ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
venturer

Регистриран: 05.11.2003
Re: Обучение в Австралия ...
    #3393400 - 08.03.2017 03:08 [Re: Yonkov]

Yonkov,

Чак не мога да повярвам, че ми се налага да уточнявам. Това е обществен форум, чувал си за privacy най-вероятно. Няма нищо общо със срам и ценностни системи.
Според теб откъде накъде на някой ще му се ще, да си разнишва личният си бизнеса тук. С кого и за какво му е най-вече?!?
Твоите очаквания ме озадачават направо, хубаво си ги строил, щом не искат тук, да го правят на лични. хич да не се скатават.

Сега по конкретно да ти отговоря.
Работна виза или PR виза ти трябва дори да кихнеш в Австралия.
Значи във всички варианти които си изброил ти трябва документ които да ти позволява да работиш легално в страната.
Независимо дали ще гледаш зеленчуци с комшията, ще наемаш хора или ти самият ще работиш.
Затова ти казах, номер 1 за теб е да намериш начин по който да дойдеш легално с право на работа.
Начините не са толкова много. Явно за бизнес виза не се класираш ( изискват се освен един куп условия и най-малко половин милион долара да инвестираш) , виж за skill visa или за спонсорство. Прав си на тези години шансовете намаляват доста.
Ако, имаше близки тук, евентуално за спонсорство можеше да се пробва.

Относно конкретните ти въпроси:
1)Да се регистрира фирма не се изисква много, попълва се форма, става бързо, малка такса се плаща и това е.
Издава ти се ABN (Australian Business Number) и си готов.
За да отвориш такава ти самият трябва да имаш Tax File Number, за да го имаш трябва да си с право на работа тук.
2) Отчита се BAS (business activity statements) тримесечно. Това е GST то тук, аналогичното ДДС в България.
Освен това като фирма се плаща така наречената Provisional Tax, определя се от АТО и се плаща на всеки 3 месеца. Това е определена сума на която на края на годината се слага чертата и се вижда според доходите на фирмата дали се дължат още пари.
Финансовата година тук е от 1ви Юли до 30ти Юни. Таксите за фирма са 30% flat.
За индивиди е таблица, има е на ATO страницата, погледни ако те интересува.
3)таксата на счетодовителя зависи от доходите на фирмата.
4) какво ще продава този sales person...зеленчуците на пазара или компютри?!?
Зависи може да е от $25 до към $35-40 на час.
5) тук има една приказка ...how long is a piece of string? Та и този въпрос е такъв. Зависи от толкова много неща. Много общо казано са празни помещения, с обособени кухня и boardroom. Някой имат парко места други не. Наемите са дългосрочни за разлика от residential once.
Ако искаш да се ориентираш по конкретно иди на :
www.realestate.com.au
Има commercial section с офиси под наем и продан дори, кликаш и четеш.
Надявам се поне малко да съм помогнала.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (08.03.2017 03:29)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
venturer

#3393401 - 08.03.2017 03:12 [Re: BlueDragonfly]

BlueDragonfly,

Това е положението.
Не се шашкай, ами хвърли едно рамо тук.

--------------------
----------------------

Редактирано от venturer (08.03.2017 03:15)

Yonkov
търсещ

Регистриран: 04.01.2015
От: Sofia, Bulgaria
    #3393591 - 09.03.2017 19:03 [Re: venturer]

Благодаря за поясненията !
За да не стават грешки, може би е добре да се уточнят критериите - кое се смята за и кое за ...

Няма да коментирам разбирания, асоциации, очаквания, ... Не е тук мястото. Ще се придържам към конкретни въпроси и конкретни отговори.

"във всички варианти които си изброил ти трябва документ които да ти позволява да работиш легално в страната." - Student visa нали дава право на до 20 часа работа на седмица или както пише - до 40 часа за две седмици ?!?

"За да отвориш такава ти самият трябва да имаш Tax File Number, за да го имаш трябва да си с право на работа тук." - и пак ... Student visa-та нали дава това право ?

"Таксите за фирма са 30% flat." - да разбирам, че данъка е 30% от печалбата, получена от дейността на фирмата ?

Още веднъж благодаря за информацията

venturer

#3393697 - 10.03.2017 09:45 [Re: Yonkov]

Да, на student visa имаш право на 40 часа работа за две седмици.
Тази виза е доста restrictive, трудно ще намериш свястна работа на нея.
Въпреки, че ще ти издадат TFN на нея, не съм сигурна дали ще ти позволят да отвориш компания. Прати един email на ATO и попитай. Не мисля.
Лично, смятам че не можеш да разчиташ на student visa да се издържаш.
Тя е евентуално, ако си подсигурен финансово вече и от нея каквото изкараш екстра, да е добре дошло. Това ако въобще успееш да намериш работа извън кампуса. За добри позиции повечето фирми, няма да ти погледнат апликацията за работа на тази виза.

Относно таксите, да 30% от чистата печалба, след като всички разходи са свалени.
Малко уточнение.
Това не означава, че парите са твой. Парите са на фирмата, дори и след платени 30% такси, за да ги издърпаш ти, трябва да си платиш заплата и съответно да си доплатиш ( ако се налага) такси, в зависимост от сумата на заплатата. Тук влиза в сила таблицата, която споменах в предното си мнение.
Хубавото на company е, че парите могат да седят в нея с години и ти да определяш по колко да си плащаш под формата на заплата и по този начин поне малко да контролираш колко такси плащаш. Това работи най-добре, ако доходите ти се различават значително от година на година.
Като цяло таксите не са малки тук.

--------------------
----------------------

Редактирано от venturer (10.03.2017 11:10)

Yonkov
търсещ

#3394368 - 15.03.2017 15:05 [Re: venturer]

Да ... Аз не съм и очаквал да е лесно ...
До колкото успях да се се информирам:
{
Yes, an international student can register his/her business in Australia. But you cannot work more than 20 hours per week.
}

Относно ABN:
{
Can international students apply for an ABN?
Yes… International Students are allowed to work under ABN/Contract. This can be very beneficial for students while studying in Australia. Having an ABN as an option when it comes to working in Australia can open up a lot of employment options that students would not normally have access to.
You can conduct any number of businesses/activities under the same ABN provided they all operate under the same business structure. If your second or subsequent business operates under a different structure you need to apply for a separate ABN for these new businesses.
}

Относно GST:
{
If you are invoicing less than $75,000 per year, you don’t have to register for GST.
)

С какво е нормално да се започне: като company или като sole trader ? Питането е какво е по-практично като перспектива за развитие и като минимизиране на разходите.

Ако има тук някой, който се занимава с accounting, би било много полезно да сподели няколко примера.

venturer

#3394743 - 17.03.2017 12:03 [Re: Yonkov]

Само да разясня нещо. Ти искаш на студентска виза да развиваш бизнес тук?
Така ли?

--------------------
----------------------

Редактирано от venturer (17.03.2017 12:42)

Yonkov
търсещ

#3394958 - 19.03.2017 13:58 [Re: venturer]

Аз търся възможни начини да се пребазирам ЛЕГАЛНО в AUS и съответно ЛЕГАЛНО да си изкарвам прехраната down under ... Ако намеря работодател и условията са приемливи - бих работил като employee, както работя и в момента в БГ. Ако намеря вариант за развиване на бизнес - определено бих премислил и бих опитал, въпреки няколкото проблемни бизнес-опита в БГ.
Понеже за сега само със Student visa намирам за възможно да вляза легално в AUS - коментирам нея. Ако някой предложи нещо по-практично - готов съм да се информирам.

Yonkov
търсещ

#3396970 - 07.04.2017 17:52 [Re: Yonkov]

Няма актуализации напоследък ...
Означава ли това, че темата е приключена или че вече е безинтересна ?

venturer

#3397134 - 09.04.2017 12:12 [Re: Yonkov]

Давам ти моето лично мнение...
С най-добри чувства казвам, че темата и мненията ти имат силен нюанс на fiction и лично аз смятам, че са нереални и неизпълними, съответно губене на време.
Иначе ти желая да следваш мечтите си.

--------------------
----------------------

Yonkov
търсещ

#3397234 - 10.04.2017 09:02 [Re: venturer]

Благодаря за мнението !

Модераторите могат да изтрият темата.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3765

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.