ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
scatering
неориентиран

Регистриран: 28.01.2015
От: София
План за местене в Австралия - моля за съвет
    #3255291 - 24.02.2015 14:45

Здравейте,

Писах и в другата тема , но ще си позволя да направя отделна. Дано не е против правилата.
Семейството ни е от трима. Детенце на 5. Също така имаме и голяма дъщеря, но тя е на 19 вече и учи във Великобритания. Та нея не я броя в списъка. Жена ми е статистик по диплома, но е работила като счетоводител. Тъй като не можем да ассестнем при сегашното ни положение решихме да вървим по следния път:
1. Записва магистратура по счетоводство. 2 години. В слабозаселен район. Гледаме James Cook University в Townsville.
2. След две години ще имаме допълнителни точки за учене и за учене в слабозаселен район.
3. Надявам се за две години да подобри и английския до ниво 8. Сега покрива 6, каквото е изискването на университета.
4. След като завърши, кандидатстваме за три годишна postgraduate visa 485.
5. Работи една година и това и дава още точки за 1 year work experience in Australia.

Общо взето, това е плана. Как ви се струва? Дали пропускам нещо?
Наясно съм, че това ще ни струва повече акто средства / застраховки, училище за детето.../ Няколко неща ми бягат обаче: След като завърши на място, ще трябва ли да асества счетоводството отново? Ще се оправи ли детенце на тази възраст в съвсем нова среда, без да знае език? Как седи въпроса с работата за мен, в град като Townsville? Има опция за учене и в Аделаида, но не съм сигурен, че искам да се местя точно там...

Благодаря отново и дано не досаждам.

Редактирано от scatering (24.02.2015 15:59)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Di_ana
почетен член

Регистриран: 02.10.2013
Re: План за местене в Австралия - моля за съвет
    #3255556 - 25.02.2015 00:09 [Re: scatering]

Не досаждаш, а и при вас нештата не са много лесни, доколкото си спомням. Добре сте го измислили, но може би има и по бърз вариант. Съпругата ти след 2 или 3 години навършва 40, по спомени от предишен пост. Тук са 15 точки.
Диплома от БГ и 2 години магистратура счетоводство в слабо заселен район са 15+5+5 точки.
IELTS 8 са 20 точки.
Имате 60 точки да кандидатствате за 189
Може да кандидатствате за 190, ако провинцията има счетоводители в листа за годината през, която кандидатствате.
Счетоводен assessment ще е необходим, за да кандидатствате със скил. Проверете дали задължително и трябва стаж, или само с academic assessment ще стане. 9 от 12 курса, които искат трябва да има или да ги изкара допълнително.
Ако запише Professional year in Australia, веднага след магистратурата са още 5 точки, но това го проверете, тъй като сам забравила условията и дали тя ще се класира за тази година и каква виза и е необходима.
Има известна несигурност, тъй като за този период системата и точките може да се променят.
Също, образованието е много скъпо, но предполагам, че вие това сте го проверили.
Ако дъщеря ви все още учи след 2 или 3 години, може да я добавите към кандидатурата. Все пак, ще и дадете възможност да направи избор, но не е лошо да има виза, заедно с вас, в случай че искате да сте заедно. Отсега планирайте така, че плащанията на училището и и разходите за живеене да минават през вашите сметки. Условието е да не е омъжена разбира се, а тези неща е трудно да се предвидят
Детенце не го мислете въобще...забележително е колко добре се справят на тази възраст.
А за града и възможностите, някой друг трябва да каже.

scatering
неориентиран

#3255666 - 25.02.2015 10:33 [Re: Di_ana]

Благодаря за отговора. Да, за нас най-притеснителното е тайм фрейма - 3 години не е малък срок и всичко може да се промени... Особено в светлината на тероризма. Но това са неща, които не може човек да предвиди. В интерес на истината работим и по втори вариант - съпругата ми записа една едногодишна магистратура тук, по счетоводство и в същото време натиска здраво английския...Ако успее да го подобри до 8 ще съберем точките и догодина март ще се пробваме да ассестнем. Но за мен това е по-малко вероятния вариант... 8 е много. Общо взето да ми е жива и здрава, защото тя го отнася от всякъде. До септември тази година според мен ще имаме яснота дали се справя с английския за 8 и ако не се, прекъсваме тук магистратурата и действаме по план А. С идеята да почнем училище от февруари.
Дано се намери някой с опит в по-малките градове, да подскаже как е Нещата все повече вървят към Townsville или Cairns. И дано не пропуснем нещо в цялата тази ситуация.

BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
    #3255681 - 25.02.2015 12:09 [Re: scatering]

Според мен ви е добър планът, има го момента, че не знаете след 2-3 години какво може да се промени, но човек се подготвя за ситуацията както я вижда в момента и се надява да няма неприятни изненади.

След като завърши тук пак ще трябва да се минава асесмънт.
Детето най-малко го мислете, толкова малки по-бързо от родителите се оправят да свикнат с живота тук.
За работата зависи от професията, опита и нивото на езика, разгледай в seek.com.au за тези градове какво се търси и може да си съставиш поне някаква идея.

8 на IELTS наистина е голямо предизвикателство, бих препоръчала специално за писането да се мине за няколко часа през учител, който е подготвял за този изпит.

scatering
неориентиран

#3255698 - 25.02.2015 12:51 [Re: BlueDragonfly]

Тя до септември е плътно на уроци. Като август и септември ще е на подготвителни специално за IELTS.
Моят английски сега е на ниво около 6... С професията обаче ще имам проблем - нямам такава Бакалавър финанси, цял живот съм работил за себе си, нищо общо с финансите Последните 12 години съм в сферата на кетъринга... Релевантно образаваниe - тцъ Гледам в seek за работа и в gumtree за жилище. По принцип как са настроени работодателите към хора като нас? Отскоро пристигнали, без местен опит...

Di_ana
почетен член

#3255848 - 25.02.2015 19:25 [Re: scatering]

Относно IELTS - мога да препоръчам опоределени книжки, които, ако тя успее да покрие материала и няма затруднения, трябва да може да вземе 8:

По конкретно:

http://www.bookdepository.com/IELTS-Prep...a/9780195540932

http://www.bookdepository.com/IELTS-Prep...a/9780195516296

http://www.bookdepository.com/IELTS-Prep...a/9780194574747

http://www.bookdepository.com/IELTS-Prep...a/9780195516319

http://www.bookdepository.com/IELTS-Preparation-Practice-Practice-Tests-Wendy-Sahanaya/9780194575324

Като цяло, аз съм малко скептична по отношение на подотовката за този тест в БГ, особенно за ниво 8, но вие нямате друг избор.

Academic Writing е най важната книжка и конкретизира точно какво трябва да знаете.

Повечето думи и фрази трябва да се наизустят и да се запомни кога и как се използват.
Хубавото на тези книжки е, че наблягат на английски, които се използва в UK и Australia, а думите и фразите се използват, като ключови такива от проверяващите.
Ако те не видят определени думи, фрази и структура на есето, няма шанс да го оценят за повече от 6 или 7.
Същото е и с интервюто. Темите са стандартни и е добре да имате подготвен отговор, които включва определена терминология.

Добре е да се занимава самостоятелно с тези материали, като допълнение на обучението, което е записала, за да може да осмисли сама нещата, които и трябват.

Не съм специалист в тази сфера, но сам се занимавала много с езици, и познавам доста хора, които са ползвали тези материали много успешно.

Може да си ги поръчате от интернет.

Редактирано от Di_ana (25.02.2015 19:36)

down_under
не–пристрастен

Регистриран: 05.03.2006
    #3256009 - 26.02.2015 05:56 [Re: scatering]

Цитат:

Дано се намери някой с опит в по-малките градове, да подскаже как е Нещата все повече вървят към Townsville или Cairns. И дано не пропуснем нещо в цялата тази ситуация.

И двата града са хубави. Townsville е по-индустриално изглеждащ град, имат си река с места за BBQ и къпане както и много хубава Еспланада с плаж, заведения, дълга алея за спортуване, игрища, барбекюта, безплатен басейн и водни атракции за децата. Имат много хубава Зоологическа градина с достъп до животни, голям Аквариум, има ферибот до Magnetic island за пикници както и Кораловия риф е наблизо. Университета се намира в покрайнините на града, има добро реноме, факултетите са разделени в отделни сгради с много места за паркиране, има и автобуси до там. Града като улици и квартали е доста подреден и бързо се научава, има доста шопинг центрове като се вземе в предвид че не е голям град.

http://billabongsanctuary.com.au/

https://www.google.com.au/search?q=towns...ved=0CAcQ_AUoAg

Cairns е по туристически град и се посещава от много Азиатци(Японци). Има много хотели, хубава крайбрежна част с басейн/лагуна, пристанище с круизи до Кораловия риф, много атракции за туристите. Наблизо има планински район с тропически гори, много водопади, лифт до много хубаво място - Kuranda. Университета не съм го виждал, но той е филиал на този в Townsville - James Cook University.

http://www.kuranda.org/

https://www.google.com.au/search?q=cairn...ved=0CAYQ_AUoAQ

И двете места са хубави и не много големи което е хубаво като за новопристигнали. На къде да се насочите ще зависи от предлагането на работа и наемите. За наеми виж www.realestate.com.au , а за работа www.careerone.com.au

P.S. Забравих към атракциите да прибавя и по някой циклон от време на време , но няма страшно, всичко е добре организирано ...

scatering
неориентиран

#3256026 - 26.02.2015 09:13 [Re: Di_ana]

Цитат:

Относно IELTS - мога да препоръчам опоределени книжки, които, ако тя успее да покрие материала и няма затруднения, трябва да може да вземе 8:

Благодаря много за съвета!

scatering
неориентиран

#3256027 - 26.02.2015 09:21 [Re: down_under]

Цитат:

Цитат:

И двата града са хубави. Townsville е по-индустриално изглеждащ град, имат си река с места за BBQ и къпане както и много хубава Еспланада с плаж, заведения, дълга алея за спортуване, игрища, барбекюта, безплатен басейн и водни атракции за децата. Имат много хубава Зоологическа градина с достъп до животни, голям Аквариум, има ферибот до Magnetic island за пикници както и Кораловия риф е наблизо. Университета се намира в покрайнините на града, има добро реноме, факултетите са разделени в отделни сгради с много места за паркиране, има и автобуси до там.

Мерси Щом и циклоните успяват да си организират
Четох из разни форуми, че в Cairns като че ли, престъпността е по-висока... Но вече толкова много субективни неща прочетох, че почвам да се омагьосвам Другитe опции за уни в слабозаселен район са Darwin и Canberra, ако не се лъжа. Ама не съм сигурен, че са "нашите" локации...

down_under
не–пристрастен

#3256052 - 26.02.2015 11:20 [Re: scatering]

В Cairns има повече островитяни което вероятно влияе на престъпността, но това ти е най-малкия проблем, ти първо до тук го докарай.

За Дарвин мога да ти обясня по-подробно - горещо и влажно 9 месеца в годината, наемите са високи, има текучество на пришълци което отваря доста работни места, има емигранти отвсякъде и населението е доста смесено. Има едna хубава лагуна/басейн със свободен достъп, в океана има крокодили, акули и медузи и не се плува. Пълно е с аборигени и rednecks ...

scatering
неориентиран

#3256058 - 26.02.2015 11:56 [Re: down_under]

Цитат:

В Cairns има повече островитяни което вероятно влияе на престъпността, но това ти е най-малкия проблем, ти първо до тук го докарай.
Пълно е с аборигени и rednecks ...

Знаех си, че Darwin не е за нас Ние ще го докараме, живи и здрави само. Много твърдо сме го решили. Ще ми се да е с по-евтиния вариант - със 189 ама... Подготвям се за вариант магистратура, това поне ще ми даде право да работя на фул тайм. Пък ако успее съпругата да се пребори с IELTS ще бонус Голям. Макар че погледнато реално и честно - тя при всички положения ще трябва да учи на място за да се запознае в детеайли с местните порядки и счетоводно законодателство. Тъй че, магистратурата в никакъв случай няма да и е излишна. Вярно, сигурно има и по-евтини варианти за това, но... Каквото е рекъл Господ. Тук вече не се издържа просто.

Di_ana
почетен член

#3256152 - 26.02.2015 17:52 [Re: scatering]

Постовете ви показват, че сте взели най-важното решение - от тук, зависи изцяло от усилията, които ще положите, за да успеете.
А както изглежда, упоритост не ви липсва
Ако ще записваш магистратура формално, за да имаш право на работа, може би има и други варианти. Не е задължително да е магистратура, може да е нещо друго, дори и колеж, което би ти дало възможност за работа след като се установите постоянно. Нещо, което ти харесва, или има добри проспекти за по лесно намиране на работа.
Освен, ако магистратурата не дава право на повече работни часове, разбира се. Това не съм го проучвала.
Къде ще се установете е важно, и може би трябва наистина да проучите добре слабо заселените райони.
Аз лично, не бих рискувала с Cairns и Darwin, преди да съм ги видяла, защото там има много специфични фактори, като демографския профил, климата, etc. Тъй като имам преки впечатления от двата града (не съм живяла там постоянно), аз знам, че климата не би ми понесъл добре, а и не съм сигурна, че самия ритъм и атмосферата в тези градове биха ми допаднали, ако живея там постоянно.
За сравнение, ако се установите в SA например, прехода ще е по плавен, като се има в предвид, че стреса няма да е малък (учене, работа, нова място, малко дете, различен климат). Магистратурата в Австралия не е като тази в БГ. Иска се доста учене, особенно, когато английския не е първи език.
Това е моето лично мнение, разбира се - сигурна съм, че има други хора тук, които живеят постоянно в тези градове и могат да дадат повече подробности.

rivanova
неориентиран

Регистриран: 05.02.2015
    #3256196 - 26.02.2015 19:13 [Re: Di_ana]

Набързо да вметна информация....освен с Ielts,може да се кандидатства и с Toefel,PTE,обявено е и в официалния им сайт за емиграция

rivanova
неориентиран

Регистриран: 05.02.2015
    #3256278 - 26.02.2015 21:53 [Re: rivanova]

Toefl....имах предвид.

Di_ana
почетен член

#3256282 - 26.02.2015 22:02 [Re: rivanova]

Това обаче зависи и от изискванията на професионалнта организация. Предполагам, че тези изпити се признават за general migration, но когато е необходим skills assessment, вероятно има вариации.

down_under
не–пристрастен

#3256464 - 27.02.2015 05:44 [Re: Di_ana]

Цитат:

Аз лично, не бих рискувала с Cairns и Darwin, преди да съм ги видяла, защото там има много специфични фактори, като демографския профил, климата, etc. Тъй като имам преки впечатления от двата града (не съм живяла там постоянно), аз знам, че климата не би ми понесъл добре, а и не съм сигурна, че самия ритъм и атмосферата в тези градове биха ми допаднали, ако живея там постоянно.
За сравнение, ако се установите в SA например, прехода ще е по плавен, като се има в предвид, че стреса няма да е малък (учене, работа, нова място, малко дете, различен климат).

Да, определено климата в NT & North QLD е тропически и е подходящ най-вече за хора обичащи лятото, слънцето и водата, а суетата и забързания начин на живот им е чужда ... Местните "indigenous people" имат навика да досаждат основно на туристите за някой $ или цигара, но ако ги подминеш като "пътен знак" изобщо няма да се обидят понеже са свикнали на такова отношение .

Ако зимните спортове са основното любимо хоби, то SA е може би за предпочитане. Аз лично бих избрал мястото по това къде главата на семейството има най-добри шансове да си намери работа, всички останали стресове са "бели кахъри". Доколкото разбрах scattering е в областта на храненето (ресторанти???), затова град с повече туризъм би бил по-подходящ като за начало докато си получат PR. Но в крайна сметка всеки сам си преценява спрямо личните обстоятелства.

scatering
неориентиран

#3256594 - 27.02.2015 19:44 [Re: down_under]

Цитат:

Цитат:

За сравнение, ако се установите в SA например, прехода ще е по плавен, като се има в предвид, че стреса няма да е малък (учене, работа, нова място, малко дете, различен климат).

Да, определено климата в NT & North QLD е тропически и е подходящ най-вече за хора обичащи лятото, слънцето и водата, а суетата и забързания начин на живот им е чужда ... Местните "indigenous people" имат навика да досаждат основно на туристите за някой $ или цигара, но ако ги подминеш като "пътен знак" изобщо няма да се обидят понеже са свикнали на такова отношение .

Ако зимните спортове са основното любимо хоби, то SA е може би за предпочитане. Аз лично бих избрал мястото по това къде главата на семейството има най-добри шансове да си намери работа, всички останали стресове са "бели кахъри". Доколкото разбрах scattering е в областта на храненето (ресторанти???), затова град с повече туризъм би бил по-подходящ като за начало докато си получат PR. Но в крайна сметка всеки сам си преценява спрямо личните обстоятелства.

Привет Лято - това е моят сезон! Съпругата е по-резервирана, но го предпочита пред зимата. Аз обичам да се потя и да ми е жега На ски не съм се качвал от малък... Не са много опциите за магистратура в слабозаселените райони. В СА единствено в Аделаида, но ми прекалено голям града за първи. Мисля, че бихме се "аклиматизирали" по-добре в град до 200-300К.. Такова чувство имам. Иначе, магистратурата е вариант защото само тя дава право на мен, като съпруг, да работя на фул тайм. И структурата на курса покрива на 100% изискванията при асесмънта. Всчики предмети фигурират. Пък и мислим съпругата ми да си работи счетоводството. Защото поне едния трябва да има занаят, тъй като аз съм трагичен случай Да може да се каже, че съм в ресторантския бизнес, кетъринга е много свързан. Проблемът е, че ми е втръснало - 14 години все това правя. Кръчми, заведения и кетъринг. Искам да правя нещо ново. Първоначално със сигурност ще работя каквото и да е. Е, почти. Ще имам нужда от година поне да се огледам внимателно и да взема решение накъде да поема.
Ако се сещате за друга локация с унивеситет в слабозаселен район ще съм ви много благодарен! Не знам дали има и друг вариант да работя фул тайм... В Англия например, може да се регистрира фирма и по този начин те наемат - като фирма. И няма как да те ограничат с работното време. В Австралия дали е възможно? Защото ако може, тогава магистратурата може и да се замени с някой 2-годишен курс по счетоводство.
Много ви тенкю, че отделяте от времето си. Наистина.

Di_ana
почетен член

#3256649 - 27.02.2015 23:17 [Re: scatering]

Малко ми е трудно да разбера, за магистратурата на съпругата си ли говориш или за твоята?
Аз останах с впечатление, че и ти искаш да записваш магистратура И затова предложих и друг вариант.
Колко чса право на работа ти дава, като съпруг магистратурата на съпругата ти?
Аделаида е голям град по БГ стандартите, но самия град е по консервативен, ако мога така да се изразя. Наричат го града на църкви и за мен това до някъде има връзка с облика и атмосферата на града. Града е красив И някак си уютен, а ритъма на живот не е толкова забързан като в Sydney например.Горещо лято ще имаш със сигурност
Не нзам защо звуча сякаш рекламирам Аделаида...не е това целта, просто споделям мнение.
И аз обичам лятото И сам била на много диви места, без огледало... Но за мен има голяма разлика между местата, където искам да разтоварвам и изпитвам различни емоции, И там където живея постоянно.
Всички сме различни и всеки сам си решава кое важно за него.

down_under
не–пристрастен

#3256687 - 28.02.2015 04:59 [Re: scatering]

Цитат:

Проблемът е, че ми е втръснало - 14 години все това правя. Кръчми, заведения и кетъринг. Искам да правя нещо ново. Първоначално със сигурност ще работя каквото и да е. Е, почти. Ще имам нужда от година поне да се огледам внимателно и да взема решение накъде да поема.
Ако се сещате за друга локация с унивеситет в слабозаселен район ще съм ви много благодарен! Не знам дали има и друг вариант да работя фул тайм... В Англия например, може да се регистрира фирма и по този начин те наемат - като фирма. И няма как да те ограничат с работното време. В Австралия дали е възможно?

Не съм специалист, но варианта с фирмата не мисля че може да стане, в противен случай всички чуждестранни студенти щяха да имат фиктивни фирми за да работят повече.

Клонове на различни Университети има много в по-малките градове, но първо трябва да се провери дали предлагат курса който търсиш и второ дали града се води "отдалечен район". Примерно Central Queensland University имат клонове в Mackay и Rockhampton, но Masters of Accounting го предлагат само в големите градове:

https://www.cqu.edu.au/courses-and-programs/study-areas/business,-accounting-and-law

Който и град да изберете Townsville, Cairns или Adelaide ще сте ОК. Както казах преди, следи обявите за работа и гледай къде имаш най-добри шансове. Също проучете какви са цените на наемите в близост до Унито или ако искате по-евтини в по-далечен квартал какъв транспорт ще ползвате, колко време ще отнема, транспортно разходи... Не на последно място колко ще ви струва курса - всеки университет си има различна цена и по-реномираните са доста по-скъпи, за цената вероятно ще трябва да пишете директно до Унито, ако има цени за Австр. студенти, то грубо за чужденци цената е около 2-3 пъти по висока. Според мене това са основните фактори които трябва да вземете в предвид накъде да се ориентирате, освен ако не си "чичко паричко" разбира се - тогава може да гледаш къде климата е по-хубав .

Относно това че искаш да сменяш работата, има една приказка "Големия камък най-много тежи на мястото си" ... Може би почти всеки втори емигрант има желание да се занимава с нещо друго на новото място, но в крайна сметка всеки работи това "което плаща сметките", а то най-често е това от което разбира и има опит . Все пак след години, когато не си толкова финансово зависим мисля че си струва да се насочиш към това което наистина те влече и ти допада, но трябва да си готов на жертви и компромиси в началото .

scatering
неориентиран

#3257415 - 04.03.2015 11:35 [Re: Di_ana]

Цитат:

Малко ми е трудно да разбера, за магистратурата на съпругата си ли говориш или за твоята?
Аз останах с впечатление, че и ти искаш да записваш магистратура И затова предложих и друг вариант.
Колко чса право на работа ти дава, като съпруг магистратурата на съпругата ти?
Аделаида е голям град по БГ стандартите, но самия град е по консервативен, ако мога така да се изразя. Наричат го града на църкви и за мен това до някъде има връзка с облика и атмосферата на града. Града е красив И някак си уютен, а ритъма на живот не е толкова забързан като в Sydney например.Горещо лято ще имаш със сигурност
Не нзам защо звуча сякаш рекламирам Аделаида...не е това целта, просто споделям мнение.
И аз обичам лятото И сам била на много диви места, без огледало... Но за мен има голяма разлика между местата, където искам да разтоварвам и изпитвам различни емоции, И там където живея постоянно.
Всички сме различни и всеки сам си решава кое важно за него.

5 дни без достъп до цивилизацията - починах добре
По темата - дава ми право на 40 часа седмично, което е фур тайм, ако не се лъжа. Нееее, аз за сега няма да уча, само съпругата.
Благодаря много за инфото за града! Това, че е консерванитвен град на мен всъщност ми допада. А как е според теб за отглеждане и възпитание на дете? Спокойно ли е? Има ли достатъчно училища? Страх ме е от големите градове предвид средата на децата... Консервативно ми звучи добре

scatering
неориентиран

#3257417 - 04.03.2015 11:52 [Re: down_under]

Цитат:

Не съм специалист, но варианта с фирмата не мисля че може да стане, в противен случай всички чуждестранни студенти щяха да имат фиктивни фирми за да работят повече.

Клонове на различни Университети има много в по-малките градове, но първо трябва да се провери дали предлагат курса който търсиш и второ дали града се води "отдалечен район". Примерно Central Queensland University имат клонове в Mackay и Rockhampton, но Masters of Accounting го предлагат само в големите градове:

https://www.cqu.edu.au/courses-and-programs/study-areas/business,-accounting-and-law

Който и град да изберете Townsville, Cairns или Adelaide ще сте ОК. Както казах преди, следи обявите за работа и гледай къде имаш най-добри шансове. Също проучете какви са цените на наемите в близост до Унито или ако искате по-евтини в по-далечен квартал какъв транспорт ще ползвате, колко време ще отнема, транспортно разходи... Не на последно място колко ще ви струва курса - всеки университет си има различна цена и по-реномираните са доста по-скъпи, за цената вероятно ще трябва да пишете директно до Унито, ако има цени за Австр. студенти, то грубо за чужденци цената е около 2-3 пъти по висока. Според мене това са основните фактори които трябва да вземете в предвид накъде да се ориентирате, освен ако не си "чичко паричко" разбира се - тогава може да гледаш къде климата е по-хубав .

Относно това че искаш да сменяш работата, има една приказка "Големия камък най-много тежи на мястото си" ... Може би почти всеки втори емигрант има желание да се занимава с нещо друго на новото място, но в крайна сметка всеки работи това "което плаща сметките", а то най-често е това от което разбира и има опит . Все пак след години, когато не си толкова финансово зависим мисля че си струва да се насочиш към това което наистина те влече и ти допада, но трябва да си готов на жертви и компромиси в началото .

Да, accounting е предимно в големите градове. Аделаида е единствения голям град, който е в списъка на слабозаселените региони. Колкото и странно да ми изглежда. И за сравнение - там е по-достъпен курса в сравнение с Cairns и Townsville. Едни 10-тина хиляди е надолу. Чудя се дали тези 5 точки за учене в слабозаселен регион си струват... Избора на курсове в големите градове е доста по-голям. Но пък много ми се иска да използваме всяка възможност - утре, по закона на всеобщата гадост, точно 5 точки няма да ни стигнат
В никакъв случай не съм "чичко паричко" Сметките са ни такива, че да можем да се оправим до една година без постоянни доходи.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3257419 - 04.03.2015 12:05 [Re: scatering]

За съжаление нямам много време да пиша и влизам в детайли, но от 3те града бих избрала и прероръчала Аделаида.
пак да спомена от 3те споменати, иначе принципно аз лично и в Аделаид не бих отишла, ако имам избор от Сидни, Мелбърн или Бризбейн, та и Пърт.
Не се плашете относно по-големите градове и отглеждането на деца, няма никакъв проблем даже напротив има по-голям избор.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (04.03.2015 12:07)

Di_ana
почетен член

#3257508 - 04.03.2015 17:46 [Re: scatering]

Освен градовете, има значение и курса, които съпругата ти ще запише.
От университетите, които сте гледали, всички ли ли имат програма, която покрива 9 от 12те предмета, които CPA има като изискване?
Това е много важно, тъй като ще ви спести време за доучване, ако не всички курсове са в програмата.
Изчислете си пак точките при различните сценарии, за да прецените дали слабозаселените райони си струват "саможертвата".
Аз бих гледала в переспектива и бих се насочила към по голям град, тъй като след като завърши магистратурата си, съпругата ти вече ще е установила контакти на даденото място и това би и дало възможност за по лесно намиране на работа.
Както навсякъде, счетоводителите се реализират най лесно и бързо в големите градове. От вашия лист, единствено Аделаида отговаря на това условие, а и е град, подходящ за семейства и отглеждане на малки деца, колкото и субективно да е това определение.
Казвайки всичко това, трябва да отбележа, че не съм живяла и отглеждала деца там На мен този град ми е малко "забавен кадър", липсва ми динамиката и лудницата на големия град , но пък вие май точно това се опитвате да избегнете...

scatering
неориентиран

#3257818 - 05.03.2015 14:34 [Re: Di_ana]

Цитат:

Освен градовете, има значение и курса, които съпругата ти ще запише.
От университетите, които сте гледали, всички ли ли имат програма, която покрива 9 от 12те предмета, които CPA има като изискване?
Това е много важно, тъй като ще ви спести време за доучване, ако не всички курсове са в програмата.
Изчислете си пак точките при различните сценарии, за да прецените дали слабозаселените райони си струват "саможертвата".
Аз бих гледала в переспектива и бих се насочила към по голям град, тъй като след като завърши магистратурата си, съпругата ти вече ще е установила контакти на даденото място и това би и дало възможност за по лесно намиране на работа.
Както навсякъде, счетоводителите се реализират най лесно и бързо в големите градове. От вашия лист, единствено Аделаида отговаря на това условие, а и е град, подходящ за семейства и отглеждане на малки деца, колкото и субективно да е това определение.
Казвайки всичко това, трябва да отбележа, че не съм живяла и отглеждала деца там На мен този град ми е малко "забавен кадър", липсва ми динамиката и лудницата на големия град , но пък вие май точно това се опитвате да избегнете...

http://www.kbs.edu.au/courses/postgraduate-courses/master-of-accounting/

Това е курса в Adelaide. Всички предмети са налични с изключение на Accounting Systems and Processes... Което дори го няма и в бакалавърския курс. Дали няма да го припознаят в някой друг предмет Или ще трябва да го учи допълнително някъде...
Интересното е, че има и курс Master of professional Accounting, който обаче е 1.5 години и няма да ни свърши работа. Иначе той е по-евтин, но 2 години е изискване после за точките.

А тук http://sydney.edu.au/business/course/FC077 най-отдолу приравняват Accounting systems and processes със Accounting Principles, което пък го има в курса в Каплан...

Редактирано от scatering (05.03.2015 15:07)

Di_ana
почетен член

#3257862 - 05.03.2015 18:33 [Re: scatering]

Погледнах и двата линка и там ясно е написано , че отговарят на изискванията на CPA. Кoито и да изберете ще свърши работа.
Когато я приемат, не забравяйте да изпратите подробен syllabus с предметите, който е учила, тъй като може да я освободят от някои предмети, кето ще ви спести усилия и средства. Време едва ли, тъй като програмата си има определена продължителност. Остава да си изберете къде да учи и да я приемат.
Проверили ли сте какви са условията за прием? Иска ли се определен успех и може ли да кандидатства директно с дипломата си от БГ.
За бакалавър програмите знам, че искат документ за език, ако дипломата не е от английско говоряща държава. Проверете за езика и дали трябва да изпраща няkаде дипломата за assessment от австралийска институция.
Какво стана с магистратурата в БГ?
Това би бил най лесния и бърз вариант, ако събирате точки.

BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
    #3258019 - 06.03.2015 02:08 [Re: Di_ana]

Само да отбележа, че ако получат exemptions за предмет/и, на мястото на тези предмети ще трябват да се вземат други за да се покрие изискването за двете години.

scatering
неориентиран

#3258075 - 06.03.2015 10:37 [Re: Di_ana]

Цитат:

Погледнах и двата линка и там ясно е написано , че отговарят на изискванията на CPA. Кoито и да изберете ще свърши работа.
Когато я приемат, не забравяйте да изпратите подробен syllabus с предметите, който е учила, тъй като може да я освободят от някои предмети, кето ще ви спести усилия и средства. Време едва ли, тъй като програмата си има определена продължителност. Остава да си изберете къде да учи и да я приемат.
Проверили ли сте какви са условията за прием? Иска ли се определен успех и може ли да кандидатства директно с дипломата си от БГ.
За бакалавър програмите знам, че искат документ за език, ако дипломата не е от английско говоряща държава. Проверете за езика и дали трябва да изпраща няkаде дипломата за assessment от австралийска институция.
Какво стана с магистратурата в БГ?
Това би бил най лесния и бърз вариант, ако събирате точки.

Да, имат изисквания за език - повечето унита се въртят около 6 IELTS, overall, no less than 5.5. Отосно бакалавърската диплома, казват така: An overseas qualification deemed by the National Office of Overseas Skills Recognition (NOOSR) as being comparable. Който офис не мога да намеря в нета и това си е ))
Българската магистратура започна и по график трябва да приключи догодина по това време. Ходи на лекции, на английски... каза, че се чувства като на 20 Повечето ни познати казват, че сме луди...

Di_ana
почетен член

#3258229 - 06.03.2015 17:23 [Re: scatering]

За познатите ми звучи много... познато
При нас коментaрите са същите - живота ни в Канада е абсолютно подреден във всяко едно отношение, работата ни харесва и имаме много добри доходи, но въпреки това решихме да се изместим, осъзнавайки, че най вероятно заплатите ни ще са по ниски, възможностите за намране на работа може би не толкова добри и т.н.
Все още се усмихвам, когато се сетя за облекчението, което изпитах в момента, когато продадохме новата си, хубава къща тук...:)
Просто знам за какво го правим, и това ме прави щастлива
По въпроса за дипломата, преди години беше в Аделаида, но сега не съм сигурна. Трябва да се изпрати някъде със сигурност.
Може да се обадите в CPA и да ги попитате, те би трябвало да могат да ви кажат или пък може бу университетите? Понякога, заедно с изискванията, има и адрес на асесващата организация.
Относно коментара на Blue dragonfly - от личен опит сме кандидатствали за признаване на курсове, но за бакалавърска програма, engineering.
Признаха 13 курса от незавършена бакалавърска програма в Канада и дъщеря ни започна директно 3 курс от 5 годишна програма.
Тоест, тя ще учи само 3 години в австралийския университет, тъй като покрива курсовете за първите 2 години.
Възможно е за магистратурата да е различно. Важното при признаване на курсове е да представите много подробно описание на предмета, в нашия случаи им изпратихме цялото съдържание на учебниците, адаптирано към еквивалентните курсове в австралийския университет.
Все пак варианта с българската магистратура е най рационален - прогрмата ще покрие ли всички курсове?
Събирате ли точки само с тази програма или условието е IELTS 8?

scatering
неориентиран

#3258305 - 06.03.2015 19:53 [Re: Di_ana]

Цитат:

За познатите ми звучи много... познато

Все пак варианта с българската магистратура е най рационален - прогрмата ще покрие ли всички курсове?
Събирате ли точки само с тази програма или условието е IELTS 8?

Да, българската магистратура покрива изискванията за курсове. Но условието за 8 IELTS виси с пълна сила... за жалост. Просто като и падне стажа и точките не стигат.
Днес в имиграционния сайт на SA видях, че имат отделна SOL с професии за чужденци завършили образованието си там, на място. Което е успокоително, ако се наложи да отидем на варианта магистратура в Аделаида. Все пак имат някаква диверсификация на потока желаещи работа. Дават някакво предимство на завършилите там. За сега.
Но честно да си кажа, като гледам с какви темпове се усвояват местата за счетоводители, направо съм си се притеснил какво ще се случва до 2 години.

Di_ana
почетен член

#3258308 - 06.03.2015 20:07 [Re: scatering]

Вярно е, че никoй не знае какво ще се случи след 2 години.
Донякъде е успокояваш факта, че счетоводителите са от доста време в листа и ако се канят да ги махат, ще бъде оповестено предварително.
Да не говорим, че бързо ще се разчуе
Трябва да следиш публикациите. Всяка година имиграционните изпращат запитване до различните професионални организации, за да могат да определят броя на визите, които ще отпуснат.
Tези данни обикновенно се публикуват на сайта им, но ще трябва да се поровиш, ако вече не си го направил.
Съпругата ти смята ли да се пробва с IELTS скоро?
Добре е да се яви веднъж и да се запознае с формата на изпита, за да прецени върху какво да работи.
Така ще и бъде по лесно да се подготви иза IELTS 8.

scatering
неориентиран

#3258425 - 07.03.2015 10:35 [Re: Di_ana]

Не ме свърта.... седя и си мисля - има ли шанс и аз да добавя 5 точки към апликацията? Бакалавър финанси. За жалост в SOL няма нищо близко. В CSOL обаче фигурират Finance Manager и Finance Broker. Не мога да се ориентирам коя листа мога да ползвам аз... Също така, има една опция за NAATI accreditation for interpreting a foreign language и българския език очудващо е в списъка Изаскванията са лесно постижими и носят още 5 точки.
Та, ако успея аз да дам 5 точки и вземе още 5 от NAATI ще съберем 60 точки и със 7 IELTS. Лелеееее в какви схеми влезнах... )

Di_ana
почетен член

#3258527 - 07.03.2015 16:35 [Re: scatering]

Продължете с план А или Б, защото последния не изглежда възможен...

За NAATI:
"NAATI Accreditation may be obtained in five ways:
Passing a NAATI accreditation test
successful completion of a course of studies in translation and/or interpreting at an Australian institution as approved by NAATI
providing evidence of a specialised tertiary qualification in translation and/or interpreting obtained from an educational institution overseas
providing evidence of a membership of a recognized international translating and/or interpreting professional association
providing evidence of advanced standing in translating or interpreting."

5 точки от партньор:
"You can claim 'partner skills' points if your partner is also able to satisfy the basic requirements of age, English language ability, has nominated an occupation on the same Skilled Occupation List (SOL) as the primary applicant for which they have obtained a suitable skills assessment from the relevant assessing authority and they meet the Australian study requirement or have recent work experience in a skilled occupation which is on the SOL as the primary applicant."

scatering
неориентиран

#3258549 - 07.03.2015 17:34 [Re: Di_ana]

Цитат:

Продължете с план А или Б, защото последния не изглежда възможен...

За NAATI:
"NAATI Accreditation may be obtained in five ways:
Passing a NAATI accreditation test
successful completion of a course of studies in translation and/or interpreting at an Australian institution as approved by NAATI
providing evidence of a specialised tertiary qualification in translation and/or interpreting obtained from an educational institution overseas
providing evidence of a membership of a recognized international translating and/or interpreting professional association
providing evidence of advanced standing in translating or interpreting."

5 точки от партньор:
"You can claim 'partner skills' points if your partner is also able to satisfy the basic requirements of age, English language ability, has nominated an occupation on the same Skilled Occupation List (SOL) as the primary applicant for which they have obtained a suitable skills assessment from the relevant assessing authority and they meet the Australian study requirement or have recent work experience in a skilled occupation which is on the SOL as the primary applicant."

Мисля,че за NAATI гледаш грешния раздел. Виж тук http://www.naati.com.au/PDF/Booklets/NAATI_Recognition_booklet.pdf

Или аз бъркам? Иначе за моите 5 точки е написано ясно. Не става...

Di_ana
почетен член

#3258558 - 07.03.2015 18:29 [Re: scatering]

Мисля, че е поч ти същото, като това което пише в твоя link. Моята информация е директно от техния уеб сайт. Ти имаш ли work experience като преводач на български?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3479

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.045 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.