ALL.BG форуми
Връзки: » Място за българите по света
» Снимки от цял свят
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Българи в чужбина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
Re: разпадат ли се браковете на имигрантите
    #3300280 - 22.08.2015 14:37 [Re: Кукера©]

Имаше време колкото да уважим Механата с една приятелка тоя път.
Иначе за местене в Чикаго е абсурд. Аз обмислям да се изнасям още по на юг, ти ме караш да отивам още по-близо до белите мечки.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MiraUSA
пристрастен

Регистриран: 01.06.2014
    #3300404 - 23.08.2015 01:44 [Re: venturer]

Не знам дали навсякъде в България е така ама аз от където съм преобладава масова намеса на родителите в живота на децата дори и когато "децата" прескочат 30те. Кога да се женят, за кой, кога и колко деца да имат, ама как да ги гледат и други подобни, включително и живот под един покрив на 2+ поколения. Децата триябва да живеят така както на родителите им се е искало ама не е станало. Та да си дойдем на думата - така ми е омръзнало от диригенти че не искам и дума да продумам на децата си за каквото и да било как и кой ще си избират за партньор. Говорила съм и с познати от Индия, Йордания, Латинска Америка - засега докато децата ни са малки и не им е време за женене всички сме на мнение че е по-важно си намерят партньори които да са човеци и да се отнасят с уважение към децата ни, без значение на националност, цвят, език, религия, ама като опре яйцето до Д-то може и друга песен да запея. На един познат майка му все му натякваше като се беше загаджил с американка - е, те тва ще ти сготви ли супа топчета и мусака? Та засега се въздържам от конкретен отговор, че току и аз съм изкукала след някоя година като тръгнат децата да се задомяват и почна и аз да им опъвам конците по наследство и традиция А, между другото, поне моите деца като стане въпрос че са българи, отричат, казват че ние с баща им сме българи, ама те били американци.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3300553 - 23.08.2015 10:27 [Re: MiraUSA]

За България е найстина така, то си е манталитет, а и начина на живот в страната допринася за този тип поведение.
Съвети и мнения можеш да чуеш и без да ги искаш или питаш за такива.
Навън нещата, не стоят точно така според мен. Което много ми харесва всъщност.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (23.08.2015 10:49)

Di_ana
почетен член

Регистриран: 02.10.2013
    #3301431 - 27.08.2015 06:47 [Re: venturer]

Аз лично не смятам, че смесването на религии и раси е добра идея, ако единия или двамата от партньорите отдават голямо значение на религията или расата си, и за тях това е достатъчна причина да искат да променят отношението на партньора си така че да се доближи до тяхното виждане.
Не, не бих стояла безучастна ако детето ми попадне в такава ситуация, но не бих си развалила взаиимоотношенията с детето си заради тези различия, ако се стигне до там.
По мое мнение, много от препядствията,пред които се изправя една такава смесена двойка стават непреодолими с течение на времето и се стига до момент, когато или единия прави компромис след компромис или следва развод, ако никoй не е склонен да направи такъв.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3301485 - 27.08.2015 16:59 [Re: Di_ana]

Според мен зависи колко силно религиозен е всеки един в смесеният брак.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (27.08.2015 17:00)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11576

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.