съдимост са ясни. медицинските прегледи също (задължително ли е да са във клиника Вита?) защото приятелката ми е от провинцията - налага ли се точно в тази клиника да си направи прегледа?

Най-отдолу под списъка са написали:
Цитат:

Meeting the health requirement
This person is required to complete health examinations for this visa application. Click on the link below to organise these health examinations.
.
Once this person's health examinations results have been assessed by the department this page will be updated to reflect this

Доколкото предполагам от това, засега ми искат само медицински преглед.

Въпроса ми е: тъй като в списъка има language ability, т.е. IELTS, evidence of qualifications (образование), work experience... трябва ли пак наново за 2-ри път да изкарвам всички документи и да минават през превод и нотариус?

Не мога да разбера защо и дали ги искат втори път или засега само ми искат мединцински преглед както са написали.

какви са тези 3-4 хиляди долара? Плащам за това, че партньора не е изкарал IELTS ли? Ако е така, по добре да накарам гаджето да изкара

За това, че сме заедно не знам как да докажа... Тя е в Шумен, аз работя в София... и всяка седмица си прихождам за уикенда в Шумен... някакъв съвет как мога да докажа, че сме заедно?

Огромно благодаря за помощта и съветите и се извинявам за дългия пост.

dzverum
Аматьор

#3242439 - 11.01.2015 13:03 [Re: epsiloni]

Леко ще се намеся, но аз не те разбирам...
От изброените неща излиза, че не са ти признали IELTS, не си закачил преведената си диплома, не си си направил асесмънт на специалността/дипломата, не си сложил трудовия стаж?
Тъй като не си написал как точно събираш 60 точки, не мога и да ти отговоря по натам...
За Шумен и Вита, не не може в друга болница, евентуално в Грийнберг, ако е акредитирана за Австралия.
Как ще вземеш приятелката си с теб? Имате ли общ адрес, имате ли обща банкова сметка, живеете ли заедно?
За тези 3-4000$ май важеше когато ставаш гражданин, но прочети пак.

morphy
почетен член

#3242445 - 11.01.2015 13:52 [Re: dzverum]

epsiloni, ти как плати 7500 за визата - с каква кредитна карта?

А относно доказателството, че живеете заедно това според мен ще е малък проблем. Не мога да говоря от опит, тъй като още не съм подал документи но изискват доста доказателства - ето официалната страница: http://www.immi.gov.au/media/fact-sheets/35relationship.htm

Аз лично смятам да подам:
- адресна регистрация от 1 година(наето жилище)
- удостоверение за споделена банкова сметка с транзакции за месечните сметки(ток, вода, наем ...)
- извлечение от личните ни сметки(мойта и на приятелката ни) - има транзакции между сметките с пояснения, че за за общи разходи за живот
- PDF с наши снимки от пътуванията през годините

Чудя се дали да приготвя и някакъв вид обща декларация от мен и партньорката ми в която да опишем къде сме се срещнали и къде сме живели.

В твоя случай не съм много сигурен какви документи можеш да извади, тъй като трябва да доказват, че сте живели заедно 1 година. Може би можеш да минеш на варианта, че сте поддържали връзка постоянно през този период. Но лично не съм се интересувал много за този вариант.

Май в линка, който ти пратих по-горе има описан и този случай. Може би тези документи ще са от полза:
- разпечатка с разговори между личните ви мобилни телефони
- билети, че си пътувал всяка седмица до шумен и обратно
- общи снимки от различни места и през всички сезони от годината

Четох някъде, че помага също и ако има нещо като "завещание"(четох но на английски и не съм сигурен точно какъв документ предлагаха, но ми се стори като завещание) - че в случай на злополука приятелката ти наследява твоето имущество.

Има и още много други документи, които може да са полезни, но ако не си ги подготвял от отдавна, няма как сега да ги извадиш.

Опиши по-добре каква ти е ситуацията, за да се опитаме да съберем повече инфо.

epsiloni
неориентиран

#3242450 - 11.01.2015 14:16 [Re: morphy] Прикрепен файл (30 тегления)

Здравейте,

ситуацията при мен е следната: събрах 60 точки, аз имам изкаран IELTS със overall band 7. Вече доказах стаж и образование и оттам също взех точки. И за възраст съответно. Институцията която ме оцени беше Institute of Public Accountants - те ми оцениха образованието, те ми оцениха и стажа.

И сега като си вляза в Immi акаунта ги виждам, че общо взето са изброили пак всичко. Въпроса ми е, трябва ли пак наново да вадя всичко, да хабя няколко месеца и 2500 лв (толкова ми струваха всички документи) само и само да прикача като атачмънти пак същите документи?

Прикачам един файл. Не са написали изрично че искат тези неща. Пише по-долу, че искат засега медицинско, друго изрично не пише. Не знам какво да правя

А иначе за мойта мома, тя няма IELTS, въпроса ми беше, ако тя не изкара IELTS, трябва ли да плаща 3-4 хиляди долара както каза по-горе ravekitty. И защо?

Тя живее в Шумен с техните, аз си прихождам в Шумен (родния ми град), защото работя в софия. Лесно мога да кажа на банката, да направи така, че и тя да има пълно право върху моята сметка (предполагам има такава опция?). Но това ще е с днешна дата. Не знам дали гледат това...

За сметките ток и парно трудно - не знам какво и как да направя в този случай... Дори и да подам адресна регистрация и тя да се води, че живее в София, ще е с текуща дата, и може да не го признаят.

Пък ако трябва в краен случай ще отидем в общината за 5 мин ще ударим един подпис и ще се оженим (няма да е много романтично но... )

Парите 7500 лв. ги платих с кредитната карта на един колега, той работи в банка. Моята кредитна карта нямаше такъв лимит и такива права.

epsiloni
неориентиран

#3242452 - 11.01.2015 14:18 [Re: epsiloni]

Пояснение - EOI който събмитнах имам събрани 60 точки. В този EOI вече доказах, че имам образование и стаж... Сега пак ли ми ги искат?

dzverum
Аматьор

#3242455 - 11.01.2015 14:33 [Re: epsiloni]

Плащането се прави лесно с качване на лимита и внасяне на повече пари.
Нещо си се издънил с момата - не живеете заедно, нямате обща сметка
, май няма са минеш пред кенгуруто. Онова с 5 те минути може и да се окаже добра идея.
Ако си закачил всичко в имми то тогава просто ти напомнят какво още може да е полезно или това са изискванията към булката. Ти закачил ли си я в апликацията като партньор? Ако да сега ти искат нейните преведени дипломи и т.н.

morphy
почетен член

#3242459 - 11.01.2015 14:53 [Re: dzverum]

Аз малко се обърках, но ще попитам пак за да видя дали съм разбрал.

Ти си направил асесмънт за счетоводител(там са ти искали всички тези документи, за които си платил 2500). После си подал EOI, където реално не прикачваш никакви документи а само казваш какви точки смяташ, че могат да ти призная. По време на EOI пишеш номера на твоя асесмънт. После си платил и си почнал да прикачваш документите: всичките документи, които преди си бил подал за асесмънт + допълнителните които искат.

От обясненията не разбрах дали си качил с immi акаунта всичките документи, които преди си бил подал за асесмънт. Ако не си трябва да ги качиш пак(същите документи).

epsiloni
неориентиран

#3242462 - 11.01.2015 15:25 [Re: morphy]

Здрасти, точно така както си го написал, с изключение, че не съм почнал нищо да прикачам.

Цитат:

Ти си направил асесмънт за счетоводител(там са ти искали всички тези документи, за които си платил 2500). После си подал EOI, където реално не прикачваш никакви документи а само казваш какви точки смяташ, че могат да ти призная. По време на EOI пишеш номера на твоя асесмънт. После си платил и си почнал да прикачваш документите: всичките документи, които преди си бил подал за асесмънт + допълнителните които искат.

Всички тези документи за образование и стаж ги оправих и ги пратих на оценяващата институция, но не съм им правил скан. Тоест в моя случай излиза, че трябва пак да плащам за преводач и нотариус за същите неща (защото аз ги нямам, пратих ги на хартия на оценяващата институция). Ако е така - много кофти още 1000 лв. заминаха. Трябва наново да преведа дипломите, да ги дам на нотариус, след това на преводач. Барабар с бележките от работа и т.н. А за IELTS, ще сканирам сертификата направо - трябва ли и него на нотариус да го дам? - то няма място къде да сложи печата и подписа.

На момата нищо не съм качвал, тя ще трябва да си извади документите за стаж и образование наново. Идея си нямам защо от нея искат такива неща, при условие, че не claim-вам точки за нея. Най-вероятно ще трябва да изкара и IETLS - вие как мислите?

А това за съвместното жителсвто трудно - не знам какво да покажа, ние сме заедно от 2010-та, дали ще приемат клетвени декларации на наши общи приятели? За банковата сметка - ще я оправя, но ако видят, че е направено скоро може да се заядат, не знам дали им излиза дата... от хазяйката може да поискам също клетвена декларация, че тя идва от време на време при мен да живее.

Тия нямат ли комуникация с оценяващите институции, да им искат от тях доказателства за работата и образованието.

morphy
почетен член

#3242490 - 11.01.2015 18:28 [Re: epsiloni]

epsiloni, аз още не съм подал, така че това което пиша е от това което съм чел, не от личен опит. Може някои "по-старши" също да те посъветват.

Доколкото знам комуникация между DIAC и институциите няма. DIAC се уповава на асесмънта на институциите, но той си прави отделен асесмънт. Реално на DIAC им трябват всичките документи наново, кори и повече. Чувал съм за случаи когато, ако документите са съмнителни изискват и допълнителни, като например повече payslip-ове и т.н.

В твоя случай, това означава че наново трябва да изкараш документите. Или пробвай да си ги поискаш от асесващата институция - никаква на представа си нямам дали могат да ти ги върнат. Аз подавах в ACS и там всичко се подаваше online - сканирани документи.
Ако не стане - нови документи. Може поне да спестиш малко от превода. Ако се договориш с преводачите да използват старите преводи ако ги имат на файлове и да ти направят отстъпка

По отношение на приятелката ти, сега като се замисля и аз не знам защо и искат асесмънт на нея, след като не си клеимнал точки. Предполагам, че просто не си разбрал нещо за кого изискват тези документи - маи е за теб, тъй като ти не си ги подал(но може и да греша).
За това дали ще и трябва IELTS също не знам - и аз никъде не видях такова изискване.

За съвместното съжителство и на мен ми се струва, че ще е трудно. Маи единствената възможност е да се ожените , а дали ще признаят брак след поканата - не мога да кажа също.

epsiloni
неориентиран

#3242500 - 11.01.2015 19:00 [Re: morphy] Прикрепен файл (33 тегления)

morphy, благодаря за споделянето.

сега видях, че пазя някои документи сканирани. Ще започна да попълвам онази листа, която ти показах (атачнах) в предния пост. Надявам се ако има проблем или съмнение да ми кажат, а не да ме отрежат направо.

Тъпото в случая, е че така са направили нещата, че няма ясно написани правила. Т.е. (1. сега от теб искаме медицинско. 2. одобрено медицинско. 3. сега от теб искаме акт за раждане. 4. одобрен акт за раждане и т.н.). Освен това няма никакъв alert за това дали даден етап е приключил и какво е състоянието на ревюто на документите.

Виж, по долу прикачам списъка с документи, които са поискали от приятелката ми.

Иначе за брака, ако нещата опрат до там, ако не са им достатъчни документите, ще се оженим преди да ни кажат финалното решение. Така може би ще са спокойни, че не ги лъжем.

dzverum
Аматьор

#3242565 - 11.01.2015 22:53 [Re: epsiloni]

Ти си за утрепване бе човек!
Асемънта е само една стъпка от подаването. Не погледна ли преди да платиш, че трябва да им закачиш всичко сканирано?
Имми не искат нито един хартиен документ.
За каква покана говориш? Ти дори не си близо, има много неща да докажеш, да се опиташ да докажеш за гаджето си и чак след това, ако минеш ще те поканят...

Di_ana
почетен член

Регистриран: 02.10.2013
    #3242582 - 12.01.2015 01:48 [Re: epsiloni]

Твоята ситуация звучи много объркващо. Ти получи ли assessment letter от асесващата организация? Сигурен ли си че оверал 7 е достатъчен или се иска 7 на всеки модул? Изпратили си оригиналите, а не заверено копие? Просто отиди при преводача и поискай копията и ги завери, без да ги легализираш. За съжителството...май ще трябва да се ожените, защото не живеете заедно, което е първото, което гледат и после всичко останало, което при теб е много неубедително.

margo79
новак

Регистриран: 30.01.2013
    #3242619 - 12.01.2015 09:43 [Re: Di_ana]

Ако няма точки за партньора, няма нужда да се оценява като образование и стаж НО английски (ИЕЛТС) трябва да вземе. Ако не изкара минимум 4.5 мисля беше, трябва да платите курс за него, който е от порядъка на 4К АУД.

ravekittyМодератор
Thunderstorm

#3243038 - 12.01.2015 23:27 [Re: epsiloni]

Гледам, че не си си направил второ копие на всичките документи, което е много грешно. Трябвало е още когато си правиш документи за оценяващата организация, да направиш 2 копия, едно за тях, едно за основния ти пакет документи. Сега ще трябва пак всичко наново, няма как иначе. За приятелката ти, ако не представите ИЕЛТС, ще трябва да се плащат тия хиляди долара, защото това всъщност ще и е таксата за курса по английски, който ще кара там, който така иронично се води ... безплатен за партньори, неминали ИЕЛТС.

Щом са ти казали да качваш документите, запретвай ръкави и започвай да ги оправяш пак. Няма друг начин. Успех!

--------------------
Павел Вежинов

ravekittyМодератор
Thunderstorm

#3243045 - 12.01.2015 23:33 [Re: epsiloni]

Цитат:

ситуацията при мен е следната: събрах 60 точки, аз имам изкаран IELTS със overall band 7.

На всеки модул ли имаш поне 7? Защото за да ти дадат точките, за които претендираш, задължително всеки модул трябва да е мин 7.

--------------------
Павел Вежинов

epsiloni
неориентиран

#3244103 - 15.01.2015 20:01 [Re: ravekitty]

Хора, благодаря безкрайно много за помоща, която ми оказвате. Оценявам го и съм много благодарен.

Ситуацията е следната:

- Наистина голяма глупост съм направил, че не сканирах всички документи преди да ги пратя на оценяващата организация. Сега пак наново, хубавото, е че преводача ми е пич и няма да ми иска пари за превод, и ще трябва единствено да плащам за нотариус.

- Аз изкарах на всички бандове минимум 7, бяха нещо такова: 7, 7.5 , 7.5 , 8.5 - така че там съм железен. ИЕЛТС документа го имам, явно ще трябва да го заверя при нотариус, въпреки, че е оригинал, защото бях прочел някъде на сайта им, че искат заверени копия на всичко освен на свидетелството за съдимост, то трябва да е преведен оригинал.

- За момата, няма проблем, тя ще изкара ИЕЛТС. Учителка по английски е, пък ако минимума е 4,5 още по лесно. Дали ако изкара и тя мин 7 на всички бандове ще мога да claim-на точки и за нея, въпреки, че не съм го посочил в EOI, когато съм го събмитвал? т.е. може ли постфактум да ми дадат точки ако закача нейния ИЕЛТС в имми акаунта при останалите документ?

- Притеснява ме едно нещо само:

1) аз подадох апликейшъна, събмитнах ЕОИ и платих за визата в края на ноември. Исках да направя това, защото към ннова година правех 33 години и щях да загубя точки ако бях отложил още малко. Надявам се да не ме порежат с точки, защото съм вече 33. Изрично бяха казали, че важат годините към момента на подаването на апликейшъна. Това едно.
2) Второ - има ли някъкъв краен срок в който мога да събирам документите от списъка в имми акаунта? Аз както казах пуснах апликейшъна в края на ноември и да не вземат нещо да ми направят проблем, че се бавя прекалено. Изпита по ИЕЛТС на гаджето е чак 1 Март и ще са минали 4 месеца докато приключа и с това.
3) Ако има проблем с документите, тече ли комуникация между Имми служителите и мене? Тоест, ако нещо не е наред с някой документ, да не вземат от раз да ме отрежат заради някой пропуснат печат или подобно нещо? Казват ли нещо от сорта: "това и това не ви е наред, оправете си го?" Питам защото не видях никакъв мейл за комуникация... писах им и на тях с формичка - но никой не отговаря.

4) явно, ще трябва да се оженим - така като го гледам, защото по документи, ще видят, че тя работи в шумен, аз в софия... проблем... върви доказвай, че се обичаме

Сядам да чета... дано не ме прецакат с някакви срокове за събиране на документи, че дадох вече 10 хил

Стискайте палци и още веднъж ви благодаря на всички.

epsiloni
неориентиран

#3244118 - 15.01.2015 20:47 [Re: epsiloni]

Di_ana

получих писмо от асесващата организация, че всичко е наред и ми признават и обучението и стажа. Малко ме орязаха за стажа и затова паднах от 65 на 60 точки, но сега като гаджето изкара ИЕЛТС ще взема и от нея малко точки и ще гледам да се отлепя от дъното, че да не вземат да се заядат за нещо и да ме порежат.

Поздрави.

dzverum
Аматьор

#3244169 - 15.01.2015 22:44 [Re: epsiloni]

Ielts не се заверява, но си погледни внимателно листа. Момата може да отиде в Солун на изпит по-рано, но да седне да се подготви добре.

Di_ana
почетен член

#3244176 - 15.01.2015 22:51 [Re: epsiloni]

Предполагам, че няма да се налага да правиш assessment отново, тъй като няма къде да си изпратил точно този оригинал
Относно точките за партнора - тя трябва да има скил, който е в СОЛ, за да можеш да вземеш точки от нея.
Аз бях основен кандидат (accountant по СОЛ)и съпруга ми също трябваше да мине през същия assessment process като мен (той също е accountant), за да мога аз да взема 5 точки от него.
Комуникация с имми офицера има, трябва да им пишеш и да обясниш ситуацията, за да си сигурен че се вместваш в сроковете им. Междувременно, може да ги уведомиш, че ще се жениш и попитай изрично при това положение какво ще ти искат. Почти сам сигурна, че пак ще искат доказателства за сериозна връзка с партньора плюс всички документи за брак, ако имаш вече такива.
Ако вече сте записали дата за IELTS, нейната професия е в СОЛ и сте решили да правите assessment за нея в нейната професионална организация, проверете какво изискване има за IELTS (academic или general) за нея.
Ако няма да асесвате скил за нея, тогава general IELTS с 4.5 е ОК.
Да не се окаже, че сте записали грешия IELTS, че ще се наложи да чакате още.

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #3244204 - 16.01.2015 05:08 [Re: epsiloni]

Когато ти искат допълнителни документи обикновено ти пишат в какъв срок да ги представиш, мисля че навремето даваха 45 дена, но ако не можеш да се оправиш в определения срок трябва да ги уведомиш за причините за да ти дадат удължение в противен случай могат да ти анулират апликацията.

Когато имаш промяна в личното положение примерно жениш се/развеждаш се/ промяна във фамилно име на приятелката/ ражда ви се дете което не е в апликацията и т.н. тогава знам че имаше форма която трябва да попълниш и изпратиш на кейс офисъра.

Както са ти казали, ако приятелката ти не може(или не иска) да покрие всички критерии за независима иммиграция и не може и да събере минимума точки(като тебе), тогава няма да ти дадат допълнително 5 т. за нея. В такъв случай няма нужда да бърза с ИЕЛТС понеже нейното ниво на англ. език ще го искат след като първо оценят теб и минеш pass mark. Нивото на ИЕЛТС на партньора го искат за да платиш/или не $3-4000 за курсове за нея в Австралия.

Сертификата по ИЕЛТС иммиграционните си го получават по служебен път, но ако искаш може само да им го сканираш за да видят че го имаш.

Това с подаването на апликацията преди да навършиш 33 е отличен ход и нямат право да ти отнемат точки.

Успех!

epsiloni
неориентиран

#3244969 - 18.01.2015 10:35 [Re: down_under]

Да, това с 33-те години беше на косъм. Единственото ми притеснение е да не кажат, че това за 32/33-те години важи за submit-ването на апликейшъна към IMMI властите. Защото доколкото успях да разбера, гледат на колко години си към момента, в който си събмитваш EOI (съответно плащаш).

Планирали сме в началото на Фев-2015 да минем прегледи, тя да мине IELTS в края на февруари и евентуално ако имаме възможост за промяна на ЕОИ да кандидатствам за 5 точки от нея - защото в текущо събмитнатото ЕОИ не съм искал никакви точки за нея. Дано ми позволят да го коригирам.

Виждам, че в IMMI акаунта ми дават опция за коригиране на EOI. Според вас ако подам документи наново на оценяващата организация, за да ми се увеличи стажа, който ми зачитат и съответно да ми дадат повече точки и направя съответната корекция в IMMI акаунда, дали ще ми позволят това? Аналогично да изкарам документи за партнъра и от него да взема още 5 точки?

Редактирано от epsiloni (18.01.2015 11:26)

Di_ana
почетен член

#3245210 - 18.01.2015 22:18 [Re: epsiloni]

При теб нещо нещата продължават да звачута объркано, и става все по заплетено.
Първо се субмитва ЕОИ, за което нищо не се плаща.
След това получаваш покана, субмитваш документи за виза, като кандидатирата ти се счита за официално подадена в момента, които платиш за всички, които са включени в кандидатурата ти.
Точките от ЕОИ ще бъдат съответно и точките на виза апликацията ти, които имиграционния офицер ще оценява. Няма смисъл да търсиш нови точки, ако вече си събрал необходимите.
CPA са ти оценили стажа след приключване на последния курс от 12те, които те имат като изискване. И да се опиташ да кандидатстваш за повече стаж, няма да стане защото правилата са такива и те са взели каквото е било необходимо под внимание.
По отношение на кандидатстването на приятлката ти - има ли смисъл да плащаш още веднъж за нещо, за което вече си удобрен да кандадидатстваш?
Също, провери след колко време имаш право да кандидатстваш наново, ако се откажеш на този етап. Според мен създавш впечатление, че нещо не е наред. Особенно, като се има в предвид, че трябва да доказваш сериозна връзка.
По мое мнение, най добрата стратегия в твоя случай е да събереш всички документи, които ти искат към момента и да изчакаш да видиш какъв ще е резултата.

Редактирано от Di_ana (18.01.2015 22:20)

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #3245350 - 19.01.2015 05:57 [Re: epsiloni]

Хм, процеса за имиграция в Австралия се промени няколко пъти в последните няколко години. За теб най-добре ще е да се запознаеш с актуалния процес какво и кога от сайта на имми както и от сегашните кандидат-емигранти за да не се получава неволно объркване от стари постове или остаряла информация. Щом си покрил минимума точки, няма смисъл да губиш време и средства за допълнителни 5т., единствено ИЕЛТСа на жената ще ти спести допълнителни разходи, би трябвали да бе е проблем да се подаде на по-късен етап.

margo79
новак

Регистриран: 30.01.2013
    #3245434 - 19.01.2015 12:02 [Re: down_under]

IELTS на жената със сигурност може и по-късно, когато назначат СО той сам ще си го поиска като прегледа документите.

epsiloni
неориентиран

#3248051 - 26.01.2015 21:05 [Re: Di_ana]

Цитат:

Първо се субмитва ЕОИ, за което нищо не се плаща.
След това получаваш покана, субмитваш документи за виза, като кандидатирата ти се счита за официално подадена в момента, които платиш за всички, които са включени в кандидатурата ти.

Всичко това го направих и е така както ти казваш.

Цитат:

Точките от ЕОИ ще бъдат съответно и точките на виза апликацията ти, които имиграционния офицер ще оценява. Няма смисъл да търсиш нови точки, ако вече си събрал необходимите.

Ето за това се чудех дали е така. Не искам да стане така, че да съм платил 7500 лв. за виза и имиграционния офицер да ми каже: "ами човек, поради еди каква си причина, ще те порежа 5 точки (примерно, не ме кефи част от стажа ти)". В този случай ще падна на 55 и ако реши да не се занимава с мен може да ме отреже за виза. Чудя се дали в такива случаи казват: "пич, падаш на 55 точки, дай още документи за да стигнеш 60т.".

Случая може да изглежда съмнителен, но всичко ми е изрядно. Работя в американска фирма и скоро ще ме правят мениджър на отдел. Имам стаж в банки и американски фирми и мисля, че не съм в т.нар. рискова категория за тях.

Просто съм много подробен аз самия и искам да се застраховам, да не стане някой фал от глупост (както забравих да сканирам документите).

Единственият ми проблем е, че ще докажа трудно, че имаме връзка. Това, че всяка седмица си ходя да си виждам жената едва ли е доказателство. Ще трябва да се женим, но искахме да го направим към май месец. Явно няма да може да чакаме до тогава, заради визата.

Цитат:

CPA са ти оценили стажа след приключване на последния курс от 12те, които те имат като изискване. И да се опиташ да кандидатстваш за повече стаж, няма да стане защото правилата са такива и те са взели каквото е било необходимо под внимание.

Питах асесващия офицер от CPA, казах му, че имам още документи за стаж, които не съм предоставил, защото съм мислил, че другите ще ми стигнат. Той каза, няма проблем, плати си таксата и ще ти оценим само стажа наново и ще си със същия референтен номер, който сме ти дали.

Но в случай, че точките във вече подадения апликейшън ЕОИ не могат да бъдат сменяни, наистина няма смисъл да се пъна да доказвам още стаж. И без това ще докажа целия си стаж (повече отколкото съм доказал пред асесващата институция) пред имиграционните.

Цитат:

По отношение на кандидатстването на приятлката ти - има ли смисъл да плащаш още веднъж за нещо, за което вече си удобрен да кандадидатстваш?

За кандидатстването на приятелката - кандидатстваме заедно, аз съм водещия. Мисля, че тези 7500 лв. които платих са общо за двама ни. Няма да се налага да плащам отделно за нея.

Цитат:

Също, провери след колко време имаш право да кандидатстваш наново, ако се откажеш на този етап. Според мен създавш впечатление, че нещо не е наред. Особенно, като се има в предвид, че трябва да доказваш сериозна връзка.

Ще се опитам да го проверя това. Трудно намирам тази информация в сайта на имиграционните, а смея да твърдя, че от дни го чета. Ще продължавам да търся. Иначе ако се откажа сега, не знам дали ще ми върнат парите. То това е проблема.

Цитат:

По мое мнение, най добрата стратегия в твоя случай е да събереш всички документи, които ти искат към момента и да изчакаш да видиш какъв ще е резултата.

Да, и аз това мисля да направя. Миналата седмица писах на кейс офицера за ситуацията, обясних му подробно и му казах, че в момента събирам документите. Питах го 1-2 неща но още нищо не ми е отговорил. Като гледам не се е разбързал, и едва ли дори ще си направи труда да ми пише.

Жалко, че нямат телефон да ги питам за 5 мин и да се приключи тая неяснота и да знам какво да правя.

ravekittyМодератор
Thunderstorm

#3248138 - 27.01.2015 02:03 [Re: epsiloni]

Ако си платил и се откажеш сам, няма да ти върнат нито цент.

--------------------
Павел Вежинов

Di_ana
почетен член

#3248148 - 27.01.2015 03:15 [Re: epsiloni]

Това с четенето в продължение на дни май ни е познато на всички...
Но така ще си сигурен, че не си подминал някои малък детайл.
Относно признаването на точки от иммиграционните въз основа на CPA асесмента - CPA е официалната институция за счетоводители и въпреки, че иммиграционните си запазват правото да имат собствено мнение, в 99% от случаите се придържат към становището на CPA. Ако си сигурен, че стажа ти е след приключавнето на последния курс или след придобиване на професионалната дезигнация, няма за какво да се притесняваш и да търсиш нови точки. Предполагам си изчислил точките за стаж според това колко години са ти признали като стаж от CPA?
Така или иначе, с палщането на сумата за теб и приятелката ти, кандидатурата ти е подадена и ако ще променяш съществени неща, най вероятно ще се наложи да ги направиш, като кандидатстваш наново, , което за сега не е на дневен ред, тъй като не са ти отказали виза. И както Ravekitty ти е казала, няма да ти върнат сумата, което означава, че е бзсмислено да се отказваш, щом си стигнал до тук.
Най важното в момента е да убедите офицера в сериозността на връзката ви и за съжеление е въпрос на чакане и всекидневни проверки на електронната поща.

Редактирано от Di_ana (27.01.2015 03:20)

elenaz
новак

Регистриран: 10.12.2014
    #3248237 - 27.01.2015 12:39 [Re: Di_ana]

Здравейте, имам много тъп въпрос.
Попълваме сега профила в immi и на частта с личната карта и шоф. книжка- за " identification number" , дали се има предвид ЕГН или номера на документа?

ravekittyМодератор
Thunderstorm

#3248242 - 27.01.2015 13:02 [Re: elenaz]

Цитат:

Здравейте, имам много тъп въпрос.
Попълваме сега профила в immi и на частта с личната карта и шоф. книжка- за " identification number" , дали се има предвид ЕГН или номера на документа?

номерът на документа.

--------------------
Павел Вежинов

epsiloni
неориентиран

#3268904 - 16.04.2015 20:47 [Re: ravekitty]

Хора, най-накрая получих виза.

189 independent - имам visa grant number.

Огромно БЛАГОДАРЯ на всички за помощта, която ми оказахте!

Сега като имам виза, всичко приключило ли е?
Австралийски "червен" паспорт се получава само при гражданство ли?

т.е. мога да вляза в държавата с моя си паспорт, така ли?

informo

Регистриран: 23.11.2014
    #3268938 - 16.04.2015 23:18 [Re: epsiloni]

Честито за визата!

morphy
почетен член

#3269095 - 17.04.2015 14:08 [Re: epsiloni]

Честито!!! Супер яко, че си получил виза след всички тези перипети.

на въпроса ти: Да може да влезеш в Австралия със своя паспорт(БГ).

А само информативно да питам - твойта приятелка получи ли виза? Успя ли да докажеш де-факто връзката? Какви документи качи за вашата връзка?

Чирпанлия
неориентиран

Регистриран: 10.06.2015
От: Чирпан
    #3292520 - 10.07.2015 15:23 [Re: morphy]

Здравейте,
аз от известно време се готвя да започна процедурата.
Днес ми излязоха резултатите от IELTS (7.0,7.0,6.5,6.5) - няма като за получаване на точки, но е достатъчно за Skill Assessment.
Строителен инженер съм и ще подавам една камара документи към Engineers Australia.
Ако има някой колега от бранша минал по този път, ще съм радостен да сподели опит.
Иначе сега трябва да си превеждам и легализирам дипломата и купища трудови договори. За мое съжаление УАСГ не е сред припознатите учебни заведения, нито пък имаме свястна организация на инженерите, която да си сътрудничи с хората в Австралия - само за пример турската организация на инженерите има акредитация, съответно и дипломите им се припознават. Сега ще трябва да убедя хората в инженерните си познания и умения с много документи и кратко есе от около 6000 думи
Но аз съм твърдо решен и дано скоро се срещнем в Пърт(този град съм си харесал за евентуален пристан).

Jorje
член

Регистриран: 07.03.2006
    #3292667 - 11.07.2015 09:06 [Re: Чирпанлия]

Чирпанлия,

Добре дошъл и поздравления за решението. Моят съвет е да прочетеш първо какво е писано във форума. Доста от нещата сме ги писали. Аз съм завършил също УАСГ, ассеснах се при ЕА и имаме визи вече за AU. По едно стечение на обстоятелствата и ние си харесахме Пърт и бяхме там миналият Септември за активирани на визите.

Започвай с преводите и нотариалните заверки на документите. 4х6 ти е минимума за ЕА, а ти го имаш. Трябва да решиш дали ще си за 189 или 190. Ако е за 190 - имай предвид, че WA хлопнаха кепенците за Civil Engineers. В момента е само по Schedule 2, което ще рече само с покана за работа. Но, ако си за 189 тогава условие отпада.

Колкото до есетата - страшно си изглежда това 6000 думи, но при положение,че сега си взел IELTS - направо си си във форма :-) Не забравяй, че тези есета трябва да подчертаят колко си велик и какъв голям пропуск е за AU, че още не си при тях :-)

Ами това е за сега от мен. Чети и после питай.

Поздрави,
Jorje

Rammpo
неориентиран

Регистриран: 21.09.2015
    #3362309 - 27.07.2016 10:48 [Re: ravekitty]

Здравейте,
с моето семейство също се решихме да започнем процедура. Тези дни ще подавам документи към Vetassess за оценка. Насочили сме усилия към South Australia и се надяваме на щатска номинация. Искам да попитам дали има някой с професия Fleet Manager, за да сподели опит и да даде съвет евентуално.
Успех на всички!!!

Rammpo
неориентиран

#3362600 - 31.07.2016 10:33 [Re: Rammpo]

Имам въпрос относно документите за асесмънта... "Statement of Service" какво ще рече? Имам бегла представа какво трябва да съдържа, но ще се радвам да чуя някой който е минал през процедурата?
Благодаря Ви

Rammpo
неориентиран

#3362937 - 04.08.2016 20:22 [Re: Rammpo]

Здравейте,
днес подадох application към Vetassess (online) за асесмънт, но не мога да кача документите, които ми изискват...Уж спазвам критериите за големина и наименование на файла, но все ми отказва. Плащането и application-а минаха без проблем, но с документите ми дава грешка. Пробвах с различни браузъри, но все без успех. Имате ли идеи от какво може да е? При други имало ли е такъв проблем?

клоун Веселушко
неориентиран

Регистриран: 24.11.2014
    #3365867 - 30.08.2016 23:12 [Re: Rammpo]

Моля кажете ми какви са условията за емигриране на пенсионери?

morphy
почетен член

#3365892 - 31.08.2016 14:00 [Re: клоун Веселушко]

Преполагам, че би било доста полезно да споделиш каква е точно ситуациата ти. Дали сам смяташ да кандидатстваш за виза или някой ще те спонсорира?

Като цяло, предполагам, че искаш да заминеш при роднини в Австралия, така че тази категория ще е подходяща: http://www.border.gov.au/Trav/Brin/Rela

Ако пък сам смяташ да заминаваш, бих казал, че ще е доста трудно(въпреки, че мога да бъркам).

BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
    #3366075 - 02.09.2016 02:39 [Re: клоун Веселушко]

Ако имаш деца, които да те спонсорират има начин, не е бърз, но има вариант.

Ако искаш да имигрираш самостоятелно - със стандартните имигрантски визи за постоянно живеене нямаш шанс, тъй като там има възрастова граница. Има визи за инвеститори, но там става дума за милиони долари.

Кажи какво точно искаш и тогава може и да получиш по-точна информация.

Goshaka
неориентиран

Регистриран: 27.06.2014
    #3367815 - 17.09.2016 23:23 [Re: BlueDragonfly]

Здравейте на всички!В последните няколко дена прекарвам доста време в четене на форума, както и на сайта на SkillSelect. Бих искал да ви попитам дали Skilled Independent visa (subclass 189) е най-подходящата виза за имиграция на млад човек в Австралия. Също така може ли някой по-запознат да ми каже дали правилно си смятам точките, които бих събрал при кандидатстване?

1. Age - на 26 години съм така че ще събера 30т.
2. English Language Ability - тука се чувствам силен и би трябвало да събера 20т.
3.Qualification - имам магистър по Финанси - ще бъде ли проблем да ми я приравнят към поне бакалавър по техните критерии - ако стане ще събера още 15т.

И така общо 65т. (доколкото разбирам 60т. са достатъчни?)

Ако някъде греша моля някой по-запознат да ме посъветва какво да направя. Благодаря предварително

Rammpo
неориентиран

#3367860 - 18.09.2016 10:22 [Re: Goshaka]

Здравей,
Мисля, че трябва да номинираш позиция, по която да те оценяват и тази позиция да присъства в листата на търсените позиции в Австралия.

Goshaka
неориентиран

Регистриран: 27.06.2014
    #3367887 - 18.09.2016 14:22 [Re: Rammpo]

Здравей! Благодаря за отговора. А как да разбера коя позиция е най-подходящата за моето образование. Предполагам че счетоводител е най-подходящата (а и това работя). Но как да рабера дали ще ми го признаят образованието (освен да си преведа дипломите и да ги пратя за оценка към CPA, и да видим какво ще стане)?

Rammpo
неориентиран

#3368009 - 19.09.2016 09:39 [Re: Goshaka]

Здравей,
според мен не би трябвало да има проблем с образованието ти. Мисля, че е по-важно да избереш такава позиция, която присъства в листата за търсени професии. Ако твоята професия я няма в основната листа, можеш да провериш листите на всеки един от щатите. Има линкчета в сайта на имиграционните за всеки един щат. Доста систематизирано е и е лесно за четене.
Специално за професията счетоводител може да се изискват някакви сертификати или други документи - това трябва да го проучиш или някой счетоводител от тук, който е минал по този път да ти подскаже какво да очакваш.
Надявам се да съм помогнал;
Успех!

ТеМиДа
CrAzY

Регистриран: 22.10.2016
От: Страната на чудесата
    #3372654 - 22.10.2016 22:07 [Re: Rammpo]

Не знам дали тук е мястото да питам,но...Може ли да ми кажете,това че нямам висше ще попречи ли за получаване на виза?Със средно-специално съм,дали ще може да кандитаствам за студентска виза там ?

Genchowe
неориентиран

Регистриран: 02.11.2012
От: Melbourne
    #3377079 - 20.11.2016 08:19 [Re: ТеМиДа]

Здравейте ,

Най-после и ние получихме постоянна виза 189 - 70 точки External Auditor .
Възраст 30 т.
Английски 20 т. PTE Academic
Квалификация 15
Обучение в Австралия 5 т.

Ето и малко от инфо от целия процес.

Юни 2014 -573 + местене в Мелбърн
Януари 2016 573 нова виза за още един семестър
18-ти Юли 2016 -485 апликация , грант 19 Септември
ЕОИ 70 точки 28 Юни ,
Покана 1-ти Септемвири
Апликация 25 септември
Допълнителна информация поискана на 6-ти Октомври - предоставена на 26-ти Окт.
Грант нотис - 17 Ноември

Успех на всички които минават или планират да минат по този път!

BlueDragonfly
beige

#3377589 - 23.11.2016 01:54 [Re: Genchowe]

Честито, Genchowe!

Lidia
неориентиран

Регистриран: 18.01.2017
    #3385633 - 18.01.2017 15:50 [Re: BlueDragonfly]

Здравейте всички. Ще съм ви много благодарна ако някой от вас може да ми помогне да си изясня ситуацията с моята виза. Аз съм студентка в Италия и бях oдобрена да участвам в програма за обмен на студенти. Това ми дава възможност да уча в Мелбърн през следващия семестър. Кандидатствах преди седмица за студентска виза subclass 500, Non-Award Sector. Вчера получих имейл с прикачен в него Visa Grant Notice. На него има голям квадратен баркод и номер на визата. В писмото се казва, че по моя случай е взето решение и ми дават виза. Има и страница, където са обяснени условията на визата ми. Зарадвах се, но съм озадачена. Това ли е всъщност визата или ще я получавам тепърва? Дали това е окончателно или и на този етап мога да очаквам да ми поискат медицински изследвания и други документи? Струва ми се странно нещата да се получат така бързо и то при положение, че не съм представяла никакви изследвания. Вярно, че визата е само до 30 юли, но пак ми се вижда прекалено лесно на фона на всичко, което изчетох. Исках да се свържа с емиграционните и да разбера това ли е наистина окончателната виза, то те не са дали никакъв имейл адрес или телефон, на който мога да ги търся. За това реших да се обърна към вас. Надявам се, че пиша в подходящата тема, ако не, моля за извинение

BlueDragonfly
beige

#3385676 - 19.01.2017 05:50 [Re: Lidia]

Това е визата, взели са решението - няма повече нищо да ти искат, ако е щяло да искат щеше да се е случило преди да ти дадат виза. Разпечатваш си писмото и си го носиш за всеки случай, на летището най-вероятно дори няма да има нужда да го показваш.

Ако се чувстваш прецакана, че е било твърде лесно - върни се до България и си изкарай нова лична карта, например, за да компенсираш

Lidia
неориентиран

Регистриран: 18.01.2017
    #3385694 - 19.01.2017 12:15 [Re: BlueDragonfly]

Супер! Много благодаря! Kамък ми падна от сърцето

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3385821 - 20.01.2017 08:28 [Re: Lidia]

Приятно прекарване в чудесен Мелбърн.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (20.01.2017 08:30)

Rammpo
неориентиран

#3402410 - 23.05.2017 14:51 [Re: venturer]

Здравейте,
Получих покана да кандидатствам за виза (489), но се сблъсквам със следния проблем. Искат ми Police Record за последните 10 години, а част от този период съм прекарал в САЩ. Прочетох за процедурата в Интернет и в сайта на FBI, но не ми става ясно аз мога ли да изпратя отпечатъци до FBI директно с приложените application и другите му там документи или трябва някой оторизиран в България орган да го направи????
Въобще някой вадил ли си е Police Record от САЩ? Ще се радвам ако споделите опит.

Rammpo
неориентиран

#3402562 - 24.05.2017 10:15 [Re: Rammpo]

Отговарям си сам на въпроса...
Проучих, че оторизиран орган за БГ е Криминална лаборатория към полицейска академия в София. Само техните печати се признават и съответно взетите от тях отпечатъци са валидни.

Сега имам следния въпрос: Тъй като въпросния police record ще бъде готов не по-рано от 2 месеца (не се включва периода по изпращане и получаване), а срока за подаване на виза е 60 дни мога ли да го приложа в по-късен етап?

Rammpo
неориентиран

#3416527 - 20.10.2017 19:31 [Re: Rammpo]

Здравейте,
Получих вчера фактура за така наречения second instalment за курсовете по английски на партньора. Имаме 70 дни да направим превода и питането ми e в какъв период след като направим плащането се издава самата виза?
Ако някой е минал по тази пътека ще съм благодарен ако сподели.
Мерси!!!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16955

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.