ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
anna_andreeva
новак

Регистриран: 17.04.2012
Медицински прегледи във Вита
    #3285954 - 18.06.2015 15:36

Здравейте, ние сме със 457 виза. Платихме и качихме всички нужни документи. И сега чакаме. Само не знам тези прегледи във Вита кога стават. Трябва да изчакам от имиграционните да ми пратят въпросните форми на моят акаунт или трябва да си ги намеря някъде из техният сайт и без никакви уговорки със имиграционите, да си запазя час във Вита и да ги направя. Че то ще си чакаме, ще чакаме...ама колко?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
Re: Медицински прегледи във Вита
    #3286122 - 19.06.2015 09:59 [Re: anna_andreeva]

не знам точно как е положението с виза 457, но аз бях с 189 и там изобщо не чаках да ми пратят никакви форми. Във immi account-а има линк organize your health checkups и там може да си попълниш 14 въпроса и след това да си разпчаташ формите от e-medical. Обаждаш се на Вита и им казваш да ти запазчт час. Трае около 1.5 h в зависимост от натовареността и това е.

Ако имаш нужда от повече инфо пиши, с удоволствие ще опиша как е било при мен и мога да дам някакви насоки.

anna_andreeva
новак

#3286126 - 19.06.2015 10:38 [Re: morphy]

Мерси много, и аз това направих, регистрирах се в e-medical. От там автоматично ми дадоха HAP ID. Не можах да разпечата формата или писмото което ми даде опция за разпечатване - нещо имаше проблем със системата явно. Обадих е във Вита, запазих час за другата седмица и от там ми казаха че само да си нося този номер и паспортите.Те щели да попълнят всичко,дори и снимки не е било нужно да носим, те щели да ни снимат. Силно се надявам да няма промени във последният момент.

morphy
почетен член

#3286136 - 19.06.2015 12:24 [Re: anna_andreeva]

Аз все пак си носих снимка на флашка. Като отидох на рецепцията ми я искаха. Може да има опция да ви снимат на място. Проблем със сигурност няма да имате, щом са ви казали какво е необходимо. Хайде успех на прегледите!

anna_andreeva
новак

#3288118 - 25.06.2015 08:35 [Re: morphy]

Вчера и ние приключихме прегледите във Вита, мина бързо около 1:30h.На мен и мъжът ми правиха само рентген а на детето преглед което включва урина, преглед на очите и колко тежи и е висок. Вече не искат снимки да си носите, дори и да си носите не ги ползват. Вече те си те снимат, опират те на стената в коридора и ти правят снимки - ново изискване. Питах докторите кога евентуално ще качат резултатите, те казаха че вече се прави на момента и се качват във акаунта.

Само че не разбирам трябва ли да има някакви прикачени форми от тях във акаунта или не. Като си влезна във акаунта това съобщение ми излиза:

Health requirement – health clearance provided – no action required
All health examinations required for the specified visa subclass have been finalised. Processing of this person's visa application can now continue. This will not occur until a case officer investigates the case in line with published processing times for the visa that has been applied for. Do not contact the department about health examinations in the meantime.

Това ли трябва да е, трябва ли някъде аз другаде да гледам и нещо трябва ли да направя? Или просто си чакам вече от имиграционите да се включат...понеже от тях няма никаква обратна връзка освен да ме отрежат или да ни дадат виза.

morphy
почетен член

#3288153 - 25.06.2015 10:41 [Re: anna_andreeva]

И при мен се появи същото съобщение точно след като от Вика качиха резултатите онлайн. Нищо повече не трябва да се прави - просто чакаш добрите новини

Това със снимката наистина е ново изискване. Добре е да се знае, но така или иначе от болницата те предупреждават.

Успех с визите! Стискаме палци.

anna_andreeva
новак

#3288158 - 25.06.2015 11:13 [Re: morphy]

Много благодаря, дано в скоро време имаме положителен резултат:)

anna_andreeva
новак

#3288703 - 26.06.2015 10:55 [Re: anna_andreeva]

Morthy, ти след колко дена след качените резултати от Вита получихте виза? Всеки ден влизам, проверявам във акаунта но нищо. То няма да стане веднага де.
И още нещо, по мейла ли се получава отговорът или трябва да си проверявам акаунта?

morphy
почетен член

#3288708 - 26.06.2015 11:32 [Re: anna_andreeva]

Не съм сигурен вие с каква виза сте, аз бях с 189.

При нея, от момента на подаване на самият апликейшън, се започва процеса и горе долу след около 45-50 дни те контактва CO(Case officer). Реално кога са направени медицинските не влияе на това време. CO-то може да ви изпрати директно visa grant, ако всички документи са ок. Ако не те пита за останалите и когато всичко е готово получаваш визите.

Тука има много добра статиските, кога хората получават визи - може да го погледнеш
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?...sharing#gid=277

Иначе визите ги получаваш по email, не е нужно да си гледаш профила.

anna_andreeva
новак

#3288717 - 26.06.2015 12:35 [Re: morphy]

Ние сме със виза 457. На 15 юни подадохме апликейшъна, платихме за виза, веднага качихме всички изискани документи, за да не губим време. Вече имаме и медицински, но до този момент никой не се е свързвал със нас по мейла да иска нещо допълнително. Предполагам всяка виза има различно време и етап на обработка. Ще чакаме:)

morphy
почетен член

#3288734 - 26.06.2015 14:40 [Re: anna_andreeva]

Да наистина всяка виза си има различен processing time frame.
Аз от любопитство проверих какви времена са дали в страницата на IMMI.
189 - 3 месеца
457(High Risk Countries) - 3 месеца

Изглежда, че на теория трябва времето за обработката и на двата типа визи да е същото. Чистата статистика показва, че 189 я обработват за около 1.5-2 месеца, така че мисля че и 457 ще ги обработват за горе долу толкова време(но все пак някой, който е получил такава виза може да сподели повече инфо).

Ету тук са цифрите за processing time на temporary work визите:
http://www.immi.gov.au/about/charters/client-services-charter/visas/3.0.htm

anna_andreeva
новак

#3288789 - 26.06.2015 18:58 [Re: morphy]

Мдааа, остава да чакаме. Мерси много Morphy. Успех на теб във Австралия.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1684

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.