ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Yonkov
търсещ

Регистриран: 04.01.2015
От: Sofia, Bulgaria
Интернет свързаност и цени в Sydney
    #3396972 - 07.04.2017 17:58

Здравейте,
Дали има кой да сподели какви са цените и параметрите на интернет пакетите, предлагани в Sydney ?
Ще ми е полезно да се информирам какви технологии използват: *DSL, FTTH, FTTB, PPPoE, статични или динамични публични (реални) IP адреси, ограничения за брой едновременни сесии (session limit), забрана за прерутиране (TTL=1), ...

Редактирано от Yonkov (07.04.2017 18:20)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Yonkov
търсещ

Интернет свързаност и цени в Sydney
    #3397011 - 07.04.2017 20:57 [Re: Yonkov]

До колко е вярно това:

Between 2007 and 2013 the Australian (Labor) Government initiated, and were in the process of rolling out, a A$36.9 billion open-access National Broadband Network comprising GPON-based FTTP services to 93% of the Australian population at speeds up to 1 Gbit/s, with the remainder of the population to be serviced by fixed-wireless and satellite technologies. The network was to be built and operated by a Government Business Enterprise, NBN Co Limited. The Labor Government's plan was for most the money to required build the NBN to be borrowed, which would then be paid off over 30 years by NBNco using the money it received from each subscriber as part of the fees paid to the commercial Retail Service Providers (RSPs) that sell services over the NBN, with the Labor Government projecting a 7% return on investment for the Government over the 30 years.

Under this NBN, customers would have been able to access 5 speed tiers, starting with 12/1Mbit/s, 25/5Mbit/s, 25/10Mbit/s, 50/20Mbit/s and going up to 100/40Mbit/s.[167] Future upgrades to 1000/400Mbit/s are possible with the same network, but with upgrades to the transmission technology at either end of the connection.

Prior to 7 September 2013 Federal Election, the incoming Liberal National Party (LNP) Prime Minister, Tony Abbott declared that "We are absolutely confident 25 megs is going to be enough — more than enough — for the average household" promising to terminate the roll-out of the NBN CO's FTTH network in favour of upgrading Telstra's DSL network.

The Coalition (LNP) government elected in 2013 changed the rollout to include Fibre to the Node (FTTN), Fibre to the Basement (FTTB), and Hybrid Fibre Coax (HFC) as part of the LNP Government's so-called Multi Technology Mix (MTM). FTTH will be serviced to 22%, primary Greenfield developments, or areas with serviceable copper or business areas. FTTN, FTTB and HFC will be deployed to 71%. Wireless and satellite will serve the remaining 7% of the population who are located in remote/regional areas and are unable to be serviced by FTTP, FTTN, FTTB or HFC.

FTTB Rollout in Australia: National broadband companies TPG Telecom and iiNet, as well as the Australian Competition and Consumer Commission, have published extensive submissions to the Federal Government supporting the right for commercial telcos to deploy their own Fibre to the Basement (FTTB) infrastructure throughout Australia in competition with the coalition’s National Broadband Network (NBN) project, rejecting the idea that such planned investments should be blocked or otherwise regulated to support National Broadband Network Co’s finances.

Yonkov
търсещ

Re: Интернет свързаност и цени в Sydney
    #3399568 - 01.05.2017 15:10 [Re: Yonkov]

OK !

И тук няма коментари => темата не е за този форум => админите могат да я изтрият, за да не се пълни иззлишно форума ...

plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3399644 - 02.05.2017 04:03 [Re: Yonkov]

Доколкото знам, Интернетът в Австралия не е от най-добрите, ако сравняваме развитите държави.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3399645 - 02.05.2017 06:41 [Re: plain]

Plain,

Не знам дали е от най-добрите, но бьрзият интернет тук сьс сигурност не е от най-евтините.
Иначе, ние сме със 70 mb per second, streaming 4K филми постоянно без проблемно сьс супер качество. Ние сме със cable (HFC).
Не знам това бавно ли е със сравнение по вашите ширини?

Иначе не съм сигурна какво колегата от България иска да се коментира на това copy & paste което е направил.
Едни огромниии пари се усвояват в момента по тази инициатива, не ти е работа.
Това е много обширна тема.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3399737 - 02.05.2017 22:49 [Re: venturer]

Имам колега австралиец в екипа, който сега живее в Бостън и се оплаква колко недоразвити са високите технологии в Австралия в сравнение с тук. Но той е живял в Пърт, та може и само там да е било така.

70 mb per second за вкъщи е доста добре, стига тази скорост да е постоянна.

venturer

#3399763 - 03.05.2017 03:00 [Re: plain]

Да, постоянна е тази скорост.
Това е и най-доброто което се предлага тук, the cable option. With DSL има значение на какво разстояние си от the exchange, но колкото и да си близо такава скорост не може да имаш.
Проблема е, че е скъпо. Има си един вид монопол и най-доброто се предлага само от най-голямата телекомуниционна компания Телстра, която е и собственичка на целият network в страната (все още)
В момента точно тече процес на предаване на целият тоз network от Телстра на NBN (компания всъщност основана от държавата)
Та дето им една приказка, they scratch each other's backs.

--------------------
----------------------

Yonkov
търсещ

#3399814 - 03.05.2017 09:13 [Re: venturer]

OK !
Благодаря за информацията !
Реални 70 Mb/s са добра скорост и не само за домашно ползване.
А като се коментират Telstra & NBN монополистите, да разбирам ли, че има/няма по-малки интернет провайдери, които да разпъват собствени мрежи и да доставят интернет на домашни и корпоративни клиенти ? По мои наблюдения, в БГ интернет свързаността се разви много бързо, благодарение на липсата на ограничения за по-малките оператори и бързото изграждане на малки LAN, които постепенно се окрупниха и сега са част от мрежите на големите оператори. Но потребителите вече са научени какво е това постоянна широколентова интернет свързаност и се ориентират към по-надеждните доставчици. Та питането ми беше опит да си изясня до какво ниво са се развили мрежите в Sydney.

venturer

#3399824 - 03.05.2017 09:52 [Re: Yonkov]

Нека поясня, като казвам монопол какво имам в предвид.
По закон те не могат да са монополисти, т.е те не могат да откажат ползването на network-a им на нито един друг провайдьр, а такива има наоколо.
Реалността на практика обаче е малко по различна.
Всички други доставчици (разбирай че всички са по малки), правят допитване до Телстра дали е възможно да използват тяхният network in the ground. Телстра проверява къде и какво искат да инсталират и им дава под наем network-a си, ако това е възможно. За 15 години ползване срещу заплащане..
Да, има някой доставчици които строят и свой network, но тя е частична, скъпо е и затова винаги гледат да използват Телстра network.
Optus (друг доставчик) Има някакъв въздушен network, но замряха напоследък. Ако питаш мен е пълна идиотщина да висят кабели наляво и надясно. Това дори само от естетична гледна точка е неприятно.
Най - големият от по-малките доставчици тук е TPG ( той не е никак малък всъщност) , само те имат силата и позицията да опонират на Телстра, но и те не предлагат такъв бърз интернет.
Като цяло Телстра са най-скъпи, но и предлагат най-доброто което се предлага тук.
Както като интернет скорост така и като покритие на мобилните телефони.
В Сидни ситуацията е както в Мелбърн.
Идеята в момента е, един ден ( това ще е най-малко след 3,4 години, сега са в процес на предаване ) целият network да стане собственост на NBN и Телстра да са просто един от многото доставчици и всички да рентват network-a от NBN.

--------------------
----------------------

Редактирано от venturer (03.05.2017 10:36)

bajmoris1
неориентиран

Регистриран: 07.05.2017
    #3400424 - 07.05.2017 15:04 [Re: Yonkov]

Цена 80$ на месец, договор за 2 години, отстъпка /безплатен рутер и уж 2 месеца безплатно - ама за сега не съм ги видял тези 2 месеца/, 2MB/s, неограничен достъп, реален IP. Реално ми се случва да имам скорост на сваляне 2,6 MB/s.

Това малко извън Сидни /55 км от центъра/, в по-големите квартали има и за 60$, същите условия.

Иначе с предлатена карта за 20$ на месец 3GB безплатен интернет - това май е най-евтината оферта.

За 7 месеца веднъж нямахме интернет за под 1 денонощие, сутринта установихме, че нямаме интернет, като се прибрах от работа влезнах в сайта на фирмата Optis и видях, че са чекнали проблема, вечерта имахме интернет.

В общи линии, скорост/поддръжка/цена, нещата са малко по-добре от кв. Павлово, София - Виваком, така че съм доволен.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1959

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.158 seconds in which 0.142 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.