ALL.BG форуми
Връзки: » Място за българите по света
» Снимки от цял свят
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Българи в чужбина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
PRN
На път за Дамаск

Регистриран: 04.05.2001
Re: разпадат ли се браковете на имигрантите
    #954779 - 13.09.2005 05:56 [Re: Lothian]

Сингъл до 50... нали не говориш сериозно. Ега ти кефа. Дори след 30 човек много тръдно се пречупва да се ожени за някого, та какво става след 50, когато ти завършен стар ерген, с налудните си фиксации, отработена закостенялост и строго пазен периметър. В Дир.БГ има един юнак "Оптимист" той така се оженил след като се пенсионирал в България. Потърси му постингите. Много интересно четиво за аспириращи стари ергени. "Това те чака - ако не е истина не е и лъжа".

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
PRN
На път за Дамаск

#954785 - 13.09.2005 06:15 [Re: Glezlichka]

Сингълите в странство... всичко е наред докато живота ти се върти от парти на парти. Неминуема обаче идва момента след няколко години в който се оглеждаш и установяваш че това едвали ли има особен смисъл и че всъщност си много, ама много сам/а. На жените започват да им се въртят деца в главите (то и с мъжете става). Почваш да чуваш цъкането на билогичния часовник и прочие. Кофти работа, оказваш се в "шах", притисната от времето и от собственият си успех. Ще ти се да имаш партньор, ама откъде да го намериш. Всичко което става вече се е оженило, или има по-няколко деца с които връзката е дълбока и подсъзнателна или вече е със вазектомия. Тогава идва времето на ГОЛЕМИТЕ КОМПРОМИСИ. По-големи от тези, които някога си допускала, че можеш да направиш: това е звездният момент на ниските-плешиви-безинтерсни мъже. И на тези, които са се "опазили до 50". Честито.

Гледай някои от "dating shows" по телевизията и ми кажи има ли по-жалка ситуация от тази в която се оказват хората в късните си 30 търсейки партньор. Тук дори не става дума за смесени двойки (нещо което си е огромно предизвикателство само за себе си). Аз поне не вярвам в смесени бракове.

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #954786 - 13.09.2005 06:20 [Re: PRN]

Ти ме отчая тотално.... на 27 съм само, имам ли шанс?

Не може да е толкова трагично, или поне не ми се иска да е...

За компромисите си прав...

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #954789 - 13.09.2005 06:51 [Re: PRN]

интересно си го написал.

Какво имаш предвид под смесени бракове? Защо не вярваш в тях?
Има успешни недей така и то не малко..гаранция няма нали знаеш

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (13.09.2005 06:54)

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #954791 - 13.09.2005 06:53 [Re: Glezlichka]

Фемче,

Тук правилото е че момците и девойките си ходят в Бьлгария да си тьрсят полувинки което има свойте недостатьци но то кое е идеално.

Успех мила, имаш време още не се притеснявай млада си още.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

California
I Believe in Miracles

Регистриран: 08.02.2005
От: South California
    #954795 - 13.09.2005 07:43 [Re: PRN]

И на мен ми стана интересно какво имаш предвид за смесените бракове...на мен сега ми предстои такова нещо и нещата си изглеждат много нормални...даже сега ходим на предбрачни консултации и някой може да се смее, но и аз така реагирах в началото, докато в момента виждам че въпросите и темите които се дискутират са много полезни.

--------------------
Велик капитан се става в бурни морета и дълбоки води!

There is no limit to what you can do or where you can go if you do not mind who gets the credit.

California
I Believe in Miracles

Регистриран: 08.02.2005
От: South California
    #954798 - 13.09.2005 08:10 [Re: Glezlichka]

FEMA, изобщо не се притеснявай....това е напълно нормална възраст да започнеш да си търсиш човек. Важното е да имаш подходяща среда около себе си. То верно че в БГ още на 18 или 19 се женеха и на 23 вече бяха стари моми ....но това време е отминало. Тук почти никой не се жени на такава възраст...Все пак с възраста човек става по-зрял и би се очаквало да взема по-мъдри решение... А за свободата да не говорим...това което човек може да прави като single често не може да си го позволи като семеен. А за самотата какво да ти кажа...човек може да е сам и да не е самотен и в същото време може да е заобиколек от хора около себе си и в душата си да бъде самотен и тъжен...така че след като не си се омъжила досега, значи не си срещнала подходящия човек....а той ще си дойде на подходящото време
Според мен при всеки е различно - при едни по-рано, при други по-късно. Важното е обаче да е правилния човек...а не просто някой си човек
Лично мое мнение - с такива неща не се правят компромиси ...или ще да е....или по-добре да не е
Успех!

--------------------
Велик капитан се става в бурни морета и дълбоки води!

There is no limit to what you can do or where you can go if you do not mind who gets the credit.

PRN
На път за Дамаск

#954826 - 13.09.2005 09:05 [Re: Glezlichka]

Не, не мисля че ти "е късно". От друга страна намирането на партньор е една от много трудните работи и ако не си го представяш от средата в която се движиш в момента, той няма откъде да дойде. Освен ако не реанимираш някоя стара връзка.

Правенето на семейство иска доста голяма пластичност и от двете страни. С времето човек става доста по-придирчив и по-ригиден. Започва да вижда недостатъците на отсрещния пол по-ясно. Класическата фраза е "никакъв не е!"... и така докато се замени с другата класическа фраза: "какъв пък да го намеря". Това от лични наблюдения. Няма нищо страшно, дотолкова доколкото си даваш сметка точно какво става с и около тебе.

PRN
На път за Дамаск

#954834 - 13.09.2005 09:11 [Re: California]

Вярно е че има различни хора и различни съдби. Дано с тебе да се наредят нещата както си ги представяш. Предизвикателство е обаче, много по-голямо от това което би имала с българин (при равни други условия). Пред очите ми в момента става една такава работа. Стискам палци, но знам че съдбата трябва много да се напъне. Мене само английския в къщи би ме довършил. Със сигурност има по-пластични хора от мене обаче.

fennay
устремена

Регистриран: 04.03.2005
    #954946 - 13.09.2005 10:33 [Re: venturer]

Цитат:

Емигранския живот е много по лесен за семейни хора.

Напълно съм съгласна с Маги че емигрантския живот е по-лесен за семейни. Или поне когато имаш някого до себе си за морална подкрепа, не друго (дори да няма брак). По-приятно, разведряващо е да се прибереш вечер след тежък ден в службата и да има с кого да споделиш проблемите, радостите, да се поглезите, гушнете

А с това че от самота емигрантите свалят летвата на стандарта и се примиряват с хора, които иначе никога не биха им допаднали (примера за плешивия чичко) въобще не съм съгласна Такава деградация на ценностната система би се получила само при човек чиято ценностна система по начало нещо не е била в ред.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10855

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.