ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Di_ana
почетен член

Регистриран: 02.10.2013
Сноуборд / Ски в Австралия
    #3248018 - 26.01.2015 19:02

Интересува ме какви са реалните условия и възможности за практикуване на това хоби в Австралия.
Наясно съм, че няма да можем да ходим всеки уикенд, при положение, че ще се установим в Сидни, но все пак:
Реалистично ли е да предположим, че веднъж или два пъти през зимата може да се пътува до ски курортите, като се имат предвид фактори като време за пътуване, натовареност на пътищата, отпуски, цени, снежната покривка, хотелите, близки дестинации извън Австралия, и т.н.
По принцип, какво правят тези, които се интересуват от тези спортове, освен, че си сменят хобитата към по летни такива?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
Re: Сноуборд / Ски в Австралия
    #3248270 - 27.01.2015 15:22 [Re: Di_ana]

И аз живо се интересувам от това кои курорти в Австралия са подходящи за снежни спортове.
Невероятно много обичам да карам ски и не знам дали бих могъл да заменя хобито си

Winner
ентусиаст

Регистриран: 05.06.2013
    #3248317 - 27.01.2015 16:48 [Re: morphy]

Споко , само лекичко ще се преквалифицирате ......

Di_ana
почетен член

#3248366 - 27.01.2015 19:38 [Re: morphy]

Едва ли ще можем да го заменим...
Аз проучих кои са местата къде може да се ходи - Perisher and Thredbo основно, както и различни варианти в НЗ, но ми беше интересно какви са наблюденията на живеещите в Австралия.
Например, дават разстоянията, като 5 часа, но докато бяхме в Sydney установих, че 30км в Canada ми отнема 30 мин, докато там си бяха 60 мин.
Също, цените са едни на сайтовете, но има ли промоции, коитo ги правят по достъпни или пък даже са по високи, ако не резервираш месеци напред.
Какви са полетите до НЗ по отношение на цени и време и други такива. Има информация, но тя е комерсиалната такава. Много често реалноста е различна.
Аз при всички случаи ще си взема цялата екипировка, и много се надявам да я използвам.
Досега винаги си ходим в БГ през лятото, тъй като аз съм от Варна, но май ще сменим сезоните за гости.

Di_ana
почетен член

#3248368 - 27.01.2015 19:40 [Re: Winner]

Ама и ти си ентусиаст...
Давай, ние сме след тебе

Winner
ентусиаст

Регистриран: 05.06.2013
    #3248380 - 27.01.2015 20:49 [Re: Di_ana]

Малко ще ви е зор в самото начало да сте след мене , ама може поне да пробвате !

pattern
новак

Регистриран: 28.12.2013
    #3249015 - 29.01.2015 20:40 [Re: Winner]

И ние се чудихме какво да правим със ски екипировката и в крайна сметка продадохме само ските, защото вече са стари и си запазихме екипировката с идеята да ни я пратят с колет в някой момент. Един мой колега австралиец (който скоро емигрира в Англия) ми разправяше, че редовно си е ходел "на ски" в НЗ но така и никога не е стъпвал на пистата, кръчмите много му пречели. Каза, че като цяло било по-евтино в НЗ, от колкото в Австралия. Ще го разпитам за повече инфо като/ако го видя.

Di_ana
почетен член

#3249030 - 29.01.2015 21:59 [Re: pattern]

Нашата екипировка е нова,а автоматите и обувките вече не се произвеждат и е трудно да се намерят. Затова решихме да вземем всичко. И аз останах с впечатление, че в НЗ цените са по ниски.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3249077 - 30.01.2015 00:52 [Re: Di_ana]

Ние с мъжа ми сме скиори. Не ходим толкова често колкото ми се иска поради липса на свободно време. Мога да коментирам за местата в Victoria. И трите основни места в щата са супер. Те са Mount Buller, Falls Creek and Mount Hotham...Има и ище едно място, Mt Baw Baw, но то е повече за шейни и да се заведат децата да се порадват на сняг. Когато отидохме тук за първи път на ски бях изненадана от добрите писти, лифтове и въобще от резортите им, може би защото не очаквах да го видя в Австралия.
За NSW съм чувала много добри отзиви за Thredbo.
Относно цените, не е евтино удоволствие, но ако ти е хоби има къде да се отиде. Откъм цени, найстина излизат пакети за Нова Зеландия и излиза по-евтино отколкото тук, особено ако е пакет от повечко дни.
Имаме приятели които ходиха да карат ски в Япония (карали са ски и в Нова Зеландия), казаха че в Япония е по-добро от Нова Зеландия и от към цени и обслужване. Също казаха, че толкова много сняг не са виждали през живота си.
Пожелавам Ви да имате свободното време да отделяте за този чуден спорт.

Дали си струва да се носи екипировка от вън. Според мен не си струва хамалогията, освен ако екипа не ви е изключително скъп или просто сте си свикнали с него.
Тук се намира всичко и особено ако човек следи сезонните намаления може да вземе нещата на що годе прилични цени.

П.П.
Като се замислих, ако няма да ви струва екстра, защо пък не...вземете ги с вас.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (30.01.2015 01:33)

Di_ana
почетен член

#3249083 - 30.01.2015 01:31 [Re: venturer]

Маги,
Много благодаря за коментара ти.
Предполагам, че във Виктория е по близо до пистите, отколкото в Сидни.
Знаех, че Япония е вариант, но не очаквах да е изгодно, като цена. Аз в Япония сам била само през лятото и нямам преки впечатления за зимните им курорти.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2025

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.