ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Автомобили

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
огибо
тракторис

Регистриран: 17.08.2001
От: Свиленградските равни полета
Re: Внос на кола от Германия?
    #2352383 - 13.04.2009 19:45 [Re: joredoSs]

Приятелю, за хора като мен които не разбират си има счетоводители.ДДС-то което платих си го върнах след три месеца и това е положението. Пиша това което беше преди четири години и ако има от тогава някакви промени е възможно разминаване.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Чинтулов

Регистриран: 02.08.2008
    #2359685 - 23.04.2009 23:00 [Re: Enderial]

Цитат:

П.с. Ииии няма ли да го махат тоя акциз най-накрая?

Ще го махат, от ЕС ги натискат: уеб страница

Промените ще влязат в сила от 1 януари 2010 г.

joredoSs
ерген
**

Регистриран: 05.12.2008
От: някъде
    #2360478 - 24.04.2009 21:00 [Re: Чинтулов]

Цитат:

Цитат:

П.с. Ииии няма ли да го махат тоя акциз най-накрая?

Ще го махат, от ЕС ги натискат: уеб страница

Промените ще влязат в сила от 1 януари 2010 г.

не ми се вярва да стане точно така. това е само предложение, което е внесено за разглеждане, дори не е минало първо да не говорим второ четене. а и коментар по това предложение е дал само офФфчаров, който е негов автор. но дори и да отпадне акциза ще вкарат някоя друга помия на негово място.
ИНАЧЕ СТИСКАМ ПАЛЦИ, И ДРАПАМ СЪС ЗЪБИ И НОКТИ ЗА ДА ОТПАДНЕ. ДАНО ДАНО ДАНО ЧЕ ТАКА НЕ СИ Е РАБОТА

--------------------
ако имате да си казвате нещо - ползвайте лични бележки, смс-и, пощи, прътове, брадви... само не тук!

ЙOH
тэ®®о®izато®

Регистриран: 08.12.2007
От: Глаgнiъ леs®
    #2360611 - 24.04.2009 22:23 [Re: joredoSs]

Само да не ни сЕкционират от ЕвроСекцията
Цитат:

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=66285

Едно е ясно - можеш да ги осъдиш. То първия път било тегаво..

--------------------
Peacekeeper & Peacemaker.

joredoSs
ерген
**

#2360677 - 24.04.2009 23:42 [Re: ЙOH]

Едно е ясно - можеш да ги осъдиш. То първия път било тегаво..

евала на пича. ако стане така наистина ще изчакам още преди да осъществя следващята си покупка. тъкмо повече кинти ще събера наистина бих се радвал ако отпадне колкото и скептично да съм настроен

--------------------
ако имате да си казвате нещо - ползвайте лични бележки, смс-и, пощи, прътове, брадви... само не тук!

Wobbly
член

Регистриран: 19.02.2009
    #2365019 - 30.04.2009 22:48 [Re: joredoSs]

Цитат:

не ми се вярва да стане точно така. това е само предложение, което е внесено за разглеждане, дори не е минало първо да не говорим второ четене. а и коментар по това предложение е дал само офФфчаров, който е негов автор. но дори и да отпадне акциза ще вкарат някоя друга помия на негово място.
ИНАЧЕ СТИСКАМ ПАЛЦИ, И ДРАПАМ СЪС ЗЪБИ И НОКТИ ЗА ДА ОТПАДНЕ. ДАНО ДАНО ДАНО ЧЕ ТАКА НЕ СИ Е РАБОТА

Прав се оказваш, че на негово място ще има друго

Колите с екоданък от 1 януари 2010 г.
"Всеки собственик на автомобил ще плаща екоданък от 1 януари 2010 г. Той ще замени сега съществуващия акциз върху автомобилите, който се премахва от Нова година. Това стана ясно на заседанието на бюджетната комисия в парламента вчера."

ЙOH
тэ®®о®izато®

Регистриран: 08.12.2007
От: Глаgнiъ леs®
    #2365092 - 30.04.2009 23:28 [Re: Wobbly]

Съгласен.
Преди това, нека спрат всичките Икаруси и друга дупотопна товарна и пътническа техника. Екотакса, екоданък, еко са им..
То е ясно, че ще се чудят, откъде да съберат тия пари, така че ни чака някоя тотална глупост.

--------------------
Peacekeeper & Peacemaker.

joredoSs
ерген
**

#2378853 - 18.05.2009 21:10 [Re: Wobbly]

Цитат:

Цитат:

Прав се оказваш, че на негово място ще има друго

Колите с екоданък от 1 януари 2010 г.
"Всеки собственик на автомобил ще плаща екоданък от 1 януари 2010 г. Той ще замени сега съществуващия акциз върху автомобилите, който се премахва от Нова година. Това стана ясно на заседанието на бюджетната комисия в парламента вчера."

и то кво излиза махат акциза за автомобили на 120kw, но за сметкка на това налагат "Ако данък" ВЪРХУ ВСИЧКИ АВТОМОБИЛИ. аиде после някой да каже че българина е ГЛЮПОФ. много си е умен даже махна един данък, който се събира от ограничен гръг субекти и въведе друг, който естествено да може да се събира от всички. (трябва оборот да има и да се пррибират колкото може повече кинти). от другга страна това е доста добре по един или друг начин ще се ограничи притежанието, съответно и шофирането на автомобили. което е много хубаво за всеки гражданин, защото няма да се налага да се дават пари за покупка на автомобил, за ремонт, за винетка, "АКО данък" ...... и всякакви други таксички и таксенца. а със спестените пари ще можем да си купим хляб лютеницаа ако автомобила е по-мощен даже и кюФтета. вярно е че няма да можем да се придвижваме ама и кво толкова ще пестим енергия е кой може да каже сега че политиците не мислят за населението.
П.П. спирам че много почнах да се много нервя

--------------------

Wobbly
член

Регистриран: 19.02.2009
    #2379981 - 20.05.2009 01:36 [Re: joredoSs]

Цитат:

и то кво излиза махат акциза за автомобили на 120kw, но за сметкка на това налагат "Ако данък" ВЪРХУ ВСИЧКИ АВТОМОБИЛИ. аиде после някой да каже че българина е ГЛЮПОФ. много си е умен даже махна един данък, който се събира от ограничен гръг субекти и въведе друг, който естествено да може да се събира от всички. (трябва оборот да има и да се пррибират колкото може повече кинти). от другга страна това е доста добре по един или друг начин ще се ограничи притежанието, съответно и шофирането на автомобили. което е много хубаво за всеки гражданин, защото няма да се налага да се дават пари за покупка на автомобил, за ремонт, за винетка, "АКО данък" ...... и всякакви други таксички и таксенца. а със спестените пари ще можем да си купим хляб лютеницаа ако автомобила е по-мощен даже и кюФтета. вярно е че няма да можем да се придвижваме ама и кво толкова ще пестим енергия е кой може да каже сега че политиците не мислят за населението.
П.П. спирам че много почнах да се много нервя

То да е върху всички е логично, защото всички автомобили отделят газове, но дали ще има различни ставки, защото различните марки и модели имат различни нива изгорели газове.

joredoSs
ерген
**

#2379999 - 20.05.2009 02:55 [Re: Wobbly]

Цитат:

То да е върху всички е логично, защото всички автомобили отделят газове, но дали ще има различни ставки, защото различните марки и модели имат различни нива изгорели газове.

напълно съм съгласен, но не е логично да се въвежда еко данък защото виждаш ли от ЕС ни натискат да махнем акциза. а те по своята съшност са два напълно различни данъка. но да определено е логично да е върху всички автомобили

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10257

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.