ALL.BG форуми
Връзки: » Място за българите по света
» Снимки от цял свят
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Българи в чужбина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
Re: разпадат ли се браковете на имигрантите
    #956125 - 14.09.2005 04:19 [Re: Наташа Ростова]

Meжду студентството в България и тук има голяма разлика, но това е друга тема. По-скоро въпросът опира според мен дали имаш и можеш да създадеш среда на новото място, където отиваш. Студентството улеснява намирането на подходяща среда, но далеч не е единствения начин да си намериш такава. Ако става дума конкретно за намирането на партньор, то това с напредването на възрастта става по-трудно независимо дали си в България или чужбина, но не виждам защо в чужбина да е по-трудно. Първо тук хората се женят по-късно отколкото в България така че тук би трябвало шансовете да са по-добри до по-късна възраст. Второ, ако си в голям оживен град или ако имаш интересна работа възможностите за запознанства с интересни хора откъде ли не са много по-големи отколкото където и да е в България. Трето, специално в голям град тук има много дейности и мероприятия, където да се запознаят сингълите - било то излети, спортове, обяди, запивки и т.н. - просто трябва да имаш някакви интереси и работа, за да можеш да си го позволиш. Разбира се, всичко това предполага да си адаптивен, да знаеш езика добре, да си отворен към света, да имаш интереси и да имаш някакви доходи - ако тези неща не са налице по-добре е първо да се наблегне на тях.

Повечето от сингълите, които аз познавам са дошли тук преди 30 и никой не бързаше да се жени до 30 и кусур. Тези, които бяха над 30 и искаха да се оженят го направиха - ако това му е целта на човек не виждам защо тук да е по-трудно отколкото в България. Като си семеен според мен е по-трудно да се адаптираш в началото едно, защото имаш повече отговорности за цялото семейство и второ, защото е по-вероятно да се затвориш вътре в семейството, отколкото да търсиш други контакти.

Не го намирам за случайно, че със съжаление за сингълите в чужбина се изказват все хора, които са дошли като семейни.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
PRN
На път за Дамаск

Регистриран: 04.05.2001
Архиетипи
    #956151 - 14.09.2005 05:57 [Re: Over and Out]

Всеки тук е представител на определн архиетип мислене - аз и Магито на тези отишли вече със семейство в чужбина. Ти, Фема, Калифорния и други сте от амазонките. Нормално е да виждаме света различно.

Едно нещо е сигурно. Намирането на верният партньор е важна работа, по-важна от кариерата, материалният успех, славата и прочие. Освен за Лотиан разбира се, но той ще си търси болногледачка

venturer

Регистриран: 05.11.2003
Re: Архиетипи
    #956228 - 14.09.2005 09:43 [Re: PRN]

което аз исках да кажа е че с годините става по трудно едно е да си на 20 и студент (пьк и да не си студент друго е да си сингьл на 35 години например вьзраста играе роля и разбира се идват неща като езика, характера на човек, нивото на адаптация и т.н.

Че ние сме в кюпа на семейните няма сьмнение, относно несемейните мнението ми се базира на бьлгари (сингьл)да подчертая нямам предвид 20 годишни тук, който са споделяли проблемите с който се сбльскват и статистиката е че почти, да не кажа всички в крайна сметка си намериха полувинките в Бьлгария (не че има нещо лошо)
определено не може а и не искам да обобщавам, това са просто мойте наблюдения/мойте 5 цента .

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (14.09.2005 10:34)

Over and Out

**

#957037 - 14.09.2005 17:25 [Re: PRN]

Е да, всеки е собствен архиетип, който се базира на собствения опит, преживявания, индивидуалност и т.н. Някои хора са по-големи индивидуалисти дори и като женени, други повече се идентифицират чрез брака и така ...

На мен мисълта ми беше, че да си сингъл в чужбина никак не е лошо, ужасно и за оплакване. Напротив - аз след като дойдох тук получих възможност да пътувам и да направя толкова неща, които в България или като семейна щяха по-трудно да се осъществят. Просто е въпрос на нагласа - възрастта е фактор дотолкова доколкото влияе на нагласата - ако си с гръб към всичко ново и постоянно обърнат назад с поглед към България, то няма да си щастлив на новото място на никоя възраст.

Както казваш, намирането на подходящ партньор (ако това е станало цел) е важна "работа" и следва да се подходи като към такава, но както и с намирането на истинска работа, човек не трябва да изглежда и да се чувства desperate.

Lothian
бракуван

Регистриран: 14.08.2003
От: looking for a sundown town
    #957091 - 14.09.2005 18:08 [Re: Over and Out]

Амазонка, ти си тук отдавна и сигурно не си спомняш клеймото съпровождащо небракуваните в БГ.
Дори се плащаше данък - май му викаха ергенски...

Абе замислете се, ако беше толкова хубаво, щяха ли да го наричат брак?

както един каза :
Marriage is a castle under siege, those in it want to get out and those outside want to get in.

Az lichno sam gay bachelor...pone каквото това е значело преди педерасите да задигнат думата...

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #957145 - 14.09.2005 18:42 [Re: Наташа Ростова]

за 13 години емиграция , ето кво видях :

- всички , ама обсолютно всицки " красиви " жени , напуснаха мъжете си и се задомиха после с по-богати

- всички , ама абсолютно всички мъже , които имаха " грозни " жени , ги напуснаха и се хванаха с други

- тотално , да са останали заедно , около 10 %

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
    #957215 - 14.09.2005 19:43 [Re: Ян Бибиян™©]

Леле, ти ме разби с тази статистика. Дано поне да съм сред 10-те процента, или поне сред красивите в кавички жени
Ами дай някои подробности - на коя година са се раделяли, как, че дори и за коя страна говориш стига да не е тайна, че току-виж и местният климат играе роля

Over and Out

**

#957434 - 14.09.2005 22:09 [Re: Lothian]

Хе-хе, това за ергенския данък си го спомням смътно. Друго си е Америка, тук даже има данъчен marriage penalty.

Tия дето дойдохме едно време повечето бяхме gay сингъли щото тогава лотария нямаше, а и нещата в България бяха такива, че не смеехме да гледаме назад.

Аз поне не познавам български семейства дето са се развели. Затова пък gay сингълите от едно време взеха да напускат редиците на сингълите един по един - кой женен за друг българин/ка, европейци, канадци, американци, че даже и японци. Ма никой още не се е развел - знам ли, може всичките да сме все от красивите.

Lothian
бракуван

Регистриран: 14.08.2003
От: looking for a sundown town
    #957471 - 14.09.2005 22:52 [Re: Over and Out]

аз рано се ожених и рано се разведох и сега съм си тамън

единственното за което съжалявам е че не изневерявах...тогава бачках в такава сфера че до сега да съм се оте*ал...и да съм минал на по философски фази от живота...

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

bill
ентусиаст

Регистриран: 06.08.2005
От: New York
    #957515 - 14.09.2005 23:25 [Re: Lothian]

Аз пък смятам,че всичко си е до късмет и до характера и манталитета на дадената личност/включвам в това число интересите, адаптивноста,итнтелигентноста/.Аз имах брак с българин, а и дете от него, с които се разведох.По-късно отидох да уча в Прага и там имах прятелства с американци,австралиици и британци.Учех в Англииския департамент на Чарлз Университет, а и работех само с американци.Там срещнах сегашния си партнъор,които е американец от германо-норвежки произход.С него сме заедно вече 9 години.Ако избраникът ви е интелигентна личност,то не би трябвало да имате проблеми с него.Трябва да си естествен и откровен във връзката си.Това си важи за всички националности.Постепенно тои/тя разбира тебе с всички твои особености, а също така и ти започваш да разбираш него/нея.
Трябва да се проявява толерантност,търпение,отговорност и уважение както при всички бракове,ако искате да просъществуват за дълго.Едно нещо,от моя опит,което ме е впечатлило, е че хората от балканските страни са по-темпераментни,шумни и по-груби.Например в моето семеиство никои не повишава тон.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10854

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.121 seconds in which 0.103 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.