ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
venturer

Регистриран: 05.11.2003
Сайтове за билети до България
    #3240677 - 06.01.2015 06:54

Нека коментираме в тази тема за билети до Бьлгария.

Цитат:

Кажи къде търсиш?
Ползваш ли skyscanner, esky, kayak?
Последния път преди 20 дни тествах http://www.esky.bg/samoletni-bileti и ми даде билет Сидни-София-Сидни за март месец на цена от 1500AUD. По спомен беше през Абу-Даби и Амстердам с продължителност от 29-30 часа, което се брои за бърз полет в тази посока...

dzverum,

Благодаря ти за линковете, ще ги проверя.
BlueDragonfly, благодаря ти за линка и на теб.

Аз вече няколко години купувам през skyscanner, като всьщност миналата година погледнах цените в сайта и с цената която ме устройваше отидох в най-близкият Flight Centre и те ми мачнаха цената (те имат такава политика)
Тази година пак ще направя сьщото, защото сме 3ма и имаме различни дати на врьщане, та е малко сложно да ги буквам заедно билетите директно през skyscanner.
Март месец е евтино. Приятелка и тя ще пьтува края на февруари за 1500 с Qatar, сьщият полет юни е $2400, ако сега го купя. Юни / Юли и Август са най-скьпите месеци да се лети от тук кьм Европата (сьщо и около Коледа)
С Qatar е най-кратьк полета, до Истамбул от тук само за 17 часа, супер...сега летят и до София вече.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от ravekitty (07.01.2015 14:50)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
dzverum
Аматьор

Регистриран: 20.10.2013
Re: Сайтове за билети до Бьлгария
    #3240683 - 06.01.2015 07:57 [Re: venturer]

Я кажи откъде точно е 17 часа полета, че нещо оглупях? Само ако си в Пърт маи може и то ако броим чистото летателно време, което явно визираш. Катарците имат ли полет Истанбул-София?
Най-бързите полети от София към Сидни са на Етихад през Атина-Абу Даби и Сингапурските линий през Истанбул-Сингапур и тук. Чисто летателно време 20 часа и около 4 часа чакане по летища. Ако има по-бързо ще ми е интересно кой откъде.

venturer

#3240685 - 06.01.2015 08:48 [Re: dzverum]

Чакай да поясна, че щтраках от офиса и бързах. Тези 17 часа както съм писала по-горе бяха часовете във въздуха от Мелбърн до Истанбул през Доха, не до София. От Истанбул до София мисля, че беше около час (по спомени от миналото лято) Това е според мен един от най-оптималните вариянти. Най-краткият ще бъде директно от Доха до София.
Този линк отдолу е билет от Мелбърн през Доха до София, току що го сърчнах. Вече имат директен полет до София. Виждаш летателно време 19.5 часове. А, на връщане е около 19 часа.

ticket found via skyscanner

For some reason the link goes to the main search page.

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (06.01.2015 09:40)

venturer

#3240688 - 06.01.2015 09:23 [Re: venturer]

Jorje,

Вече им проверих сайта на Qatar, по-принцип моят опит е че директно от сайта билетите са по-скъпи. И сега това се потвърди. През сайта им абсолютно същият билет който ми трябва излиза $2495.52, а през skyscanner e $2348.

--------------------
----------------------

margo79
новак

Регистриран: 30.01.2013
    #3240716 - 06.01.2015 14:07 [Re: venturer]

Може би няма да е много от полза, но Катарците пускат няколко пъти годишно по 20% намаление и може би тогава през сайта им ще дойде по-ниска цената, но пък важи за определени дестинации и периоди на годината. Ние сме се абонирали да следим и така купихме билетите София - Мелбърн (август и ноември имаха последно намаления).

pattern
новак

Регистриран: 28.12.2013
    #3240730 - 06.01.2015 15:18 [Re: margo79]

Ние сме летяли многократно от Истанбул до Азия и Африка през последните години и до сега най-добрите цени съм ги намирала през momondo.com, като трябва да се внимава, защото някои от посредниците (eDreams примерно) макар да са привидно най-евтини после имат допълнително fee-s за плащане с карта. Точно преди 10 дена гледах София-Сидни-София и Сидни-София-Сидни и със Air Serbia (част от маршрута се изпълняват от Etihad) и двата варианта бяха около 780 EUR, но ги вдигнаха цените. Предполагам, че всяка компания в някой период има добри цени, но трябва да се следи. Qatar поне един път в годината пускат 3-дневна жестока промоция, с цени от 400 EUR София-Банкок-София, 500 EUR София-Малдиви-София, и тн.

margo79
новак

Регистриран: 30.01.2013
    #3240733 - 06.01.2015 15:32 [Re: pattern]

Баш тия дни ги дебнахме миналата година - падат се някъде есента или различно? Така и не ги дочакахме в крайна сметка, но ми беше интересно да видя дали за Австралия точно ще предложат добри намаления (нещо повече от 20%).

pattern
новак

#3240734 - 06.01.2015 15:36 [Re: margo79]

Когато ги гледах още не бях на вълна Австралия и не помня каква цена са давали, опитвам се да и изровя screen shot-a (винаги правя като видя намаление и ако го намеря ще пиша какви са били цените. По спомен беше някъде Септември-Октомви 3-дневната промоция, но не съм сигурна.

elenaz
новак

Регистриран: 10.12.2014
    #3240864 - 06.01.2015 20:38 [Re: pattern]

Аз гледам, че през Белград е най-евтино. Някой пътувал ли е?

pattern
новак

#3240932 - 06.01.2015 22:54 [Re: elenaz]

Ние ще летим и ще кажем как е днес гледах на фб страницата на Etihad, че 3 дена е имало мъгла над Abu Dhabi и почти всички полети са били отменени, дано времето е ок февруари.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3878

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.