ALL.BG форуми
Връзки: » Място за българите по света
» Снимки от цял свят
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Българи в чужбина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Lothian
бракуван

Регистриран: 14.08.2003
От: looking for a sundown town
Re: разпадат ли се браковете на имигрантите
    #955544 - 13.09.2005 17:56 [Re: PRN]

само комплексарите и слабите душевно се олицетворяват в брачни връзки. за мен една женитба е само с цел деца и тъй като не ща да водя роби на тоя свят, няма да се женя поне до педестина...след това може да се прежаля за някоя бабичка да ме гледа, ако нямам достатъчно пари за сениор фасилити.

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
    #955598 - 13.09.2005 19:01 [Re: venturer]

Не съм съгласна, че на хората, които емигрират сами им е по-трудно като правило. Зависи най-вече от обстоятелствата около имигрирането и на каква възраст са имигрирали. Аз дойдох студентка първа година на 18-19 години и за мен нормалния цикъл на живота не се промени - просто вместо да се преместя от родния град в София, аз взех, че прескочих един океан. Попаднах в много добра стимулираща студентска среда и връзката ми е оттогава - както на много от моите колеги - българи. И през ум не ми е минавало да ходя да си търся половинка в България. Вярно е, че когато човек свърши да учи и почне работа динамиката се променя и изведнъж се оказваш като че ли по сам. Но пак зависи - ако дотогава вече си се адаптирал и си финансово независим, то сам можеш да ориентираш живота си така че да не ти липсват нови познанства. Така че основно зависи от обстоятелствата и възрастта според мен.

Що се отнася до наблюденията на PRN за това, че семейства, в които мъжът и жената са финансово независими, се разделят причината аз я виждам по-друга. Според мен ако това се случи, то е именно защото имиграцията ти дава възможност да бъдеш финансово независим на една по-ранна възраст, а оттам и по-свободен и връзки, които са се крепили на финансова зависимост на единия от другия се разпадат. Също го няма осъдителното отношение на роднини и близки, ако решиш да се разведеш и оттам е по-лесно да осъществиш решението, което смяташ за правилно.

Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
    #955729 - 13.09.2005 20:20 [Re: Over and Out]

При студентите наистина е съвсем различно. Мисля че Маги има предвид хора, каквито и аз най-често виждам тук - изучили се вече и имигрирали след това. Наистина им е много тежко на тези хора, просто се чудя как издържат. Докато създадеш социални контакти минава много време, да не говорим че след определена възраст нови такива се създават все по-трудно А пък да не говорим, че сред българите, които имигрират в Канада, повечето вече са семейни. Предполагам че и с Австралия е същото.

sarra
старо куче

Регистриран: 18.08.2004
От: на неутрално
    #955753 - 13.09.2005 20:37 [Re: Наташа Ростова]

zahwa]am se za теб като последна

абе вие мен и такива като мен направо страдалци, нещастни, мизерстващи и не знам си още какво ни изкарахте! Много ми е странно, че хора, които не сте отишли някъде сами смятате, че е ужасно едва ли не да се направи! Едно е, че някои може да смятате, че вие сами не бихте могли да го направите, друго е , че е ужасно трудно и колко много едва ли не жертви се правили.

значи всичко зависи от човека - тези които могат сами могат и с някого, както и тея дето са с някого могат понякога и само да се оправят. Тези дето аз познавам и сме дошли/отишли където и да е сами никой не е в такова ужасно състояние нито пък някой едва издържа! По-скоро познавам семейства дето едва издържат и само се оплакват и реват! А и верно, че е по-леко ако не разчиташ само на себе си.. но пък ако на другия не можеш да разчиташ и сам да дърпаш за двама - не нам...
що се отнася за създаването на нови познанства пак по наблюдения тези, дето са дошли като семейства много по-малко създават контакти с местно население и много са по-затворени в съответното общество национално. Не че има нещо лошо, но човек като е отворен към света е малко по-различно.

За връзките между различни нации ----- по-добре да замълча...

пардон за вложените емоции, но малко лековати ми се сториха някои от заключенията ви

--------------------
"а friend for today, is tomorrow's heartbreak"

Monnica

Регистриран: 18.07.2005
    #955828 - 13.09.2005 21:52 [Re: PRN]

Май да...
Забелязвам,че неженените често се обвързват с женени...Изборът е малък и вероятно затова скрупулите отпадат и се търси партньор наред...Забелязвам особенна агресивност особенно у неженените жени да си намерят на всяка цена мъж-неженен ,женен-мъж да е!!!Може да е и от напредналата възраст , знам ли. На мен това желание за брак ми прилича на търсене на работа- ходиш на 100-200 интервюта ,че поне на 1 място да стане. Аз бях шокирана отначало като забелязах това. И в България ходят да търсят партньори и тук.
Аз съм тук с мъжа си и около нас са все моми и ергени.

Наташа Ростова
на път

#955894 - 13.09.2005 22:39 [Re: Monnica]

Абе зависи си от хората, някои не са способни на агресивност при каквито и да е обстоятелства. Всяка жена някога е била неомъжена, и едва ли може да се каже че всяка е търсила агресивно партньор.Пък има и женени жени, които се държат направо като разгонени, с извинение. Така че хайде да не правим големи обобщения.
А аз лично на децата си си не бих препоръчала да се женят преди 27-28-годишна възраст, пък и гледам и тук в Канада повечето смятат като мен, че дори са по-крайни от мен.

Цитат:

Май да...
Забелязвам,че неженените често се обвързват с женени...Изборът е малък и вероятно затова скрупулите отпадат и се търси партньор наред...Забелязвам особенна агресивност особенно у неженените жени да си намерят на всяка цена мъж-неженен ,женен-мъж да е!!!Може да е и от напредналата възраст , знам ли. На мен това желание за брак ми прилича на търсене на работа- ходиш на 100-200 интервюта ,че поне на 1 място да стане. Аз бях шокирана отначало като забелязах това. И в България ходят да търсят партньори и тук.
Аз съм тук с мъжа си и около нас са все моми и ергени.

Monnica

Регистриран: 18.07.2005
    #955919 - 13.09.2005 22:56 [Re: Наташа Ростова]

А -а това за женените дето и те си търсят и аз го забелязах тук. Чудя се дали го има и в България, а може и да го има , но в чужбина повече личи , защото българите са по-малко и се вижда кой къде и с кого...Май в България може по-лесно да се скрие хойкането или да се представи като приятелство или отношения с колеги.
А колкото до "обобщенията" -това съм забелязала , това пиша. За мен това е положението. Друг ако има друго мнение , нека си го каже

Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
    #956092 - 14.09.2005 01:27 [Re: California]

Aз поне изобщо не ти се смея. Моите наблюдения върху смесени двойки и бракове са ограничени, но ми се струва, че нашенци по-спонтанно се опознаваме докато ако единият е американец от англосаксонски произход да речем има още едно ниво на дистанция и резервираност и някак си е по-трудно да опознаеш другия човек. Моя приятелка във връзка с американец точно от това се тревожи, че не знае как да подхване определени въпроси без другият човек да се чувства като на интервю или на разпит. Та тия предбрачни консултации ми се струват добра обстановка човек да подхване теми, които иначе не знае как - стига и двамата да го взимат насериозно и да не шикалкавят. Ще и го предложа, ако нещата стигнат дотам.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #956098 - 14.09.2005 01:42 [Re: Наташа Ростова]

Nnova,

Много правилно ме разбра Нямам предвид толкова студентите (има голяма разлика, то затова и се нарича студенски живот). Говоря за хора изучили се вече в Бьлгария около 30/35 годишни а и с вьзраста става по трудно.

Сошьл живота малко или много е по ограничен, врьзки се сьздават по трудно с годините. Мойте наблюдения са за тази вьзрастова група сингьл емигранти и това което те са споделяли с мен.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (14.09.2005 01:51)

Наташа Ростова
на път

#956105 - 14.09.2005 02:25 [Re: Monnica]

Цитат:

А колкото до "обобщенията" -това съм забелязала , това пиша. За мен това е положението. Друг ако има друго мнение , нека си го каже

Така е, права си. Извинявай.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10839

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.