ALL.BG форуми
Връзки: » Място за българите по света
» Снимки от цял свят
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Българи в чужбина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Архиетипи
    #957522 - 14.09.2005 23:30 [Re: bill]

Моите уважения за тази част от изказването ти !
Цитат:

Ако избраникът ви е интелигентна личност,то не би трябвало да имате проблеми с него.Трябва да си естествен и откровен във връзката си.Това си важи за всички националности.Постепенно тои/тя разбира тебе с всички твои особености, а също така и ти започваш да разбираш него/нея.
Трябва да се проявява толерантност,търпение,отговорност и уважение както при всички бракове,ако искате да просъществуват за дълго.

Мисля , че това е основата на всеки здрав брак .
За да се върнем на темата - няма спор , че имиграцията е труден процес , преминава се през немалко стресови моменти и ситуации и, ако липсва това което си изброила, вероятността да се разпадне брака нараства многократно .

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Борис

Регистриран: 15.03.2003
От: Сан Диего
    #957550 - 14.09.2005 23:56 [Re: bill]

bill: хората от балканските страни са по-темпераментни,шумни и по-груби.Например в моето семеиство никои не повишава тон.

Така си е, но първото съвсем не мисля, че винаги е лошо, а второто - някои неща е по-добре да се кажат открито и с повишен тон отколкото да се таят и бликнат след години от раз... Аз лично не мисля, че имам проблем с езика, но не мога да си се представя да говоря в къщи на английски с жена си и децата...

and
Нострадамус

Регистриран: 28.09.2003
От: Финикс, Аризона
    #957577 - 15.09.2005 00:34 [Re: Борис]

Ей супер интересна тема - спор няма.
Аз пък да ви кажа , сигурно щото не съм съвсем нормален, ама не се сещам да познавам в Америка някой разведен българин или семейство. Нито едно, което да се е развело заради Америката !!
Е, разбира се не познавам нито едно, вкл.моето, в което да не е имало спорове и дребни кавги, понякога със заплахи дори за развод.. но времето и трудностите лекуват.

Научаваш се да живееш с човек до теб, въпреки или поскоро именно заради трудностите.. А и кой умен българин ще напусне хубаво, свежо бг създание заради дебел 23 годишен задник с атрофирали по..ви органи.

--------------------
"Не е важно колко си продал, важно е колко си купил!"

RESTI
бараджия

Регистриран: 11.02.2005
От: шезлонга
    #960212 - 16.09.2005 22:28 [Re: and]

Цитат:

А и кой умен българин ще напусне хубаво, свежо бг създание заради дебел 23 годишен задник с атрофирали по..ви органи.

Абе не само дебели, има и готинки. Крехки, русички американки, с малки тумбачета но,
БЪЛГАРКИТЕ СА ПЕРФЕКТНИ! КРАСАВИЦИ!!!!

--------------------
You'll never catch me slippin, cause I feel alright.

California
I Believe in Miracles

Регистриран: 08.02.2005
От: South California
Re: разпадат ли се браковете на имигрантите
    #970773 - 25.09.2005 23:07 [Re: Monnica]

Цитат:

А колкото до "обобщенията" -това съм забелязала , това пиша. За мен това е положението. Друг ако има друго мнение , нека си го каже

Да ти кажа аз пък какво съм забелязала....когато дойдох в Чикаго имаше доста женени мъже, чиито половинки и деца бяха в БГ, а тук си живееха като single. Това аз не го разбирам. Това обаче не означава че всички женени мъже са такива
Така стои въпросът и с неомъжените...не всички са такива, че да търсят женени мъже...и аз лично такива не познавам ( моми и ергени, както ги наричаш ох този израз моми и ергени не бях го чувала отдавна )

--------------------
Велик капитан се става в бурни морета и дълбоки води!

There is no limit to what you can do or where you can go if you do not mind who gets the credit.

California
I Believe in Miracles

Регистриран: 08.02.2005
От: South California
    #970792 - 25.09.2005 23:35 [Re: Over and Out]

Цитат:

Aз поне изобщо не ти се смея. Моите наблюдения върху смесени двойки и бракове са ограничени, но ми се струва, че нашенци по-спонтанно се опознаваме докато ако единият е американец от англосаксонски произход да речем има още едно ниво на дистанция и резервираност и някак си е по-трудно да опознаеш другия човек. Моя приятелка във връзка с американец точно от това се тревожи, че не знае как да подхване определени въпроси без другият човек да се чувства като на интервю или на разпит. Та тия предбрачни консултации ми се струват добра обстановка човек да подхване теми, които иначе не знае как - стига и двамата да го взимат насериозно и да не шикалкавят. Ще и го предложа, ако нещата стигнат дотам.

Амазонка, права си че в общуването с американец от англосаксонски произход има дистанция, но тя се преодолява. Аз започнах да опознавам повече тяхната култура, той нашата ех, понякога са се получавали малко конфузни моменти, но в края на краищата и двамата знаем че малко или много сме израснали в различна среда. С времето обаче това се преодолява и започваш да свикваш, и в един момент започва да не ти прави впечатление.

--------------------
Велик капитан се става в бурни морета и дълбоки води!

There is no limit to what you can do or where you can go if you do not mind who gets the credit.

Редактирано от Nadin (22.10.2005 00:55)

kicho
почетен член

Регистриран: 13.01.2005
От: NY
    #973926 - 28.09.2005 00:44 [Re: California]

California, просто се закачам за теб:)
Аз не мога да ви разбера бе хора! Така като чета вие намирането на "половинката" го превърнахте в работа, та макар и в кавички! Аз пък лично смятам, че човек или си среща половинката или изобщо не си я среща, независимо на колко е години. Случва се, разбира се понякога и човек да се обърка, че я е срещнал ... и хоп- разводче или друг мъж или жена:) Но ако успее да си я разпознае и съхрани, то изобщо няма да говорим за раздели и разводи било в България или като имигранти. Тези въпроси са толкова индивидуални, че който и каквито наблюдения да има те не могат да са показателни.

kokoboko
неориентиран
*

Регистриран: 01.04.2005
    #974130 - 28.09.2005 09:42 [Re: Наташа Ростова]

Определено се разпадат. Повечето жени май тук остават без задръжки.
За съжаление аз самия също попаднах в тази статистика.
Жалко за децата!

Но живота трябва да продължи.
А един приятел казваше че живота е прост като чекмедже - стига да знаеш на каде да го дръпнеш за да го отвориш - но съдбата ти дава право само на едно или две дръпвания.

Budimir_m
член

Регистриран: 16.09.2005
От: Пловдив
    #975106 - 28.09.2005 20:26 [Re: kokoboko]

Няма нищо лошо човек да се отърсва от предрасъдаците и задръжките си от време на време, но когато става дума за развод в семеиство с деца, положението е малко по различно. Не всяко дете разбира че живота е като посещение на увеселителен парк, понякога ти е весело, понякога скоростните влакчета те изпълват с енергия, но пякога те изпразват от съдържание. понякога чакането на опашката направо те убива, понякога минаваш първи......
а за едно дете е важно да има самочуствие и спокойствие а не да се чуди защо трябва мама и тате да се карат и да живеят в различни къщи

plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3296607 - 30.07.2015 14:17 [Re: PRN]

.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10843

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.