ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
chakala01
новак

Регистриран: 10.01.2018
Re: Нелегално оставане в Нова Зеландия
    #3424281 - 16.01.2018 17:15 [Re: venturer]

Пачо,

В Америка положението с нелегалните винаги е било коренно различно.
По тези ширини, винаги е било мисия невъзможна..

Много е глупаво някой да се вкара в такъв филм (като нелегален) при положение, че Европа е на един хвьрлей място. Шансовете там да се намери работа (колкото и да е трудно) са много по-добри, отколкото нелегален на другият край на света.
Възможностите и вероятността на нелегален да се устрой са почти нулеви (да не кажа напълно нулеви), просто системата е така направена.
Много е просто всъщност.

П.П.
Много ми хареса лафа “пропаднал кат 2 лева в цигулка” не бях го чувала.

Еми кой ти каза че искам да работя в мръсният Лондон или пък че не съм работил в Европа ? Или освен като живото пътеводител трябва да те смятам и за врачка ? На едно мое приятелче негово приятелче от 7 години си е в Чикаго нелегален и си седи и си се разхожда работи (нз кви далавери прави) и си е по добре от бг - най-вероятно е доста по добре финансово от теб дори като нелегален но това е друга тема....

Аз попринцип съм човек който обича да е към губещия отбор,примерно като деца като ритахме топка и изоставахме в резултата винаги ми е било най-голям кеф когато резултата се обръща и печеля,но това ти няма как да го знаеш като средностатистически добитък живеещ праволинеен живот ? Не знам дали аз ще разбера това което казваш,но по добре ти разбери това- ти си никой ама НИКОЙ да казваш на който и да е какво да прави с живота си

И още нещо системата която е измислена от човек винажи може да бъде прецакана : ) Да на едно приятелче сестра му е в Австралия в момента учи, имам поняти как седи въпроса с емиграцията горе-долу,не си мисли че примерно в Нова Зеландия няма как да измамиш системата с удължен туристически престой или работна оферта или брак и т.н.

Редактирано от chakala01 (16.01.2018 17:23)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3424306 - 16.01.2018 22:52 [Re: chakala01]

Едно свойство (което много ми харесва) на Емигранският живот, е че слага всеки на мястото си.
Мдааа, прецаквай каквото искаш.
Няма какво да му мислиш тогава, купувай билета и затягай коланите....
Good luck.....

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (16.01.2018 23:25)

nerhu48
неориентиран

Регистриран: 25.06.2012
    #3446751 - 24.09.2018 03:25 [Re: chakala01]

Интересува ли те още тази тема ?

chakala01
новак

#3446917 - 26.09.2018 05:41 [Re: nerhu48]

да

nerhu48
неориентиран

#3448066 - 12.10.2018 04:40 [Re: chakala01]

Поне десетина познавам които си живеят тук В НЗ и нямат статут.Но има и много начини да вземеш такъв.Не слушай завистливите чубани тук които стъпват по терлички и са станали Кивита и забравили от къде са дошли.Много от тях живеят на помощи или пък работят като волове за да залъгват егото си,че са постигнали нещо,нещо което са нямали в БГ.Ако си млад и свободен пътища и варианти много.Трудно е но не и непостижимо.Един от мой те познати живя 5г.тук.Беше строител.За този период си изплати заемите и ипотеката в Ст.Загора.Нещо което в БГ е непостижимо.Винаги можеш да си намериш работа за кеш,стига да искаш да работиш и зависи в коя сфера!Идвайки тук,ще си с 3 месечна турист виза,която можеш да удължаваш до 9 мес.Ако имаш и някой лев можеш да се запишеш в колеж и да вземеш студентска виза с право на работа и др.

Поздрави и успех.

chakala01
новак

#3448514 - 20.10.2018 20:12 [Re: nerhu48]

nerhu48

Не че се съмнявам в истинността на коментара ти,НО все пак бих искал да знам с статут на турист реално имам ли право на банков сметка ? мога ли да намеря квартира която да наема без гаранти ? работата кеш без договор казваш върви но в кои градове имаш познати нелегални за да върви ?

Идеята е че НЗ е малка страна не е като да съм нелегален в Невада.. чета в интернет за хора които са били депортиране от НЗ.. естествено това не ми убива желанието но единствената работна виза за селксостопанство примерно видях че е 6 месеца и след това трябва да си извън НЗ за пак някакъв период от време .. а за ученето е по скъпо даже и от Австралия

Сещевременно проучих нещата с заплатите и дават че минималните в Окланд били 17,18 НЗ доларс на час което е доста по малко от щатския долар или евро защото НЗ долара мисля е около 1.10 лева

Данъците били високи и копие на английската система общо взето само дето храната била адски скъпа нормално все пак остров но ако съм примерно нелегален на малка заплата дали ше ми стига и за храна ? *не говорим да се яде само шоколад, фъстъци и хляб а нормални гозби с които да се нахрани човек

Всеки случай ако разясниш малко повече тези неша (кои са вярни за теб и кои не ще дадеш повече яснота не само на мен а и на други хора които четат в форума )

Редактирано от chakala01 (20.10.2018 20:14)

nerhu48
неориентиран

#3448536 - 21.10.2018 06:17 [Re: chakala01]

Ееее...ти сега вече ми припомни за българския манталитет!Подавам ти пръст,а ти да го отхапеш от кръста-не съм ти задължен!А кой чете форума пък изобщо не ме интересува.Ти пита,аз ти дадох реално мнение.Избора си е твой...Аз на българи по вече не помагам.Помислихте за бунтар но се оказа осул чикеджия с извинение...
Но все пак...можеш да си отвориш сметка,както и да си наемеш жилище.Ако си намериш работа и ти направят джобофер,в зависимост от професията(дали фигурира в шорт листата на търсените)можеш да получиш раб.виза.Но всичко това си зависи от теб,какво искаш да постигнеш!В Нова Зеландия идват предимно хора които имат квалификации и експирианс...тези хора с труда и уменията си постигат(американската)-Новозелндска мечта.Другите са тези които идват да цакат системата и пот държат среден стандарт на живот-тъй като едва ли има останала по социална държава от тази тук.А за богатите които идват ...те само си перат парите тук и обикалят по островите.
С две думи...не е лесно...Но,всеки знае себе си!
Успех...

nerhu48
неориентиран

#3448537 - 21.10.2018 06:31 [Re: nerhu48]

П.С
Аз живея в Окланд.Работа за кеш има,не е като преди.Минимално да получаваш $700 на седмица,от тях за хубава единична квартира(максимум)$200 с включени ток,вода,нет-за храна $100,зависи ако не си слон,ако пиеш оше $50,.И в най лошия случай,ще заделяш.Ако пушиш обаче е трън.От $25-до $40 е кутия цигари.

chakala01
новак

#3448636 - 22.10.2018 19:18 [Re: nerhu48]

Абре бат нерху не те знам там ли си или не си но защо си тръгнал изобщо да отговаряш че ми пишеш чак не си ми бил длъжен.. еми тогава кръгом бе баце

Виж сега всичко това за 700 долара на седмица които ми казваш че ще се изкарали с кеш джобс и същевременно говорим за храна ако не си слон.. е какъв слон като един обикновен хляб ти е това което си изкарал за 1 час работа всеки знае че ако работи без договор ( защото ако си с ще трбява да имаш работна виза и заплата в банка) ние говорим че предполагаемо ги нямаме тия неща значи парите спадат на 8,9 на час и то в Окланд или в столицата.. ако си в някое друго градче малко може и малко както и да е ясно е че неможе да се конкурира по правене на пари с Австралия или САЩ защото дори като мияя на автомиврка в калифорния може да вземеп 14 американски доларс което на час прави около 25 новозеладски криво лево както и да е

https:// />

информативно за теб бат нерху а и за други хора които също като мен са заинтересувани от НЗ американеца е живял на доста места тук споделя за опита си в Нова Зеландия който е 3 години.. като прибавиш че пича е бил с всички необходими документи+ че жена му е австралийка и се ползва с предимство в НЗ.. но сподели доста - като високи данъци такси за храна и т.н. без да броим пушене и пиене понеже аз не правя нито едно от двете и не ме касае, НО НЗ си има предимства едно че е изолирана което за едни е добре за други не друго е че имат запазена засега природа.. но както се вика едно е да отидеш на почивка друго е да живееш и работиш аз лично като тегля простата черта ако взимам грубо 2200 новозеландски долара това което ще ми остане след консумативите са доста малко пари особено ако ги превалутираш в евро или американски долар

за шанса от депортиране не говориш изобщо.. имал си познати работели там с годиин океей кажи малко подробности за тия познати и ако полицая те спре на улицата за документи какво става ако провери паспорта ти като му го дадеш че си влезнал кто турист миналата год ? или ако постоянно си удължаваш периода на визата признавам че е опция да .. но в малка страна като НЗ шанса от депортация е много голям

Редактирано от chakala01 (22.10.2018 19:24)

nerhu48
неориентиран

#3448667 - 23.10.2018 08:28 [Re: chakala01]

Бацето-Успех

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5987

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.