ALL.BG форуми
Връзки: » Статии
» Обяви
» Снимки
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
chakala01
неориентиран

Регистриран: 10.01.2018
Нелегално оставане в Нова Зеландия
    #3423607 - 10.01.2018 13:14

Здравейте някой има ли представа ако се остане в Нова Зеландия след престоя от 90 дена който като граждани на Европа може да заминем без да ни трябва виза , дали има работа на черно без договор в дълбоката провинция на Нова Зеландия и шанс за установяване в последствие ?(брак и т.н.)

Редактирано от chakala01 (10.01.2018 14:11)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sakuranbo
неориентиран

Регистриран: 15.12.2017
Re: Нелегално оставане в Нова Зеландия
    #3423750 - 11.01.2018 12:16 [Re: chakala01]

Ха ха ха - е това вече ме развесели !
Пич, мисля че си сбъркал форума - потърси някъде другаде помощ по въпроса.
Btw - от чисто любопитство, какви са опциите '(брак и т.н.)' измежду'и т.н.'?

chakala01
неориентиран

#3423782 - 11.01.2018 21:26 [Re: sakuranbo]

Що да съм объркал форума ? Въпрос като въпрос - дар слово

- ако нямаш да добавиш нещо не пиши в темата

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3423976 - 13.01.2018 05:49 [Re: chakala01]

Не се учудвай, че никой не счита за нужно да отдели дори минута за да пише.
Безмислена и много глупава мисия.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

chakala01
неориентиран

#3424030 - 13.01.2018 18:43 [Re: venturer]

Абе някои като тебе отделят от живота си над 10 години като гледам регистрацията ти в форума за да спамят както в момента правиш - ето това е глупава мисия

venturer

#3424066 - 14.01.2018 06:11 [Re: chakala01]

В публичен форум без никакво неудобство търсиш начини как да нарушиш законите на една страна...
Живееш в страна от Европа все пак ( страна с претенции бих казала), не е в някаква африканска бедна страна където няма какво да ядат.
Излагаш и себе си и страната от която ще дойдеш.

--------------------
----------------------

venziap
ориентиран

Регистриран: 03.09.2010
    #3424246 - 16.01.2018 03:46 [Re: venturer]

Цитат:

В публичен форум без никакво неудобство търсиш начини как да нарушиш законите на една страна...
Живееш в страна от Европа все пак ( страна с претенции бих казала), не е в някаква африканска бедна страна където няма какво да ядат.
Излагаш и себе си и страната от която ще дойдеш.

Не си никак толерантна към нарушителите на закона... Защо така дискриминираш хората?

venturer

#3424248 - 16.01.2018 06:02 [Re: venziap]

Колега от сьседният форум ги нарича такива панелници ( грозно звучи, но представя едно типично мислене), сетих се точно за това определение когато прочетох мераците на форумеца по- горе.

Иначе, по-добре сега някой да му секне мерака, вместо да си пропилява живота.
Той трябва да ни е благодарен, ако питаш мен.
Сигурна съм обаче, че той не разбира какво имам в предвид.

--------------------
----------------------

Пачо
старо куче

Регистриран: 11.01.2014
    #3424251 - 16.01.2018 07:19 [Re: chakala01]

Форумите не са каквото бяха. В щатите има сигурно неколко хиляди българи останали нелегално след някви бригадни изпълнения, но това е политически неправилна тема.

Не знам за Нова Зеландия, в щатите си намират работа, но отрепана работа. Познавам двама, и двамата хем съжаляват, хем не могат си тръгнат обратно щото срам да се прибереш в България понеже си пропаднал кат два лева в цигулка и то баш в световната столица на капиталистическия саксесс.

Викам да не ходиш. По-добре да си мислиш че си изпуснал живот на работническа класа в Нова Зеландия, отколкото да разбереш че е било по-добре да си седиш на гъса в Европа.

venturer

#3424260 - 16.01.2018 11:29 [Re: Пачо]

Пачо,

В Америка положението с нелегалните винаги е било коренно различно.
По тези ширини, винаги е било мисия невъзможна..

Много е глупаво някой да се вкара в такъв филм (като нелегален) при положение, че Европа е на един хвьрлей място. Шансовете там да се намери работа (колкото и да е трудно) са много по-добри, отколкото нелегален на другият край на света.
Възможностите и вероятността на нелегален да се устрой са почти нулеви (да не кажа напълно нулеви), просто системата е така направена.
Много е просто всъщност.

П.П.
Много ми хареса лафа “пропаднал кат 2 лева в цигулка” не бях го чувала.

--------------------
----------------------

Редактирано от venturer (16.01.2018 11:57)

chakala01
неориентиран

#3424281 - 16.01.2018 17:15 [Re: venturer]

Пачо,

В Америка положението с нелегалните винаги е било коренно различно.
По тези ширини, винаги е било мисия невъзможна..

Много е глупаво някой да се вкара в такъв филм (като нелегален) при положение, че Европа е на един хвьрлей място. Шансовете там да се намери работа (колкото и да е трудно) са много по-добри, отколкото нелегален на другият край на света.
Възможностите и вероятността на нелегален да се устрой са почти нулеви (да не кажа напълно нулеви), просто системата е така направена.
Много е просто всъщност.

П.П.
Много ми хареса лафа “пропаднал кат 2 лева в цигулка” не бях го чувала.

Еми кой ти каза че искам да работя в мръсният Лондон или пък че не съм работил в Европа ? Или освен като живото пътеводител трябва да те смятам и за врачка ? На едно мое приятелче негово приятелче от 7 години си е в Чикаго нелегален и си седи и си се разхожда работи (нз кви далавери прави) и си е по добре от бг - най-вероятно е доста по добре финансово от теб дори като нелегален но това е друга тема....

Аз попринцип съм човек който обича да е към губещия отбор,примерно като деца като ритахме топка и изоставахме в резултата винаги ми е било най-голям кеф когато резултата се обръща и печеля,но това ти няма как да го знаеш като средностатистически добитък живеещ праволинеен живот ? Не знам дали аз ще разбера това което казваш,но по добре ти разбери това- ти си никой ама НИКОЙ да казваш на който и да е какво да прави с живота си

И още нещо системата която е измислена от човек винажи може да бъде прецакана : ) Да на едно приятелче сестра му е в Австралия в момента учи, имам поняти как седи въпроса с емиграцията горе-долу,не си мисли че примерно в Нова Зеландия няма как да измамиш системата с удължен туристически престой или работна оферта или брак и т.н.

Редактирано от chakala01 (16.01.2018 17:23)

venturer

#3424306 - 16.01.2018 22:52 [Re: chakala01]

Едно свойство (което много ми харесва) на Емигранският живот, е че слага всеки на мястото си.
Мдааа, прецаквай каквото искаш.
Няма какво да му мислиш тогава, купувай билета и затягай коланите....
Good luck.....

--------------------
----------------------

Редактирано от venturer (16.01.2018 23:25)

nerhu48
неориентиран

Регистриран: 25.06.2012
    #3446751 - 24.09.2018 03:25 [Re: chakala01]

Интересува ли те още тази тема ?

chakala01
неориентиран

#3446917 - 26.09.2018 05:41 [Re: nerhu48]

да

nerhu48
неориентиран

#3448066 - 12.10.2018 04:40 [Re: chakala01]

Поне десетина познавам които си живеят тук В НЗ и нямат статут.Но има и много начини да вземеш такъв.Не слушай завистливите чубани тук които стъпват по терлички и са станали Кивита и забравили от къде са дошли.Много от тях живеят на помощи или пък работят като волове за да залъгват егото си,че са постигнали нещо,нещо което са нямали в БГ.Ако си млад и свободен пътища и варианти много.Трудно е но не и непостижимо.Един от мой те познати живя 5г.тук.Беше строител.За този период си изплати заемите и ипотеката в Ст.Загора.Нещо което в БГ е непостижимо.Винаги можеш да си намериш работа за кеш,стига да искаш да работиш и зависи в коя сфера!Идвайки тук,ще си с 3 месечна турист виза,която можеш да удължаваш до 9 мес.Ако имаш и някой лев можеш да се запишеш в колеж и да вземеш студентска виза с право на работа и др.

Поздрави и успех.

chakala01
неориентиран

#3448514 - 20.10.2018 20:12 [Re: nerhu48]

nerhu48

Не че се съмнявам в истинността на коментара ти,НО все пак бих искал да знам с статут на турист реално имам ли право на банков сметка ? мога ли да намеря квартира която да наема без гаранти ? работата кеш без договор казваш върви но в кои градове имаш познати нелегални за да върви ?

Идеята е че НЗ е малка страна не е като да съм нелегален в Невада.. чета в интернет за хора които са били депортиране от НЗ.. естествено това не ми убива желанието но единствената работна виза за селксостопанство примерно видях че е 6 месеца и след това трябва да си извън НЗ за пак някакъв период от време .. а за ученето е по скъпо даже и от Австралия

Сещевременно проучих нещата с заплатите и дават че минималните в Окланд били 17,18 НЗ доларс на час което е доста по малко от щатския долар или евро защото НЗ долара мисля е около 1.10 лева

Данъците били високи и копие на английската система общо взето само дето храната била адски скъпа нормално все пак остров но ако съм примерно нелегален на малка заплата дали ше ми стига и за храна ? *не говорим да се яде само шоколад, фъстъци и хляб а нормални гозби с които да се нахрани човек

Всеки случай ако разясниш малко повече тези неша (кои са вярни за теб и кои не ще дадеш повече яснота не само на мен а и на други хора които четат в форума )

Редактирано от chakala01 (20.10.2018 20:14)

nerhu48
неориентиран

#3448536 - 21.10.2018 06:17 [Re: chakala01]

Ееее...ти сега вече ми припомни за българския манталитет!Подавам ти пръст,а ти да го отхапеш от кръста-не съм ти задължен!А кой чете форума пък изобщо не ме интересува.Ти пита,аз ти дадох реално мнение.Избора си е твой...Аз на българи по вече не помагам.Помислихте за бунтар но се оказа осул чикеджия с извинение...
Но все пак...можеш да си отвориш сметка,както и да си наемеш жилище.Ако си намериш работа и ти направят джобофер,в зависимост от професията(дали фигурира в шорт листата на търсените)можеш да получиш раб.виза.Но всичко това си зависи от теб,какво искаш да постигнеш!В Нова Зеландия идват предимно хора които имат квалификации и експирианс...тези хора с труда и уменията си постигат(американската)-Новозелндска мечта.Другите са тези които идват да цакат системата и пот държат среден стандарт на живот-тъй като едва ли има останала по социална държава от тази тук.А за богатите които идват ...те само си перат парите тук и обикалят по островите.
С две думи...не е лесно...Но,всеки знае себе си!
Успех...

nerhu48
неориентиран

#3448537 - 21.10.2018 06:31 [Re: nerhu48]

П.С
Аз живея в Окланд.Работа за кеш има,не е като преди.Минимално да получаваш $700 на седмица,от тях за хубава единична квартира(максимум)$200 с включени ток,вода,нет-за храна $100,зависи ако не си слон,ако пиеш оше $50,.И в най лошия случай,ще заделяш.Ако пушиш обаче е трън.От $25-до $40 е кутия цигари.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4008

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.04 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.