ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Winner
ентусиаст

Регистриран: 05.06.2013
Re: Пращане на багаж до Австралия
    #3248480 - 28.01.2015 10:40 [Re: venturer]

Отдавна ме човърка един въпрос и сега ще го задам на българите в Австралия може би из форума има някъде такава информация но не съм го чел целия !
И направо : Българите в Австралия имат ли създадена примерно някаква своеобразна да го наречем
" каса със събрани доброволни било то пари и други неща " с цел да се използват за подпомагане на някой закъсал нашенец , попаднал в беда няма значение дали е новобранец в Австралия или е от 20 години там .
Вече надявам се се сещате какво имам на предвид .

Спокойно не познавам все още никой закъсал българин там както и аз не мисля да закъсвам по скоро искам да даря някой долар ако има такава сметка и механизъм за предоставянето на такава помощ . Нали знаете всичко може да се случи и то абсолютно с всеки .

Редактирано от Winner (28.01.2015 10:46)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3248482 - 28.01.2015 10:46 [Re: dzverum]

Ееее, ти пък чак за банване говориш...помагай на хората, това е чудесно.
Ако може само по-леко с тези тежки и категорични диагнози и заключения, базирани на твоят кратък житейски опит тук , че понякога са много комични и не се стърпяваме да не се обадим.

Няма лоши чувства, да знаеш.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #3248487 - 28.01.2015 10:58 [Re: dzverum]

Поста ти е нещо "объркан" и не се разбира какво точно ми обясняваш. В линка който сам си пуснал си пише какво точно се проверява за пинк слип, никъде не виждам разни газове, валове и нютони, за да очакваш чичото да ти вади от 9 кладенеца вода. Ти се представяш че си по-голям разбирач по пинк слипс от него. Ако не си доволен от състоянието на колата си, отиваш при майстора и му викаш че искаш да ти оправи всичко което намери по нея, това вече е друго нещо. Бъди сигурен че той няма да ти откаже да ти вземе парите за ремонта.

dzverum
Аматьор

Регистриран: 20.10.2013
    #3248495 - 28.01.2015 11:23 [Re: down_under]

Аз за какво пиша ти за какво говориш?
Годишен технически преглед в Австралия и Европа.
Прилики и разлики. Как Австралия гарантира изправността на една кола на пътя? Какво се прави при технически преглед? Ако не разбираш от автомобилна сигурност и годишни технически прегледи защо коментираш поста ми? Найстина не разбирам когато пишете за неща, които явно нямате идея какво са?

venturer

#3248498 - 28.01.2015 11:26 [Re: Winner]

Аз лично не знам за подобно нещо да съществува тук в Мелбърн поне.

--------------------
----------------------

dzverum
Аматьор

#3248499 - 28.01.2015 11:27 [Re: venturer]

Аз нямам лоши чувства, но понякога с годините забравяте някои неща и си мислите, че като сме дошли наскоро нямаме представа къде сме.

venturer

#3248502 - 28.01.2015 11:33 [Re: dzverum]

Е, какво забравяме, та ние живеем тук. Този живот го дъвчим от толкоз години
Понякога такива ги ръсите, че найстина смятам че нямате представа къде сте...
но то това не ни засяга нас.

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (28.01.2015 11:37)

dzverum
Аматьор

#3248518 - 28.01.2015 12:27 [Re: venturer]

Цитирай какво точно "ръся"?

venturer

#3248530 - 28.01.2015 13:12 [Re: dzverum]

По-лесно ще е да си прочетеш постовете си.

Погледни само колко грубо си отговорил на down_under...чак и идея си нямаме. Как въобще смеем да се обаждаме.

И пак казвам, не е никак важно всички да мислим еднакво, по важно е да се отбягват генерализациите. Те показват само едно, липса на житейски опит, а и може да подведеш някой. Изказваш се доста крайно и категорично за човек който е живял тук има няма 1 година. Това прави впечатление.
Моят опит тук не ми позволява да се съглася с теб нито за седалките, нито за прегледите.
И не се сърди, но от постовете ти лъха тази типична за българите претенциозност и категоричност, че има само една истина и тя е тяхната.
С годините това се променя.
Мисля че достатъчно занимавахме съфорумците с нас, предлагам да приключим с този разговор.

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (28.01.2015 13:40)

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #3248702 - 29.01.2015 04:15 [Re: dzverum]

Цитат:

Аз за какво пиша ти за какво говориш?
Годишен технически преглед в Австралия и Европа.
Прилики и разлики. Как Австралия гарантира изправността на една кола на пътя? Какво се прави при технически преглед? Ако не разбираш от автомобилна сигурност и годишни технически прегледи защо коментираш поста ми? Найстина не разбирам когато пишете за неща, които явно нямате идея какво са?

Ах,ах нямаш си на представа колко странен изглеждаш в очите на местните, не се учудвай ако колегите ти на работа вече странят от тебе. Прилича ми че в Бг си бил от онези "гаражни специалисти" които са си изкопали канал в гаража и всяка седмица слизат да си проверяват напуканите маншони на главините и износеното окачване на кормилната система. Road and Transport Authority са си направили сметката какво и колко е необходимо да се проверява за да ти издадат пинк слип и да си караш легално по пътищата и цялата работа за $40. Ти като искаш да ти мерят емисията на изгорелите газове, или максималния въртящия момент при който спирачките ти превъртат или дали гумите са ти balanced and aligned, отиди на подходящите механици където ще си платиш "кат поп" и ще ти направят всичко което искаш. Аз не съм такъв "специалист по пътна безопасност" като теб, затова може ли да ме светнеш какво общо има нивото на СО2 с пътната безопасност? Старите бараки с издухани двигатели в Австралия сами си отпадат от пътната мрежа понеже не е икономично да се ремонтират. Защо е необходимо хората да плащат допълнително за емисия на изгорели газове след като не е необходимо, виж за Бг която е част от Европа може да е друго положението. Кола която има проблем с емисията на изгорелите газове съответно ще ускорява по-бавно, ще гори повече и ще пуши и "киха". Тогава ти самият ще искаш да отидеш на специалист по горивни системи да ти измери compression pressures, Pmax pressure, fuel injection pressure, ignition timing(advance/retard/VIT), engine max torque, turbocharger performance, indicating diagrams etc. Той чичото затова сигурно се е качил с "куфарчето" в колата за да го включи към ECM-а и ако има аларми по горивната система или други по колата щяха да му излязат на diagnostic tool-а, освен това там ще му каже и кое кога е правено по колата.

По отношение на спирачките също се пънеш безсмислено. Човека ти е направил road test и ако спирачките ти приплъзваха или бяха износени, той щеше да ти каже. Какъв е смисъла да си качваш колата на онези прословути нащърбени валове в БГ за които говориш и да ти мерят при колко N/m ти коват и приплъзват накладките след като ти никога на пътя няма да стигнеш до това максимално сцепление, което създават нащърбените валове като се опитват да ти разпорят гумите по време на теста в КАТ. Да не говоря, че в Европа 6 месеца в годината е или мокро или заледено и като ти заковат гумите(tire locks) колата ти става неуправляема и затова почти всички коли вече имат ABS която има за цел да направи точно обратното което ти тестват валовете, тоест спирачките да не коват, а да изтърват по малко за да ти се въртят гумите и да можеш да си управляваш колата и да се намали спирачния път. Въпреки че не съм автомонтьор нито правя годишни прегледи, искаш ли също да ти обясня как влияе EBD системата на спирачките, за да си подобриш познанията по пътна безопастност? Също и терминологията и абревиатурата ако не ти е позната и нея ще ти обясня, но в друг форум.
И сега в следващия си пост да не вземеш да ни обясняваш, че всички в Австралия карат в "обратното" движение, щото в Европа се кара отдясно, че се сещам за един готин виц по този въпрос ...
Абе ще свикнеш, ама ще отнеме повечко от нормалното !

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7983

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.043 seconds in which 0.022 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.