ALL.BG форуми
Връзки: » Място за българите по света
» Снимки от цял свят
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Българи в чужбина

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Sena
почетен член

Регистриран: 03.03.2005
От: Orange, CA
Ще пътувам скоро за родината
    #939121 - 31.08.2005 05:05

Има ли бюро за обмен на валута на летище София и къде се намира. Цяла вечност не съм била в България и нямам българска валута в себе си. Ще трябва и много бързо да се придвижа от летището до железопътна гара София и затова моля скоро пътувалите да кажат нещо за обменните бюра около летището.Ако кажете и нещо за пътуването из страната, ви благодаря още веднъж !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Ще пътувам скоро за родината
    #939124 - 31.08.2005 05:10 [Re: Sena]

Да, има обменно бюро, което е до лентата, от където си взимаш багажа, още преди да си минала митницата. Имай предвид, че там курса е мама миа тоест доста по-нисък от курса по принцип. Предполагам, че там разчитат на такива, като теб. Ако можеш да изчакаш и обмениш пари извън летището, горещо ти го препоръчвам.
Приятно прекарване в БГ!

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #939131 - 31.08.2005 05:56 [Re: Sena]

Обмени си не повече от 10 долара, 16 лева и това е, както каза Надин курсът е много лош... Внимавай с парите, които носиш кеш. Винаги си взимай бележките от бюрата и внимавай с малките букви. Винаги питай след като си прочела отново "Колко лева са Х долара или евро?" и след като ти кажат колко е, тогава си подай парите...

Viva

Регистриран: 09.05.2002
От: NYC
    #939132 - 31.08.2005 06:01 [Re: Sena]

Бюро за обмяна на валута има на летището - в залата за посрещане, но там курсът е ужасен. След като нямаш никакви левове, обмени колкото да ти стигнат за таксито - това е най-бързия начин за придвижване. Повече от $50 не обменяй на летището.
Не знам за къде ще пътуваш, но по-добре вземи автобус вместо влак. Новата автогара е точно до Централна гара. Аз останах приятно изненадана от новата авгогара. Там са събрани всички фирми за пътувания с автобуси.

--------------------
"Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present"

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #939144 - 31.08.2005 06:48 [Re: Sena]

Вземи си нови банкноти от тук, защото по-изтърканите няма да ти ги приемат.

--------------------
Winners Are Driven

A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

and
Нострадамус

Регистриран: 28.09.2003
От: Финикс, Аризона
    #939155 - 31.08.2005 07:11 [Re: Sena]

Цитат:

Има ли бюро за обмен на валута на летище София и къде се намира. Цяла вечност не съм била в България и нямам българска валута в себе си. Ще трябва и много бързо да се придвижа от летището до железопътна гара София и затова моля скоро пътувалите да кажат нещо за обменните бюра около летището.Ако кажете и нещо за пътуването из страната, ви благодаря още веднъж !

Не слушай ФЕМА - в България бележки и доказателства не помагат.
1. В никакъв случай не обменяй пари на летището или в обменни бюра по улиците. Особено в тези на София и големите курорти. Там курса може да пише 1,58 но всъщност да е 1,158

2. Използвай само банкови клонове - там разликата е стотинка и парите ти са проверени.

3. Не обръщай повече от 200$ наведнъж - прави впечатление на джебчиите.

Изобщо в България е безопасно като цяло, но се пази от цигани и просяци. Докато дадеш 1 лев, ще ти изчезне чантата.

Родината е хубава, ако не обръщаш внимание на простаците и тарикатите на всеки ъгъл - ще ти хареса.

--------------------
"Не е важно колко си продал, важно е колко си купил!"

friend

**

#939170 - 31.08.2005 07:54 [Re: and]

На летището има клонове на банки, от там е добре да обмени малко джобни. А после, аз поне не използвам обменните бюра, а само банките. Всъщност обменните бюра пазаруват от банките и курсовете им няма как да се изгодни. Много хора все още не знаят, че в България много лесно и без ограничения можеш да купуваш или продаваш валута, и продължават да ходят в обм. бюра. Няма смисъл, особено ако си вкарал парите си легално.

А съвета на Фема е много добър и е за обменните бюра, които имат скрити комисионни, от които печелят,
Цитат:

Винаги питай след като си прочела отново "Колко лева са Х долара или евро?" и след като ти кажат колко е, тогава си подай парите...

... а при банките всичко това е безплатно, и даже помежду си имат конкуренция, така, че излиза много удобно и възможно най-сигурно.

--------------------
Winners Are Driven

A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #939983 - 31.08.2005 15:58 [Re: Sena]

Съвет и от мен, не ползвай обменните бюра, където и да е! Или ако толкова държиш да сменяш валута, само в банките. Иначе има си банкомати, курса по изтеглените левове е междубанковия за деня. Провери си твоята банка колко ще те таксува за теглене извън нейната мрежа банкомати. Определено е далеч по-изгодно и по-сигурно, отколкото разни чейнчаджии и съмнителни бюра.
Весело изкаране в България

Kantata
старо коте
**

Регистриран: 15.08.2005
От: До светофара
    #940054 - 31.08.2005 16:32 [Re: Sena]

Когато слезеш от самолета, ще те нападнат фалшиви таксиджии. Ти им откажи и излез отвън - ще видиш колона от нови таксита, те са легални, имат си дори и диспечер, който ще те упъти кое да наемеш, защото желаещите да ги ползват са много. Внимавай с цената, до централна гара обикновено излиза отоло 10-15 лева. Ако вземеш някое от фалшивите, ще те обрули яко. Курса на аерогарата не е чак толкова ужасен -20 стотинки е разликата, става за малки суми, колкото да стигнеш до някой банков клон и да обмениш пари. То такава е и целта на това бюро там - не е за обмяна на големи суми. Можеш да теглиш пари от банкомати, но все пак избирай такива на Булбанк или Банка ДСК, това са стабилни банки. Оглеждай се да не те причака някой като изтеглиш парите и да ти свие чантата - мен се опитаха да ме прекарат по този начин, но когато си съсредоточен и внимателен в това, което вършиш, няма проблем.

--------------------
"Искам, значи мога"

RESTI
бараджия

Регистриран: 11.02.2005
От: шезлонга
    #940618 - 01.09.2005 01:55 [Re: Kantata]

Абе най-добре си вземи пищов
Сега сериозно. Обменящ малко пари на летището ( в колон нан банка или чейндж, после се пазари6 с таксито за 15 лв. да те метне до автогарата (вземи от новите таксита с диспечерите). Само рейс. Не се качвай на влак, освен ако не е експрес. .....и все пак си вземи пищов

--------------------
You'll never catch me slippin, cause I feel alright.

Sena
почетен член

Регистриран: 03.03.2005
От: Orange, CA
    #940639 - 01.09.2005 03:01 [Re: Sena]

Все още не е късно да запиша АЙКИДО Благодаря за ценната информация на всички . В главата ми се заформи идеята, че още утре ще си спретна travel checks ( Bank of America), а на летище София ще обменя достатъчно валута за пътуване до Варна.Багажът ми е символичен и се надявам да не съм атрактивна за пътуващите роми.

Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #940657 - 01.09.2005 05:25 [Re: Sena]

Цитат:

Все още не е късно да запиша АЙКИДО Благодаря за ценната информация на всички . В главата ми се заформи идеята, че още утре ще си спретна travel checks ( Bank of America), а на летище София ще обменя достатъчно валута за пътуване до Варна.Багажът ми е символичен и се надявам да не съм атрактивна за пътуващите роми.

Абе не се шашкай толкова много де, май успяха да те наплашат Положението изобщо не е така страшно, просто бъди по-внимателна ( бдителна), отколкото си в страната, в която си ( ако не е Испания, Италия или подобни южняшки страни). И не се предоверявай на непознати. То това последното и за познати важи....

Viva

Регистриран: 09.05.2002
От: NYC
    #940658 - 01.09.2005 06:22 [Re: Sena]

Щом си до Варна непременно вземи рейс вместо влак. Рейсове за Варна има на всеки час.
Това е сайта на ЦЕНТРАЛНА АВТОГАРА СОФИЯ

--------------------
"Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present"

and
Нострадамус

Регистриран: 28.09.2003
От: Финикс, Аризона
    #941988 - 02.09.2005 00:16 [Re: Sena]

Цитат:

Чакай малко.. ти се обърка..
Ако вземеш Травел Чекм, ще ти трябва банков офис за да го обмениш. На летището ако има такъв - спокойно и парите може да си обмениш, ако няма или пък е късно вечерта - Травел чека няма да тио свърши никаква работа..

Наистина не е страшно - просто не си показвай парите много на показ.

--------------------
"Не е важно колко си продал, важно е колко си купил!"

friend

**

#942083 - 02.09.2005 07:15 [Re: and]

Ако има намерение да пренася 10,000 долара и нагоре травъл чековете са си много добро решение. Първо, няма да я чарджат тук и после няма и в България (може би). Едно 1-2,000 в кеш е ОК. А кредитни карти да ли са навлезли в България? По Варна и морето ... може би?

--------------------
Winners Are Driven

friend

**

#942085 - 02.09.2005 07:17 [Re: Sena]

Айкидо може... но и без него ще се оправиш. Дръж си чантата, не ползвай влакове и всичко ще е наред. Приятно изкарване!

--------------------
Winners Are Driven

Борис

Регистриран: 15.03.2003
От: Сан Диего
    #942254 - 02.09.2005 10:32 [Re: friend]

А кредитни карти да ли са навлезли в България? По Варна и морето ... може би?

Няма проблем да си дръпнеш пари от банка/банкомат с Visa/MasterCard кредитна карта, но обикновено при дебитните таксите са по-малки (поне при моите) при теглене в брой. А за суми от порядъка на $10к, най-лесно, удобно, евтино и сигурно си е банковия превод.

Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
    #942990 - 02.09.2005 19:58 [Re: Борис]

Благодаря ви и аз на всички за ценната информация. Понеже и аз от няколко години не съм си ходила, и сега се чувствам малко особено, защото ми се струва че доста неща ще са се променили. Дали сега е много опасно сама жена да ходи по улиците в 10-11 часа вечерта. Спомням си че като ми се налагаше да се прибирам в този час от работа, мъжът ми идваше да ме взима, ама сега ще пътувам сама Става въпрос за София.

Kantata
старо коте
**

#943010 - 02.09.2005 20:18 [Re: Наташа Ростова]

Ми ти в Щатите ходиш ли сама късно през нощта? Аз не бих...

--------------------
"Искам, значи мога"

Kantata
старо коте
**

#943017 - 02.09.2005 20:24 [Re: Наташа Ростова]

Извинявай, в Канада...? Това беше перфектната държава, знам, там сигурно жените си ходят сами през нощта по улиците...Хм, що ли не ми хареса твоя въпрос...?!

--------------------
"Искам, значи мога"

Наташа Ростова
на път

#943029 - 02.09.2005 20:34 [Re: Kantata]

Цитат:

Извинявай, в Канада...? Това беше перфектната държава, знам, там сигурно жените си ходят сами през нощта по улиците...Хм, що ли не ми хареса твоя въпрос...?!

Кантата, не знам и не ме интересува защо не ти харесва въпросът ми. Питам за България - като казвам да си ходя, имам предвид България, защото тя си остава първата ми отправна точка. Да не говорим че и изрично съм споменала София. А в Канада иначе няма проблем, освен че там човек може лесно да загуби някои свои полезни рефлекси.
Та ако може някой да ми отговори на въпроса, ще му бъда много благодарна

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #943311 - 03.09.2005 02:29 [Re: Kantata]

Да, в САЩ ходя сама късно през нощта.... Ами аз да ти кажа зависи къде живееш точно....
Там, където съм живяла, всичко винаги е 24/7, около мен има много млади хора, и е все едно си си е БГ, хора по улиците има 24 часа, магазини, заведения, кафенета, барове, много полиция, постоянно има спортуващи хора и т.н...
Америка има много лица.... ако си виждала само някое, не се изказвай... Аз никога не съм категорична за нищо в тази държава, тъй като е безкрайно многолика...

Kantata
старо коте
**

#943562 - 03.09.2005 14:11 [Re: Glezlichka]

Аз лично не бих си позволила да ходя сама през нощта нито в България, нито където и да било другаде. Говорим за късно през нощта, да уточня. Съпругът ми също не би разрешил, от съображения за сигурност - той всъщност казва /с известно колебание/, че е по-сигурен когато сме нощем по улиците в София, отколкото в Америка. А повярвай ми, той е живял на много места в Америка - почти във всички щати...Така че, това тук не е само мое мнение, а и негово.

--------------------
"Искам, значи мога"

Наташа Ростова
на път

#943806 - 03.09.2005 19:32 [Re: Kantata]

Ами че то е е до един или друг щат, а до една или друга част на градовете. Такова обобщаване ми се струва Естествено че ако отидеш в гето си в голяма опасност, ама да не би да са само гета.

Естествено че в Америка има много места, където

Цитат:

Аз лично не бих си позволила да ходя сама през нощта нито в България, нито където и да било другаде. Говорим за късно през нощта, да уточня. Съпругът ми също не би разрешил, от съображения за сигурност - той всъщност казва /с известно колебание/, че е по-сигурен когато сме нощем по улиците в София, отколкото в Америка. А повярвай ми, той е живял на много места в Америка - почти във всички щати...Така че, това тук не е само мое мнение, а и негово.

Kantata
старо коте
**

#943950 - 04.09.2005 00:34 [Re: Наташа Ростова]

Това е последното, което пиша тук - нека да ти обясня защо ме подразни въпроса ти - защото ми прозвуча някак антибългарски. Какво означава този въпрос и кой може да ти даде отговор? За мен подобен въпрос означава, че ти си мислиш, че нашата Родина е някаква държава от третия свят, сравнена с великата Американска държава /вкл. Канада/ и в България през нощта хората се гърмят като през деня в Ню Орлиънз...хм, ама и аз какви ги говоря - чети новините в бг сайтовете - няма чак такива опасности, но все пак...ти си знаеш.

--------------------
"Искам, значи мога"

Наташа Ростова
на път

#944022 - 04.09.2005 05:28 [Re: Kantata]

Цитат:

Това е последното, което пиша тук - нека да ти обясня защо ме подразни въпроса ти - защото ми прозвуча някак антибългарски.

На мен пък твоят отговор ми прозвуча някак зазядливо. Зададох въпрос, не съм поискала нравоучителна лекция, нито интерпретацията ти на това, което уж съм искала да кажа. Ако не можеш да дадеш отговор на въпроса ми - просто премълчи.

Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
    #948411 - 08.09.2005 07:15 [Re: Kantata]

Има ли значение дали ходиш през деня или през нощта и какво пречи да те оберат посред бял ден в Сф или Някъде в Америка?Винаги и навсякъде може да се случи.Приятно изкарване в Бг, на тези които си идват и не се притеснявайте толкова. положението не е толкова лошо колкото ви се струва.

galin65
неориентиран

Регистриран: 16.02.2018
    #3428333 - 16.02.2018 09:33 [Re: friend]

Цитат:

Вземи си нови банкноти от тук, защото по-изтърканите няма да ти ги приемат.

Аз обменям в бюрото срещу театъра от години. Курсовете им не са лоши. Едно сиво е, май се казва Фактор

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4392

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.