ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
scatering
неориентиран

Регистриран: 28.01.2015
От: София
Re: План за местене в Австралия - моля за съвет
    #3256058 - 26.02.2015 11:56 [Re: down_under]

Цитат:

В Cairns има повече островитяни което вероятно влияе на престъпността, но това ти е най-малкия проблем, ти първо до тук го докарай.
Пълно е с аборигени и rednecks ...

Знаех си, че Darwin не е за нас Ние ще го докараме, живи и здрави само. Много твърдо сме го решили. Ще ми се да е с по-евтиния вариант - със 189 ама... Подготвям се за вариант магистратура, това поне ще ми даде право да работя на фул тайм. Пък ако успее съпругата да се пребори с IELTS ще бонус Голям. Макар че погледнато реално и честно - тя при всички положения ще трябва да учи на място за да се запознае в детеайли с местните порядки и счетоводно законодателство. Тъй че, магистратурата в никакъв случай няма да и е излишна. Вярно, сигурно има и по-евтини варианти за това, но... Каквото е рекъл Господ. Тук вече не се издържа просто.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Di_ana
почетен член

Регистриран: 02.10.2013
    #3256152 - 26.02.2015 17:52 [Re: scatering]

Постовете ви показват, че сте взели най-важното решение - от тук, зависи изцяло от усилията, които ще положите, за да успеете.
А както изглежда, упоритост не ви липсва
Ако ще записваш магистратура формално, за да имаш право на работа, може би има и други варианти. Не е задължително да е магистратура, може да е нещо друго, дори и колеж, което би ти дало възможност за работа след като се установите постоянно. Нещо, което ти харесва, или има добри проспекти за по лесно намиране на работа.
Освен, ако магистратурата не дава право на повече работни часове, разбира се. Това не съм го проучвала.
Къде ще се установете е важно, и може би трябва наистина да проучите добре слабо заселените райони.
Аз лично, не бих рискувала с Cairns и Darwin, преди да съм ги видяла, защото там има много специфични фактори, като демографския профил, климата, etc. Тъй като имам преки впечатления от двата града (не съм живяла там постоянно), аз знам, че климата не би ми понесъл добре, а и не съм сигурна, че самия ритъм и атмосферата в тези градове биха ми допаднали, ако живея там постоянно.
За сравнение, ако се установите в SA например, прехода ще е по плавен, като се има в предвид, че стреса няма да е малък (учене, работа, нова място, малко дете, различен климат). Магистратурата в Австралия не е като тази в БГ. Иска се доста учене, особенно, когато английския не е първи език.
Това е моето лично мнение, разбира се - сигурна съм, че има други хора тук, които живеят постоянно в тези градове и могат да дадат повече подробности.

rivanova
неориентиран

Регистриран: 05.02.2015
    #3256196 - 26.02.2015 19:13 [Re: Di_ana]

Набързо да вметна информация....освен с Ielts,може да се кандидатства и с Toefel,PTE,обявено е и в официалния им сайт за емиграция

rivanova
неориентиран

Регистриран: 05.02.2015
    #3256278 - 26.02.2015 21:53 [Re: rivanova]

Toefl....имах предвид.

Di_ana
почетен член

#3256282 - 26.02.2015 22:02 [Re: rivanova]

Това обаче зависи и от изискванията на професионалнта организация. Предполагам, че тези изпити се признават за general migration, но когато е необходим skills assessment, вероятно има вариации.

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #3256464 - 27.02.2015 05:44 [Re: Di_ana]

Цитат:

Аз лично, не бих рискувала с Cairns и Darwin, преди да съм ги видяла, защото там има много специфични фактори, като демографския профил, климата, etc. Тъй като имам преки впечатления от двата града (не съм живяла там постоянно), аз знам, че климата не би ми понесъл добре, а и не съм сигурна, че самия ритъм и атмосферата в тези градове биха ми допаднали, ако живея там постоянно.
За сравнение, ако се установите в SA например, прехода ще е по плавен, като се има в предвид, че стреса няма да е малък (учене, работа, нова място, малко дете, различен климат).

Да, определено климата в NT & North QLD е тропически и е подходящ най-вече за хора обичащи лятото, слънцето и водата, а суетата и забързания начин на живот им е чужда ... Местните "indigenous people" имат навика да досаждат основно на туристите за някой $ или цигара, но ако ги подминеш като "пътен знак" изобщо няма да се обидят понеже са свикнали на такова отношение .

Ако зимните спортове са основното любимо хоби, то SA е може би за предпочитане. Аз лично бих избрал мястото по това къде главата на семейството има най-добри шансове да си намери работа, всички останали стресове са "бели кахъри". Доколкото разбрах scattering е в областта на храненето (ресторанти???), затова град с повече туризъм би бил по-подходящ като за начало докато си получат PR. Но в крайна сметка всеки сам си преценява спрямо личните обстоятелства.

scatering
неориентиран

#3256594 - 27.02.2015 19:44 [Re: down_under]

Цитат:

Цитат:

За сравнение, ако се установите в SA например, прехода ще е по плавен, като се има в предвид, че стреса няма да е малък (учене, работа, нова място, малко дете, различен климат).

Да, определено климата в NT & North QLD е тропически и е подходящ най-вече за хора обичащи лятото, слънцето и водата, а суетата и забързания начин на живот им е чужда ... Местните "indigenous people" имат навика да досаждат основно на туристите за някой $ или цигара, но ако ги подминеш като "пътен знак" изобщо няма да се обидят понеже са свикнали на такова отношение .

Ако зимните спортове са основното любимо хоби, то SA е може би за предпочитане. Аз лично бих избрал мястото по това къде главата на семейството има най-добри шансове да си намери работа, всички останали стресове са "бели кахъри". Доколкото разбрах scattering е в областта на храненето (ресторанти???), затова град с повече туризъм би бил по-подходящ като за начало докато си получат PR. Но в крайна сметка всеки сам си преценява спрямо личните обстоятелства.

Привет Лято - това е моят сезон! Съпругата е по-резервирана, но го предпочита пред зимата. Аз обичам да се потя и да ми е жега На ски не съм се качвал от малък... Не са много опциите за магистратура в слабозаселените райони. В СА единствено в Аделаида, но ми прекалено голям града за първи. Мисля, че бихме се "аклиматизирали" по-добре в град до 200-300К.. Такова чувство имам. Иначе, магистратурата е вариант защото само тя дава право на мен, като съпруг, да работя на фул тайм. И структурата на курса покрива на 100% изискванията при асесмънта. Всчики предмети фигурират. Пък и мислим съпругата ми да си работи счетоводството. Защото поне едния трябва да има занаят, тъй като аз съм трагичен случай Да може да се каже, че съм в ресторантския бизнес, кетъринга е много свързан. Проблемът е, че ми е втръснало - 14 години все това правя. Кръчми, заведения и кетъринг. Искам да правя нещо ново. Първоначално със сигурност ще работя каквото и да е. Е, почти. Ще имам нужда от година поне да се огледам внимателно и да взема решение накъде да поема.
Ако се сещате за друга локация с унивеситет в слабозаселен район ще съм ви много благодарен! Не знам дали има и друг вариант да работя фул тайм... В Англия например, може да се регистрира фирма и по този начин те наемат - като фирма. И няма как да те ограничат с работното време. В Австралия дали е възможно? Защото ако може, тогава магистратурата може и да се замени с някой 2-годишен курс по счетоводство.
Много ви тенкю, че отделяте от времето си. Наистина.

Di_ana
почетен член

#3256649 - 27.02.2015 23:17 [Re: scatering]

Малко ми е трудно да разбера, за магистратурата на съпругата си ли говориш или за твоята?
Аз останах с впечатление, че и ти искаш да записваш магистратура И затова предложих и друг вариант.
Колко чса право на работа ти дава, като съпруг магистратурата на съпругата ти?
Аделаида е голям град по БГ стандартите, но самия град е по консервативен, ако мога така да се изразя. Наричат го града на църкви и за мен това до някъде има връзка с облика и атмосферата на града. Града е красив И някак си уютен, а ритъма на живот не е толкова забързан като в Sydney например.Горещо лято ще имаш със сигурност
Не нзам защо звуча сякаш рекламирам Аделаида...не е това целта, просто споделям мнение.
И аз обичам лятото И сам била на много диви места, без огледало... Но за мен има голяма разлика между местата, където искам да разтоварвам и изпитвам различни емоции, И там където живея постоянно.
Всички сме различни и всеки сам си решава кое важно за него.

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #3256687 - 28.02.2015 04:59 [Re: scatering]

Цитат:

Проблемът е, че ми е втръснало - 14 години все това правя. Кръчми, заведения и кетъринг. Искам да правя нещо ново. Първоначално със сигурност ще работя каквото и да е. Е, почти. Ще имам нужда от година поне да се огледам внимателно и да взема решение накъде да поема.
Ако се сещате за друга локация с унивеситет в слабозаселен район ще съм ви много благодарен! Не знам дали има и друг вариант да работя фул тайм... В Англия например, може да се регистрира фирма и по този начин те наемат - като фирма. И няма как да те ограничат с работното време. В Австралия дали е възможно?

Не съм специалист, но варианта с фирмата не мисля че може да стане, в противен случай всички чуждестранни студенти щяха да имат фиктивни фирми за да работят повече.

Клонове на различни Университети има много в по-малките градове, но първо трябва да се провери дали предлагат курса който търсиш и второ дали града се води "отдалечен район". Примерно Central Queensland University имат клонове в Mackay и Rockhampton, но Masters of Accounting го предлагат само в големите градове:

https://www.cqu.edu.au/courses-and-programs/study-areas/business,-accounting-and-law

Който и град да изберете Townsville, Cairns или Adelaide ще сте ОК. Както казах преди, следи обявите за работа и гледай къде имаш най-добри шансове. Също проучете какви са цените на наемите в близост до Унито или ако искате по-евтини в по-далечен квартал какъв транспорт ще ползвате, колко време ще отнема, транспортно разходи... Не на последно място колко ще ви струва курса - всеки университет си има различна цена и по-реномираните са доста по-скъпи, за цената вероятно ще трябва да пишете директно до Унито, ако има цени за Австр. студенти, то грубо за чужденци цената е около 2-3 пъти по висока. Според мене това са основните фактори които трябва да вземете в предвид накъде да се ориентирате, освен ако не си "чичко паричко" разбира се - тогава може да гледаш къде климата е по-хубав .

Относно това че искаш да сменяш работата, има една приказка "Големия камък най-много тежи на мястото си" ... Може би почти всеки втори емигрант има желание да се занимава с нещо друго на новото място, но в крайна сметка всеки работи това "което плаща сметките", а то най-често е това от което разбира и има опит . Все пак след години, когато не си толкова финансово зависим мисля че си струва да се насочиш към това което наистина те влече и ти допада, но трябва да си готов на жертви и компромиси в началото .

scatering
неориентиран

#3257415 - 04.03.2015 11:35 [Re: Di_ana]

Цитат:

Малко ми е трудно да разбера, за магистратурата на съпругата си ли говориш или за твоята?
Аз останах с впечатление, че и ти искаш да записваш магистратура И затова предложих и друг вариант.
Колко чса право на работа ти дава, като съпруг магистратурата на съпругата ти?
Аделаида е голям град по БГ стандартите, но самия град е по консервативен, ако мога така да се изразя. Наричат го града на църкви и за мен това до някъде има връзка с облика и атмосферата на града. Града е красив И някак си уютен, а ритъма на живот не е толкова забързан като в Sydney например.Горещо лято ще имаш със сигурност
Не нзам защо звуча сякаш рекламирам Аделаида...не е това целта, просто споделям мнение.
И аз обичам лятото И сам била на много диви места, без огледало... Но за мен има голяма разлика между местата, където искам да разтоварвам и изпитвам различни емоции, И там където живея постоянно.
Всички сме различни и всеки сам си решава кое важно за него.

5 дни без достъп до цивилизацията - починах добре
По темата - дава ми право на 40 часа седмично, което е фур тайм, ако не се лъжа. Нееее, аз за сега няма да уча, само съпругата.
Благодаря много за инфото за града! Това, че е консерванитвен град на мен всъщност ми допада. А как е според теб за отглеждане и възпитание на дете? Спокойно ли е? Има ли достатъчно училища? Страх ме е от големите градове предвид средата на децата... Консервативно ми звучи добре

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4225

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.