ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Автомобили

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Йон
тэ®®о®izато®

Регистриран: 02.03.2005
От: Гаgнiъ леs®
Re: За много бързащите...
    #2363712 - 29.04.2009 11:17 [Re: tender™]

Колчета, колчета...по-скоро някакъв стабилен зид, а?

Предполагам, че проблемът ще се реши с 'умрели полицаи"/тип трамплин

--------------------
Peace V!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Bubachko
тя

Регистриран: 10.06.2005
От: на тръстиката
    #2363717 - 29.04.2009 11:22 [Re: Йон]

точно така, само "легнали полицай" ще спрат състезателите. Знаци им сложиха, светещи табелки. и пак карат като за последно. Жалко, че за някой наистина е последно каране, ама си го заслужават.

--------------------
http://www.sosbg.org

tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #2363729 - 29.04.2009 11:34 [Re: Bubachko]

Там има наклон, замръзва зимата. Като почнат да намаляват колите пред легналите полицаи, всеки ден ще има инциденти с удари отзад там. А и с легнал полицай се намалява пропускателната способност (потока), защото скоростта се ограничава доста под 40 км/ч - а мястото е адски оживено. Тоест легналия полицай е неефективен. Само спазване на ограничението ще даде ефект, или поне метър и двайсе високо, плътно бетонно заграждение, вкопано в земята и издържащо на удар от поне два тона кола, с "вратички" по 80 см, през три метра на него, колкото през тях да минават да се качват хората на тролея.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Enderial
Странник

Регистриран: 23.01.2005
    #2364252 - 30.04.2009 00:20 [Re: Bubachko]

Айде моля няма нужда от легнали полицаи... даже и тея дет са наслагали да ги махнат и да ги сложат както си трябва, издрах си колата от долу, ще ми изгние, а не е ниска да кажеш, че вината е в нея, нито минавам бързо да кажеш, че вината е в мен! Те на един полицаи изсипали асвалт за четири такива и пет сравнително големи дупки, то бчива, то може, ама то тва тяхното на нищо не прилича! Стигат ми дупките...
Отплеснах се

Ето нещо по темата:

!!! Клипчето е доста разтърсващо, а и това в подписа ми не е от най-леките.

Цитат:

специално за състезателите

и умната!

хора със слаби нерви да не го гледат и да карат внимателно, иначе - да го гледат...

Това доказва че катастрофите стават по 3 причини
1. Глупост/терикатеене
2. Недоглеждане
3. Ползване на предимство

П.с. Най-ми хареса първата маневра на светофара

Айде... и се оглеждаите по два пъти

--------------------
НЕ НА БЕЗРАЗСЪДНОТО ШОФИРАНЕ!!!

Enderial
Странник

Регистриран: 23.01.2005
    #2364253 - 30.04.2009 00:28 [Re: tender™]

Цитат:

Там има наклон, замръзва зимата. Като почнат да намаляват колите пред легналите полицаи, всеки ден ще има инциденти с удари отзад там. А и с легнал полицай се намалява пропускателната способност (потока), защото скоростта се ограничава доста под 40 км/ч - а мястото е адски оживено. Тоест легналия полицай е неефективен. Само спазване на ограничението ще даде ефект, или поне метър и двайсе високо, плътно бетонно заграждение, вкопано в земята и издържащо на удар от поне два тона кола, с "вратички" по 80 см, през три метра на него, колкото през тях да минават да се качват хората на тролея.

Аз винаги съм се чудил какво изобщо прави тая спирка там... нищо не трябва да правят, просто трябва да я махнат от там.
Само веднъж съм я ползвал щото мноооого бързах иначе винаги кат ми се е налагало бягам на някоя друга спирка. Първо, че е противно самото място щот е в подлез, второ че е от външна страна на завой... безумие...

--------------------
НЕ НА БЕЗРАЗСЪДНОТО ШОФИРАНЕ!!!

ледената
новак
*

Регистриран: 12.05.2009
    #2373640 - 12.05.2009 23:22 [Re: tender™]

Катастрофите станаха част от ежедневието ни и едва ли тази снимка ще стресне сериозно някой"състезател".С други методи трябва да се работи за да има нужния ефект!

liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #2374440 - 13.05.2009 20:48 [Re: ледената]

Цитат:

Катастрофите станаха част от ежедневието ни и едва ли тази снимка ще стресне сериозно някой"състезател".С други методи трябва да се работи за да има нужния ефект!

еми кво тогава - да се ограничим в преброяването им само, така ли? ти какви методи предлагаш?

creditite
неориентиран
*

Регистриран: 01.05.2009
    #2379242 - 19.05.2009 09:30 [Re: liubo_iotoff]

Мисля че това, което предлагаха (не знам дали го приеха) - водачите, хванати с алкохол, да работят като санитари в отделенията за спешна помощ, може и да помогне. От друга страна обаче, дали подобни безотговорници ще се справят дори с миенето на подове? :-)

--------------------

liubo_iotoff
McAroff

#2381136 - 21.05.2009 12:07 [Re: creditite]

целта на подобна мярка не е да мият подове, а да видят в какво насипно състояние се докарват хора, пострадали от нечия безотговорност на пътя, нерядко собствената им такава. целта е след това наказаният да асоциира безотговорното поведение на пътя с резултатите, евентуално

liubo_iotoff
McAroff

#2385862 - 27.05.2009 12:30 [Re: liubo_iotoff]

вижте какво хубаво сайтче намерих - цък!

разгледайте и статистиката отстрани, интересна е можете да проверите дали някой не се е оплакал от вас, че сте нарушили правилата за движение по пътищата. можете да проверявате всекидневно пътната обстановка и друга полезна информация, като дори не е необходимо да се регистрирате.

ще пусна линка и в темата "информация за път"

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 13998

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.