ALL.BG форуми
Връзки: » Място за българите по света
» Снимки от цял свят
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Българи в чужбина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
NVU
Legend

Регистриран: 09.08.2002
От: USA
Re: Протестите в САЩ
    #2840369 - 03.10.2011 17:00 [Re: canon]

Цитат:

Не беше ли леко нагло банкерите да си раздават многомилионните бонуси в пика на кризата , когато правителствата наливаха сума и милиарди за да спасяват и техните задници

И ти ли бруте си бил от соц. партията...

Това гледане в паничките е много соц, да знаеш...
Някой ритни-топко като го трейднат за 20 млн. от един отбор в друг - тогава е ок, обаче щом са банкери - значи са по-богати от нас, значи автоматично са лоши...

Що не стана банкер, тогава?

Един пример. Ти си шеф на тухларна. Имаш 20 търговски представителя и си ги сложил на комисионна. Продават си хората тухли, на края на месеца им гледаш продажбите и им даваш заработената комисионна.

Почва война. Голяма криза. Падат бомби, доста къщи се събарят. Войната леко отшумява, държавата се намесва и казва не само ще строим съборените къщи, но ще строим и много нови училища и болници! (държавата знае че тя се е осрала да вкара народа си във война, затова развързва кесията.)

Твоите продавачи вместо по 10,000 тухли на месец, почват по 100,000 да продават щото всеки хванал я училище, я квартал с нови къщи...

И какво става - баш в кризата, заплатите им най-високи.

Кой е виновен? Хората са добри в продаването на тухли, пазара е доста конкурентен. За всяка продадена тухла има още трима продавачи които се конкурират, но твоите са най-добрите и затова успяват да продават много.

Трябва ли да им гледаме в паничката, и значи ли че са лоши хора?

Забележи, никой не е нарушил закона. Всичко си е на 100% законно. Ако някой тухлар/банкер е правил нещо нечестно - тези си ги хващат и си ги пращат по затворите, но останалите които с законен труд си вадят парите що трябва да ги изкарваме чудовища не знам...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2840372 - 03.10.2011 17:08 [Re: NVU]

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #2840374 - 03.10.2011 17:18 [Re: canon]

Аз се чудих защо протестите са на Уол Стрийт или околностите а то какво било:

Цитат:

Psychopaths are less vicious than traders.

This may seem harsh, but a recent study determined that traders were more ruthless than psychopaths. They wanted to win, even if, in so doing, they didn't make more money.

"Копнато" от тука:

уеб страница

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2840418 - 03.10.2011 19:53 [Re: NVU]

Само да попитам - като е криза и война не е ли логично заплащанията да бъдат преразгледани и приспособени към новите условия? И ако тухларя няма пари редно ли е да плаща най-напред и най-много по стария начин с чуждите такива?

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

NVU
Legend

#2840419 - 03.10.2011 20:08 [Re: Shogoun]

Защо да се преразглеждат условията? Тухларната си работи, даже повече от обикновено. Производството е увеличено десетократно, продажбите са великолепни...

Освен това, не говорим за една тухларна - конкуренцията сред тухларните е голяма, така че ако чорбаджията реши да "преразгледа" процента комисионна на неговите продавачи, те ще отидат при съседната тухларна и ще продават от съседните тухли, като ще си издърпат всички клиенти...

В същото време да променяш договор след подписването му може да е ОК в гръцко, но в цивилизования свят не е. Ако трейдъра има договорка че комисионната му ще е 1% от оборота, не е толкова лесно банката да каже, абе айде да ти намалим процента безпричинно, щото смятаме че много пари ще вземеш...

Shogoun
костелив орех

#2840479 - 03.10.2011 22:38 [Re: NVU]

Този договор безсрочен ли е? Едва ли? Струва ми се недалновидно да е така. Проблеми, катаклизми, кризи и войни не са изключени нали? Така че един свестен договор, особено ако е безсрочен би трябвало да ги предвиди, нали? Освен това не разбирам как така въпреки десетократно увеличеното производство и великолепните продажби тази тухларна няма пари и е на ръба на фалита, та трябва някой да налее пари в нея? Май има нещо гнило в целия този бум? А и какво значи добри продавачи? Ако раздават тухли на вересия на всеки който желае, независимо дали ще строи сарай или курник и независимо дали тухларната ще си получи парите от продажбите на Видов ден така и баба знае... И май цялата работа точно на това намирисва...

--------------------

NVU
Legend

#2840489 - 03.10.2011 23:04 [Re: Shogoun]

Аз не казвам че няма проблем, но проблема не е там където гледаш ти.

Това, че банките правят много пари не е проблем на банките, а е проблем на законодателството което им го позволява. Та затова тези които са недоволни от бонусите на банкерите, вместо да протестират пред къщите на банкерите, трябва да протестират пред къщите на политиците позволили това.

Простолюдието навсякъде по света е простолюдие.

Тукашното овчо стадо му казаха "банкерите са лоши" и то почна да блее - "бааа, банкерите са лооошии", вместо да помислят защо политиците за които са гласували са оставили толкова законови вратички.

Същата история в България.

Политиците продължават да стимулират многодетството, и в същото време се чудят защо циганките имали много деца. Ами да спрат стимулите и няма да имат деца. Или неплатени сметки. Ако за всяка неплатена циганска сметка ги пращаха в затвора, тогава щяха да се отучат, но правителството си затваря очите - демек стимулира краденето на ток, и после казва - не сме ние виновни, циганите са виновни.

И българското простолюдие, стадно забля - "циганите на сапун", вместо да се огледа и да види че не този който яде баницата е виновен, а този който му я дава.

Политиците са за еб**не, не тези които ручат баницата - и тук, и там.

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2840494 - 03.10.2011 23:12 [Re: NVU]

Бе то е така, но е ясно че политиците не могат да са банкери , но пък могат законно да взимат от парите на лобистите нали ?
Та едва ли банкерите получават нещо даром.
Твърдиш ли , че системата не е "законно" корумпирана ?

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

NVU
Legend

#2840502 - 03.10.2011 23:19 [Re: canon]

Твърдя, че ако някой е недоволен от законите, трябва да се оплачи на тези които правят законите, а не от тези които ги спазват.

Ако закона позволява да се лобира, и ако аз имам корпорация, нуждаеща се от определена политика - много ясно че ще си наема най-добрите лобисти и ще искам да се прокарат моите закони.

Някой ако не е доволен от закона за лобирането - да си събере партия, или да си гласува за някой, който ще промени този закон.

Това е цивилизования начин.

Ако даден закон е толкова лош, че мнозинството от хората да искат премахването му - винаги ще се намери кандидат, който да оглави подобна партия и да премахне този закон. Факта обаче че няма такава партия показва, че няма и подобно мнозинство.

Shogoun
костелив орех

#2840518 - 03.10.2011 23:44 [Re: NVU]

Аз не мисля, че пращането в затвора на всеки циганин с неплатена сметка е решение. Първо ще са толкова много, че ще трябват нови затвори и кой ще ги плаща? Второ, циганина ще си стои на топло и сухо, ще яде три пъти на ден и кой ще плаща? Не знам какво е най-удачното решение, но не е това.
Аз не съм казала кой е лош и кой добър, само ми се струва, че не е особено логично правителството да налива толкова пари за спасението на банките, а те най-напред да раздадат бонуси на тези, които ги докараха на това дередже. Че и да не искат сметка от тези, които са виновни. Ясно е, че става с благословия от политици

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4700

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.