ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тиквичка
терца

Регистриран: 29.05.2009
От: Perth, WA
Re: Пращане на багаж до Австралия
    #3248706 - 29.01.2015 05:03 [Re: down_under]

След като ви изчетох и дори се порових по нета и поразпитах приятели за всеки случай, да не би да съм пропуснала нещо, стана ясно, по нашите земи такова животно няма. Ако купуваш кола втора ръка при регистрацията ти правят огед на колата дали е roadworthy,и толкоз. Е, ако ти открият проблеми те връщат да си ги оправиш. При нова кола няма такъв преглед. Моята си я водя редовно на сервиз, тя си върви, всички са доволни.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3248709 - 29.01.2015 05:38 [Re: Тиквичка]

Не напразно, не е...ама никак препоръчително да се купува кола без изваден RWC.
Освен ако не си търсач на силни изненади или имаш излишни пари и време да се разправяш.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #3248712 - 29.01.2015 05:46 [Re: Тиквичка]

Цитат:

След като ви изчетох и дори се порових по нета и поразпитах приятели за всеки случай, да не би да съм пропуснала нещо, стана ясно, по нашите земи такова животно няма. Ако купуваш кола втора ръка при регистрацията ти правят огед на колата дали е roadworthy,и толкоз. Е, ако ти открият проблеми те връщат да си ги оправиш. При нова кола няма такъв преглед. Моята си я водя редовно на сервиз, тя си върви, всички са доволни.

Да бе, този пинк слипс за който говори dzverum е RWC, при мен е зелен цвят ... В зависимост колко ти е стара колата, на бланката за следващата регистрация ти пише дали е необходимо да донесеш RWC(пинк/грийн слип) като си подновяваш Rego-to. Обаче мисля че в QLD ти искат RWC само при покупко-продажба на колата за да я регистрират на новия собственик и предполагам че и във WA е същото. Отговорността обаче си остава на собственика, колата да му е road worthy и ако те спрат полицаите могат да те глобят ако е нещо видимо (износени гуми, нелегални модификации), а при катастрофа застраховката ти е невалидна, ако колата ти не покрива road worthy критериите. Иначе ако внасяш кола от друг щат се прави Compliance check за да проверят номерата на рама/двигател и че няма незаконни модификации.

Колегата просто ни обяснява че нашите road worthy инспекции не са на толкова високо ниво като в Европа, където Източния блок кара старите бараки на западняците с малки изключения, така че там може да е логично да им мерят изгорелите газове и да ги качват на разни валове- работа да има за населението, пък и всеки да се бръкне по-надълбоко за удоволствието иначе как се излиза от тази криза. Някой знае ли колко е един годишен преглед в БГ?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11539

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.039 seconds in which 0.018 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.